به گزارش سرويس بين الملل خبرگزاري صداوسيما به نقل از شبکه تلویزیونی سی ان ان، شاخص سهام در بازارهای بورس آمریکا در پایان روز کاری چهارشنبه سقوط کرد، به نحوی که امروز سقوط بازار بورس آمریکا در عملکرد منفی بازارهای بورس آسیایی در روز پنجشنبه بازتاب داشته است. در عین حال بازارهای بورس اروپایی چندان تحت تأثیر این مسئله قرار نگرفته اند و شاخص های سهام در این بازارها در روز پنجشنبه تغییر چندانی نکرده است.

البته روز کاریِ پنجشنبه برای بازارهای بورس اروپایی هنوز تمام نشده است و خرید و فروش سهام در این بازارها تا پایان ساعت کاری امروز همچنان ادامه خواهد یافت.

کد ویدیو دانلود فیلم اصلی

مجری این شبکه افزود: بازارهای بورس آمریکا با توجه به سقوط قابل توجهی که در روز چهارشنبه کردند، تمامی دستاوردهای امسال خود (افزایش شاخص های سهام از ابتدای سال جاری میلادی) را از دست دادند. شاخص داوجونز در بازار بورس وال استریت در نیویورک در پایان معاملات روز چهارشنبه، با ششصد و هشت و یک صدم درصد کاهش که برابر با سقوط بیش از دو و چهار دهم درصدی بود، به مجموع بیست و چهار هزار و پانصد و هشتاد و سه و چهل و دو صدم واحد رسید.
همچنین شاخص نزدک در بازار بورس نیویورک با سیصد و بیست و نه و چهارده صدم واحد کاهش که معادل سقوط بیش از چهار و چهار دهم درصدی بود، به مجموع هفت‎هزار و صد و هشت و چهار دهم واحد رسید. شاخص اس اند پی 500 در بازار معاملات کالای شیکاگو نیز با هشتاد و چهار و پنجاه و نه صدم واحد کاهش که برابر با سقوط سه و نه صدم درصدی بود، به مجموع دو هزار و ششصد و پنجاه و شش و یک دهم واحد رسید.

منبع: واحد مرکزی خبر

خبر بعدی:

وزیر صنعت: یقیناً قیمت خودرو پایین می‌آید/ مرکز آمار: تورم به ٢٣,٥ درصد رسید/ معاون وزیر: مجوز واردات ۲۶۱ هزار تن گوشت دروغ است؛ قیمت گوشت تولید داخل ۸۰ هزار تومان/ حجتی: قیمت مرغ کاهش یافته است

پیمانه اقتصادی، هر روز بسته‌ای خبری از مطالب اقتصادی با اهمیت و مهم ایران و جهان، همچون تغییرات در بازار انرژی، بازار طلا، سکه، مسکن، نفت، خودرو و ... تا خبر‌ها و رویداد‌های جذاب اقتصادی را گردآوری می‌کند.

به گزارش «تابناک اقتصادی»؛ این پیمانه تیتر‌هایی همچون شروع اسفند با اوج‌گیری سکه در بازار تهران، عرضه ۲۷۵ میلیون یورو در سه روز، بغداد به واردات انرژی از ایران ادامه می‌دهد، سیلو‌ها پر از گندم و انبار‌ها پر از ارد است، قیمت نفت با امید به متوازن شدن بازار ۲ درصد جهش کرد، قرارداد ۸۲ میلیارد دلاری چین با کویت برای ساخت شهر ابریشم، هزینه آب، برق و گاز مدارس دولتی رایگان شد و شروع سبز بورس در اولین روز از آخرین ماه سال را در بر دارد.

در ده ماهه سال جاری مقصد "کالا‌های ایرانی" بیشتر کدام کشور‌ها بوده است؟

گزارش عملکرد تجارت خارجی نشان می‌دهد که در ده ماهه سال جاری کالا‌های ایرانی بیشتر به پنج کشور چین با ارزش ۷۵۲۴ میلیون دلار، عراق ۷۵۱۵ میلیون دلار، امارات متحده عربی ۵۳۱۳ میلیون دلار، افغانستان ۲۵۳۳ میلیون دلار و ترکیه ۲۰۲۶ میلیون دلار صادر شده اند. در مجموع سهم بازار‌های این ۵ کشور از کل صادرات ایران ۶۹ درصد بوده است. نکته حائز اهمیت این است که عراق پس از پشت سر گذاشتن کشور‌های دیگر اکنون به یک قدمی چین رسیده است و ممکن است این کشور در ماه‌های بعدی با پشت سر گذاشتن چین به اولین کشور واردکننده کالا‌های ایرانی تبدیل شود. همچنین بیشتر کالا‌های وارد شده به کشور در ده ماهه سال جاری نیز از کشور‌های چین با ارزش ۸۹۰۵ میلیون دلار، امارات متحده عربی ۵۴۵۶ میلیون دلار، ترکیه ۲۰۳۸ میلیون دلار، آلمان ۲۰۱۸ میلیون دلار و هند ۱۹۲۷ میلیون دلار بوده است. سهم این ۵ کشور از کل ارزش کالا‌های وارد شده به کشور در ده ماهه سال جاری ۵۷ درصد بوده است. جزئیات بیشتر

وزیر صنعت: یقیناً قیمت خودرو پایین می‌آید

رضا رحمانی در حاشیه جلسه هیئت دولت در جمع خبرنگاران در پاسخ به پرسشی درباره علت افزایش قیمت خودرو‌ها گفت: اگر تیراژ تولید خودرو بالاتر رود که الان نسبت به قبل بهتر هم شده است، روی قیمت تاثیر می‌گذارد، ولی بعضی‌ها فکر می‌کنند خودروساز اگر قیمت را بالا نگاه دارد به نفع اوست. در حالی که ما یک قیمت محاسباتی داریم که سازمان حمایت از مصرف کننده با ضوابط خود آن را مشخص می‌کند و بازار هم به علت اینکه تقاضا بیشتر شده یا به هر دلیل دیگری قیمتش با قیمت محاسباتی متفاوت است که ما گفتیم این ما به التفاوت را باید خودروساز به حساب خزانه بریزد تا خودش ذی نفع نباشد که قیمت را بالا نگاه دارد. رحمانی افزود: از دیروز عرضه فوری را بیشتر کردیم و متعهدیم که تعهدات قبلی مان را انجام دهیم و اگر عرضه فوری مورد استفاده قرار گیرد و خودرو تا عید مرتب عرضه شود، یقیناً قیمت حتما پایین می‌آید و روی قمیت معقولی که همان قیمت محاسباتی باشد می‌ایستد. وی با بیان اینکه کاهش قیمت در هر خودرویی متفاوت است، اظهار کرد: باید بگویم که قیمتی را باید مشخص کنیم که دلالان وارد بازار نشوند که با افزایش عرضه خودرو این اتفاق نیز خواهد افتاد. به نقل از ایسنا؛ وزیر صنعت تاکید کرد:  آمار نشان می‌دهد که تولید ایران خودرو و سایپا نسبت به ماه‌های قبل که تا مرز توقف رفته بود، بیشتر شده است. ما باید حواسمان باشد که دلالی در بازار خودرو باب نشود و اراده ما هم بر همین است. رحمانی ادامه داد: واقعا مردم با ما در خودرو‌هایی که پیش فروش شده بود خوب همراهی کردند و داریم مرتب خودرو‌ها را تحویل می‌دهیم. من خواهش می‌کنم مردم به دلال‌ها اعتماد نکنند و آنانی که واقعاً به خودرو نیاز دارند توصیه مان این است که همان‌ها مراجعه کنند و برای خرید اقدام نمایند.

شروع اسفند با اوج‌گیری سکه در بازار تهران

محمد کشتی آرای، عضو هیأت مدیره طلا و جواهر تهران در گفت: وگو با تابناک اقتصادی پیرامون روند نرخ گذاری دیروز بازار سکه تهران اظهار داشت: شروع بازار طلا و سکه تهران، با توجه به رشد ۱۷ دلاری اونس جهانی در ابتدای صبح، در مسیر افزایشی حرکت کرد. همچنین با رشد نرخ ارز به حدود ۱۳۵۵۰ تومان، شاهد جهش نرخ سکه نسبت به روز قبل بودیم. در نتیجه‎ی این دو عامل (رشد اونس جهانی طلا و نرخ ارز) باعث افزایش دوباره بهای انواع سکه در بازار شد.  قیمت سکه تمام بهار آزادی طرح جدید (سکه امامی) به ۴ میلیون و ۷۱۰ هزار تومان افزایش پیدا کرد که نسبت به روز قبل ۱۵۰ هزار تومان گران‌تر شد. همچنین بهای سکه تمام طرح قدیم ۴ میلیون و ۵۵۰ هزار تومان بود. نیم سکه بهار آزادی ۲ میلیون و ۶۱۰ هزار تومان و ربع سکه بهار آزادی نیز یک میلیون و ۶۶۰ هزار تومان معامله شد. همچنین سکه‌های یک گرمی ۸۱۰ هزار تومان، هر گرم طلای ۱۸ عیار هم ۴۳۶ هزار و ۳۰۰ تومان قیمت گذاری شد. همچنین هر مثقال طلای ۱۷ عیار که به عنوان مبنا برای محاسبات نرخ گذاری است، در،  یک میلیون و ۸۹۰ هزار تومان بود.

عرضه ۲۷۵ میلیون یورو در سه روز

طی سه روز هفته جاری، بیش از ۲۷۵ میلیون یورو توسط صادرکنندگان و بانک مرکزی برای تأمین ارز ثبت سفارش‌های وارداتی در سامانه نیما فروخته شده است.  به نقل از بانک مرکزی، سهم صادرکنندگان غیرنفتی از مبلغ ارز فروخته شده، بیش از ۶۰ درصد بوده است که به عبارتی به طور متوسط در هر روز یکصد میلیون دلار ارز برای واردات تأمین شده است.  گفتنی است، روند عرضه ارز حاصل از صادرات و نیز تأمین ارز توسط بانک مرکزی در ایام پایان سال افزایش پیدا می‌کند؛ ضمناً محدودیتی برای تأمین ارز ثبت سفارش‌های کالا‌ها با ارز‌های در دسترس بانک مرکزی وجود ندارد و بانک‌ها و صرافی‌ها از طریق سیستم بانکی می‌توانند برای تأمین ارز ثبت سفارش خود اقدام کنند.

شروع سبز بورس در اولین روز از آخرین ماه سال

شاخص کل قیمت و بازده نقدی بورس اوراق بهادار تهران در پایان معاملات روز چهارشنبه اول اسفندماه ۹۷، با افزایش ۲۱۰۲ واحدی معادل ۱.۳۴ درصد به رقم ۱۵۹ هزار و ۴۸۹ واحد رسید. شاخص سهام، بهمن را با افت پنج درصدی به پایان رساند. همچنین شاخص قیمت (وزنی-ارزشی)، با افزایش ۶۰۸ واحدی معادل ۱.۳۴ درصد به رقم ۴۶ هزار و ۱۹۸ واحد رسید. شاخص کل هم وزن نیز، با رشد ۱۲۱ واحدی معادل ۰.۴۱ درصد، عدد ۲۹ هزار و ۸۷۸ واحد را به نمایش گذاشت. شاخص قیمت (هم وزن) نیز با افزایش ۸۵ واحدی معادل ۰.۴۱ درصد به رقم ۲۰ هزار و ۹۴۸ واحد رسید. همچنین شاخص سهام آزاد شناور، ۲۸۴۱ واحد افزایش معادل ۱.۶۳ درصد را رقم زد و به سطح ۱۷۷ هزار و ۷۰۱ واحد رسید. همچنین شاخص بازار اول با ۲۰۴۷ واحد افزایش معادل  ۱.۷۴ درصد به رقم ۱۱۹ هزار و ۴۴۵ واحد رسید و شاخص بازار دوم نیز، با ۱۸۲۹ واحد افزایش معادل ۰.۶۰ درصد همراه بود و عدد ۳۰۸ هزار و ۴۲۳ واحد را به نمایش گذاشت.
رشد اندک سهام آسیایی با از سرگیری مذاکرات تجاری

روز چهارشنبه، پس از آغاز دور جدید مذاکرات تجاری چین و آمریکا در واشنگتن سهام آسیایی اندکی رشد کرد.  گسترده‌ترین شاخص سهام آسیا-اقیانوسیه ام‌اس‌سی‌آی در خارج از ژاپن توانست در ابتدای معاملات ۰.۲ درصد رشد کند. نیکی ژاپن ۰.۸۴ درصد رشد کرد.  بازار‌های چین هم دیروز در ابتدای معاملات رشد کردند. شاخص کامپوزیت شانگ‌های ۰.۲ درصد سود کرد، درحالی که کامپوزیت شن‌زن ۰.۳۲ درصد بالا آمد.  شاخص هانگ‌سنگ هنگ‌کنگ ۱.۰۴ درصد جهش کرد. ترامپ سه‌شنبه شب گفت که مذاکرات تجاری آمریکا و چین به خوبی پیش می‌رود و اشاره کرد با تمدید ضرب‌الاجل ۱ مارچ، مشکلی ندارد.

خیز «تسه‌ها» برای کانال قیمتی بالاتر؟

اوراق تسهیلات مسکن اسفند ۹۵ «تسه ۹۵۱۲» دیروز بیش از ۸/ ۱ درصد رشد داشت و به قیمت ۵۶ هزار و ۸۸ تومان مبادله شد. قریب به اتفاق سایر سررسید‌های وام (به غیر از ۳ مورد) در محدوده منفی معاملاتی قرار گرفتند و میانگین قیمت آن‌ها به مرز ۵۷ هزار تومان تنزل کرد. پس از دو رشد قدرتمند و متوالی بهای تسه اسفند ۹۵ بازهم به کانال ۵۶ هزار تومانی وارد شد. از ابتدای آذر ماه هرگاه این اوراق به این کانال قیمتی ورود کرد با برخورد با مقاومت‌های سنگین نزولی شد و فقط دو بار به تاریخ ۲۱ آذر و ۱۶ دی توانست به بالای مرز ۵۷ هزار تومان صعود کند که عمر دوام آن هم در این کانال قیمتی بیش از یک روز نبود. انتشار گزارش تحولات بهمن ماه بازار مسکن بانک مرکزی در روز‌های آینده می‌تواند بر مسیر صعودی این اوراق اثر بگذارد.

مرکز آمار: تورم به ٢٣,٥ درصد رسید

مرکز آمار ایران گزارش داد: در بهمن ماه ١٣٩٧ عدد شاخص کل (١٠٠=١٣٩٥) به ١٥٨,١ رسید که نسبت به ماه قبل ٢.٢ درصد افزایش نشان می­دهد. در این ماه درصد تغییر شاخص کل نسبت به ماه مشابه سال قبل ٤٢,٣ درصد‌ می‌باشد؛ یعنی خانوار‌های کشور به طور میانگین ٤٢,٣ درصد بیشتر از بهمن ١٣٩٦ برای خرید یک «مجموعه کالا و خدمات یکسان» هزینه کرده­‌اند که نسبت به این اطلاع در ماه قبل (٣٩,٦ درصد) ٢.٧ واحد درصد افزایش یافته است. نرخ تورم دوازده ماهه منتهی به بهمن ماه ١٣٩٧ به ٢٣.٥ درصد رسید که نسبت به همین اطلاع در ماه قبل (٢٠.٦ درصد) ٢.٩ واحد درصد افزایش نشان می‌دهد. شاخص قیمت در گروه عمده «خوراکی ها، آشامیدنی‌ها و دخانیات» نسبت به ماه قبل ٤,٥ درصد و در گروه عمده «کالا‌های غیر خوراکی و خدمات» ١.١ درصد افزایش نشان می­دهد. درصد تغییرات قیمت در ماه جاری نسبت به بهمن ماه ١٣٩٦ برای این دو گروه به ترتیب ٦٤.٣ و ٣٣.٥ درصد می­باشد.
بغداد به واردات انرژی از ایران ادامه می‌دهد

تارنمای «بلومبرگ» گزارش داد که بغداد، به رغم تحریم‌های آمریکا، به واردات انرژی از ایران ادامه خواهد داد و در این زمینه به توافق نهایی با تهران نزدیک شده است.  «عبدالکریم هاشم مصطفی» مشاور ویژه نخست وزیر عراق در حاشیه کنفرانس خاورمیانه که به میزبانی «باشگاه والدای» در مسکو برگزار شد، به بلومبرگ گفت: هیات بزرگی از بانک مرکزی ایران [به عراق]آمد و پیشنهاد تجارت با یورو را مطرح کرد. پیشنهاد‌های دیگر شامل تجارت با دینار عراقی یا نفت است. به نوشته بلومبرگ، آمریکا از عراق خواسته است تا به خرید گاز طبیعی و برق از ایران پایان دهد. اما دولت «عادل عبدالمهدی» نخست وزیر عراق درخواست آمریکا را رد کرده است. آمریکا موقتا عراق را از تحریم‌های ضدایرانی معاف کرده است. مشاور ویژه عبدالمهدی گفت: آمریکا تحریم‌هایی وضع کرده است، اما ما حق داریم که از منافع ملی خود دفاع کنیم. همیشه به آن‌ها (آمریکایی ها) گفته ایم که ما دوستان شما هستیم، اما بخشی از سیاست‌های شما در منطقه نیستیم. آمریکایی‌ها این را به خوبی می‌دانند و این برای آن‌ها چیز جدیدی نیست.  

سیلو‌ها پر از گندم و انبار‌ها پر از ارد است

یزدان سیف در واکنش به مباحث مطرح شده مبنی بر خالی بودن سیلو‌های گندم و آرد استان اصفهان، اظهار داشت: ما این مساله را به شدت تکذیب می‌کنیم و هم اکنون در حال تنظیم شکایتی علیه شخصی هستیم که این مباحث را مطرح کرده است.  مدیرعامل شرکت بازرگانی دولتی ایران افزود: این فرد باید درباره اطلاعات غلطی که ارائه کرده و اقدام به تشویش اذهان عمومی نموده، توضیح دهد. معاون وزیر جهاد کشاورزی با بیان اینکه احتمال قاچاق هر محصولی از کشور وجود دارد، ادامه داد: سامانه خرید گندم و فروش آرد به همین دلیل راه اندازی شده تا از قاچاق این محصولات جلوگیری کند. سیف با اشاره به اینکه این سامانه از ابتدای سال ٩٧ فعالیتش را آغاز کرده است، گفت: کار سامانه به صورت آزمایشی از شهریورماه و آغاز عملیات اجرایی آن از  دی ماه بوده است. وی تاکید کرد: برای تمام واحد‌های صنفی که دارای پروانه کسب هستند در این سامانه به میزان لازم آرد تامین شده است. معاون وزیر جهاد با بیان اینکه کارخانجات، نانوایان و صنوف مربوطه عضو این سامانه هستند، افزود:در این سامانه کاملا مشخص می‌شود چه کسی آرد فروخته، چه کسی آن را خریده و چه کسی براساس آن گندم دریافت می‌کند. در واقع به صورت مویرگی تمام شبکه خرید و فروش را رصد می‌کند تا از قاچاق محصول و خروج آن از شبکه توزیع جلوگیری شود. سیف با تاکید بر اینکه در کشور به هیچ عنوان کمبود آرد و گندم نداریم، گفت:مباحثی که توسط این فرد عنوان شده یا از ناآگاهی بوده یا عمدی در آن بوده است، چون ما هیچ مشکلی در این زمینه نداریم. وی با بیان اینکه سال گذشته حدود ٩.٥ میلیون تن گندم از کشاورزان خریداری کرده ایم، افزود: برداشت این محصول نیز از حدود دو ماه دیگر در کشور آغاز می‌شود و پیش بینی اولیه ما خرید بیش از ١١ میلیون تن گندم است. /مهر

وزیر جهاد کشاورزی: قیمت مرغ کاهش یافته است

محمود حجتی در حاشیه جلسه هیأت دولت در جمع خبرنگاران بیان کرد: سیب و پرتغال شب عید به اندازه کافی خریداری شده و در سردخانه مراکز استان‌ها انبار شده است و بر اساس زمانی که ستاد تنظیم بازار مقرر کند، توزیع می‌شود. به نقل از ایسنا، وی درباره توزیع گوشت در کشور بیان کرد: گوشت به صورت هدفمند توزیع می‌شود و در اختیار ستاد تنظیم بازار و تعاونی‌ها واتحادیه‌ها قرار دارد. قیمت مرغ نیز از دیروز کاهش یافته است و امیدواریم به قیمت سازمان حمایت از مصرف کننده یعنی ۱۱۵۰۰ توزیع شود.

قیمت نفت با امید به متوازن شدن بازار ۲ درصد جهش کرد

چهارشنبه شب، قیمت‌های نفت حدود ۲ درصد جهش کردند و شاخص برنت به بالاترین رکورد امسال خود رسید. امید به این که بازار‌های نفت در ادامه امسال به کمک توافق کاهش تولید اوپک پلاس و تحریم‌های آمریکا بر علیه ایران و ونزوئلا، متوازن شود، قیمت‌ها را تقویت کرده است. همچنین پس از مشاهده نشانه‌هایی از پیشرفت در مذاکرات تجاری بین چین و آمریکا، بازار‌های سهام جهان رشد کردند و باعث بالا رفتن قیمت‌های نفت شدند. تا ساعت ۲۲:۱۰ به وقت تهران، قیمت پیش خرید هر بشکه نفت خام نیمه‌سنگین تگزاس غرب آمریکا، دابلیو تی‌آی، برای تحویل در ماه مارچ، ۱.۰۳ دلار یا ۱.۸۰ درصد جهش کرد و به ۵۷.۱۲ دلار رسید. قیمت قرارداد‌های پیش‌خرید جدید، برای تحویل در ماه آوریل، که حجم معاملات بالاتری را به خود اختصاص داده بود با ۱ دلار  یا ۱.۷۷ درصد افزایش به ۵۷.۴۵ دلار (رکورد ۲۰۱۹) رسید. قیمت پیش‌خرید هر بشکه نفت خام برنت دریای شمال، بنچ‌مارک بین‌المللی قیمت نفت هم ۸۹ سنت یا ۱.۳۳ درصد جهش کرد و به ۶۷.۳۴ دلار رسید که بالاترین رکورد ۲۰۱۹ آن محسوب می‌شود.

معاون وزیر: مجوز واردات ۲۶۱ هزار تن گوشت دروغ است؛ قیمت گوشت تولید داخل ۸۰ هزار تومان

معاون توسعه بازرگانی و صنایع وزیر جهاد کشاورزی اعلام کرد که ادعا‌های مطرح شده از سوی یک کارآفرین برتر در برنامه زنده تلویزیونی که خودش هیچ اهلیتی برای واردات گوشت قرمز ندارد، سراسر کذب محض بوده و جای تأسف برای صدا و سیما است که به چنین افرادی اجازه تشویش اذهان عمومی را می‌دهد.  علی اکبر مهرفرد در گفتگو با ایسنا اظهار کرد: این کارآفرین ادعا کرده که در گرجستان ۲۶۱ هزار تن مجوز واردات گوشت قرمز به افراد خاصی داده شده است.   این موضوع کاملاً دروغ است، چرا که کل مجوز‌های صادر شده برای واردات گوشت از این کشور که به حدود ۳۰ و چند شرکت داده شده، حدود ۶۰۰۰ تا ۷۰۰۰ تن بوده و اینکه ۲۶۱ هزار تن مجوز برای آدم‌ها یا شرکت‌های خاص باشد، دروغ است؛ چرا که هم به بیش از ۳۰ شرکت مختلف مجوز واردات داده‌ایم و هم اینکه میزان و تناژ مجوز‌های صادر شده فاصله چشمگیر و معناداری با ادعای خلاف واقع آن شخص دارد. همچنین این کارآفرین قیمت ۱۲۰ هزار تومانی را برای گوشت‌های وارداتی مطرح کرده اند، در حالی قیمت گوشت قرمز تولید داخلی هم این‌قدر گران نیست و بر اساس سامانه سازمان حمایت، قیمت هر کیلوگرم گوشت قرمز گوسفندی تولید داخل حدود ۸۰ هزار تومان به صورت لاشه و طبق سامانه بانک مرکزی هم کیلویی حدود ۸۶ تا ۸۷ هزار تومان است.

قرارداد ۸۲ میلیارد دلاری چین با کویت برای ساخت شهر ابریشم

کویت و چین قراردادی را برای توسعه «شهر ابریشم» به ارزش ۲۵ میلیارد دینار کویت معادل ۸۲.۲ میلیارد دلار منقعد کردند که یک پروژه وسیع محسوب می‌شود. بر همین اساس، قرار است در این شهر جدید فرودگاه، مراکز تجاری بزرگ و دیگر امکانات در کنار ۵ جزیره دیگر کویتی ایجاد شود. این شهر به وسعت ۲۵۰ کیلومتر مربع و در منطقه شمالی سوبیا قرار دارد. در مراسم انعقاد این قرار داد معاون توسعه ملی و کمیسیون اصلاحات بانک خلق چین، و نیز مقامات ارشد کویتی حضور داشتند. مقامات کویتی اعلام کردند، مذاکرات با طرف چینی به بررسی فاز نخست پروژه شهر ابریشم می‌پردازد که با هدف ایجاد ناحیه تجاری منطقه‌ای در بندر مبارک، منطقه لوجستیکی برای کالاها، فرودگاه بین المللی و خط آهن برای ترانزیت کالا و مردم و نیز شهر صنعتی برای در برگرفتن بنگاه‌های اقتصادی کوچک و متوسط است. /ایبنا

هزینه آب، برق و گاز مدارس دولتی رایگان شد

نمایندگان در نشست علنی عصر روز چهار‌شنبه در جریان بررسی جزئیات بخش درآمدی لایحه بودجه سال ۹۸ کل کشور با الحاق یک بند به  تبصره (۶) ماده واحده این لایحه موافقت کردند. طبق این پیشنهاد رایگان شدن هزینه‌های آب، برق و گاز مدارس با رعایت الگوی مصرف مطرح شده است. در این بند الحاقی آمده است که کلیه واحد‌های آموزشی دولتی وزارت آموزش و پرورش از پرداخت هزینه‌های آب، برق، گاز (با رعایت الگوی مصرف) معاف هستند. سقف الگوی مصرف طی دستورالعملی توسط وزارتخانه‌های نفت، نیرو و آموزش و پرورش حداکثر تا دو ماه ابلاغ و اجرا می‌شود. /فارس

احمدی‌نژاد: دو تا خدا در دنیا باشد، فساد می‌شود| ما زورمان به بقیه نرسید| اختیارات در قوه قضائیه و مقننه متمرکز است اما پاسخگویی در قوه مجریه است| مردم هر سیستم حکومتی خواستند، حقشان است| بخش‌هایی از قانون اساسی و ساختارها باید تغییر کند| رهبری هرچقدر اخت

در پی محبوبیت از دست رفته| چرا احمدی‌نژاد دیگر پدیده‌ای غیر‌ضروری و بی‌معنی محسوب می‌شود؟

رونمایی از داروی تمام ایرانی روفانیب 5

کلیدواژه: آمریکا بورس بازار اروپا شاخص

منبع این خبر، وبسایت www.iribnews.ir است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۲۱۲۳۶۱۹۳ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

دیگر خبرها

 • داد و ستد ۴۶۶ میلیارد سهم در بورس طی ۲۲۲ روز معاملاتی
 • از تغییر سیاست‌های بانک مرکزی تا دلایل بنیادی، رفتاری و تکنیکالی/ پیش بینی بازدهی ۵۰درصدی بورس تا خرداد ماه/ اردیبهشت ۹۸ و سررسید معافیت‌های نفتی نقطه عطف بازار
 • از تغییر سیاست‌های بانک مرکزی تا دلایل بنیادی، رفتاری و تکنیکالی/ پیش بینی بازدهی ۵۰ درصدی بورس تا خرداد ماه / اردیبهشت ۹۸ و سررسید معافیت‌های نفتی نقطه عطف بازار
 • سقوط ارزش سهام نایک به دنبال پاره شدن کفش بسکتبالیست آمریکایی!
 • روز قرمز بازارهای جهانی
 • افزایش قیمت نفت و طلا در بازارهای جهانی
 • شاخص با رشد بیش از ۲ هزار واحدی به مدار بازگشت/ ادامه کمبود نقدینگی در معاملات+نمودار
 • رشد ۲۱۷۹ واحدی شاخص کل بورس در هفته‌ای که گذشت
 • اوضاع بورس در هفته‌ای که گذشت
 • کاهش قیمت طلا در بازارهای جهانی
 • صعود بورس‌های جهانی به قله چهار ماهه
 • استارت صعودی بازارهای داخلی در اسفند
 • رشد یک هزار و ۸۹۷ واحدی شاخص بورس در هفته‌ای که گذشت
 • خوش‌بینی بازارهای جهانی به مذاکرات جدید چین و آمریکا
 • خوش‌بینی به مذاکرات جدید چین و آمریکا/سهام آسیایی رشد کردند
 • شاخص کل بازار بورس آذربایجان غربی کاهش یافت
 • افزایش ۳۵ درصدی معاملات بورس همدان در بهمن ماه
 • افزایش قیمت نفت و کاهش بهای طلا در بازارهای جهانی
 • ۲۴۱ کد معاملاتی جدید در بورس همدان ایجاد شد