رکنا: نماینده شیراز در مجلس در نطق میان دستور خود ضمن انتقاد از بی‌توجهی به نامگذاری روزی به‌نام «کوروش» از رئیس جمهوری خواست تا درباره مسائل کلان از اصل 59 قانون اساسی که به همه پرسی اشاره دارد استفاده کند.

بهرام پارسایی گفت: این نطق به‌دلیل نگرانی جدی نسبت به تهدید امنیت ملی و انسجام ملی که بواسطه روند کاهشی عرق و هویت ملی در مردم آرام آرام در حال شکل‌گیری است، آماده شده است.

دلیل اصلی همکاری مردم هر کشوری با سیستم‌های جاسوسی اجنبی همان کاهش عرق ملی و هویت ملی و عدم احساس تعلق به سرزمین خود است، این را بارها از زبان نیروهای زحمتکش و وفادار اطلاعات شنیده‌ایم.

عضو هیأت رئیسه کمیسیون اصل ۹۰ مجلس ادامه داد: مسأله مثل عملیات تروریستی اهواز به گفته دوستان اطلاعاتی بخش عمده آن به‌دلیل کاهش عرق ملی و هویتی ملی بود، دامن زدن به گسست و ایجاد فاصله مردم با گذشته تاریخی‌شان آسیب‌های جبران‌ناپذیری را در پی خواهد داشت.

نماینده شیراز گفت: جا دارد یادآوری کنم بیانات رهبری در باب تاریخ و میراث فرهنگی تا آنجا است که سابقه تاریخی میراث فرهنگی ما را از دلایل بالا بودن جایگاه ملت و کشور ایران در بین کشورها می‌داند، گلایه جدی اینجانب از ریاست جمهوری است که اگر پاسخ منطقی به مکاتبات و پیگیری‌های بنده برای نامگذاری روزی به‌نام کوروش می‌دادند نیاز نبود امروز دراین زمینه نطق کنم.

وی بیان داشت: آقای دکتر روحانی شما که در سازمان ملل و در سفر اروپا از تاریخ وفرهنگ غنی کشورمان یاد می‌کنید و یهودیان را خطاب می‌کنید که ما ناجی شما در تاریخ بوده‌ایم، آنجا که مصرف خارجی برای شما دارد به نوعی برای تأیید خود از آن حرف می‌زنید و در برخوردی دوگانه انکار داخلی شما را شاهد هستیم به نوعی سودجویی از فرهنگ و تاریخ این سرزمین است که بی‌احترامی به شعور تاریخی و فرهنگی جامعه است.

این نماینده مجلس تأکید کرد: درخواست نامگذاری روز کوروش را که مسأله‌ای کاملاً اجتماعی و فرهنگی است به شورای عالی امنیت ملی ارجاع داده و آن را امنیتی کردید، در دنیا مسائل امنیتی را فرهنگی و اجتماعی برای کاهش هزینه‌های ناشی از آن می‌کنید و ما کاملاً نقطه عکس آن هستیم.

پارسایی ادامه داد: می‌خواهم کوتاه در باب شخصیت کوروش سخن بگویم، اینکه این داشته‌ها می‌تواند باعث ایجاد انسجام ملی شود، در باب ایشان منابع آرایی، سوریانی، یونانی و مورخین ۵۰۰ سال قبل از میلاد و توضیحات افلاطون را بخوانید که چه انسان برجسته‌ای بوده است.

در کتاب‌های آسمانی تورات و انجیل از کوروش به نیکی یاد شده است

وی گفت: در کتاب‌های آسمانی تورات و انجیل از ایشان به نیکی یاد شده است، مولانا ابوالکلام آزاد مفسر بزرگ قرآن هندی او را ذوالقرنین می‌نامند و علامه طباطبایی این گفته ابوالکلام را تأیید می‌کند، ببینید نماد آزاد اندیشی ایرانی وقتی بابل را فتح می‌کند و در دستور نگارش بزرگترین افتخار بشردوستانه تاریخ یعنی منشور حقوق بشر را می‌دهد برای تکریم انسانیت و بشریت و عدالت دستور می‌دهد منشور به زبان قوم مغلوب نوشته شود، یعنی به زبان بابلی، این شخصیت در کشور و زادگاه خود غریب واقع شده است.

عضو هیأت رئیسه فراکسیون امید تأکید کرد: استفاده از این فرصت‌ها بسیار ضروری و لازم است، مزایای متعدد استفاده از فرصت‌های فرهنگی و تاریخی در زمینه‌های متعدد در تقویت امنیت پایدار، جلوگیری از بهره‌برداری اقلیت معاند خارجی و منافع اقتصادی لازم که روز کوروش و نامگذاری آن می‌تواند در پی داشته باشد.

پارسایی ادامه داد: در سال‌های قبل بدون احساس تفاوت قومیتی شاهد حضور مردم در این مجموعه بودیم بواسطه سوء مدیریت‌ها و نداشتن برنامه اقلیتی انگشت شمار، شعارهای هنجارشکنانه دادند که ما تسلیم آن اقلیت شدیم و مسأله را امنیتی کردیم، آن اکثریت چند صد هزار نفری را دریابیم که به دور از قومیت لر، ترک، کرد، عرب، بلوچ و فارس دور هم جمع می‌شوند و فرصتی مناسب برای ایجاد امنیت و اتحاد ملی فراهم می‌کنند.

رده ۹۳ ایران در بین کشورهای مستعد گردشگری

سخنگوی فراکسیون امید افزود: من یقین‌ دارم منتقدین حتماً اشاره خواهند کرد امروز که مشکل معیشت است چه وقت این حرف‌ها است، می‌خواهم به این موضوع اشاره کنم که درآمد گردشگری در سال ۲۰۱۷، ۱.۲۳ تریلیون دلار بوده است.

جایگاه ایران در بین کشورهای مستعد گردشگری جزء ۱۰ کشور اول دنیا است اما کدام درآمدزایی و کدام اشتغالزایی؟نماینده شیراز تأکید کرد: جایگاه ما اکنون در رده‌ ۹۳ کشور‌های جهان است، به‌دلیل همین کج سلیقگی‌ها و عدم استفاده از داشته‌های تاریخی و فرهنگی ما است، این فرصت سوزی‌ها را چه کسی باید پاسخگو باشد، من به یقین عرض می‌کنم به جای اینکه در یک سال گذشته پیرو پیگیری اینجانب و سایر دوستان برنامه‌ریزی شود که چگونه از این فرصت تاریخی و ملی به نفع منافع ملی به نفع درآمد زایی و ارز‌آوری گردشگری استفاده کنیم، همه بحث‌ها این است که چگونه جلوی برگزاری این گونه مراسم گرفته شود.

پارسایی گفت: در سال‌های گذشته یا به بهانه قطعی برق یا خرابی جاده جلوی برگزاری بزرگداشت کوروش را گرفتیم، تا کی باید با ملت تعامل نکنیم و برخورد سلبی داشته باشیم، من از شورای امنیت ملی خواهش می‌کنم با دعوت از کارشناسان و استادان تاریخ و داشتن اطلاعات کامل تهدیدات امنیتی و تهدید کاهش عرق وهویت ملی دراین زمینه تصمیم بگیرد.

چرا اصل ۵۹ قانون Law اساسی معطل مانده است

عضو هیأت رئیسه فراکسیون امید خطاب به رئیس جمهوری گفت: آقای روحانی مسائل متعددی لاینحل مانده که ظاهراً شما توان حل آن را ندارید چرا به اصل ۵۹ قانون اساسی (همه پرسی) مراجعه نمی‌کنید؟ اصل معطل مانده قانون اساسی که وقتی اینجانب به‌عنوان قانونگذار و نماینده از اصل ۵۹ صحبت می‌کنم انگشت اتهام مخالفت با نظام به سمت من دراز است مگر این اصل از قانون اساسی نظام جمهوری اسلامی نیست.

دوستان عزیز صحبت‌های من دغدغه هویت ملی، انسجام ملی و جلوگیری از گسستگی در بین قومیت‌ها و ملت ما است، دریابیم ملت را و فرصت‌های به‌دست آمده را که در هیچ جای دنیا سابقه ندارد تبدیل به تهدید نکنیم.خواندنی های رکنا را در اینستاگرام دنبال کنید

 

اخبار اختصاصی سایت رکنا را از دست ندهید:

این دختر کوچولوی اصفهانی در انتظار فرشته مهربان + عکس صحنه ای از تصادف واقعی خانم بازیگر ایرانی! + جزییات و عکس بدترین سرنوشت برای 2 کودک در رشت + عکس ماجرای درخواست اعضای دولت از مراجع برای مذاکره با رهبری در موضوع امریکا گفتگو با 2 فوتبالیست تحصیلکرده تهرانی که ثروتمندان تهرانی را نقره داغ می کردند + عکس شک رضا از موقعی شروع شد که بیشتر موقع ها شارژ باطری موبایلم خالی بود تصویری زیبا در آسمان کربلا پدید آمد +عکس کار زشت مأمور پلیس با نوازندگان خیابانی در تهران! مهاجم باشگاه السد قطر در راه سفر به ایران خودش را خیس کرد+ عکس دختر خاص بدجوری وسط خیابان کتک خورد / عاملان حمله پشیمان نیستند + تصاویر مونا بخاطر پوشیدن شلوار محکوم شد! / این دختر شوکه است! بریدن سر 12 مرد توسط مردان مخوف! این مرد غیرسپاهی شخصاً در محل شلیک موشک‌ها حضور داشت / او کیست؟! این فراری مخوف را می شناسید ؟! / مخفیگاهش کجاست؟! +عکس بدون پوشش مهم ترین اخبار 24 ساعت گذشته رکنا دختر 14 ساله آبادانی در راه پله خانه شان با روسری خود را دار زد این دختر یک شبه دید بی آبرو شده است! / دست پنهان کیست؟! وحشت دختران دانش آموز از 5 مرد شوم / در سمیرم رخ داد

شروط حسن عباسی برای مذاکره ایران با آمریکا: مسلمان شوند، حجاب را به رسمیت بشناسند، بساط اسراییل، ربا و سایت‌های پورن را جمع کنند| باید آمریکایی‎ها را شیعه دوازده‎امامی کنیم!+فیلم

"مسکو با تهران هماهنگ نیست"| در نشست ضدایرانی امارات چه گذشت؟

پزشکیان: عدالت گم شده جامعه کنونی است

کلیدواژه: خودرو سلامت مسکن بازنشسته ها مهم ترین های 24 ساعت ارز و سکه سفر اقتصادی قانون Law ایران قانون اساسی قانونی شیراز رئیس ایران عکس دختر فیلم قتل زندگی مرد جوان اربعین پدر

منبع: رکنا

منبع این خبر، وبسایت www.rokna.net است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۲۱۱۷۶۴۰۶ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

دیگر خبرها

 • دستور کار کمیسیون‌های تخصصی مجلس منتشر شد/حضور 5 وزیر در جلسات کمیسیون‌ها
 • 5وزیر میهمان کمیسیون‌های مجلس
 • ۵ وزیر میهمان کمیسیون‌های مجلس شورای اسلامی
 • بررسی سرنوشت ۱۲۰ پرونده در کمیسیون اصل ۹۰
 • سرنوشت ۱۲۰ پرونده زمین‌خواری در کمیسیون اصل ۹۰
 • 120 پرونده زمین خواری در کمیسیون اصل 90 بررسی شد
 • تفاهم‌نامه‌ای برای اشاعه حفاظت بین المللی از بناهای تاریخی
 • اقدام به کشف آثار تاریخی روستای یوان
 • اتمام مرمت ۹ اثر تاریخی آسیب دیده از زلزله استان کرمانشاه
 • هرگز برگزاری همه‌پرسی دوم برگزیت را نمی‌پذیریم
 • نخست وزیر انگلیس: همه پرسی مجدد برگزار نمی کنیم
 • نقض اصل منع توسل به زور
 • تخریب آثار تاریخی قم زیر سایه سکوت میراث فرهنگی
 • همتایی؛ مهمترین اصل در ازدواج/ عشق کافی نیست
 • «همتایی»؛ مهمترین اصل در ازدواج
 • MI6 موضع‌گیری روحانی را تعیین می‌کرد/ دولت آقای روحانی بدون اروپایی‌ها دولتی نیست
 • مرمت آب انبارهای تاریخی پاسنگان قم ‌
 • همه‌پرسی برای تغییر سیستم حمل‌ونقل در رم
 • کوروش، اسلام و ادبیات؛ گواه بر صلح دوستی تاریخی ملت ایران
 • آرامگاه کوروش در دست مرمتگران ایرانی و ایتالیایی