رویداد۲۴ المیرا بابایی: سال ۹۷ روز‌های مهمی در کابینه دوازدهم بود؛ از استیضاح دو وزیر گرفته (ربیعی و کرباسیان) تا برکناری (محمدباقر نوبخت و ولی‌الله سیف) و استعفای اعضای کابینه دولت تدبیر و امید، روز‌های پرحاشیه‌ای برای دولتی‌ها به وجود آورد. عباس آخوندی یکی از وزرایی بود که نامه استعفای خود را تقدیم روحانی کرد.
منتقدان او گفته‌اند کارنامه قابل دفاعی از خود به جا نگذاشته است.
حضور آخوندی دردوره اول ریاستش بر طبقه ۱۵ ساختمان دادمان (از سال ۹۲ تا ۹۶) مسکن را به حاشیه برد او از همان ابتدای روی کار آمدن دولت یازدهم وعده‌های متعددی در خصوص اجرای طرح مسکن اجتماعی برای خانه دار کردن اقشار کم درآمد مطرح کرد، اما این طرح‌ها فقط روی کاغذ ماند و نتیجه‌ای دربرنداشت.
تکمیل پروژه‌های مسکن مهر یکی دیگر از وعده‌های وزیر سابق بود که تا قبل از روی کار آمدن در سال ۹۲ به مسکن مهری‌ها داده بود اما این طرح نیز پس از ۵ سال در عمل اتفاق امیدوارکننده‌ای برای پروژه‌های این طرح صورت نداد. شاید بیشترین کارآخوندی را بتوان در افزایش سقف وام خرید مسکن خلاصه کرد که آن هم نتیجه‌ای جز برهم خوردن توازن بازار نداشت و همین سیاست نادرست برقیمت‌ها اثر سوء گذاشت و نیمه دوم سال گذشته را با سیرصعودی قیمت‌ها مواجه کرد.
حال سکان ساختمان دادمان خالی مانده است و کارنامه محمد اسلامی به عنوان سرپرست این وزارتخانه زیرذره بین نمایندگان برای بررسی تعیین صلاحیت او قراردارد.
نگاهی به رزومه اسلامی نشان می‌دهد که او هم در بخش ساختمان و هم در بخش هوایی فعال بوده است و این سابقه کاری می‌تواند نقطه امیدی برای فعالان بخش مسکن و هوانوردی کشور باشد؛ اگرچه می‌تواند نگرانی‌هایی را هم برای بخش‌های جاده‌ای و ریلی به همراه داشته باشد البته او از بهمن سال گذشته استاندار مازندران بوده است درعین حال مدیرعاملی شرکت مسکن و ساختمان بنیاد مستضعفان و شرکت هواپیماسازی وزارت دفاع را هم در رزومه کاری خود دارد.
اولویت‌های او حول ۴ محوراصلی است: ۱- توجه به بخش مسکن قرارداده است خصوصا ساخت و ساز که از دیدگاه او سهم مهمی در ایجاد اشتغال و رونق اقتصادی دارد و می‌تواند محرک اقتصادی کشور باشد ۲- احیای بافت‌ها فرسوده  ۳- توجه به مناطق محروم و راه‌های روستایی ۴-اصلاحات ساختاری و کوچک‌سازی مدیریتی است.
حسام عقبائی نائب رییس اتحادیه مشاوران املاک تهران به رویداد۲۴ گفته است: وضعیت بازاز مسکن بستگی به این دارد که فرد بعدی قرار است چه سیاست‌هایی را درعمل و نه صرفا درقالب طرح اجرا کند. متاسفانه برنامه‌های آقای آخوندی درعمر کاری خود درمورد مسکن اجتماعی صرفا درحد شعار باقی ماند و به اجرا درنیامد. ضمن اینکه قضاوت درمورد محمد اسلامی به عنوان وزیر جدید پیشنهادی دولت هم زود است و باید دید برنامه‌های او تا چه حد نگاه عمیق به ساماندهی بازار مسکن دارد.
او درتحلیل خود از وضعیت بازار مسکن گفت: درشرایط فعلی درحالت رکود تورمی هستیم که نه خریداری وجود دارد و نه فروشنده‌ای و ادامه چنین وضعی می‌تواند قیمت‌ها را بازهم صعودی کند. در چنین شرایطی به فردی نیاز داریم که واقعا بازار مسکن و نیازهای آن را بشناسد و بتواند بهترین برنامه عملیاتی را پیاده کند.
محمدرضا رضایی کوچی رئیس کمیسیون عمران مجلس به رویداد۲۴ گفته است: سرپرستی اسلامی موقتی است زیرا برنامه‌های ارائه شده او کامل و جامع نیست و چون وقت کافی نداشته‌اند، حرف‌های کلی زده‌اند.
رضایی کوچیمی‌گوید وزارت راه و شهرسازی یک دستگاه اجرایی بزرگ با چالش‌های بسیار متعدد است لذا وزیر جدید به جای برنامه‌های کلی، باید  برنامه کامل خود را به نمایندگان ارائه کند.   محمد اسلامی کیست؟   محمد اسلامی متولد اول مهرماه ۱۳۳۵ در اصفهان است. او دانش‌آموخته مهندسی راه و ساختمان از دانشگاه دیترویت میشیگان آمریکا در سال ۱۳۵۸ در مقطع کارشناسی و همچنین کارشناس ارشد مهندسی راه و ساختمان از دانشگاه تولیدو اوهایو آمریکا در سال ۱۳۶۰ و MBA مدیریت جهانی هوانوردی مشترک دانشگاه رویال رودز کانادا و دانشگاه شریف در سال ۱۳۸۳ است.

بخشی از مسئولیت‌های او به شرح زیر بوده است:   معاون مهندسی و طرح‌های توسعه سازمان صنایع دفاع بزرگ ۱۳۷۴ تا ۱۳۶۶   مدیرعامل شرکت هواپیماسازی ایران ۱۳۸۲ تا ۱۳۷۴   قائم‌مقام سازمان صنایع هوافضا ۱۳۸۴ تا ۱۳۸۳   رئیس موسسه آموزشی و تحقیقاتی صنایع دفاعی ۱۳۸۶ تا ۱۳۸۳   معاون امور صنعتی و تحقیقاتی وزارت دفاع ۱۳۹۶ تا ۱۳۸۶   معاون مهندسی پدافند غیرعامل وزارت دفاع و همزمان دبیر ستاد توسعه سواحل مکران ۱۳۹۳   عضویت در شورای برنامه‌ریزی بنیاد مستضعفان به مدت ۳ سال   عضویت در ستاد مرز‌های کشور وزارت کشور به مدت ۴ سال   عضویت در ستاد بحران کشور و کمیته دائمی سازمان پدافند غیرعامل   عضویت شورای عالی هواپیمایی کشور   عضو شورای عالی معماری و شهرسازی ایران   عضویت هیئت امنای دانشگاه صنعتی اصفهان و شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان از سال ۱۳۸۵ تا ۱۳۸۲   رئیس هیئت مدیره شرکت ملی ساختمان وابسته به بنیاد مسضعفان از سال ۱۳۹۰ تا ۱۳۹۱   رئیس هیئت مدیره شرکت عمران و مسکن ایران ۱۳۹۵ تا ۱۳۹۱   عضو انجمن هوافضا ایران و عضویت در نظام مهندسی ساختمان

منبع: رویداد24

خبر بعدی:

کارنامه دانش آموزان یاسوجی گروگان گرفته شد؛ آموزش و پرورش پاسخگو باشد

کارنامه دانش آموزان یاسوجی به بهانه عدم پرداخت شهریه در مدارس دولتی گروگان گرفته شد. ۰۱ اسفند ۱۳۹۷ - ۱۵:۵۰ استانها کهگیلویه و بویراحمد نظرات - اخبار استانها -

به گزارش خبرگزاری تسنیم از یاسوج، دبیرستان دخترانه فرهنگیان یاسوج  به همت خیر آرمیتا مصلی نژاد ساخته شد و در هفته دوم مهرماه امسال با تمام امکانات و تجهیزات در اختیار دانش آموزان قرار گرفت.

این مدرسه حداقل برای امسال نیاز به  هزینه‌ای نداشت اما متاسفانه کام اولیاء دانش آموزان را با طلب شهریه 500 هزار تومان برای دانش آموزان غیر فرهنگی و 300 هزارتومان برای فرهنگیان تلخ کردند.

شاهد مدارس فقیر با وجود بودجه بالای آموزش و پرورش هستیممعاون وزیر آموزش و پرورش: مشق شب دانش آموزان حذف نشده استگیلان|‌ نیروهای پیش‌دبستانی جامانده جذب آموزش و پرورش می‌شوند

بررسی‌ها نشان می‌دهد با توجه به شرایط ویژه این مدرسه درخواست این میزان شهریه از دانش آموزان پشتوانه قانونی ندارد و در صورت داشتن مصوبه هیئت امنا باید ایتم‌های تعیین این مبلغ شفاف سازی شود.

نباید فراموش کنیم که بازخواست دانش آموزان به بهانه عدم پرداخت شهریه در مراسم آغازین و کلاس‌های درس با اصول مشاوره‌ای  و تعلیم و تربیت منافات دارد.

بررسی خبرنگار تسنیم نشان می‌دهد کارنامه دی‌ماه دانش آموزان دبیرستان دخترانه فرهنگیان یاسوج به بهانه عدم پرداخت شهریه گروگان گرفته شده است و ارائه کارنامه عملکرد پایانی اول را منوط به پرداخت شهریه اعلام کرده‌اند.

میزان شهریه درخواستی از دانش آموزان دبیرستان خیر ساز و نوساز دخترانه فرهنگیان یاسوج در مقایسه با سایر مدارس که در ساختمان‌های قدیمی و فاقد تجهیزات و امکانات قابل مقایسه نیست که انتظار می‌رود مسئولان و متولیان امر در این زمینه پاسخگو باشند.

با وجود پیگیری‌های مکرر خبرنگار تسنیم، موفق به انجام مصاحبه با مدیرکل آموزش و پرورش کهگیلویه و بویراحمد در این زمینه نشدیم.

انتهای پیام/ن

R41452/P/S6,69/CT7

احمد توکلی: اگر تحریم نبودیم و مردم مرفه بودند، FATF را نمی‌پذیرفتیم

در پی تعویق در تصویب لایحه "پالرمو" رقم خورد| قله‌های جدید برای دلار و سکه

قیمت طلا 1 اسفند 97

کلیدواژه: رویداد24 آخوندی مسکن مهر

منبع این خبر، وبسایت www.rouydad24.ir است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۲۱۲۱۸۵۹۸ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

دیگر خبرها

 • گفت و شنود/ کارنامه
 • گاف روزنامه اصلاح‌طلب و واقعیتی که بیان شد
 • مخالفت عبدی با پراید سازی توسط موشک‌سازان/ عارف: مردم احساس می‌کنند دولت فقط آمده گفتاردرمانی کند
 • عربستان به دلیل حمایت مالی از تروریسم نباید به عضویت 'FATF' درآید
 • سهم 8 درصدي وام مسکن از تسهيلات پرداختي بانک‌ها
 • ویترین «فجر ۳۷» زیر ذره‌بین «سینما انقلاب»/ زاویه‌دارها هم آمدند
 • کارگردان‌هایی که سیمرغ گرفتند، بهتر شدند یا بدتر؟!
 • اجرای طرح آرامش بهاری در آمل
 • درآمد پزشکان زیر ذره‌بین رفت
 • حریف پرسپولیس زیر ذره بین برانکو + عکس
 • کارنامه یکساله شوراهای اندیشه‌ورزی سیما/ کدام رویکردها اصلاح شد؟
 • اهداف حوزه مسکن محقق نشد/تعادل کافی در بازار عرضه و تقاضا وجود ندارد
 • راز بوی تعفن در مسکن مهر
 • تحلیل بیانیه گام دوم انقلاب توسط مشاور رئیس سازمان پژوهش و برنامه‌ریزی آموزشی
 • انتشار بوی تعفن در مسکن مهر کردکوی گلستان
 • وضعیت بازار مسکن و تدابیر دولت و مجلس برای ساماندهی آن
 • امضا تفاهم نامه همکاری ذوب آهن اصفهان و بانک مسکن استان فارس
 • پرسپولیس؛ زیر ذره‌بین
 • سرخپوستی که موسیقی‌اش موجب آرامش ایرانی‌ها شد