فیلم

کد ویدیو دانلود فیلم اصلی.

منبع: واحد مرکزی خبر

خبر بعدی:

مدعیان واردات گوشت ۲۷ هزار تومانی از هرات/ ارزش دلار در برابر همتایانش کاهشی شد/ چانگان ۵۰ میلیونی به ۱۵۰ میلیون رسید/ پس از شش سال صادرات مرغ، کار به واردات رسیده است!

پیمانه اقتصادی، هر روز بسته‌ای خبری از مطالب اقتصادی با اهمیت و مهم ایران و جهان، همچون تغییرات در بازار انرژی، بازار طلا، سکه، مسکن، نفت، خودرو و ... تا خبر‌ها و رویداد‌های جذاب اقتصادی را گردآوری می‌کند.  

به گزارش «تابناک اقتصادی»؛ این پیمانه تیتر‌هایی همچون همتی: ذخایر ارزی بانک مرکزی مطلوب است، کاهش ۵۰ هزار تومانی حباب سکه، پیش بینی از تداوم سیر صعودی طلا، روند نزولی شاخص کل بورس، پراید از ۲۲ میلیون و ۶۰۰ به ۴۱ میلیون و ۳۰۰ رسید، معکوس ناگهانی گیربکس به دنده یک کار دست خودروساز آمریکایی داد، اولتیماتوم وزیر راه به ۶ ایرلاین برای قطع پرواز‌های چارتری، میانگین افزایش حقوق؛ ۲۰ درصد و هرکیلو زعفران بین ۶ تا ۱۱ میلیون تومان را در بر دارد.


همتی: ذخایر ارزی بانک مرکزی مطلوب است

رئیس کل بانک مرکزی گفت: اکنون شرایط ویژه‌ای بر کشور حاکم است و ما باید بپذیریم درگیر جنگ اقتصادی هستیم، اما با این حال ذخایر ارزی بانک مرکزی قابل قبول و مطلوب است.  

مدعیان واردات گوشت ۲۷ هزار تومانی از هرات

وزیر جهاد کشاورزی در خصوص افزایش قیمت گوشت قرمز و نحوه توزیع آن، گفت:مسئولیت  کنترل بازار با ستاد تنظیم بازار است؛ گوشت قرمز به میزان کافی حتی بیش از سال گذشته نیز وارد کشور شده و این روند ادامه خواهد داشت.  وزیر کابینه دوازدهم در پاسخ به این سوال خبرنگار خانه ملت مبنی بر اینکه آیا قیمت گوشت قرمز کاهش پیدا می‌کند؟ گفت: قیمت گوشت وارداتی پایین است؛ قیمت هر کیلو گوشت شقه در بازار تهران ۸۰ هزار تومان و در استان‌ها ۷۵ هزار تومان است. متاسفانه گوش‌های فیله و خاص گران‌تر هستند. امیدوارم با روند موجود قیمت‌ها به تدریج تثبیت شوند و نه تنها افزایش قیمتی ایجاد نشود بلکه کاهش قیمت نیز داشته باشیم.  محمود حجتی درباره برخی ادعا‌ها مبنی بر اینکه می‌توان گوشت قرمز به قیمت ۲۷ هزار تومان از هرات وارد کرد، تاکید کرد: اگر می‌توانند وارد کنند مشکلی نیست؛ می‌توانند با قیمتی که سازمان حمایت تعیین می‌کند از هرات گوشت وارد کنند هیچ محدودیتی نیست و نبوده است. وزیر جهاد کشاورزی در پاسخ به اینکه واردات گوشت به قیمت ۲۷ هزار تومان از هرات امکان پذیر است، گفت: حرف بسیار زده می‌شود باید دید افراد مدعی در عمل چه می‌کنند.

عدم تقاضا، حباب سکه را ۵۰ هزار تومان کاهش داد

رئیس کمیسیون تخصصی طلا و جواهر در گفتگو تابناک اقتصادی پیرامون روند بازار اظهار داشت: بعد شکست کنفرانس ورشو، شاهد کاهش ارزش دلار در بازار جهانی بودیم. در نتیجه‌ی این کاهش، قیمت جهانی طلا با افزایش همراه شد. به گفته کشتی آرای، این افزایش قیمت طلا در حالی رقم خورده است که هفته گذشته از ابتدای هفته تا پایان هفته، شاهد روند کاهشی نرخ جهانی طلا بودیم، اما بعد از کنفرانس ورشو، ارزش دلار به شدت کاهش پیدا کرد و در نتیجه، امروز شاهد جهش ۱۹ دلاری هر اونس طلا در بازار جهانی فلزات گران بها بودیم. این افزایش به طور مستقیم باعث رشد نرخ‌ها در بازار سکه تهران شد، در حالی که قیمت ارز با تغییر قابل ملاحظه‌ای روبرو نبود و در محدوده ۱۲۲۰۰ تومان ارزشگذاری شد و تنها عامل اثرگذار در روند صعودی قیمت انواع سکه، رشد نرخ جهانی طلا بوده است.  محمد کشتی آرای در ادامه اظهار داشت: روز شنبه در بازار تقاضایی برای خرید سکه وجود نداشت و بازار متعادل سپری شد. در نتیجه حباب سکه از رقم ۵۷۰ تومانی روز پنج شنبه به رقم ۵۲۰ هزار تومان کاهش پیدا کرد. روز گذشته قیمت هر قطعه سکه طرح قدیم ۴،۱۸۰،۰۰۰ تومان بود. قیمت هر قطعه سکه طرح جدید (سکه امامی) با ۷۰ هزار تومان افزایش نسبت به روز پنج شنبه گذشته به ۴،۳۳۰،۰۰۰ تومان فروخته شد.

پیش بینی از تداوم سیر صعودی طلا در هفته جاری

در نظرسنجی کیتکو نیوز از کارشناسان وال‌استریت، ۱۷ نفر شرکت کردند که از میان آنها، ۱۳ نفر یا معادل ۷۶ درصد افزایش قیمت طلا و دو نفر یا ۱۲ درصد کاهش قیمت طلا را پیش‌بینی کردند و به همین تعداد نظری نسبت به روند قیمت طلا نداشتند. از میان ۴۵۵ نفری که در نظرسنجی آنلاین کیتکو نیوز شرکت کردند، ۲۴۴ نفر یا معادل ۵۴ درصد افزایش قیمت طلا و ۱۱۵ نفر یا ۲۵ درصد کاهش قیمت این فلز را پیش‌بینی کردند. ۹۶ نفر یا ۲۱ درصد نیز نسبت به روند قیمت طلا نظری نداشتند.  مدیر معاملات شرکت بازرگانی ام کی اس به کیتکونیوز گفت: تصور می‌کنم در هفته جاری ما آماده حرکت به سوی ۱۳۵۰ دلار خواهیم بود؛ بنابراین هر گونه عقب‌گرد قیمت، فرصت خوبی برای خرید خواهد بود. شون لاسک، مدیر شرکت والش تریدینگ نیز پیش‌بینی کرد طلا در بحبوحه ابهامات ژئوپلیتیکی نظیر مذاکرات تجاری آمریکا و چین و اعلام وضعیت اضطراری از سوی دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا برای تأمین بودجه ساخت دیوار مرزی، همچنان روند صعودی خواهد داشت به خصوص که طلا در معاملات اخیر همچنان در بالای مرز ۱۳۰۰ دلار مانده است. آدام بوتون، مدیرکل شرکت فارکس لایو نیز اظهار کرد: طلا افزایش پیدا خواهد کرد و در صورت ریسک گریزی به دلیل به نتیجه نرسیدن مذاکرات آمریکا و چین، طلا می‌تواند تا مرز ۱۳۶۵ دلار صعود کند.

روند نزولی شاخص کل بورس در یک ساعت پایانی بازار

شاخص کل قیمت و بازده نقدی بورس اوراق بهادار تهران در پایان معاملات روز شنبه، با کاهش ۱۹۶ واحدی معادل ۰.۱۳ درصد به رقم ۱۵۷ هزار و ۱۱۳ واحد رسید. این در حالی است که هفته گذشته نیز شاهد افت ۰.۸ درصد نماگر کل بازار سرمایه بودیم. همچنین شاخص قیمت (وزنی-ارزشی)، با کاهش ۵۷ واحدی معادل ۰.۱۳ درصد به رقم ۴۵ هزار و ۵۳۸ واحد رسید. شاخص کل هم وزن نیز، با افت ۲۳ واحدی معادل ۰.۰۸ درصد، عدد ۲۹ هزار و ۶۹۳ واحد را به نمایش گذاشت. شاخص قیمت (هم وزن) نیز با کاهش ۱۶ واحدی معادل ۰.۰۸ درصد به رقم ۲۰ هزار و ۸۶۲ واحد رسید. همچنین شاخص سهام آزاد شناور، ۳۱۷ واحد کاهش معادل ۰.۱۸ درصد را رقم زد و به سطح ۱۷۳ هزار و ۸۵۶ واحد رسید. همچنین شاخص بازار اول با ۲۸۰ واحد کاهش معادل ۰.۲۴ درصد به رقم ۱۱۶ هزار و ۷۱۹ واحد رسید و شاخص بازار دوم نیز، با ۲۴۹ واحد افزایش معادل ۰.۰۸ درصد همراه بود و عدد ۳۰۸ هزار و ۲۹۴ واحد را به نمایش گذاشت.

سهام شرکت تولید کننده عروسک‌های باربی ۱۸ درصد سقوط کرد

شرکت آمریکایی متل اعلام کرد تقاضا برای عروسک‌های باربی در جهان کاهش یافته است. این اعلام باعث شد تا ارزش سهام این شرکت ۱۸ درصد سقوط کند و بدترین روند معاملاتی آن در ۲۰ سال گذشته رقم بخورد. در حالی این شرکت از پیش بینی کاهش قابل توجه فروش عروسک‌های باربی در سال ۲۰۱۹ خبر داده است که هفته پیش گفته بود فروش بالا در سه ماهه پایانی سال ۲۰۱۸ سود خوبی برای آن داشته است. جو یوتنر، مدیر مالی شرکت سازنده باربی، می‌گوید در شرایط خوب هم فروش عروسک‌های باربی در سال ۲۰۱۹ به میزان سال ۲۰۱۸ نخواهد رسید. یکی از دلایل کاهش فروش اسباب بازی، رفتن کودکان به سمت بازی‌های مجازی با تبلت و گوشی‌ها و کاهش اقبال اسباب بازی‌های سنتی در میان آن‌هاست.

پراید ۱۱۱ از ۲۲ میلیون و ۶۰۰ در ۲۰ روز گذشته به ۴۱ میلیون و ۳۰۰ رسید/ چانگان ۵۰ میلیونی به ۱۵۰ میلیون رسیده است

رئیس اتحادیه فروشندگان خودرو با اشاره به افزایش قیمت پراید ۱۱۱ از ۲۲ میلیون و ۶۰۰ در ۲۰ روز گذشته به ۴۱ میلیون و ۳۰۰ در ۲ روز گذشته افزود: عرضه کم خودرو به بازار عامل اصلی این افزایش قیمت هاست و این موضوع سردرگمی مصرف کننده را برای خرید یا فروش به همراه دارد. وی با بیان اینکه در این بازار آشفته خودرو هیچ نظارتی وجود ندارد، گفت: در گذشته شورای رقابت وضعیت بازار خودرو را رصد می‌کرد، اما اکنون با کنار گذاشتن این بخش و نبود نظارت، مشکلات فعلی به وجود آمده است. موتمنی با بیان اینکه نظارت بر بازار خودرو می‌توانست مانع از افزایش ۷ تا ۳۰ میلیون تومانی قیمت خودرو‌های داخلی شود، افزود: خودرو‌های ۲۰۶ تیپ ۲ که ۱۰ روز پیش ۵۹ میلیون و ۵۰۰ به فروش می‌رسید هم اکنون به ۷۶ میلیون تومان افزایش یافته است. وی با اشاره به اینکه قیمت خودرو فقط بر روی کاغذ اعلام می‌شود، اما عرضه‌ای وجود ندارد، گفت: این رویه آشفتگی بازار را به همراه داشته است. وی با بیان اینکه ما پیش از این به اعلام قیمت ۵ درصد کمتر از حاشیه بازار اعتراض کرده بودیم، افزود: ما اعلام کردیم که با این طرح باز هم خودرو گران خواهد شد، زیرا خودروسازان برای ۲ سال آینده تولیدات خود را پیش فروش کرده و نمی‌توانند بیش از این نیاز بازار را تامین کنند. موتمنی با اشاره به واردات خودرو‌های خارجی کارکرده در زمان جنگ تحمیلی برای­ تامین نیاز بازار گفت: اگر ما به دنبال کاهش التهاب بازار و فروکش کردن قیمت هستیم باید اجازه ورود خودرو‌های خارجی کارکرده را به کشور بدهیم، زیرا اگر این اتفاق می‌افتاد خودروی چانگان که ۵۰ میلیون به فروش می‌رسید هم اکنون با قیمت ۱۵۰ میلیون به بازار عرضه نمی‌شد.

ارزش دلار در برابر همتایانش کاهشی شد

پس از آن که رئیس دفتر منطقه‌ای سن فرانسیسکو فدرال رزرو از احتمال توقف افزایش نرخ بهره خبر داد، ارزش دلار در برابر همتایانش کاهشی شد. به نقل از رویترز، ماری دالی در مصاحبه با نشریه وال استریت ژورنال گفت: بانک مرکزی آمریکا احتمالاً امسال به دلیل کاهش رشد اقتصادی و در جا زدن تورم، نرخ بهره را افزایش نخواهد داد.  وی افزود: اگر نرخ رشد اقتصادی امسال به دو درصد کاهش یابد و تورم در محدوده ۱.۹ درصد فعلی نوسان کند، جایی برای افزایش نرخ بهره در طول سال جاری باقی بماند. در معاملات بازار‌های ارزی، شاخص دلار که نرخ برابری آن مقابل سبدی از ارز‌های مهم جهانی را اندازه می‌گیرد با ۰.۱ درصد کاهش به ۹۶.۹۰۱ واحد رسید.  ریچارد فرانلوویچ، استراتژیست ارشد ارزی مؤسسه " وستپک بنکینگ کورپوریشن" گفت: سخنان دالی متفاوت از سخنان دیگر مقامات بانک مرکزی آمریکا بود و روند افزایش قیمت دلار را متوقف کرد. به دنبال کاهش ارزش دلار در برابر یورو، رکورد سه ماهه دلار شکسته شد و هر یورو به ازای ۱.۱۲۹ دلار مبادله شد تا یورو بار دیگر به سطح ۱.۱۳ دلاری نزدیک شود. فرانلوویچ افزود: امروز روز اروپا بود و دلار از قله سه ماهه خود فاصله گرفت. دلار مقابل سایر ارز‌ها نیز عمدتاً نزولی بود؛ به گونه‌ای که هر پوند به ازای ۱.۲۸۹۰ دلار مبادله شد.  همچنین هر دلار به ازای ۷۱.۳۶۴۱ روپیه هند، ۱.۴۰۰۱ دلار استرالیا، ۱.۳۲۴۴ دلار کانادا، ۱.۰۰۵۱ فرانک سوئیس، ۱۱۰.۴۸۰۴ ین ژاپن و ۶.۷۷۱۶ یوان چین مبادله شد.

بازار اوراق مسکن؛ کف سه هفته‌ای «تسه ۹۵۱۲»

اوراق تسهیلات مسکن اسفند ۹۵ (تسه ۹۵۱۲) در معاملات اولین روز کاری هفته بیش از ۹/ ۲ درصد افت کرد و به قیمت ۵۳ هزار و ۵۲۹ تومان به فروش رفت. به این ترتیب فضای کم رونق بازار اوراق تسهیلات  مسکن کف قیمتی را در سه هفته اخیر ثبت کرد. سایر سررسید‌های وام مسکن اوضاع متفاوتی را از هم تجربه کردند، اما «تسه۹۷۰۲» با افت روزانه ۵ درصد بیشترین کاهش قیمت را به نام خود ثبت کرد. بنا بر گزارش تحولات معاملات مسکن بانک مرکزی در دی ماه نیز شاهد تداوم افزایش قیمت و کاهش تعداد معاملات بودیم. با به پایان رسیدن فصل سرما و نزدیک شدن به سال نو به طور سنتی بازار معاملات مسکن گرم می‌شود. با این حال محدود ماندن قدرت خرید این اوراق وام نسبت به بهای نجومی واحد‌های مسکونی، چشم‌انداز مناسبی از رشد این اوراق در آینده نزدیک ارائه نمی‌کند.

معکوس ناگهانی گیربکس به دنده یک، کار دست خودروساز آمریکایی داد

دنیای اقتصاد: شرکت فورد می‌گوید حدود ۴۸/ ۱ میلیون دستگاه از برخی مدل‌های پیکاپ «اف۱۵۰» بین سال‌های ۲۰۱۱ تا ۲۰۱۳ را در آمریکای شمالی فراخوان خواهد داد. مشکل این خودرو‌ها که مجهز به گیربکس ۶ سرعته اتوماتیک هستند، معکوس ناگهانی گیربکس به دنده یک است. این نقص فنی ممکن است در سرعت‌های پایین مشکل خاصی ایجاد نکند، اما اخلال در سرعت‌های بالا می‌تواند باعث از دست رفتن کشش خودرو شود؛ چراکه چرخ‌ها نمی‌توانند به اندازه کافی بچرخند. در این صورت احتمال از دست رفتن کنترل خودرو وجود دارد که همین موضوع سبب افزایش ریسک تصادف می‌شود. ممکن است که این مشکل پیش‌تر نیز منجر به تصادفاتی شده باشد. فورد در بیانیه خود اعلام کرده از پنج تصادف مرتبط با این مساله آگاه شده است. در یکی از این تصادفات هم یک نفر مجروح گزارش شده است. دلیل این معکوس ناگهانی گیربکس از دست رفتن سیگنال حسگر خروجی سرعت گیربکس است. این حسگر اطلاعات را به ماژول کنترل قوای محرکه خودرو ارسال می‌کند و اگر به هر دلیلی در این سیگنال اختلالی رخ دهد احتمال معکوس غیرمنتظره گیربکس وجود دارد.

اولتیماتوم وزیر راه به ۶ ایرلاین برای قطع پرواز‌های چارتری   وزیر راه و شهرسازی در حاشیه بهره‌برداری از آشیانه شماره ۲ هواپیمایی ایران ایر در پاسخ به پرسش تسنیم مبنی بر اینکه با وجود تاکید شما مبنی بر ممنوعیت پرواز چارتری، اما همچنان این نوع پرواز‌ها از سوی شرکت‌های چارتری فروخته می‌شود گفت: فروش بلیط پرواز‌های چارتری بدون بسته تخلف است و شرکت‌ها باید به همراه یک بسته سفر این پرواز‌ها را به فروش برسانند. وی ادامه داد: بر اساس ضوابط ایکائو و یاتا، چاتر کسی است که مسافر دارد و با استفاده از یک بسته سفر اقدام به جابجایی مسافران می‌کند. اینکه ایرلاین‌ها به دلیل آنکه سیستم فروش بلیط ندارند نمی‌توانند پرواز‌های خود را به فروش برسانند و آن را در اختیار یک آژانس یا چارترکننده‌ای قرار می‌دهند و این شرکت چارترکننده با نرخ بالا بلیط را به فروش برساند تخلف است. وزیر راه و شهرسازی تصریح کرد: اینکه اعلام شود پرواز‌های چارتری کنسلی ندارد و پول مردم را پس نمی‌دهند تخلف است. دی ماه امسال سازمان هواپیمایی کشوری به تمام شرکت‌ها یهواپیمایی اعلام کرده که از اول بهمن ماه فروش پرواز چارتری بدون بسته سفر ممنوع است در این راستا نیز به ۶ شرکت اخطار داده‌ایم تا پرواز‌های چارتری خود را قطع کنند در غیر این صورت مجوز این پرواز‌ها در مسیری که به آن چارتر می‌کنند قطع خواهد شد.

پس از شش سال صادرات مرغ، کار به واردات رسیده است!

یک عضو ستاد تنظیم بازار از وارد شدن نخستین محموله ۳۰ هزار تنی گوشت مرغ منجمد در هفته آینده خبر داد و گفت: این واردات با مصوبه ستاد تنظیم بازار صورت گرفته و مقرر شده تا هفته آینده با هدف تنظیم بازار شب عید با نرخ مصوب عرضه شود. وی گفت: نخستین محموله گوشت مرغ وارداتی طبق مصوبه ستاد تنظیم بازار هفته آینده توسط بخش خصوصی وارد کشور می‌شود. این مصوبه مربوط به جلسه هفته قبل ستاد تنظیم بازار بوده و مقرر شده توزیع آن هفته آینده با نرخ مصوب تنظیم بازاری صورت گیرد. این عضو ستاد تنظیم بازار با بیان اینکه این محموله وارداتی به صورت گوشت مرغ منجمد است، افزود: بر اساس مصوبه ستاد تنظیم بازار که هفته گذشته جلسه آن برگزار شد، واردات ۳۰ هزار تن گوشت مرغ به تصویب رسیده و هدف از آن، تنظیم بازار این محصول پروتئینی در آستانه شب عید است تا مردم بتوانند در شرایط متعادل‌تری نیازمندی خود را تأمین کنند. آخرین واردات گوشت مرغ سال ۱۳۹۱ انجام شده بود و طی شش سال گذشته نه تنها واردات گوشت مرغ ممنوع شد بلکه ایران به صادرکننده این محصول پروتئینی تبدیل شده بود، اما مجدداً افزایش قیمت‌ها کار را به جایی رساند تا مسئولان برای تنظیم بازار گوشت مرغ به نفع مردم نسبت به واردات این محصول اقدام کنند.

میانگین افزایش حقوق؛ ۲۰ درصد

یک عضو کمیسیون اقتصادی مجلس گفت: میانگین افزایش حقوق در لایحه بودجه سال آینده ۲۰ درصد است.  محمدحسین حسین زاده بحرینی در گفتگو با برنامه گفتگوی ویژه شبکه یک سیما افزود: بر این اساس حقوق‌ها تا دو میلیون و ۷۵۰ هزار تومان مالیات ندارد و پس از آن مالیات در پنج پله به صورت تصاعدی ۱۰ تا ۳۵ درصد خواهد بود.  

نمی‌توانیم افزایش قیمت را پیش‌بینی کنیم!

حبیب الله انصاری – دبیر انجمن صنایع لوازم خانگی ایران – با اشاره به تأثیر نرخ دستمزد کارگران، نرخ ارز و همچنین قیمت مواد اولیه، حمل و نقل و انرژی در قیمت نهایی لوازم خانگی، تصریح کرد: نمی‌توانیم قیمت لوازم خانگی در سال ۱۳۹۸ را پیش‌بینی کنیم. وی همچنین مهم‌ترین چالش فعلی صنعت لوازم خانگی را رکود و کاهش قدرت خرید مردم عنوان و اظهار کرد: بعد از آزاد شدن قیمت لوازم خانگی و تعیین آن بر اساس قیمت تمام شده، تولیدکنندگان این محصولات را با سود کم و حتی گاهی پایین‌تر از قیمت تمام شده می‌فروشند تا سرمایه در گردش خود را تأمین کنند.

هرکیلو زعفران بین ۶ تا ۱۱ میلیون تومان

عضو شورای ملی زعفران در خصوص آخرین وضعیت بازار زعفران گفت: هر کیلو زعفران با توجه به کیفیت بین ۶ تا ۱۱ میلیون تومان به فروش می‌رسد و در مدت اخیر افزایشی نداشته است.  حسینی در گفتگو با  میزان در خصوص قاچاق محصول زعفران با توجه به نوسانات نرخ ارز خاطرنشان کرد: طبیعتا سخت گیری‌ها در زمینه صادرات باعث افزایش قاچاق می‌شود.

در پی تعویق در تصویب لایحه "پالرمو" رقم خورد| قله‌های جدید برای دلار و سکه

افزاش قیمت خودرو و ناکارآمدی مسئولان| رشد ۱۸ درصدی قیمت پراید، فقط در یک ماه| گرانی تا کجا ادامه خواهد داشت؟

لو دادن یک راز بزرگ که باعث به شهادت رسیدن 27 سپاهی شد / مشاور فرمانده کل قوا توضیح داد

کلیدواژه: کشت گلخانه ای زعفران فاروج خراسان شمالی طیبی خبرگزاری صدا و سیما

منبع این خبر، وبسایت www.iribnews.ir است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۲۱۲۴۹۸۲۵ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

دیگر خبرها

 • پیش بینی ۱۰۰ نقطه برای احداث سدهای تغذیه مصنوعی در استان/دولت تقویت توان کشاورزان در کشت گلخانه ای را اولویت قرار دهد
 • اسپانیا و امارات نصف زعفران ایران را به نام خود صادر می‌کنند
 • صادرات گوجه فرنگی گلخانه‌ای همچنان آزاد است
 • ممنوعیت یکباره کشت برنج در کهگیلویه و بویراحمد ممکن نیست
 • کارگاه آموزشي مديريت احداث گلخانه ليموترش در قائم شهر برگزار شد
 • کشت برنج در کهگیلویه و بویراحمد ممنوع می‌شود
 • کهگیلویه و بویراحمد| مخالفت فرماندار لنده با ممنوعیت کشت برنج؛ مردم ایدنک باید برنج بکارند
 • سطح زیر کشت گلخانه‌ای در آرادان ۴۰ درصد افزایش یافت
 • هرکیلو زعفران بین ۶ تا ۱۱ میلیون تومان
 • هرکیلو زعفران بین ۶ تا ۱۱ میلیون تومان / تعلل در شناسنامه دار کردن زعفران
 • تشکیل کار گروه ویژه تولید میوه های گرمسیری در گلخانه های ورامین
 • 10 هزار هکتار گلخانه داراي زنجيره ارزش مي شود
 • استفاده اسپانیا و امارات از زعفران فله ایرانی
 • گشایش روزنه صادرات محصولات گلخانه‌ای چهارمحال و بختیاری به ترکیه
 • فشار‌ نبود تسهیلات ارزان قیمت بر‌ گلخانه‌داران‌ چهارمحال و بختیاری
 • مهلت بیمه پذیری کشت پاییزه دوم کشاورزان فقط تا پایان بهمن ماه
 • بازدید نمایندگان فائو از طرح کشت گندم «سیمیت» در دشت آزادگان
 • سطح کشت گیاهان دارویی قم به 150 هکتار رسید
 • ممنوعیت کشت خیار و فلفل در فضای باز به دلیل افزایش بهره‌وری از آب