رئیس ستاد مرکزی اربعین با اشاره به حضور۲ میلیون زائر از ایران در پیاده‌روی اربعین و افزایش ۱۰ برابری کاپوتاژ در این ایام، گفت: امسال هم‌زمان با پیاده‌روی اربعین ۲ هزار و ۹۱۱ سواری و ۲ هزار و ۵۰ اتوبوس کاپوتاژ شدند. ناطقان: حسین ذوالفقاری رئیس ستاد مرکزی اربعین حسینی شب گذشته در برنامه «تیتر امشب» شبکه خبر سیما با اشاره به تمهیدات اربعین حسینی، اظهار داشت: از سال گذشته پس از اتمام اربعین ۹۶، ستاد مرکزی اربعین جلساتی تشکیل داد تا این حماسه عظیم شکل گیرد.


۷۵ هزار نفر از مرزها از کشورهای مختلف وارد ایران شدند 
وی به اهمیت نام‌نویسی از زائران حسینی و صدور روادید زائران اشاره کرد و گفت: امسال بر خلاف سال گذشته که ۱۲ دفتر اقدام به صدور روادید می‌کردند، این دفاتر به بیش از ۲۰ دفتر افزایش یافت. همچنین مراکز پلیس+۱۰ تهران نیز هم‌زمان با صدور گذرنامه اقدام به صدور ویزا نیز کردند.
ذوالفقاری با بیان اینکه بیش از یک میلیون و ۸۰۰ هزار ایرانی در سامانه سماح نام‌‌نویسی کردند، افزود: امسال نزدیک ۵۰ هزار نفر اتباع افغانستانی مقیم ایران برای حضور در حماسه اربعین نام‌نویسی کردند. همچنین حدود ۷۵ هزار نفر از مرزها از کشورهای مختلف وارد ایران شدند تا به پیاده‌روی اربعین مشرف شوند.
۲ میلیون زائر از ایران در پیاده‌روی اربعین شرکت کردند/ حدود ۲۰ هزار نفر در انتظار صدور ویزا هستند
وی با اشاره به اینکه حدود ۲ میلیون زائر از ایران در پیاده‌روی اربعین شرکت کردند، گفت: تاکنون حدود یک میلیون و ۷۰۰ هزار زائر از ایران وارد خاک عراق شدند که ۶۱ درصد از مرز مهران، ۲۲ درصد از مرز شلمچه، ۱۳ درصد از مرز  چذابه و ۴ درصد به صورت هوایی به راهپیمایی اربعین مشرف شده‌اند.
ذوالفقاری با بیان اینکه از یک‌شنبه روند بازگشت زائران اربعین بیشتر می‌شود، افزود: حدود ۲۰ هزار نفر در انتظار صدور ویزا هستند که ۴ هزار نفر از آن‌ها اتباع خارجی هستند که روند صدور آن‌ها نهایت تا ۴۸ ساعت پس از تحویل مدارک صادر می‌شود.
 بیش از ۲۲۰ هزار زائران در یک روز از مرز مهران عبور کردند/ روزهایی که بازگشت زائران اربعین به اوج می‌رسد
رئیس ستاد مرکزی اربعین حسینی در ادامه با اشاره به عدم بازگشایی مرز خسروی، خاطر نشان کرد: دولت عراق به دلیل عدم امکان امنیت در مرز خسروی بازگشایی نشد. البته برخی از زائران عراقی از این مرز عبور می‌کنند اما ما در مرز خسروی تردد زائران اربعین را نخواهیم داشت.
وی با بیان اینکه بالغ بر ۹۰ گیت در مرز مهران داریم، افزود: بیش از ۲۲۰ هزار زائران در یک روز از مرز مهران عبور کردند که عملیات بازگشت از روز اربعین و یک روز پس از اربعین به اوج خود می‌رسد.
کاهش‌ گیت‌های عراقی برای نظارت بیشتر موجب ترافیک در مرز مهران شد
ذوالفقاری با اشاره به دلایل ازدحام جمعیت در زمان رفتن زائران اربعین به عراق در مرز مهران، گفت: دولت عراق در زمان رفتن زائران اربعین تعداد گیت‌های خود را به منظور نظارت و امنیت بیشتر، کاهش داد به همین دلیل شاهد ازدحام جمعیت در مرز مهران بودیم.
رئیس ستاد مرکزی اربعین با بیان اینکه فراهم شدن زیرساخت‌ها برای رفاه بیشتر زائران حسینی، خاطر نشان کرد: امسال در زمان حضور زائران طوفانی در ایلام رخ داد که با کمک مردم و دستگاه‌ها زائران اسکان داده شدند و مشکلی ایجاد نشد. همچنین اتوبوس‌هایی که عبور موقت به سمت عراق شدند با مشکلاتی همراه بود.
افزایش ۱۰ برابری کاپوتاژ ماشین‌ها نسبت به سال گذشته/ حدود ۵ هزار ماشین ایرانی در ایام اربعین کاپوتاژ شد
وی با اشاره به اینکه گمرگ اجازه صدور مجوز برای کاپوتاژ می‌دهد که سال گذشته ۴۹۲ دستگاه عبور موقت شدند، گفت: امسال ۲ هزار و ۹۱۱ سواری و ۲ هزار و ۵۰ اتوبوس کاپوتاژ شدند که این تعداد زیاد به دلیل عدم وجود زیرساخت‌های عراق موجب ترافیک سنگین شد.
ذوالفقاری به مشکل تأمین ارز زائران اربعین اشاره کرد و افزود: در عراق ارز تأمین شد که باید در کشور عراق به مردم داده می‌شد. مسؤولان بانک مرکزی و بانک ملی اعلام کردند که این ارز تأمین شده و قرار است به زائران تخصیص یابد اما زیرساخت‌ها شاید برای توزیع ارز بین زائران به خوبی ایجاد نشده بود.
۱۸۷ هزار زائر اربعین برای دریافت ارز ثبت‌نام کردند
رئیس ستاد مرکزی اربعین با بیان اینکه ما تمامی امکانات را برای توزیع ارز هماهنگ کردیم، گفت: در روزهای نخست صحنه‌های ناخوشایندی در عراق شاهد بودیم اما طبق آخرین آمار ۱۸۷ هزار نفر برای دریافت ارز ثبت‌نام کردند که ۱۲۰ هزار نفر این ارز را دریافت کردند و هم‌اکنون وضعیت تخصیص ارز عادی است.
منبع: فارس برچسب ها: زائران ایرانی ، پیاده‌روی اربعین ، اربعین 97

منبع: ناطقان

خبر بعدی:

انتقاد فخاری از وضع عوارض برای پارک خودرو در پیاده رو

خبرگزاری میزان- عضو شورای اسلامی شهر تهران نسبت به وضع عوارض برای پارک خودرو در پیاده رو انتقاد کرد.

به گزارش گروه جامعه خبرگزاری میزان، الهام فخاری در حاشیه صد و پانزدهمین جلسه شورای شهر تهران به یکی از بند‌های ماده ۵۴ برنامه پنج ساله سوم شهرداری مبنی بر «تدوین لوایح نظام قیمت‌گذاری، استفاده از زیرساخت‌های شهری (شبکه معابر و پارکینگ) و وضع عوارض برای کاهش مخاطرات محیط‌زیستی، ایمنی و کاهش ظرفیت زیرساخت‌های حمل و نقل در جریان ترافیک شامل تردد خودروی دودزا، توقف غیرمجاز، سد معبر، پارک دوبله، توقف در حریم تقاطع و توقف در پیاده‌رو به منظور مدیریت تقاضای سفر» و ارائه آن به شورا در سال اول برنامه اعتراض و اظهار کرد: با این بند عملاً به شهرداری اجازه داده‌ایم برای تمامی معابر عمومی و فضا‌های رفت و آمدی، نظام قیمت‌گذاری تعریف کند.

وی ادامه داد: این بند، به طور عام تنها شبکه معابر را عنوان کرده و این در حالی است که باید شاخص‌های معابری که در آینده با مشارکت بخش خصوصی ساخته می‌شود نیز ذکر شود، درحالی‌که حکم کلی صادر شده است.

این عضو شورا تصریح کرد: همچنین تعیین عوارض برای توقف در پیاده‌رو‌ها تائید یک تخلف است. نباید برای فضا‌های رفت و آمدی و برای پارک در پیاده‌رو، عوارضی وضع شود؛ این خلاف قانون است.

انتهای پیام/

رئیس بنیاد مستضعفان: ماهیانه ۱۸ میلیون تومان حقوق دریافت می‌کنم| در بنیاد مستضعفان کمتر از ۳ میلیون حقوق دریافت نمی‌کنند| مراکز تفریحی خود را همچنان توسعه می‌دهیم، هم فایده اقتصادی دارد و هم برای مردم مفید است+فیلم

وزیر ارتباطات: ماهواره «پیام» در مدار قرار نگرفت| ماهواره "دوستی" در انتظار حضور در مدار+فیلم

محمد جواد شمس صدام ایران صبح امروز اعدام شد + فیلم اعدام

کلیدواژه: زائران ایرانی پیاده روی اربعین اربعین 97

منبع این خبر، وبسایت nateghan.ir است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۲۱۲۷۲۳۶۱ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

دیگر خبرها

 • عده ای با سیاسی کاری می خواهند جلوی کار پلیس را بگیرند/ پیاده راه فرهنگی رشت ، محلی برای تجمع هنجارشکنان/ رشت بدون شهردار در تمام کشور به شهر بی کلانتر مشهور شده است
 • معافیت زائران زمینی اربعین از پرداخت عوارض خروج
 • زائران اربعین از پرداخت عوارض خروج معاف می‌شوند؟
 • زائران زمینی اربعین از پرداخت عوارض خروج از کشور معاف شدند
 • زائران زمینی اربعین، از پرداخت عوارض خروج معاف می‌شوند
 • عوارض خروج برای زائران اربعین سال ۹۸ افزایش نیافت/بدهی بانک مسکن به بانک مرکزی تا سقف ۵۰ هزار میلیارد ریال منظور می‌شود
 • خبری خوش برای زائران اربعین
 • زائران اربعین از پرداخت عوارض خروج معاف شدند
 • مصوبه کمیسیون تلفیق درباره معافیت زائران اربعین از پرداخت عوارض
 • زائران اربعین عوارض خروج از کشور پرداخت نمی‌کنند
 • زائران اربعین از پرداخت عوارض خروج از کشور معاف شدند
 • لزوم اتخاذ تدابیری برای رفع مشکلات کسبه پیاده راه اکباتان
 • برگزاری پیاده روی صبحگاهی در سمنان+تصاویر
 • پیاده راه فرهنگی رشت محلی برای تجمع هنجارشکنان/ رشت به شهر بی کلانتر مشهور است
 • پل‌های غیر استاندارد عابر پیاده در بجنورد
 • عمود آخر؛ خاطرات پیاده‌روی اربعین شهدای مدافع حرم منتشر شد
 • خادمان فرهنگی هنری اربعین تجلیل شدند
 • بالاترین سرمایه ناجا اعتمادی است که مردم به این نیرو دارند/ تجلیل از یاوران پویش «شاهدان حقیقت»
 • راهپیمایی اربعین نمایش قدرت پیروان مدرسه عاشورا است