به گزارش خبرنگار اجتماعی خبرگزاری  برنا ، چهارم آبان ماه مطلبی تحت عنوان « اتفاقی عجیب در دانشگاه آزاد اسلامی «دهاقان » در خبرگزاری برنا منتشر شد .

لینک مطلب :

https://www.borna.news/fa/tiny/news-768884

پس از انتشار این مطلب ، دانشگاه آزاد اسلام واحد دهاقان اینگونه به برنا پاسخ داد که در ادامه می خوانید:

در پی درج شده در سایت خبرگزاری برنا در روز پنج شنبه مورخ 03/08/97 ساعت 14:59:49 با کد خبر 768884 تحت عنوان "اتفاقی عجیب در دانشگاه آزاد اسلامی دهاقان"

دانشگاه آزاد اسلامی از بدو تاسیس تاکنون نقش بسیار مهم و حیاتی در توسعه‌ی کشور به ویژه در توسعه آموزش عالی از مقاطع کاردانی تا دکتری ایفا نموده که خدمات ارزنده این واحد دانشگاهی در کشور عزیزمان ایران برای هیچ‌کس پوشیده نیست.

در راستای توسعه و تعالی منابع انسانی واهداف و سیاست‌های کلان کشور، دانشگاه آزاد اسلامی واحد دهاقان نیز همچون سایر واحدها از بدو تأسیس (در اسفندماه سال 1366) تاکنون با بهره‌گیری از اساتید مجرب تمام وقت، نیمه وقت و مدعو در مقاطع مختلف تحصیلی به خصوص مقاطع کارشناسی ارشد و دکتری به‌عنوان یکی از دانشگاه‌های مطرح در کشور و استان اصفهان به ویژه در رشته‌های مدیریت و علوم اجتماعی محسوب می‌گردد. لذا این واحد دانشگاهی با هدف پاسخگویی و مسئولیت‌پذیری، ضمن استقبال از انتقادات صحیح و مبتنی بر اطلاعات دقیق و با عنایت به جهت‌گیری هر چه بیشتر این دانشگاه به سمت شفافیت در مدیریت عملکرد و ارتقای سطح کمی و کیفی آموزش و پژوهش و با پایبندی به اصول منشور اخلاقی و ارزش‌های متعالی دانشگاهی در پاسخ به موارد پنج‌گانه مطرح شده با دلایل متقن و محکم و مستندات قانونی و دانشگاهی با این نیت که مراکز خبرگزاری از این پس قبل از درج اخبار و اطلاعات در سایت‌های خبری از صحت و سقم آن اخبار مطلع گردند و سپس به درج آن اقدام نمایند، به موارد مطرح شده به شرح زیر پاسخ می‌دهد:

1) با توجه به ظرفیت علمی دانشگاه آزاد اسلامی واحد دهاقان در رشته مدیریت، مجوز لازم برای پذیرش دانشجو در رشته دکترای کارآفرینی در مهرماه سال 1395 در دو رشته گرایش کارآفرینی آموزش عالی و کارآفرینی بین الملل برای اولین بار در استان اصفهان توسط وزارت علوم و سازمان مرکزی دانشگاه آزاد اسلامی به این واحد اعطا گردید. از همان نیمسال اول (مهرماه 1395) تاکنون با جهت گیری کیفی و با بکارگیری اساتید مختلف (حداقل مرتبه‌ی استادیاری) و در مواردی به منظور ارتقاء سطح کیفی با دعوت از اساتیدیاز تهران، تمام تلاش مسئولین در حوزه معاونت آموزشی و مدیر گروه مربوطه بر این موضوع متمرکز بوده که این رشته با رعایت استانداردهای آموزشی و پژوهشی در سطح دانشگاه‌های تراز اول کشور و رعایت دقیق سرفصل های آموزشی مصوب وزارت علوم، تحقیقات و فن‌آوری اداره گردد. برای شفاف سازی این موضوع، لازم به تاکید است کهبا توجه به ابلاغ برنامه‌های تدریس اساتید که مستندات آن موجود است،دروس و سرفصل های این دو رشته توسط اساتید مختلف ارائه شده است.

گروه دکترای کارآفرینی با مجموع 9مدرس تمام‌وقت و مدعو که 4 نفر از این اساتید دارای مرتبه‌ی دانشیاری بوده، با کمیت و کیفیت مطلوب در مسیر تعالی،گام های اثربخش برداشته است.لذا دروس استاد (ع ـ ش ) که خبرگزاری برنا به آن استناد کرده است، برای دانشجویان ورودی مهرماه 1395 و مهرماه 1396 بوده که دو گروه متفاوت می باشند و به هیچ عنوان ارائه کلیه دروس دانشجویان یک ورودی توسط یک مدرس انجام نگرفته است. بنابراینموردشمارهیک خبر که در آن قید شده "کلیه دروس توسط یک استاد تدریس می شود"، برابر مستندات و ابلاغیه های آموزشینادرست است.

2) با عنایت به ماده ششم مصوبات پنجاه و پنجمین جلسه‌ی شورای برنامه ریزی آموزشی دانشگاه آزاد اسلامی که به امضاء ریاست وقتاین دانشگاهرسیده،امکان انتخاب استاد راهنما تا پایان نیمسال اول سال تحصیلی برای هر دانشجو وجود دارد که بر این اساس موضوع رساله‌ی دانشجو (ف –ع) در ابتدای نیمسال سوم او به تصویب شورای گروه رسیده است و تا این زمان به دلیل نگذراندن آزمون جامع، کد شناساییتوسط واحد دانشگاهی برای این دانشجو صادر نشده است. لذا تصویب موضوع رساله و انتخاب استاد راهنما توسط هر دانشجویی برای جهت گیری درست پژوهشی در دوره ی دکتری از الزامات برنامه ریزی صحیح در هر گروه آموزشی می باشد. بنابرایندومین مورد مطرح شده در این خبر نه تنها تخلف محسوب نمی‌گردد بلکه از تأکیدات آئین نامه دکتری  بوده است. لازم به ذکر است با توجه به مستندات شورای پژوهشی واحد، هیچ یک از دانشجویان دکتری مدیریت دولتی  و کارآفرینی تاکنون به مرحله ی تصویب نهائی و اخذ کد شناسایی پایان نامه نرسیده اند.

3) در خصوص مورد سوم، برگزاری کلاس­ دروس جبرانی (تحلیل محیط کسب و کار) در ترم تابستان و بعد از برگزاری آزمون جامع براساس نامه شماره 22226/30/ص/97 مورخ 23/04/1397 پیرو بخشنامه شماره 7061/30 مورخ 19/02/1397 (دستورالعمل اصلاح نحوه برگزاری ارزیابی جامع دوره دکتری تخصصی آموزشی – پژوهشی) و بخشنامه شماره 47022/30 مورخ 07/07/1394 و شماره 46664/30 مورخ 06/07/95 (دروس جبرانی)  سازمان مرکزی دانشگاه آزاد اسلامی بوده که توسط معاونت آموزشی و تحصیلات تکمیلی این سازمان به کلیه­ی دانشگاه های آزاداسلامی سراسر کشور ابلاغ شده است. همچنین کلیه دانشجویان در امتحان پایان ترم موفق به گذراندن این درس جبرانی شده اند، به طوری که بر اساس لیست دایره امتحانات این واحد دانشگاهی، میانگین نمرات کلاس فوق 79/17 می باشد که مشخص می نماید هیچ دانشجویی نمره صفر یا حذف درس نداشته است. لذا پسندیده تر این بود که خبرنگار خبرگزاری برنا با دقت بیشتر نسبت به تهیه‌ی مستندات قانونی اقدام و سپس نظر و ادعای منبع خود را چاپ و انتشار می داد.

4) در خصوص مورد شماره 4 این خبر، باعنایت به رویکرد کیفی و رعایت استانداردهای  دقیق  آموزشی در دوره دکتری، آزمون جامع با رعایت دقیق آئین نامه دکتری،از 6 نفر از دانشجویان دکتری کارآفرینی در دو گرایش آموزش عالی و بین الملل (پنج عنوان درس) به صورت کتبی و مصاحبه علمی و بر اساس سرفصل‌های تدریس شده،انجام گرفتکه چهار نفر از شش نفر به علت عدم آمادگی، موفق به کسب حد نصاب قبولی نشدند. بدیهی است که رعایت اصول کیفیت مطلوب آموزشی و تربیت دانشجویان با سطح علمی بالا، از رسالت‌های هر دانشگاهی محسوب می‌گردد. ضمناً اعضای کمیته علمی شامل پنج نفر عضو هیأت علمی بوده که مرتبه علمی 3 نفر از آنان دانشیاری می باشد. لازم به یادآوری است که از 7 نفر دانشجوی دکتری مدیریت دولتی، 6 نفر در آزمون جامع (کتبی و مصاحبه) نمره قبولی اخذ کرده اند و تنها یک نفر از آنان نتوانست در این دوره حد نصاب لازم را اخذ نماید.(این آزمون تحت نظارت کمیته ارزیابی آزمون جامع دانشگاه آزاد اسلامی استان و نیز سازمان مرکزی انجام پذیرفته است). لذا طرح موضوع بند 4 بدون متصف بودن به دانش تخصصی در رشته‌های دکترای تخصصی توسط خبرگزاری برنا، اساساَ مداخله بدون علم و آگاهی در امور حرفه ای و تخصصی می باشد که نیازمند دقت نظر و رعایت اصل تقوی در آن خبرگزاری می‌باشد.

5) در خصوص مورد شماره 5 تحت عنوان برخورد نامناسب با دانشجویان، چنانچه مدرکی در اختیار آن خبرگزاری است،  به دانشگاه ارائه گردد تا مورد بررسی و پیگیری قرار گرفته و نتیجه از طریق همین خبرگزاری اطلاع‌رسانی شود.

در پایان ضمن اظهار تشکر از زحمات کلیه‌ی مسئولان و خبرنگاران رسانه‌های خبری اعم از روزنامه‌ها، سایت‌های خبرگزاری و شبکه­های اجتماعی که به حق نقش گروه‌واره های ذی‌نفوذ را در جامعه ی امروز ایفا می‌نمایند و در مسیر هموار نمودن شفافیت و پاسخگویی سازمان­ها و نهادهای اداری، آموزشی، دولتی و غیردولتی گام های اثربخش بر می دارند، دانشگاه آزاد اسلامی واحد دهاقان بر اساس مستندات قانونی به منظور جلوگیری از نشر اطلاعات غیرواقعی و ممانعت از تفاسیر شخصی اطلاعات و همچنین جلوگیری از مسموم نمودن فضای جامعه که در این برهه از زمان، بیش از هر زمان دیگری فضای کشور نیازمند همدلی، همراهی و تکیه بر نقاط قوت همه‌ی ارکان جامعه می­باشد، به منظور پاسداری از حریم حق و حقانیت، خود را موظف دانست که پاسخ موارد مطروحه در سایت خبرگزاری برنا را بر اساس ادله و مدارک قانونی و به منظور تنویر افکار به استحضار عموم مردم شریف کشور برساند.

روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی واحد دهاقان

 

 

منبع: خبرگزاری برنا

خبر بعدی:

دانشجویان واحد پردیس از طریق پارک فناوری پردیس با صنعت ارتباط دارند

به گزارش خبرنگار گروه دانشگاه ایسکانیوز، دانشگاه آزاد اسلامی بزرگ‌ترین دانشگاه حضوری جهان است که با گستردگی در سراسر کشور عدالت آموزشی را در دورترین نقاط ایران به وجود آورده است. در حال حاضر یکی از مهم‌ترین اهداف دانشگاه آزاد قرار گرفتن در جایگاه نخست انتخاب داوطلبان ورود به دانشگاه تا سال 1404 است.

بر همین مبنا،‌ دانشگاه آزاد اسلامی باید نقاط ضعف خود را برطرف کرده و خواسته‌های رؤسای واحدها و دانشجویان را به خوبی بررسی کند؛ همچنین راهکارهای صحیح جهت رفع مشکلات پیش رو تعیین شود. در همین راستا گفت‌‌‌‌و‌گویی با معاون پژوهشی دانشگاه آزاد اسلامی واحد پردیس، انجام دادیم که مشروح گفت‌و‌گو به شرح زیر است:

دکتر علیرضا خدایاری معاون پژوهش و فناوری دانشگاه آزاد اسلامی واحد پردیس در گفت‌‌و‌گو با خبرنگار گروه دانشگاه ایسکانیوز، درباره دستاوردهای پژوهشی این واحد دانشگاهی، مشکلات و چالش‌های پیش رو گفت: در حال حاضر، یک مرکز رشد و 4 هسته فناور داریم که در مراحل تبدیل به شرکت دانش بنیان هستند و از محصولات شاخص این مرکز یک ویلچر ایستاده است که مورد حمایت مسئولان قرار گرفت همچنین یک دستگاه سرمایش خورشیدی داریم که ثبت اختراع شده و در یکی از مسابقات بین‌المللی مپنا که در دانشگاه تهران برگزار شد به عنوان نماینده دانشگاه آزاد دوم شدیم و کلیه این محصولات به زودی تجاری سازی خواهد شد.

وی افزود: یکی از دیگر از کارهایی که در واحد پردیس انجام شده بحث امحا زباله است که در یک سایت 10 تنی در نظر آباد کرج در حال اجراست و یک قراردادی در این زمینه منعقد شده است، مرکز رشد ما مجوز 3 سال پیش را دارد و یکی از مشکلات واحد پردیس داشتن زمین 25 هکتاری و نبود ساختمان مناسب بود که فضای مناسبی برای کار نداشتیم اما از فرودین امسال یک ساختمان 15 هزار متری به واحد پردیس اضافه شد که از این ساختمان 7 طبقه 3 طبقه به آزمایشگاه‌‌‌ها و مراکز رشد اختصاص یافت و بدین ترتیب مرکز رشد ما متحول شد.

معاون پژوهش و فناوری دانشگاه آزاد اسلامی واحد پردیس درباره چگونگی چرخیدن چرخ دانشگاه واحد پردیس خاطر نشان کرد: عمده‌‌‌ترین منبع درآمد دانشگاه آزاد از طریق درآمدهای شهریه‌‌‌‌‌‌ای واحدهای دانشگاهی تامین می‌‌شود در عین حال، با سازمان‌‌ها و ارگان‌‌‌های مختلف قراردادهایی منعقد کردیم که برای ما درآمدزایی داشته است در همین راستا با نیروی انتظامی تفاهم‌‌نامه شهری منعقد کردیم که سه گروه معماری، شهرسازی و حقوق واحد پردیس در این قرارداد که در مجموع از این قرارداد 21 میلیون تومان درآمدزایی داشتیم حضور فعال داشتند.

خدایاری تاکید کرد: یک ارتباط موثری با پارک فناوری پردیس ایجاد کردیم و با شرکت‌‌‌‌های داخل پارک مرتبط شدیم که اولین قرارداد را با یکی از شرکت‌‌‌های داخل پارک منعقد کردیم که مبلغ آن ده میلیون تومان است. با اقداماتی که در چند ماه گذشته انجام شده بیش از 80 دانشجو واحد پردیس در پارک فناوری استخدام شده‌‌اند یا در مرحله کار آموزی منجر به استخدام قرار دارند که به این ترتیب یک بستر مناسبی را برای کارآموزان صنعت ایجاد کردیم و حضور پررنگ دانشگاه آزاد در پارک پردیس منجر شده تا شرکتی که موفق به همکاری با دانشگاه شریف نشده با توجه به عملکرد صحیح دانشگاه آزاد یک اعتماد متقابل ایجاد و به دنبال آن شرکت‌های دانش بنیانی که در پارک فعال هستند به دانشجویان دانشگاه آزاد اعتماد کنند و با تعدادی از دانشجویان قرارداد بستند که منجر به ایجاد انگیزه میان دانشجویان شده است.

معاون پژوهش و فناوری دانشگاه آزاد اسلامی واحد پردیس یاد آور شد: یک تفاهم‌‌نامه هم با پارک فناوری پردیس منعقد کردیم که در قالب پایان‌نامه‌های دانشجویی است که هم ما حمایت کنیم هم شرکت‌ها و از متخصصین شرکت‌ها دعوت کردیم که در گروه‌‌‌‌های واحد پردیس تدریس کنند و به این ترتیب، موضوعات خود را در دانشگاه می‌‌آورند که از این طریق بخشی از هزینه‌‌های پایان‌نامه ارشد و دکتری را حمایت می‌‌کنیم و کاری کردیم که پایان‌‌نامه‌‌های ما هدفمند شده و به یک محصول تبدیل شوند تا شرکت‌‌ها هم از این امور، استفاده کنند و همه این موارد در حال انجام است که منجر به کمک و حضور دانشجویان در بخش صنعت خواهد شد.

وی درباره مشکلات و چالش‌‌های پیش روی پژوهش در دانشگاه آزاد تاکید کرد: در حال حاضر، یک چالشی بین معاونان پژوهشی و مالی به دلیل محدودیت ردیف بودجه وجود دارد چون همیشه معاونان پژوهشی بودجه مناسب برای انجام امور پژوهشی ندارند و برای هر اقدامی ممکن است وارد یک پروسه چند ماهه شویم که با توجه به تغییرات بازار ارز که هزینه‌‌ها چند برابر شد و مشکلات بسیاری برای ما ایجاد شد، این مساله باید مورد توجه مسئولان امر قرار گیرد، همچنین اختیارات روسای واحدها و معاونان پژوهشی باید افزایش یابد تا بسیاری از موانع امور پژوهشی رفع گردد.

انتهای پیام/

188 / 167 معاون پژوهش و فناوری دانشگاه آزاد اسلامی واحد پردیس علیرضا خدایاری پارک علم و فناوری پردیس

یکه‎تازی خودروسازان در فشار به مردم| سایپا شبانه قیمت خودروها را دوباره افزایش داد!+لیست قیمت‌های جدید

واشنگتن‌پست: ایرانیان از خودنمایی بچه‌پولدارها‌ و نوکیسه‌ها در شرایط‌ فشار اقتصادی عصبانی‌اند

فیلم:: تعرض چندین پسر به دو دختر در ائل‌گلی تبریز

کلیدواژه: آموزش عالی استان اصفهان ایران دانشگاه آزاد کارشناسی ارشد

منبع این خبر، وبسایت www.borna.news است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۲۱۲۷۵۹۰۰ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

دیگر خبرها

 • 2 رشته تحصیلی جدید در دانشگاه آزاد سمنان راه اندازی شد
 • برگزاری دوره آموزشی سبد سهام در مرکز مالی ایران
 • یک ادعا؛ جاسوس ایران در آلمان را CIA لو داد
 • گردهمایی و کارگاه آموزشی مدیران مدارس ابتدایی سما دانشگاه آزاد اسلامی آغاز شد
 • راه اندازی ربات مرکز ملی پاسخ‌گویی به سؤالات دینی در «بله»
 • داشتن مجلات تخصصی از الزامات کاری واحد تهران شمال است
 • ۴تحول بزرگ دانشگاه آزاد در ۲ سال اخیر
 • آغاز پذیرش بدون آزمون در دانشگاه آزاد
 • اتفاقات عجیب در بازی لیگ برتر نوجوانان/ شلیک تیر هوایی تکذیب شد اما...+عکس
 • اتفاقات عجیب در بازی لیگ برتر نوجوانان
 • قائمی: دوره های آموزشی «مهارت افزایی» در واحد همدان برگزار خواهد شد
 • دانشجویان خارجی از بهمن امسال در دانشگاه آزاد کرج مشغول به تحصیل می‌شوند
 • ۴ تحول بزرگ دانشگاه آزاد در ۲ سال اخیر
 • دانشگاه آزاد اسلامی چه سهمی در ثبت مقالات داخلی و بین المللی دارد؟
 • زمان ابلاغ ساماندهی دوره دکتری
 • پذیرش مستقیم ۵۹ نفر از دوره لیسانس به دکتری در تحصیلات‌ تکمیلی علوم‌پایه زنجان
 • ساماندهی دوره دکتری طی دو هفته آینده ابلاغ می شود
 • سفر رئیس دانشگاه آزاد به همدان به روایت تصویر
 • همدان| طهرانچی: اقتصاد دانش بنیان را در دانشگاه آزاد دنبال می‌کنیم