‌سه قایقران هرمزگانی اعزامی به مسابقات قایقرانی قهرمانی آسیا در کشور ازبکستان با کسب چهار مدال به بندرعباس بازگشتند.

‌به گزارش ایسنا، ‌شب گذشته(5 آبان ماه) با حضور مدیرکل ورزش و جوانان استان هرمزگان و جمعی از جامعه ورزش مراسم استقبال از اسلام جاهدی، کیانا کمال زاده و سارا کاظمی قایقرانان هرمزگانی تیم ملی کشورمان در سالن CIP فرودگاه بندرعباس برگزار شد.

در مسابقات آب‌های آرام قهرمانی زیر ٢٣ سال و جوانان آسیا در شهر سمرقند ازبکستان و در بخش پاراکانو (قایقرانی معلولان) اسلام جاهدی پاروزن هرمزگانی عضو تیم ملی ایران در کلاس‌VL ۲ صاحب مدال طلا شد.

کیانا کمال زاده در کایاک دونفره 200 متر بانوان موفق به کسب مدال طلا و در  کایاک چهارنفره ۵٠٠ متر بانوان جوانان موفق به کسب مدال نقره شد.

همچنین سارا کاظمی دیگر قایقران هرمزگانی در  کایاک چهارنفره ۵٠٠ متر بانوان زیر ۲۳ سال صاحب مدال نقره شد.

مدیرکل ورزش و جوانان استان هرمزگان در گفت‌وگو با ایسنا، با بیان اینکه افتخارآفرینی این سه ورزشکار هرمزگانی نشان داد که این استان از پتانسیل بالایی برخوردار است، افزود: ظرفیت مناسبی هرمزگان در بحث ورزش و جوانان دارد و استعدادهای خوبی در عرصه ورزش دارد.

وی ادامه داد: ورزشکاران اعزامی هرمزگان به جاکارتا و کسب دو مدال نقره از سوی دو بانو هرمزگانی نشان از ظرفیت بالای ورزش هرمزگان داد.

مدیرکل ورزش و جوانان استان هرمزگان با بیان اینکه این مهم نشان داد باید بیش‌ازپیش به حمایت از ورزشکاران هرمزگانی بپردازیم، تصریح کرد: کسب این دو مدال سبب افتخار برای مردم هرمزگان و کشور شد و افتخار بزرگی بود که نتیجه تلاش‌های این ورزشکاران بود.

امیاری خاطرنشان کرد: باید برنامه‌ریزی صحیح و اصولی انجام دهیم تا بتوانیم در چهار سال آینده حضور موفق‌تر و پررنگ‌تری داشته باشیم.

وی در خصوص پاداش ویژه به ورزشکاران مدال‌آور هرمزگانی در مسابقات المپیک آسیایی و پاراآسیایی، اظهار کرد: به دنبال برنامه‌ریزی مناسب برای تجلیل ویژه از دو ورزشکار مدال‌آور هرمزگانی در هفته جاری در حضور استاندار هرمزگان نیز هستیم و این امر به‌زودی صورت خواهد گرفت تا پاداش درخور شأنی به این ورزشکار مدال‌آور و افتخارآفرین صورت گیرد.

همچنین مدال‌آور طلایی مسابقات پاراکانو قهرمانی آسیا در ازبکستان در گفت‌وگو با ایسنا، افزود: از مدتی قبل شروع کردم به ساخت یک قایق و تمرینات ویژه و حرفه‌ای را روی آن قایق آغاز کردم و سپس با همان قایق راهی تهران شدم.

اسلام جاهدی اظهار کرد: در اردوی تیم ملی از آن قایق استفاده کرده و توانستم با استفاده از همان قایقی که ساخته خودم بود مدال طلا را کسب کنم.

وی با بیان اینکه همگان شاهد بودند در گرمای بالای 50 درجه در بندرعباس تمرین می‌کردم، تصریح کرد: امیدوارم با کسب این مدال توانسته باشم دل هم استانی‌هایم را شاد کنم و گوشه‌ای از لطف آن‌ها را جبران کنم.

جاهدی با اشاره به اینکه سال گذشته نقره و برنز کسب کردم و امسال طلای آسیا، خاطرنشان کرد: سال بعد رقابت‌های آسیایی به‌منزله کسب سهمیه مسابقات پاراالمپیک توکیو است و تمامی تیم‌ها هزینه‌های سنگینی خواهند کرد.

وی اضافه کرد: سال گذشته در کشور تایلند نتوانستم از پس حریفان ژاپنی‌ام بربیایم اما امسال توانستم از آن‌ها عبور کنم و امیدوارم این روند سال آینده ادامه پیدا کند و بتوانم سهمیه پاراالمپیک توکیو را به دست آورم.

همچنین مدال‌آور طلا و نقره مسابقات قایقرانی قهرمانی آسیا در ازبکستان در گفت‌وگو با ایسنا، افزود: سطح مسابقات آسیایی همیشه بالا و تیم‌ها با آمادگی کامل حضور دارند.

کیانا کمال زاده با بیان اینکه با تلاش و زحمات فراوان راهی این مسابقات شدیم و برای موفقیت سختی‌های زیادی تحمل کردیم، تصریح کرد: توانستیم در این مسابقات بهترین نتیجه لازم را کسب کنیم و از این موضوع بسیار خوشحالم.

وی ادامه داد: قزاقستان و ازبکستان مهم‌ترین حریفان ایران بودند اما با تمرینات منظم خود توانستیم از پس آن‌ها بربیاییم.

کمال زاده با اشاره به اینکه امکانات قایقرانی استان هرمزگان مطلوب است اما انتظار حمایت‌های بیشتری داریم، خاطرنشان کرد: قبل از اعزام به مسابقات فشار روحی و روانی فراوانی روی ورزشکاران است و یک تماس از سوی آن‌ها می‌تواند تأثیرات مثبتی بر روی ورزشکاران بگذارد.

همچنین مدال‌آور نقره مسابقات قایقرانی قهرمانی آسیا در ازبکستان در گفت‌وگو با ایسنا، افزود: امسال برای نخستین بار مسابقات زیر 23 سال آسیایی برگزار می‌شد و توانستم در قایق چهار نفره مسافت 500 متر مقام دوم را کسب کنیم.

سارا کاظمی با بیان اینکه 17 کشور آسیایی در این مسابقات حضور یافته بودند، افزود: سطح مسابقات بالا بود و توانستیم عملکرد مناسبی از خود برجای بگذاریم.

وی ادامه داد: هنوز سه سال دیگر می‌توانم در رده زیر 23 سال پارو بزنم اما سال دیگر مسابقات سهمیه المپیک 2020 توکیو را پیش رو داریم و باید خود را مهیا حضور در این مسابقات کنم.

کاظمی با اشاره به اینکه امیدوارم تا آن زمان با حمایت مسئولان بتوانم قایقرانی را ادامه دهم، اظهار کرد: تا روز قبل از اعزام به مسابقات قهرمانی آسیا به دلیل مشکلات مالی فدراسیون مشخص نبود، اعزام می‌شویم یا خیر و همین موضوع استرس فراوانی بر روی ورزشکاران بود.

این قایقران هرمزگانی خطاب به مسئولان استان هرمزگان، بیان کرد: ورزشکاران چیزی زیادی از مسئولان طلب ندارند و تنها به افزایش روحیه و انگیزه و امیدوارم در آینده شاهد باشیم، مسئولان پیش از مسابقات هم یادی از ورزشکاران کنند تا سبب افزایش موفقیتشان شوند و تنها به پس از کسب مدال بسنده نکنند.

کاظمی در پایان با اشاره به اینکه هدیه کاظمی، عنوان دار قایقرانی المپیک آسیایی جاکارتا و پرچم‌دار فدراسیون قایقرانی است اما حمایتی از وی صورت نگرفته است، تصریح کرد: وقتی این موضوع را مشاهده می‌کنم دیگر چه انتظاری می‌رود که از بنده، کیانا کمال زاده و اسلام جاهدی حمایت شود و این موضوع سبب دلسردی ورزشکاران می‌شود و امیدوارم حمایت‌های بیشتری صورت بگیرد.

به گزارش ایسنا، در پایان این مراسم از سوی هیئت ورزش‌های جانبازان و معلولین استان هرمزگان از اسلام جاهدی تجلیل به عمل آمد.

گزارش از: امیرحسین طالبی، خبرنگار ایسنا، منطقه خلیج‌فارس

مرورگر شما از ویدئو پشتیبانی نمی‌کند.
فایل آن‌را از اینجا دانلود کنید: video/mp4

انتهای پیام

منبع: ایسنا

خبر بعدی:

صعود عسگری به فینال کاراته وان دوبی/ ۷ شانس مدال برنز برای کاراته کاهای ایران

بهمن عسگری با غلبه بر تمامی رقبا فینالیست لیگ جهانی کاراته وان دوبی شد، ۷ کاراته کا ایران نیز برای کسب مدال برنز یکشنبه به مصاف رقبای خود خواهند رفت.

به گزارش ایسنا، به نقل از سایت فدراسیون کاراته، در روز نخست (امروز جمعه ۲۶ بهمن ماه) دومین مرحله لیگ جهانی کاراته وان که با حضور ۸۳۷ کاراته کا از ۸۶ کشور در دوبی امارات برگزار شد، بهمن عسگری در وزن منهای ۷۵- کیلوگرم موفق شد با غلبه بر تمامی حریفانش به فینال این وزن راه یابد.
همچنین کاراته کاهای ایران در وزن منهای ۵۵ کیلوگرم توسط فاطمه چالاکی و طراوت خاکسار، وزن منهای ۶۰ کیلوگرم توسط مجید حسن نیا، در وزن منهای ۶۷ کیلوگرم توسط هامون درفشی پور و امیررضا میرزایی و در وزن منهای ۷۵ کیلوگرم علی اصغر آسیابری شانس کسب مدال برنز در بخش کومیته را دارند.
همچنین در بخش کاتای تیمی مردان نیز ۲ تیم (امیربهادر تدین، امیریزدان تدین و سهیل ساجدی فر) و (ابوالفضل شهرجردی، علی زند و میلاد دلیخون) برای کسب مدال برنز رودروی هم قرار خواهند گرفت.
نتایج کسب شده روز نخست به شرح ذیل است:

در وزن ۷۵- کیلوگرم، بهمن عسگری پس از استراحت در دور اول، در اولین مبارزه ۲ بر صفر جو کلاوای از انگلیس دارنده برنز امیدهای اروپا را شکست داد. سپس موفق شد ۵ بر صفر لوگان داکوستا از فرانسه را مغلوب کند.
او در ادامه یک بر صفر پاول آرتومونوف از استونی دارنده برنز امیدهای جهان در سال ۲۰۱۷ را برد و در نیمه نهایی ۲ بر صفر رافائل آقایف آذربایجانی دارنده ۵ عنوان قهرمانی جهان را مغلوب کرد و فینالیست شد تا برای کسب مدال طلا روز یکشنبه با لوئیجی بوسا ایتالیایی دارنده یک طلا، ۲ نقره و یک برنز جهان دیدار کند.

در همین وزن علی اصغر آسیابری ۶ بر ۲ چون سووی از چین تایپه نایب قهرمان آسیا را برد. در دومین دیدار ۸ برصفر نتیجه را به لوئیجی بوسا ایتالیایی دارنده یک طلا، ۲ نقره و یک برنز جهان واگذار کرد و به جدول شانس مجدد رفت.
او در این گروه ابتدا و پس از تساوی ۴ بر ۴ در وقت قانونی مبارزه مقابل روسلان یسماخانبت از قزاقستان با قانون سنشو برنده شد. سپس مقابل کن نیشیمورا از ژاپن به تساوی صفر بر صفر رسید تا با رأی داوران در هانتی پیروز میدان باشد.
آسیابری روز یکشنبه برای کسب مدال برنز با توماس اسکات آمریکایی مبارزه خواهد کرد.

در وزن ۶۰- کیلوگرم، مجید حسن نیا ابتدا ۲ بر صفرهای گوئن از ویتنام دارنده نقره رقابتهای آسیایی را شکست داد. سپس ۶ بر یک بروس داگلاس از برزیل دارنده ۲ طلا، یک نقره و یک برنز قابتهای قهرمانی جهان را از پیش رو برداشت.
در سومین دیدار با نتیجه ۶ بر ۲ ماتیاس گارسیاگومز از اسپانیا را مغلوب کرد و در ادامه ۴ بر یک مقابل دارخان اسدیلوف قزاقستانی دارنده نقره و برنز جهان و برنز آسیا شکست خورد و به جدول شانس مجدد رفت.
او در این گروه یک بر صفر نادر عزوزی از تونس نایب قهرمان اروپا در سال ۲۰۱۸ را برد تا روز یکشنبه برای کسب مدال برنز با آرای صمدان از ترکیه دیدار کند.
در وزن ۶۷ – کیلوگرم، امیررضا میرزایی در مبارزه اول ۹ بر یک فرانچسکو دی اونفریو از ایتالیا را شکست داد.
در دومین بازی ۵ بر ۳ ماسامیشی فوناهاشی از ژاپن دارنده عنوان قهرمانی جهان را مغلوب کرد. سپس با نتیجه ۸ بر ۶ مارسل تادیسی از مجارستان دارنده عنوان نایب قهرمانی جهان پیروز شد و در مبارزه چهارم مقابل استیون داکوستا فرانسوی دارنده عنوان قهرمانی جهان پس از تساوی صفر بر صفر در وقت قانونی مبارزه با رأی داوران در هانتی مغلوب شد و به جدول شانس مجدد رفت.
میرزایی در جدول شانس مجدد یک بر صفر موسی بک سلطان از قزاقستان دارنده نقره و برنز امیدهای آسیا پیروز شد و روز یکشنبه برای کسب مدال برنز به مصاف استفان پوکورنی از اتریش می‌رود.

در همین وزن هامون درفشی پور یک بر صفر ایکبولجان اوزاکف از ازبکستان نفر سوم آسیا را برد. در دومین دیدار مقابل سوچیرو ناکانو از ژاپن دارنده طلا و نقره امیدهای آسیا و طلا امیدهای جهان پس از تساوی ۳ بر ۳ با قانون سنشو برنده شد تا در مبارزه سوم به مصاف وینسوس فیگوئرا از برزیل دارنده نقره و برنز جهان برود و با نتیجه یک بر صفر به برتری رسیده و به نیمه نهایی راه یابد.
او در نیمه نهایی ۳ بر صفر نتیجه را به دیدار امیرعلی از قزاقستان واگذار کرد و به جدول رپه شارژ رفت و روز یکشنبه برای کسب مدال برنز با فهد الختامی نماینده عربستانی دیدار می‌کند.

در وزن ۵۰ – کیلوگرم بانوان، سارا بهمنیار ۵ بر ۴ پینگ کو از چین تایپه دارنده برنز امیدهای جهان را در اولین مبارزه برد. در دومین دیدار ۴ بر ۳ مقابل رانران لی از چین دارنده نقره آسیا مغلوب شد و از دور رقابتها کنار رفت.

در وزن ۵۵ – کیلوگرم، فاطمه چالاکی ۹ بر یک از سد ویکتوریا سمانیکوا از اسلواکی گذشت. در مبارزه ۲ مقابل دوروتا باناژیک دارنده عنوان قهرمانی جهان از لهستان پس از تساوی ۲ بر ۲ با قانون سنشو برنده تاتامی شد.
چالاکی در بازی سوم خود پس از تساوی یک بر یک مقابل امیلی توی فرانسوی دارنده طلا و نقره جهان با قانون سنشو برنده مبارزه شد و به دور بعد رفت.
او در مقابل آنجلیکا ترلوگا نفر اول رنکینگ جهان از اوکراین ۳ بر صفر نتیجه را واگذار کرد.
چالاکی در جدول شانس مجدد ۳ بر ۲ سارا یامادا ژاپنی نفر سوم جهان در سال ۲۰۱۶ را برد و روز یکشنبه با سلما الشافی از مصر برای کسب مدال برنز مبارزه خواهد کرد.

در همین وزن طراوت خاکسار ۲ بر صفر صابرینا اوهیدانده از فرانسه را مغلوب کرد. سپس
با نتیجه ۶ بر ۲ از سد کارلوتا فرناندز از اسپانیا گذشت. در سومین دیدار یک بر صفر مقابل یون ون ژو از چین تایپه نفر دوم رنکینگ جهان و دارنده ۲ برنز قهرمانی جهانی ۲۰۱۸ و ۲۰۱۶ و۳ طلا قهرمانی آسیا ۲۰۱۵، ۲۰۱۷و ۲۰۱۸ شکست خورد و به جدول شانس مجدد رفت.
او در این گروه و در دور اول ۸ بر صفر والنتینا زولوتوروآ از کانادا را از پیش رو برداشت. سپس موفق شد یک بر صفرالساندرا حسنی از کرواسی را مغلوب کند و روز یکشنبه کسب مدال برنز با والریا کومیزاکی از برزیل دیدار می‌کند.

در کاتای تیمی مردان، تیم ایران با ترکیب امیربهادر تدین، امیریزدان تدین و سهیل ساجدی فر با تیم‌های کرواسی، کویت و آذربایجان در گروه ۲ همگروه شد و با امتیاز ۲۳.۶ به عنوان تیم دوم به دیدار رده بندی راه یافت.
دیگر تیم کشورمان در این رقابتها تیم ابوالفضل شهرجردی، علی زند و میلاد دلیخون بود که توانست ۲۳.۱۴ امتیاز را در گروه یک کسب کند و به عنوان تیم سوم به دیدار رده بندی راه یابد. در این گروه تیم‌های ترکیه، روسیه، اسپانیا و امارات حضور داشتند.
۲ تیم کاتای کشورمان در دیدار رده بندی و برای کسب مدال برنز روز یکشنبه ۲۸ بهمن ماه به مصاف هم می‌روند.

در کاتای انفرادی بانوان فاطمه صادقی که در گروه ۴ و در دور اول با کاتاروهایی از رافاه سیتیونگ از تایلند، تریانا دی اونفریو از ایتالیا، هاتای گو از کانادا، ماریا فورسوا از بلاروس، ولاتکا کیوک از کرواسی و کیو شیمزو از ژاپن همگروه بود ۲۲.۶ امتیاز کسب کرد و به عنوان نفر دوم به دور بعد صعود کرد.
صادقی دور دوم به مصاف نومی نیکوسانتی از ایتالیا، ماسامی سیوادا از ژاپن، راکوئل روی از اسپانیا، ساکورا کوکومای از آمریکا، تای گو از کانادا، تریانا دی اونفریو از ایتالیا و کیو شیمزو از ژاپن رفت و توانست امتیاز ۲۶.۰۶ را کسب کند و به عنوان نفر دوم به دور بعد راه یابد.
او در سومین دور با ناتسوکی شیمزو از ژاپن، سائوری ایشیباشی از ژاپن، اونو هیکارو از ژاپن، گریس لائومو از هنگ کنگ، ساکورا کوکومای از آمریکا، تریانا دی اونفریو از ایتالیا و کیو شیمزو از ژاپن مبارزه کرد و به امتیاز ۲۳.۲۲ رسید و از حضور در ادامه مسابقات بازماند.

درگروه ۷ نیز نگین باقری با کاتاروهایی از مونیکا تاراتاناکول از تایلند، پاتریشیا اسپارترو از پرتغال، میزوکی اوگای از ژاپن، یین یی تانگ از هنگ کنگ، دورتا بالیساروا از اسلواکی، زوزانا آگوستیوا از چک و دیلارا التیمور از ترکیه همگروه شد و در دور اول امتیاز ۲۲.۷۲ را بدست آورد و نتوانست به دور بعد راه یابد و از ادامه رقابت‌ها بازماند.
انتهای پیام

لیاقت مردم خرگیری نیست/ همکاری نشود، اجازه خروج مرغ را نمی‌دهم

آیا FATF مانع فعالیت‌های سپاه و کمک ایران به حزب‌الله و نیروهای مقاومت سوریه می‌شود؟

خواهر جانسون به نشانه مخالفت با بریگزیت برهنه شد!

منبع این خبر، وبسایت www.isna.ir است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۲۱۲۷۴۵۱۴ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

دیگر خبرها

 • لیگ جهانی کاراته وان دبی|مصاف عسگری با قهرمان ایتالیایی در فینال/ ۷ شانس مدال برنز برای کاراته‌کاهای ایران در روز نخست
 • کسب دو مدال ووشوکاران کرمانشاهی در مسابقات انتخابی تیم ملی
 • بهمن عسگری راهی مبارزه پایانی شد/۷ مدال در انتظار نمایندگان ایران
 • تست دوپینگ دروازه بان تیم ملی ازبکستان در جام ملت های آسیا مثبت شد
 • تست دوپینگ دروازه‌بان تیم ملی ازبکستان در جام ملت‌های آسیا ۲۰۱۹ مثبت اعلام شد
 • ازبکستان از روند صلح افغانستان حمایت می کند
 • ورزشکاران؛ مبلغان قرآن در میادین ورزشی
 • ورزشکاران؛ مبلغات قرآن در میادین ورزشی
 • نتایج مسابقات قرآن ورزشکاران و جوانان گیلان اعلام شد
 • نگاهی به استراتژی ۲۰۱۹ ازبکستان
 • کسب سه مدال در بحرین ارزشمند بود/ تنیس روی میز ایران آینده درخشانی دارد
 • کسب سهمیه مسابقات آسیایی توسط دونده چهارمحال وبختیاری
 • رزمی کار آذربایجان غربی مدال طلای مسابقات بین المللی را کسب کرد
 • برگزاری بخش مکتوب مسابقات قرآن ورزشکاران و جوانان در کرمان
 • ورزشکاران تکاب مدال های خود را به مقام شهدا اهدا کردند
 • خیز قایقرانان روئینگ بانوان کشور برای کسب سهمیه المپیک توکیو ۲۰۲۰
 • حضور هرمزگانی ها در راهپیمایی 22 بهمن بی نظیر بود/تفکیک معاونت هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع در پیشبرد امور استان بسیار اثر گذار خواهد بود/لزوم تقویت و ساماندهی نیروی انسانی در فرمانداری های هرمزگان
 • سانداکار هرمزگانی مدال نقره گرفت
 • درخشش ورزشکاران چهارمحالی در رقابت های جوتسو کشور