بیش از هزار و ۷۰۰ بانوی خیراندیش مشهدی، خادمان جذب وقف برای موقوقه مهرفاطمی شدند.

به گزارش خبرگزاری شبستان از مشهد و به نقل از روابط عمومی اداره کل اوقاف و امور خیریه خراسان رضوی، تاکنون بیش از هزار و ۷۰۰ بانوی خیراندیش مشهدی، با مشاغل مختلف در جهت تبلیغ و ترویج سهام موقوفه"مهرفاطمی"، خادمان وقف برای این موقوفه شدند.

 

بیشترین بانوان خادم وقف موقوفه مهرفاطمی از فعالان عرصه های فرهنگی، مربیان قرآن، مدرسان حوزه، مربیان حلقه های صالحین بسیج و احکام، شوراهای امربه معروف، مداحان‌ اهل بیت(ع) و مربیان فعال سازمان تبلیغات اسلامی هستند.

 

بیش از هزار و ۳۵۲ بانوی خانه دار، ۱۹۴ بانوی بسیجی، ۱۳۰ نفر از خادمان حرم مطهر امام رضا(ع)، ۲۵ بانوی معلم و ۲ بانوی پزشک مشهدی تاکنون جزء خادمان جذب وقف برای موقوفه مهر فاطمی شده اند. بانوان خادم حرم مطهر امام رضا(ع) با ۱۴۶ سهم، بانوان خانه دار با ۱۱۰ سهم، بانوان خادم ستاد اربعین با ۹۶سهم، بانوان مربی و قاری قرآن با ۵۲ سهم به ترتیب بیشترین جذب وقف برای موقوفه مهرفاطمی را داشته اند.

 

موقوفه دسته جمعی حضرت زهرا (س) شامل۳۲۰ هزار سهم ۵۰۰ هزار ریالی در نظر گرفته شده تا عموم مردم بتوانند در این وقف گروهی سهیم شوند که علاقه مندان برای مشارکت در موقوفه حضرت زهرا(س) کلمه یا زهرا را به شماره ۳۰۰۰۸۱۸۸ ارسال کنند.

پایان پیام/483

منبع: شبستان

مطالب پیشنهادی:
خبر بعدی:

تغییر فرهنگ و تضعیف حجاب اصلی ترین حربه دشمن برای ضربه به نظام است/ باید متوجه جنگ فرهنگی دشمن باشیم

عضو هیئت علمی دانشگاه پیام نور گفت: دشمنان ما متوجه شده‌اند برای ضربه‌زدن به نظام جمهوری اسلامی باید از راه تغییر فرهنگ و ضعیف کردن حجاب وارد شوند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از آذرباخیش، «زهرا فروتنی» عضو هیئت علمی دانشگاه پیام نور و دارای مدرک دکترای تخصصی در رشته مدیریت دولتی از دانشگاه تهران با ۲۳ سال فعالیت علمی است.

این بانوی فعال در عرصه علمی و پژوهشی که به عنوان نماد بانوی موفق در شهرستان خوی شناخته می شود، داشتن هدف، انگیزه، پشتکار و برنامه ریزی برای استفاده صحیح از اوقات خود برای رسیدن به هدف در کنار انجام وظایف مادری و خانوادگی را جزو اصلی ترین دلایل موفقیت خود می داند.

داشتن ۳ فرزند و امورات روزانه منزل نتتوانسته وی را از فعالیت های علمی و پژوهشی بازدارد و همچنان در این مسیر مشغول فعالیت است.

گفت و گویی با این بانوی موفق عرصه علمی داشتیم که مشروح آن در زیر می آید:

* شما به عنوان یک بانوی شاخص در اجتماع، زن و حضورش در جامعه را چگونه معنی می کنید؟

بانوان به عنوان نیمی از جمعیت کشور هم حق دارند و هم وظیفه دارند که نسبت به مسائل جامعه و کشور خود بی تفاوت نباشند و تا می توانند نقش سازنده در جریانات کشور ایفا کنند، همچنان که بزرگان دین ما مثل حضرت فاطمه(س) و حضرت زینب(س) در کنار ایفای نقش مادری و همسری نسبت به خانواده خود، نسبت به مسائل جامعه و سرنوشت دین اسلام بی تفاوت نبودند و نقش تاریخی در مقاطع حساس ایفا کرده اند.

* الگوی شما در حجاب چه کسی بود؟

اصلی ترین عاملی که باعث انتخاب حجاب شد تبعیت از دین اسلام و دستورات الهی بود. حجاب یک مسئله شرعی و واجب الهی است و جنبه عبادی دارد؛ مثل نماز و روزه یک دستور حکیمانه الهی است.

در مرحله بعدی معتقدم داشتن حجاب به نفع خانم ها و برای حفاظت از حریم خود آن ها است. چنانچه خداوند حکیم هم دوست دارد مروارید در صدف باشد و زیبایی های زن در چارچوب خانواده دیده شود و به نامحرمان عرضه نشود.

* به نظر شما حجاب چه آثار معنوی، فرهنگی و اجتماعی می تواند داشته باشد؟

به نظر من علاوه بر آثار معنوی و فرهنگی برای خود فرد و تقرب او به خداوند متعال، رعایت پوشش و حجاب مناسب، برای حفظ اخلاق و عفت عمومی هم لازم است.

اگر با نقض این حکم الهی حریم اخلاقی جامعه شکسته شود در آن صورت خشک و تر با هم می سوزند. طلاق و فروپاشی خانواده ها و معضلی به نام بچه های طلاق، یکی از تبعات عدم رعایت حریم اخلاقی جامعه است که متاسفانه شاهد افزایش آن هستیم و دود آن به چشم همه و بیشتر به چشم خود زنان خواهد رفت.

افرادی که با آرایش و پوشش نامناسب در جامعه ظاهر می شوند و چشم دیگران را خیره و بنیان خانواده ها را سست می کنند؛ بدانند که چه بسا خود نیز زمانی قربانی رفتار نامناسب دیگران در این زمینه خواهند شد.

* برداشت شما از وضعیت جامعه در این مقوله چیست و به عنوان یک فعال حوزه علمی و پژوهشی چه راهکاری برای ترغیب مردم به سوی حجاب دارید؟

وضعیت حجاب در شرایط موجود تعریفی ندارد و به هیچ وجه زیبنده یک جامعه مسلمان نیست. دشمنان دین و نظام ما، این مقوله عبادی و واجب الهی را به یک مقوله سیاسی تبدیل کرده اند و می خواهند به این وسیله در جامعه ما استحاله فرهنگی ایجاد کنند تا بتوانند به اهداف سیاسی خود برسند.

جایی خواندم که نخست وزیر رژیم غاصب اسرائیل، گفته انقلاب اسلامی ایران را فقط با دامن های کوتاه می توانید ساقط کنید. آمریکا برای استحاله فرهنگی سرمایه گذاری می کند و بودجه های کلان تخصیص می دهد یعنی دشمنان کشور و دین ما، بی‌حجابی را ابزار مبارزه با انقلاب و ایجاد فساد در جامعه قرار داده اند تا امنیت اخلاقی را از جوانان بگیرند و لاابالی‌گری را ترویج دهند.

این ها برای اینکه جوانان ما را به بیراهه بکشانند و نسبت به مسائل حساس جامعه خود بی تفاوت کنند دنبال آلودگی اخلاقی آن ها هستند. ترویج سگ بازی به جای فرزند آوری، رواج همجنس بازی، حمایت از ازدواج سفید به جای ازدواج مشروع و تشکیل خانواده و … از جمله سیاست های آن ها است که پایه های فرهنگی جامعه را هدف قرار داده است.

دشمنان به خوبی می دانند که اگر زنان با غیرت ایرانی در انقلاب نقش آفرینی نمی کردند، این انقلاب پیروز نمی‌شد و اگر این زنان با عفاف، فرزندانی تربیت نمی‌کردند که به میدان دفاع مقدس بروند، این انقلاب حفظ نمی‌شد. لذا دشمن می‌خواهد این نقاط قوت انقلاب را به نقطه ضعف تبدیل کند. دشمنان ما متوجه شده‌اند برای ضربه‌زدن به نظام جمهوری اسلامی باید از راه تغییر فرهنگ و ضعیف کردن حجاب وارد شوند.

می خواهند نگذارند زنان ما با حفظ حریم حجاب و عفاف و صیانت از خانواده، مجاهدین آخرالزمان و یاران امام زمان(عج) را در دامن خود تربیت کنند. دلقک هایی مثل مسیح علی نژاد فاسد و معلوم الحال و مزدبگیر، ماموریت دارند برای ترویج فساد نقش آفرینی کنند و قبح فساد و گناه و کشف حجاب را بریزند و دوباره یاد و خاطره کشف حجاب رضاخانی را این بار با جنگ نرم و زور رسانه و تبلیغات، نه زور سرنیزه، زنده کنند.

به نظر من اگر بانوان نسبت به فلسفه داشتن حجاب و آثار مثبت آن در زندگی خود و دیگران مطلع شوند، نسبت به رعایت آن ترغیب خواهند شد. توصیه میکنم خانم ها و دختر خانم های محترم، برای کسب آگاهی بیشتر کتاب «مسئله‌ حجاب» استاد شهید مطهری را مطالعه کنند.

* شما موفقیت بانوان محجبه را در تمامی عرصه ها چطور ارزیابی می کنید و این موفقیت ها مصداق چه چیزی می تواند باشد؟

ما بانوی محجبه و موفق در عرصه های مختلف کم نداریم. اکثر نخبگان علمی و فرهنگی و ورزشی و … ما محجبه هستند. یادم هست دوره دانشجویی اکثر دختران دانشجویی که برای فرصت مطالعاتی و تکمیل تز دکترای خود به خارج می رفتند؛ حاضر نبودند حجاب خود را در آن جا هم کنار بگذارند. کاملا هم موفق بودند و الان هم هستند.

* به نظر شما آیا حجاب محدودیت هست و اینکه عمده دلایل کشانده شدن بانوان به سمت بدحجابی چه می تواند باشد؟

جمله معروفی هست که می گوید، حجاب محدودیت نیست، مصونیت است. این واقعیت است. منافع حجاب خیلی بیشتر از سختی های جزئی داشتن حجاب است. علاوه بر آن اینکه حجاب فقط برای بیرون از حریم خانواده و در برابر نامحرم هست. در منزل اتفاقا آموزه های دینی برای خانم ها آراستگی را توصیه می کند که لازمه تحکیم بنیان خانواده هاست. ولی در اثر ناآگاهی برعکس عمل می شود. برخی خانم ها نسبت به فواید حجاب و نیز آراستگی در خانواده نه در جامعه، آگاهی ندارند و متاسفانه تحت تاثیر القائات شبکه های ماهواره ای و فضای مجازی یا اطرافیان خود و گاهی برای ابراز وجود و جلب توجه در اثر احساس کمبود و حقارت در سایر زمینه ها و گاهی برای همرنگ جماعت شدن، رویکردی به سمت بدحجابی و گاهی بی حجابی پیدا کرده اند که امیدوارم تا دیر نشده متوجه واقعیت ها بشوند و تابع امر الهی گردند که این برای دنیا و آخرت خودشان و حفظ حریم اخلاقی خود و جامعه بهتر است.

* توصیه شما به عنوان یک بانوی محجبه و موفق برای جوانان به خصوص بانوان چیست؟

معتقدم حجاب، مدافع حریم خانواده و یک سنگر اخلاقی برای جوانان و خانواده هاست. خانم های عزیز و جوان ما به عنوان سنگرنشینان دفاع از حریم اسلام نباید این سنگر را خالی و یا به دشمنان اسلام واگذار کنند. ما به پای این ارزش ها خون دادیم. نباید این خون های پاک لگدمال و ارزش های الهی به ضد ارزش تبدیل شوند. حضرت زهرا(س) و اهل بیت پیامبر اکرم(ص) تمام هستی خود را فدای این ارزش های الهی کردند. تک تک ما در برابر خانواده و جامعه خود تکلیف الهی داریم و فردای قیامت باید پاسخگوی رفتار و تاثیر رفتارمان در خانواده و جامعه خود باشیم. نباید جوگیر و تسلیم تبلیغات معاندان دین و نظام خود بشویم و به بدحجابی و خدای نکرده بی حجابی دامن بزنیم و به دستورات الهی نعوذ بالله دهن کجی کنیم. در فامیل و اجتماع سعی کنیم نقش الگوی مثبت را داشته باشیم و با امر به معروف و نهی از منکر عملی و رفتاری خود، بر دیگران تاثیر مثبت بگذاریم؛ نه اینکه خود از الگوهای منفی دیگران تاثیر بپذیریم .

مادران جوان ما در تربیت فرزندان خود جدی باشند و آن ها را با وظایف دینی خود در این زمینه بیشتر آگاه کنند و رعایت حجاب و حریم اخلاقی را به عنوان یک ارزش در وجود فرزندانشان نهادینه کنند. رفتار پدران و مردان ما نیز در این عرصه بسیار تاثیرگذار است. نباید غیرت دینی آقایان نسبت به حریم عفاف خانواده خود کم رنگ شود. معنا ندارد آقایان زنان و دختران خود را با آرایش و پوشش آن چنانی در خیابان ها و ملاء عام همراهی و به آن افتخار کنند. برخی ها با این رفتار خود چه چیز را می خواهند ثابت کنند؟ آیا جلب توجه نامحرم نسبت به زن و دختر جوان خود افتخار دارد؟ این نه تنها از غیرت دینی ، بلکه از غیرت ایرانی و مردانگی هم به دور است.

به اعتراف گردانندگان شبکه های ماهواره ای فارسی زبان ، اهداف آن ها در قالب فیلم و سریال این است که قبح فساد و روابط نامشروع را بریزند و عفاف را از زنان و غیرت را از مردان ایرانی بگیرند و بنیان خانواده ایرانی را سست و جوانان و دختران را به سوی فساد اخلاقی سوق دهند.

دشمن برای این کار برنامه ریزی و سازماندهی کرده؛ فریب افکار و تبلیغات فمنیستی شبکه های خارجی و عوامل داخلی آنها را نباید خورد. دشمن امروز با ما سر جنگ دارد. جنگ فرهنگی آنها در کنار جنگ اقتصادی و سیاسی اش خیلی پررنگ است. این شرایط حساس را باید درک کرد و به وظیفه خود عمل کرد.

امروز بحث عفاف و حجاب یک مسئله فردی نیست، بلکه میدان نبرد ما با معاندان دین اسلام و ارزش هاست. امروز دو فرهنگ و دو گفتمان فرهنگی در برابر یکدیگر قرار گرفته‌اند؛ گفتمان و فرهنگ اسلام برای زن به عنوان یک انسان ارزش و حرمت و کرامت قائل است و معتقد است زن مدیر و مدبر خانواده است و مرد از دامان زن به معراج می رود. ولی هدف اصلی تفکر فمینیسم و به ظاهر طرفداران حقوق زن، استفاده ابزاری از زن به نفع اهداف سیاسی و اقتصادی و تمتّع خودشان است.

بدانید که آن ها دلشان برای زنان ما نسوخته، بلکه با این شعارهای توخالی و پوشالی می‌خواهند امنیت فکری و روحی و اخلاقی را از جوانان و دختران ما بگیرند و خانواده ها را از هم بپاشند. تا جایی که آن ها برای پیشبرد اهداف پلید خود، عده ای از زنان لاابالی را استخدام و سازماندهی می کنند و از آنها می خواهند در برابر پولی که به آن ها داده می شود، کشف حجاب کنند و با سرو وضع نامناسب در خیابان ها بچرخند تا بدحجابی و بی حجابی در جامعه جا بیفتد.

عده ای هم متوجه نیستند و متاسفانه از این رفتارهای سخیف الگوبرداری می کنند. نه تنها خود غرق می شوند، بلکه به دنبال غرق کردن دیگران هم هستند. اینجا وظیفه همگان است که با امر به معروف و نهی از منکر و تذکر لسانی مانع لگدمال شدن ارزش های الهی و از بین بردن امنیت اخلاقی جامعه شوند ولی اگر این تذکر لسانی اثرگذار نبود و عده ای همچنان با اهداف خاص، اصرار بر کشف حجاب کنند، در اینجا باید حاکمیت ورود و از حریم اخلاقی جامعه و خانواده ها دفاع کند.

امروز حجاب در جامعه ایرانی، به مسئله ملی و امنیتی تبدیل شده و قوه مقننه، قضائیه و دولت موظف به حفظ و اجرای قانون حجاب و عفاف هستند. چون کوتاه آمدن در برابر بی حجابی ضربه زدن به حقوق عمومی و ظلم به جامعه و نظام اسلامی ماست. درست مثل فضای مجازی که قتلگاه فرهنگی جوانان شده ولی رویکردهای سیاسی عده ای قدرت طلب، باعث شده چشم خود را بر لاابالی گری در فضای مجازی ببندند، کما اینکه این سیاست بازها چشم خود را بر واقعیت بدحجابی و اخیرا بی حجابی بسته اند و مانع اجرای قانون حجاب و عفاف شده اند. به نظر من باید مدعی العموم برای دفاع از حقوق عمومی جامعه به این مسئله ورود پیدا کند.

انتهای پیام/

ایران نفتکش انگلیسی را توقیف کرد| سپاه: قوانین دریایی را رعایت نکرده بود+‌واکنش‌ها

ایران نفتکش انگلیسی را توقیف کرد| نشست اضطراری در لندن| سپاه: قوانین دریایی را رعایت نکرده بود

دلارام هاشمی، بازیگر جوان، درگذشت

کلیدواژه: اربعین حسینی پیاده روی اربعین اربعین بیرجند زائران اربعین حسینی موکب اربعین مرز مهران مجلس مقام معظم رهبری اردبیل موقوفه اوقاف و امور خیریه خراسان رضوی

منبع این خبر، وبسایت shabestan.ir است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۲۱۲۵۹۱۳۰ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

دیگر خبرها

 • کمک ناخواسته باشگاه استقلال به تیم مشهدی
 • ملک‌محمدی: مربیان داخلی می‌توانند خلاء سماکین را پر کنند/ فشنگ کافی موجود است
 • خودش را وقف کودکان معلول کرد
 • راه‌اندازی سه مرکز قرآنی ـ فرهنگی «افق» در کردستان
 • تریپیر: فقط 2 بار به پیشنهاد اتلتیکو فکر کردم/سیمئونه یکی از بهترین مربیان دنیاست
 • پیری بانمک علی مشهدی+عکس
 • تاکید بر ترویج فرهنگ وقف مشارکتی در جامعه
 • مردم همدان در موقوفه فاطمی مشارکت کنند
 • پایان رقابت‌های آوایی مسابقات قرآن خراسان‌رضوی
 • بانوان مشهدی قهرمان فوتسال بانوان خراسان رضوی
 • ۱۲ هزار و ۵۰۰ میلیارد؛ برآورد هزینه امور معلولان/تمام دارایی‌ام را وقف ساخت مدرسه می‌کنم
 • پیری علی مشهدی با چهره ای دلنشین/ عکس
 • برگزاری کارگاه دانش افزایی مربیان حرفه ای خراسان رضوی
 • توسعه فوتسال میان بانوان ایران نیاز به مربیان مجرب دارد
 • کارگاه دانش افزایی مربیان فوتبال خراسان رضوی برگزار شد
 • تمام دارایی‌ام را وقف ساخت مدارس در مناطق محروم می‌کنم
 • پیش‌برد اهداف مدیریت شهری در گرو تعامل با دستگاه‌های مختلف/ تلاش برای گسترش فرهنگ وقف
 • ثبت 30 وقف جدید در سیستان‌وبلوچستان
 • شرکت مربیان گیلانی در دوره دانش افزایی مربیان فوتبال درجه A ,B و حرفه‌ای آسیا