به گزارش خبرگزاری صدا و سیما، مرکز خراسان رضوی، مدیربنیادمسکن بردسکن گفت: شهرستان بردسکن 71 روستای بالای 20 خانوار دارد که طرح هادی  100 درصد این روستاها تهیه شده و 24 روستا نیز طرح هادی آنها اجرا شده است.

 میری افزود: تاکنون 6 هزار جلد سند مالکیت روستایی صادر و تحویل مردم شده است.

 وی همچنین درباره تملک و آماده سازی اراضی گفت: تاکنون دو  هزار و 200 قطعه زمین در روستاها آماده سازی شده و بیش از 700  قطعه زمین برای ساخت مسکن مقاوم دراختیار روستاییان قرار گرفته است.

وی گفت: بیش از هزار فقره تسهیلات مقاوم سازی، 250فقره وام تعمیر و ساخت حمام، 25 فقره تسهیلات بلاعوض و صدور 400پایان کار واحد مسکن روستایی از اقدامات انجام شده برای ساخت مسکن مقاوم روستایی در این شهرستان است.

مدیربنیادمسکن بردسکن گفت: امسال دولت با هدف مقاوم سازی مسکن روستایی، 25 میلیون تومان به صورت قرض الحسنه و باز پرداخت 15 ساله اختصاص داده  که سهم شهرستان بردسکن امسال بیش از  500 فقره است.

بهروز بنیادی نماینده مردم بردسکن درمجلس شورای اسلامی هم گفت:با وجود مشکلات و خشکسالی ها، مردم روستاها در توسعه و عمران روستاها مشارکت خوبی داشته اند و همه باید تلاش کنیم که روستاییان از خدمات لازم رفاهی برخوردار شوند.

منبع: واحد مرکزی خبر

خبر بعدی:

۴۶ روستای همدان در انتظار اجرای شبکه جمع‌آوری فاضلاب/ ۷۹۵ روستا تحت پوشش شرکت آب و فاضلاب روستایی

مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب روستایی از 795 روستای تحت پوشش این شرکت خبر داد و گفت: دو روستای استان شبکه جمع‌آوری فاضلاب دارد و در هفت روستا مرحله احداث و اجرای شبکه انجام شده و در 46 روستا نیز مطالعات جمع‌آوری و دفع بهداشتی فاضلاب انجام شده که در انتظار اجرا هستند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از نافع، سید مصطفی هاشمی صبح امروز در جمع خبرنگاران با اشاره به دستاوردهای شرکت آبفا در چهار دهه گذشته گفت: در حال حاضر استان همدان قریب به یک میلیون و 738  هزار نفر جمعیت دارد که از این تعداد 620 هزار نفر در روستاهای استان ساکن هستند که این عدد معادل 36 درصد جمعیت استان است.

وی با بیان اینکه ساکنین روستاهای استان 10 درصد بیش از میانگین کشوری است، گفت: چنانچه شهر همدان از آمار جمعیتی حذف شود در پنج شهرستان استان جمعیت روستانشین غالب بر شهرنشین است، به عنوان مثال در شهرستان کبودراهنگ 80 درصد جمعیت، در رزن 77/5 درصد جمعیت و در شهرستان بهار بیش از 55 درصد جمعیت روستانشین هستند.

مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب روستایی استان همدان افزود: منهای شهرستان همدان و ملایر که جمعیت شهری غالب بر جمعیت روستایی است در عمده شهرستان‌های استان جمعیت روستایی بر جمعیت شهری غلبه داشته که البته این خود وظیفه ما را سنگین‌تر می‌کند.

وی در ادامه با بیان اینکه در سطح استان همدان یک هزار و 62 روستا وجود دارد، خاطرنشان کرد: 795 روستا تحت پوشش خدمات شرکت آب و فاضلاب روستایی بوده که تمامی عملیات‌های تأمین، تعمیر، نگهداری و گندزدایی آب آشامیدنی روستاها بر عهده ما است.

هاشمی با اشاره به اینکه در حال حاضر 86 درصد جمعیت روستایی استان تحت پوشش شرکت آبفار است، عنوان کرد: تعدادی از روستاها تحت مدیریت شورای اسلامی روستا و یا دهیاران روستاها بوده که درخواست داریم اینگونه روستاها نیز تحت پوشش خدمات ما قرار گیرند تا دغدغه اصلی که بحث بهداشت آب آشامیدنی است رفع شود؛ در حال حاضر شرکت آبفار 153 هزار مشترک فعال در سطح استان دارد.

مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب روستایی استان همدان با اشاره به تاسیسات موجود در روستاهای تحت پوشش گفت: آب شرب در یک هزار و 62 روستای دارای سکنه استان از طریق 880 حلقه چاه، قریب به 229 دهنه چشمه و 62 دهنه قنات با ظرفیت 3 هزار و 800 لیتر تأمین می‌شود.

وی افزود: همچنین در سطح روستاهای استان همدان قریب به 2 هزار و 150 کیلومتر خطوط انتقال آب و 4 هزار و 500 کیلومتر شبکه توزیع آب، 966 باب مخزن ذخیره آب با حجم ذخیره 121 هزار مترمکعب و قریب به 46 ایستگاه بین راهی تأمین آب وجود دارد.

 هاشمی با بیان اینکه در حال حاضر بیش از 76 درصد جمعیت روستایی استان همدان از آب شرب بهداشتی برخوردارند، اظهار کرد: البته این به این معنا نیست که 24 درصد روستاییان از آب شرب بهداشتی محروم هستند بلکه این سطح بندی بر اساس تعریف وزارت نیرو انجام شده است.

وی تصریح کرد: بر اساس تعریف وزارت نیرو، روستاهایی با بیش از 80 درصد تأسیسات آبرسانی در سطح یک، روستاهایی با 20 تا 80 درصد تأسیسات آبرسانی در سطح دو و روستاهایی با کمتر از 20 درصد تأسیسات آبرسانی در سطح سه تعریف شده‌اند.

مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب روستایی استان همدان با اشاره به وضعیت بهداشت آب در روستاها گفت: توجه به اصول بهداشتی آب یکی از خطوط قرمز وزارت نیرو است به همین منظور 9 باب آزمایشگاه در سطح ستاد و شهرستان‌های استان دایر شده که این آزمایشگاه‌ها به صورت ماهیانه به منظور سنجش آلودگی میکروبی و به صورت سالیانه به منظور سنجش آلودگی‌های  شیمیایی اقدام به نمونه‌برداری می‌کنند و در مجموع سالیانه چیزی در حدود هزار مورد نمونه‌برداری از آب‌های آشامیدنی روستاها انجام می شود.

وی بیان کرد: در بحث رعایت سطوح بهداشتی آب، دانشگاه علوم پزشکی در کنار شرکت آبفا به صورت روزانه میزان کلر باقیمانده در آب را سنجش می‌کند.

هاشمی با بیان اینکه دستگاه‌های کلرزن به صورت اتوماتیک عملیات گندزدایی را انجام داده و پیشرفته‌ترین دستگاه‌ها در بحث گندزدایی نظیر دستگاه الکترولیز نمک طعام نیز بکار گرفته شده، خاطرنشان کرد: یک تفاهمنامه  با دانشکده علوم پزشکی منعقد شده است که براساس تفاهمنامه برنامه جامع پایش سلامت آب استان در دستور کار قرار گرفت.

وی افزود: بر همین مبنا در یک دوره یکساله در دو مرحله تر و خشک نمونه‌برداری‌ها انجام می‌شود و با این اقدامات نقشه ای از میزان سلامت آب استان تهیه خواهد شد.

هاشمی به مجتمع‌های آبرسانی اشاره و تصریح کرد: به منظور پایدار کردن خدمات در روستاها، 63 مجمتع آبرسانی را در سطح استان مطالعه، طراحی و به بهره‌برداری رساندیم که این مجتمع‌ها 355 هزار نفر، معادل 57 درصد جمعت روستایی را تحت پوشش قرار می‌دهند.

وی در خصوص وضعیت شبکه‌های جمع‌آوری فاضلاب در روستاهای استان گفت: در حال حاضر در کل کشور کمتر از یک درصد جمعیت روستایی تحت پوشش شبکه جمع‌آوری فاضلاب هستند که در سطح روستاهای استان همدان نیز تأسیسات جمع‌آوری و تصفیه فاضلاب عملیاتی پرهزینه بوده که در این رابطه توفیقات چندانی نداشتیم اما از میانگین کشوری جلوتر هستیم.

مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب روستایی استان همدان با بیان اینکه در حال حاضر در دو روستای استان شبکه جمع‌آوری فاضلاب داریم، خاطرنشان کرد: در 7 روستا در مرحله احداث و اجرای شبکه هستیم و در 46 روستا نیز مطالعات جمع‌آوری و دفع بهداشتی فاضلابشان انجام شده و در انتظار اجرا هستند.

وی یادآور شد:در بحث راه‌اندازی شبکه‌های جمع‌آوری و تصفیه فاضلاب از محل اعتبارات ملی و صندوق تسهیلات بانک توسعه اسلامی تأمین اعتبار می‌کنیم.

هاشمی گفت:‌ در بخش خدمات‌رسانی به مشترکان اقدامات شایسته‌ای انجام شده به گونه‌ای که در خصوص قرائت، صدور و وصول قبض جزء اولین استان‌ها در سطح کشور هستیم که بدون کاغذ قرائت  شده و پرداخت آب‌ها به صورت آنلاین نیز انجام می‌شود.

مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب روستایی استان همدان بیان کرد: راه‌اندازی سامانه 1523 را از دیگر خدمات ارائه شده به مشترکان بوده که به صورت 24 ساعته فعال است و فاصله بین وقوع تا رفع حادثه به شدت کاهش یافته است.

انتهای پیام/

یکه‎تازی خودروسازان در فشار به مردم| سایپا شبانه قیمت خودروها را دوباره افزایش داد!+لیست قیمت‌های جدید

واشنگتن‌پست: ایرانیان از خودنمایی بچه‌پولدارها‌ و نوکیسه‌ها در شرایط‌ فشار اقتصادی عصبانی‌اند

تعطیلی مدارس یکشنبه ۳۰ دی ۹۷

کلیدواژه: خبرگزاری بنیاد مسکن طرح هادی مسکن مقاوم وام تعمیر قرض الحسنه

منبع این خبر، وبسایت www.iribnews.ir است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۲۱۲۱۹۲۹۲ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

دیگر خبرها

 • بنیاد مسکن اصفهان در حوزه طرحهای هادی شفاف سازی مالی انجام دهد
 • برنامه ریزی مدون لازمه توسعه روستاهاست
 • مقاوم سازی ۴۰ هزار مسکن روستایی در چهارمحال و بختیاری
 • بانک‌ها باید نگاه خود را به روستاها عوض کنند
 • ۴۰ هزار واحد مسکن روستایی در چهارمحال و بختیاری مقاوم سازی شد
 • بازنگری طرح هادی در ۳۰ روستای همدان
 • بسیج سازندگی و اجرای طرح های کیفی و کم هزینه
 • انقلاب اسلامی و توسعه چند برابری خدمات زیربنایی در روستاها
 • بسیج سازندگی، مجری طرح های کیفی با هزینه اندک
 • 12 هزار و 800 خانوار فارس از طرح توسعه روستایی بهره مند می شوند
 • همدان| روند اعطای تسهیلات مقاوم‌سازی مسکن‌های روستایی تسریع شود
 • اعطای وام برای مقاوم سازی مسکن روستایی در اردبیل
 • مقاوم سازی مسکن روستایی؛ خدمت ماندگار دولت
 • همدان| ۲۳ درصد واحدهای روستایی کشور مقاوم‌سازی شد
 • بنياد مسکن، فرزند خلف انقلاب
 • بنیاد مسکن مسئولیت جابجایی تیرهای چراغ برق را به عهده نمی گیرد/ پرداخت هزینه جابه جایی از توان دهیاری خارج است
 • بازنگری طرح هادی برخی از روستاهای آستارا
 • خطر ریزشِ بامِ ایران!/ منازل روستایی چهارمحال و بختیاری فاقد استاندارد لازم هستند
 • فرماندار آستارا از بازنگری طرح هادی برخی از روستاهای این شهرستان خبر داد