خبرگزاری میزان- معاون مبارزه با جرایم جنایی پلیس آگاهی تهران بزرگ، از دستگیری شرور سابقه داری خبر داد که پس از ارتکاب جنایت در سال ۱۳۹۰، از کشور گریخته و طی این چند سال به صورت غیرقانونی در خارج از کشور زندگی می‌کرد.

به گزارش خبرنگار گروه جامعه خبرگزاری میزان سرهنگ علی ولیپور گودرزی اظهار داشت:ساعت ۲۲ پانزدهم آبان ماه سال ۹۰ به کلانتری ۱۵۸ کیانشهر اعلام شد که جوانی حدودا ۲۵ ساله بر اثر اصابت ضربات متعدد جسم تیز به ناحیه سینه و شکم مجروح و به بیمارستان منتقل، با وجود انجام اقدامات درمانی و به علت شدت جراحت و خونریزی فوت نموده است.

پرونده مقدماتی با موضوع "قتل عمـد" تشکیل و جهت اداره رسیدگی در اختیار اداره دهم ویژه قتل پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت. کارآگاهان اداره دهم پلیس آگاهی با حضور در محل درگیری واقع در یک قهوه خانه در منطقه فدائیان اسلام اطلاع پیدا کردند که مقتول طی درگیری با یکی از دوستانش بنام "مراد" مورد اصابت ضربات چاقو قرار گرفته و قاتل پس از ارتکاب جنایت محل را به سرعت ترک کرده است. کارآگاهان با بررسی سوابق مراد اطلاع پیدا کردند که وی یکی از مجرمین سابقه دار در زمینه شرارت و قدرت نمایی با سلاح سرد است که از سوی دستگاه قضایی نیز محکوم به پرداخت دیه شده است.

وی در ادامه گفت:کارآگاهان اداره دهم پلیس آگاهی با مراجعه به محل سکونت مراد در فلکه دوم دولت آباد به تحقیق از اعضای خانواده او پرداختند؛ پدر مراد در اظهاراتش به کارآگاهان عنوان داشت: در پی تماس تلفنی دوستان پسرم متوجه شدم که او دوباره درگیر شده است؛ به بیمارستان رفتم، اما او را پیدا نکردم؛ در بیمارستان بود که متوجه شدم او با یکی از دوستانش درگیر شده و او را مورد اصابت ضربات چاقو قرار داده است.

در ادامه رسیدگی به پرونده و در شرایطی که اعضای خانواده قاتل مدعی بودند که هیچ اطلاعی از مخفیگاه مراد در اختیار ندارند، کارآگاهان اداره دهم اطلاع پیدا کردند که وی به صورت غیرقانونی و از طریق مرز‌های غربی از کشور خارج شده است؛ لذا اطلاعات قاتل متواری جهت شناسایی و دستگیری در اختیار پلیس بین الملل قرار گرفت تا اینکه ۲۵ مهرماه امسال به پلیس بین الملل ایران اطلاع داده شد که شخصی بنام "سهیل کریمیان" به اتهام اقامت غیرقانونی در کشور ترکیه دستگیر شده است.

سرهنگ کارآگاه علی ولیپور گودرزی ادامه داد: با هماهنگی‌های لازم انجام و این شخص در اختیار پلیس بین الملل ایران قرار گرفت و از طریق پایانه مرزی شهرستان ماکو به داخل کشور منتقل شد. در همان تحقیقات اولیه مشخص شد که سهیل کریمیان یک هویت دروغین است و با شناسایی هویت واقعی متهم بنام "مراد. ث" مشخص شد که وی به اتهام قتل عمد، از سال ۱۳۹۰ تحت تعقیب اداره دهم پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار دارد که بلافاصله موضوع به پلیس آگاهی تهران اعلام و تیمی از کارآگاهان اداره دهم آگاهی با حضور در شهرستان ماکو متهم را تحویل و به پلیس آگاهی تهران بزرگ منتقل کردند.

متهم در همان اظهارات اولیه صراحتا به قتل دوست خود در سال ۱۳۹۰ اعتراف کرد و در خصوص شب جنایت به کارآگاهان گفت:: "شب حادثه هر دو نفرمان مست بودیم؛ با مقتول مشاجره لفظی پیدا کردم و، چون در حالت طبیعی قرار نداشتم، با ضربات متعدد چاقو مقتول را از ناحیه شکم و سینه مورد اصابت ضربات متعدد چاقو قرار دادم. مدتی را در منزل دوستانم مخفی بودم تا اینکه پس از تهیه مقداری پول، از طریق مرز‌های غربی کشور و به صورت غیرقانونی از کشور خارج شدم. مدت ۵ سال به صورت غیرقانونی در داخل کشور آلمان و در داخل کمپ مهاجرین زندگی می‌کردم که به علت درگیری مجبور شدم تا این کشور را نیز ترک کرده و به ترکیه رفتم. همچنان در کشور ترکیه نیز با هویت سهیل کریمیان زندگی می‌کردم تا اینکه به علت اقامت غیرقانونی دستگیر و به پلیس ایران تحویل داده شدم؛ نهایتا با شناسایی هویتی واقعی ام توسط پلیس ایران، آن‌ها متوجه شدند که به اتهام قتل تحت تعقیب پلیس آگاهی تهران قرار دارم ".

سرهنگ کارآگاه علی ولیپور گودرزی گفت:: با صدور قرار قانونی بازداشت موقت از سوی بازپرس محترم شعبه سوم دادسرای ناحیه ۲۷ تهران، متهم جهت انجام تحقیقات تکمیلی در اختیار اداره دهم ویژه قتل عمد پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار دارد.

انتهای پیام/

منبع: خبرگزاری میزان

مطالب پیشنهادی:
خبر بعدی:

نزاع خیابانی در بندرعباس به قتل انجامید

به گزارش خبرگزاری مهر، عبدالمجید کرمی در تشریح جزئیات این خبر گفت: در پی اعلام مرکز فوریت‌های پلیسی ۱۱۰ مبنی بر نزاع و درگیری دسته جمعی با چاقو بین چند جوان در یکی از محله‌های قدیمی بندر عباس بلافاصله مأموران اداره مبارزه با جرایم جنایی در معیت کارشناسان بررسی صحنه جرم به محل وقوع اعزام شدند.

وی افزود: با حضور مأموران در محل مشخص شد جوانی ۱۷ ساله در پی نزاع بر اثر اصابت ضربات چاقو از ناحیه گردن مجروح که پس از انتقال به بیمارستان، علی رغم تلاش تیم پزشکی به علت شدت خونریزی و شدت جراحات وارده فوت می‌کند.

سرهنگ کرمی تصریح کرد: در بررسی میدانی کارآگاهان اداره مبارزه با جرایم جنایی پلیس آگاهی هویت هر ۳ نفر از ضاربین و حاضرین در صحنه درگیری شناسایی که در اجرای دستور مقام قضائی و به منظور کشف جرم، دستگیری کلیه حاضرین در صحنه قتل در دستور کار مأموران قرار گرفت.

وی عنوان کرد: با اقدامات پیچیده پلیسی و طی دو عملیات جداگانه دو نفر از متهمان دستگیر و جهت سیر مراحل قضائی و تکمیل تحقیقات به پلیس آگاهی منتقل شدند.

سرهنگ کرمی اعلام داشت: با توجه به مستندات و مدارک موجود، در بازجویی‌های به عمل آمده، متهمان لب به اعتراف گشوده و ضمن تأیید حضور در درگیری، نفر سوم حاضر در صحنه، متهم به هویت (الف – ک) را به عنوان ضارب اصلی معرفی کردند.

وی افزود: با توجه به اعترافات متهمان، مخفیگاه متهم اصلی در یکی از محلات حاشیه‌ای بندر عباس شناسایی و پس از هماهنگی قضائی مأموران به محل اختفا متهم عزیمت و در یک اقدام غافلگیرانه، نامبرده را دستگیر و به منظور سیر مراحل قانونی به پلیس آگاهی منتقل کردند.

رئیس پلیس آگاهی استان اظهار داشت: متهم دستگیر شده در بازجویی‌های مقدماتی منکر ارتکاب جنایت شده اما در مواجهه با دلایل و مستندات موجود و در مواجهه حضوری با سایر متهمان لب به اعتراف گشوده و به قتل معترف شد.

این مسئول انتظامی بیان اینکه کلیه اعترافات متهم مبنی بر نوع ضربات وارده به مقتول با گزارش کارشناسی واصله از پزشکی قانونی منطبق داشت، تصریح کرد: در اجرای دستور قضائی متهمان با صدور قرار تأمین مناسب جهت تکمیل تحقیقات در اختیار پلیس آگاهی هستند.

کد خبر 4671249

احمدی‌نژاد خواستار مذاکره ایران با امریکا شد؛ مذاکره درباره مسائل اساسی مهم‌تر از حیات یا مرگ "برجام" است

واکنش فائزه هاشمی به ولنگار خطاب‌کردن زنان توسط علم‌الهدی و کمپین «چهارشنبه‌های طلایی»: اگر صاحبان قدرت به دنبال وزن‌کشی هستند، اجازه دهند کسانی که مانند آنها فکر نمی‌کنند هم تجمع برگزار کنند| سیاست‌های چکشی دیگر جوابگو نیست

دلارام هاشمی، بازیگر جوان تئاتر درگذشت

کلیدواژه: پلیس آگاهی قاتل دستگیری

منبع این خبر، وبسایت www.mizanonline.com است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۲۱۳۱۵۲۹۷ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

دیگر خبرها

 • قاتل معاون سرکنسول ترکیه در اربیل دستگیر شد
 • رونق در شرکت نیشکر هفت تپه خوزستان
 • کشف دوچرخه هاي قاچاق در اردستان
 • مرمت زیارتگاه هفت صندوق در تاکستان
 • دستگیری باند سارقان در همدان
 • قتل در جشن تولدی در میناب/ قاتل دستگیر شد
 • قاتل فراری درگیری جشن تولد در چنگال قانون
 • جام جهانی فوتبال هفت نفره؛ ایران در جایگاه پنجم ایستاد
 • وقوع یک فقره قتل در ایلام/ دستگیری قاتل کمتر از یک ساعت
 • قتل در ایلام و دستگیری قاتل کمتر از یک ساعت
 • قتل در ایلام/دستگیری قاتل کمتر از یک ساعت
 • از افشای طرح مخفیانه بحرین برای انجام عملیات در ایران تا هدیه مخصوص آشپز ترکیه‌ای برای پوتین به خاطر ارسال اس-۴۰۰ + فیلم و تصاویر
 • جام جهانی فوتبال هفت نفره 2019-اسپانیا؛ پیروزی تیم ملی برابر آمریکا؛ ایران پنجم شد
 • تیم ملی فوتبال هفت‌نفره ایران پنجم جهان شد
 • جام جهانی فوتبال هفت نفره| عنوان پنجمی ایران با برتری مقابل آمریکا
 • کشف کارگاه تولید لامبورگینی و فراری تقلبی! (+تصاویر)
 • زلاتان: فراری‌ای هستم گیر افتاده بین فیات‌ها
 • قاتل اینستاگرامی از جسد قربانی اش عکس گرفت +عکس
 • دادگاه محمد علی نجفی؛ دومین جلسه محاکمه نجفی به جرم قتل میترا استاد