رییس دانشگاه فرهنگیان با اشاره به وجود ۵ هزار ظرفیت خالی برای تحصیل در این دانشگاه گفت: تکمیل ظرفیت این دانشگاه از سوی سازمان سنجش برگزار و ترم تحصیلی پذیرفته‌شدگان از بهمن‌ماه آغاز می‌شود.

به گزارش دانشجو، حسین خنیفر رییس دانشگاه فرهنگیان درباره ۵ هزار ظرفیت خالی مانده در این دانشگاه بیان کرد: نحوه گرفتن ردیف، جذب، مصاحبه و مدیریت داوطلبان دانشگاه فرهنگیان ازجمله ورودی‌های ترم بهمن ۹۷ با وزارت آموزش و پرورش است و دفتر طرح و برنامه و منابع انسانی وزارت آموزش‌وپرورش همراه با سازمان سنجش آموزش کشور این کار را انجام می‌دهند.

وی دانشگاه فرهنگیان را یک دانشگاه حاکمیتی و ماموریت‌گرا دانست و ادامه داد: ماموریت‌گرا هستیم چراکه هر تعداد دانشجوی ورودی به دانشگاه را باید تربیت کنیم و در فرآیند اعلام نیاز، ظرفیت، برگزاری آزمون، مصاحبه، گزینش و پذیرش داوطلبان هیچ دخالتی نداریم.

به گفته وی، وزارت آموزش و پرورش پس از اخذ ردیف‌های لازم از سازمان امور اداری و استخدامی، دانشجویان را از سازمان سنجش (برگزار کننده آزمون سراسری) می‌گیرد و بعد از مصاحبه در اختیار دانشگاه فرهنگیان قرار می‌دهد.

خنیفر با بیان اینکه در دانشگاه فرهنگیان کردستان ۷۰۰ تا ۸۰۰ ظرفیت یا در دانشگاه فرهنگیان واوان تهران حدود ۲۵۰ تخت خالی داریم، اظهار داشت: دلیل استفاده از واحد شمارش «تخت» برای بیان میزان ظرفیت، شبانه‌روزی بودن دانشگاه است.

وی درباره امتیاز‌های تحصیل در دانشگاه فرهنگیان ادامه داد: افرادی که در این دانشگاه پذیرفته می‌شوند مشمول دریافت حقوق ماهانه ۶۰۰ هزارتومانی، معافیت از سربازی و استخدام قطعی می‌شوند درواقع تحصیل آن‌ها جزو حکم و سابقه آن‌ها محسوب خواهد شد.

رییس دانشگاه فرهنگیان گفت: برای کنکور سراسری امسال اعلام کردیم که ۱۷ هزار ظرفیت داریم که حدود ۳۴ هزار نفر جهت مصاحبه معرفی شدند، اما متاسفانه برخی داوطلبان به دلایل مختلف در این مصاحبه رد شدند و هم‌اکنون ۵ هزار ظرفیت همچنان موجود است.

وی تاکید کرد: ما قصد داریم بهترین داوطلبان کنکور را برای تحصیل در دانشگاه فرهنگیان گلچین کنیم تا هرکسی نتواند وارد حرفه معلمی شود.

خنیفر درباره برگزاری تکمیل ظرفیت کنکور سراسری ۹۷ دانشگاه فرهنگیان عنوان کرد: تمام افرادی که برای کنکور سراسری ۹۷ تربیت معلم را انتخاب کردند، اما به هر دلیلی در دانشگاه فرهنگیان پذیرفته نشدند یا حتی همزمان با دانشگاهی دیگر پذیرفته شدند و به فرهنگیان نیامدند، می‌توانند در مرحله تکمیل ظرفیت ما شرکت کنند.

وی با اشاره به اعلام زمان برگزاری مرحله تکمیل ظرفیت ادامه داد: این موضوع از جانب سازمان سنجش اعلام می‌شود و پذیرفته‌شدگان ورودی‌ بهمن ماه امسال دانشگاه فرهنگیان خواهند شد.

گفتنی است؛ طی اعلام سازمان سنجش آموزش کشور، اطلاعیه درباره معرفی‌شدگان رشته‌های تحصیلی دانشگاه فرهنگیان در مرحله تکمیل ظرفیت آزمون سراسری سال ۹۷ روز سه‌شنبه ششم آذرماه از سوی این سازمان منتشر خواهد شد.

منبع: تابناک

خبر بعدی:

سال ۱۴۰۰ تکمیل طرح توسعه ای فرودگام امام خمینی (ره)

پروژه توسعه فرودگاه امام خمینی (ره) پس از ساخت آن در سال ۸۴ آغاز شد و در سه فاز در حال پیگیری است که بر اساس ردیف بودجه ای که برای سال ۹۸ برای آن درنظر گرفته شده است تا سه سال دیگر به پایان می رسد.

به گزارش خبرنگار اقتصادی خبرگزاری شبستان، فرودگاه بین المللی امام خمینی (ره) در سال ١٣٨٤ به بهره‌برداری رسید و با شروع فعالیت آن، پروازهای بین‌المللی از مبدا و به مقصد تهران به این فرودگاه منتقل شد. در پی نقش و ماموریت این فرودگاه در شبکه حمل‌ و نقل کشور بر اساس برنامه پنجم توسعه کشور، فرودگاه بین المللی امام خمینی(ره) به شهر فرودگاهی امام خمینی (ره) به مساحت ١٤هزار هکتار تبدیل شدو با تصویب اساسنامه شرکت شهر فرودگاهی امام خمینی(ره) در سال ١٣٩٢توسط هیئت دولت، این شرکت فعالیت خود را از آذر ماه سال ١٣٩٤ به عنوان یکی از شرکت‌های تابعه وزارت راه و شهرسازی آغاز کرد.

 

همچنین طرح جامع شهر فرودگاهی امام خمینی(ره) با در نظر گرفتن اهداف برنامه ریزی شده همچون تبدیل شهر فرودگاهی امام خمینی(ره) به قطب اول بار در منطقه و قطب دوم مسافری و لحاظ کردن ملاحظات هوانوردی و لجستیکی در تاریخ ١٥ خرداد ماه ١٣٩٧ به عنوان سند ٣٠ ساله توسعه، به تصویب مجمع عمومی شرکت شهر فرودگاهی و وزارت راه و شهرسازی رسید.

 

در طرح توسعه فرودگاه بین‌المللی امام پهنه ۱۴ هزار هکتاری فرودگاه به 2 بخش هوایی و غیر هوایی تقسیم شده است. بخش هوایی شامل چهار هزار هکتار از اراضی فرودگاه است که به چهار فاز تقسیم شده، فاز اول این پروژه شامل ترمینال مسافری شماره یک و تأسیسات و ساختمان‌های جانبی آن با ظرفیت جابجایی حدود ۶/۵ میلیون مسافر در سال است که در حال حاضر سالانه به ۵ میلیون مسافر سرویس می‌دهد. فاز دوم شامل ترمینال مسافری شماره دو و تأسیسات و ساختمان‌های جانبی آن با ظرفیت جابجایی حدود ۲۰ میلیون مسافر در سال در حال حاضر در حال ساخت می‌باشد، هزینه احداث و تکمیل فاز دوم طرح توسعه فرودگاه حدود ۱۰ هزار میلیارد تومان برآورد شده است.

 

فاز سوم شامل ترمینال مسافری شماره سه و تأسیسات و ساختمان‌های جانبی آن است که از لحاظ معماری و ظرفیت دقیقاً مشابه ترمینال مسافری شماره دو است. در فاز چهارم طرح توسعه این فرودگاه که فاز نهایی بخش هوایی است برای افزایش ظرفیت فرودگاه تا ۹۰ میلیون مسافر در سال برنامه‌ریزی شده است. بخش غیرهوایی طرح توسعه فرودگاه (شهر فرودگاهی) حدود ۱۰ هزار هکتار از اراضی فرودگاه را به خود اختصاص می‌دهد که شامل ۱۵۰۰ هکتار منطقه آزاد تجاری، ۲۵۰۰ هکتار منطقه ویژه اقتصادی و حدود ۶۰۰۰ هکتار با کاربری‌های متفاوت است.

 

حالا در راستای تکمیل این پروژه ایسنا در خبری آوره است: «در حالی که طرح مشارکت و تکمیل فرودگاه بین المللی امام خمینی(ره) از سال ۱۳۸۶ کلید خورده، بر اساس لایحه بودجه ۱۳۹۸ که از سوی دولت به مجلس شورای اسلامی ارائه شده است تا سه سال دیگر به اتمام می‌رسد تا در نهایت طی ۱۴ سال این پروژه به سر انجام برسد.

 

عملکرد دوران برنامه پنجم توسعه به گونه‌ای بوده است که در طول آن رقمی معادل ۵۰۷ میلیارد و ۲۰۹ میلیون تومان به این پروژه تخصیص یافته است و در سال جاری نیز اعتباری معادل ۴ میلیارد و ۶۵۰ میلیون تومان بران آن اختصاص یافته است. برآورد انجام شده جهت اختصاص اعتبار به این پروژه در سال ۱۳۹۸ معادل پنج میلیارد تومان است و پیش‌بینی صورت گرفته برای این طرح طی سال‌های آتی معادل ۱۰۰۰ میلیارد تومان است.

 

در قانون بودجه سال ۱۳۹۷ مصوب شده بود که طرح مشارکت و تکمیل فرودگاه بین المللی امام خمینی(ره) تا پایان سال ۱۳۹۹ و با اعتباری معادل ۱۱۴۶ میلیارد و ۴۸۱ میلیون تومان به اتمام برسد که به دلیل تعویق در تکمیل این طرح و افزایش هزینه های عمرانی تا پایان سال ۱۴۰۰ و با اعتباری معادل ۱۵۱۶ میلیارد تومان و ۸۵۹ میلیون تومان تکمیل می‌شود.»

 

این در حالی است که چندی پیش «علی رستمی»، سرپرست شرکت شهر فرودگاهی امام خمینی(ره) در حاشیه مراسم آغاز طرح عملیات زمستانی (برف روبی) شهر فرودگاهی امام خمینی(ره) گفته بود: «جلسات مستمر برای آماده‌سازی ترمینال سلام روزهای شنبه هر هفته ساعت ۱۴ در شهر فرودگاهی امام خمینی(ره) برگزار می‌شود. تأکید شده است همه تیم‌های مرتبط با ترمینال سلام تلاش خود را بیشتر کنند تا این پروژه حداکثر تا پایان امسال آماده افتتاح شود؛ تیم‌هایی نظیر مدیری ترمینال، اطلاعات پرواز از 20 آذر به تدریج در ترمینال سلام حضور می‌یابند و اتاق‌ها را تحویل می‌گیرند، تا ترمینال در ماه‌های آینده آماده افتتاح شود.»

 

وی ادامه داده بود: «امیدواریم بخشی از پروازهای نوروزی سال ۹۸ در ترمینال سلام انجام شود و به تدریج برخی از پروازها به این ترمینال منتقل شود. البته روزهای اول از انتقال ۲ تا ۳ پرواز شروع می‌کنیم و سپس در ماه‌های بعد این رقم افزایش می‌یابد. ظرفیت نهایی ترمینال سلام ۵ میلیون نفر مسافر در سال است. همزمان با افتتاح ترمینال سلام، پروازهای داخلی هم به فرودگاه امام می‌آید.»

 

بنابراین گزارش، فرودگاه امام توسط شرکت فرودگاه‌های کشور اداره می‌شود و مرکز فعالیت شرکتهای هواپیمایی جمهوری اسلامی ایران، ماهان، آسمان، قشم، کاسپین، تابان و زاگرس است. تا اوت ۲۰۱۴ فرودگاه امام خمینی میزبان بیش از ۴۰ ایرلاین بوده که با بیش از ۷۰۰ پرواز هفتگی تهران را به شهرهایی در بیش از ۳۰ کشور جهان متصل می‌کنند./

 

 

پایان پیام/50

یکه‎تازی خودروسازان در فشار به مردم| سایپا شبانه قیمت خودروها را دوباره افزایش داد!+لیست قیمت‌های جدید

واشنگتن‌پست: ایرانیان از خودنمایی بچه‌پولدارها‌ و نوکیسه‌ها در شرایط‌ فشار اقتصادی عصبانی‌اند

تعطیلی مدارس یکشنبه ۳۰ دی ۹۷

کلیدواژه: فرهنگیان دانشگاه

منبع این خبر، وبسایت www.tabnak.ir است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۲۱۲۹۸۶۲۷ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

دیگر خبرها

 • تفاهم‌نامه همکاری دانشگاه‌های محقق و فرهنگیان اردبیل منعقد شد
 • آغاز به‌کار دانشگاه فرهنگیان قاین از بهمن‌ماه
 • انتخاب نمایندگان معلمان در شورای عالی و صندوق ذخیره فرهنگیان
 • لطفی: از اطلاعات فرهنگیان در نرم افزارسینا سوءاستفاده می‌شود
 • انتخابات شورای عالی گامی برای مشارکت فرهنگیان در تصمیم گیری‌ها
 • زمان تکمیل ظرفیت مجدد کاردانی‌های علمی کاربردی
 • آغاز تکمیل ظرفیت مجدد برای کاردانی های «علمی کاربردی» از فردا
 • گذر از هفت‌خان رستم برای سرباز معلمی
 • گذر از هفت‌خان رستم برای سرباز معلمی/ پس از 2 سال معلمی؛ تو را بخیر و ما را به سلامت
 • سامانه #۴*۴* برای کسب اطلاع بیمه‌شدگان تامین‌اجتماعی از علت عدم دریافت«بسته حمایتی»
 • استاندار البرز از روند تکمیل قطار شهری کرج بازدید کرد
 • پذیرش داوطلبان دوره‌های کاردانی علمی‌کاربردی از دوشنبه آغاز می‌شود
 • بیمه‌شدگان بالای ۴۰ سال به زیارت مشهد مقدس می‌روند
 • اطلاعیه ثبت نام پذیرفته‌شدگان کارشناسی نیمه‌متمرکز رشته تربیت بدنی دانشگاه تهران
 • ثبت‌نام فرهنگیان برای شرکت در شورای عالی آموزش و پرورش از امروز آغاز شد
 • آغاز ثبت‌نام فرهنگیان برای شرکت در شورای عالی آموزش و پرورش از امروز/ نتیجه انتخابات یک ماه دیگر اعلام می‌شود
 • آغاز ثبت‌نام فرهنگیان برای عضویت در شورای عالی آموزش‌وپرورش
 • بودجه دانشگاه فرهنگیان یک سوم پولی است که خاوری از کشور برد/ نمی‌توان با این پول‌ها، معلم فاخر تربیت کرد/ باید از برج‌ها کم و خرج‌ هزینه‌های ضروری کرد
 • آغازثبت نام از فرهنگیان برای ورود به شورای عالی آموزش و پرورش