تین‌نیوز | 

جلسه هماهنگی و برنامه‌ریزی توسعه طرح جامع پسکرانه بندر شیو با حضور میرزاد فرماندار شهرستان پارسیان و قاسم عسکری‌نسب مدیر بنادرودریانوردی بندرلنگه به همراه معاونین و مسئولین این اداره در محل فرمانداری پارسیان برگزار شد.

به گزارش تین‌نیوز و به نقل از  روابط عمومی بنادرودریانوردی بندرلنگه، میرزاد فرماندار شهرستان پارسیان ضمن تقدیر و تشکر از اقدامات خوب و جهادی اداره‌کل بنادرودریانوردی هرمزگان در فعال‌سازی بندر شیو پارسیان اظهار کرد: با توجه به نزدیکی بندر شیو به بنادر کشورهای حاشیه‌نشین خلیج‌فارس ازجمله کشور قطر، در صورت فراهم کردن زیرساخت‌های بندری، این بندر می‌تواند به‌عنوان قطب فعال صادرات و پایانه‌های موادمعدنی در غرب استان هرمزگان باشد.

وی افزود: بندر شیو بهترین نقطه اقتصادی و اشتغالی برای مردم بومی این منطقه به شمار می‌رود و یکی از بهترین نقاط کشور برای سرمایه‌گذاری است و موقعیت مناسبی برای صادرات و واردات را دارد.

قاسم عسکری‌نسب مدیر بنادرودریانوردی بندرلنگه ضمن تشکر از همراهی و همدلی فرماندار محترم و مجموعه مدیران شهرستان پارسیان گفت: با استقرار دفتر نمایندگی بنادرودریانوردی در بندر شیو و ایجاد زیرساخت‌های اولیه ازجمله ایجاد رمپ خاکی و راه دسترسی بر روی موج‌شکن، نصب بیکن‌های موج‌شکن، اسقرار نرم‌افزارهای سیستم جامع دریایی، سامانه تجارت آسان، سامانه‌های بندری و اتوماسیون اداری، ضمن ایجاد بستری مناسب برای حضور شناورهای فلزی و افزایش سهم صادرات کشور به قطر، موجب تسهیل و تسریع ارائه خدمات دریایی و بندری و کاهش تردد مالکین و شناورداران از بندر شیو به بندرلنگه برای انجام امورات اداری شد.

این مقام مسئول افزود: با اهتمام ویژه و پیگیری مدیرکل محترم بنادرودریانوردی استان هرمزگان و نگاه مثبت مدیران سازمانی در فاز اول اعتبارات، اعتباری بالغ‌بر ۲۰ میلیارد ریال برای ساخت و نصب اسکله رمپ فلزی در بندر شیوء تخصیص یافت و با تحقق این امر می‌توان ضریب ایمنی شناورها مخصوصا شناورهای لندینگ کرافت در امر تخلیه و بارگیری را در بدترین شرایط جوی افزایش داد.

وی تصریح کرد: بندر شیو نقطه‌ عطفی برای رونق و توسعه شهرستان پارسیان و استان هرمزگان محسوب می‌شود و باید با تعامل و کار جهادی مشکلات را برطرف کرد تا کار احداث پس‌کرانه‌های بندر شیو به مساحت ۲۵ هکتار اجرایی شود.

بندر شیو از توابع شهرستان پارسیان در گلوگاه اقتصادی سه استان مرزی هرمزگان، بوشهر و فارس و در فاصله ۲۱۰ کیلومتری بندرلنگه واقع‌شده که بافاصله ۱۱۰ مایل دریایی (هر مایل دریایی معادل ۱,۸ کیلومتر)، نزدیک‌ترین مرز خشکی ایران با بندر الرویس قطر محسوب می‌شود.

منبع: تین نیوز

خبر بعدی:

ترانزیت فرآورده های نفتی در بندر امام خمینی تقویت شد

آبادان - ایرنا - وزیر راه و شهرسازی به تقویت سوآپ و ترانزیت نفتی و همچنین فرآورده های آن از بندر امام خمینی (ره) اشاره کرد و گفت: حجم بیشتری از این ذخیره سازی با بهره برداری از مخازن جدید نفتی توسط بخش خصوصی فراهم شده است.

به گزارش ایرنا محمد اسلامی چهارشنبه شب در حاشیه افتتاح طرح های توسعه ای ، عمرانی و سرمایه گذاری در مجتمع بندری امام خمینی در استان خوزستانی به تشریح ظرفیت ذخیره سازی ایجاد شده در این زمینه در این مجتمع بندری اشاره کرد و بیان داشت: در این راستا سه دستگاه مخزن با قطر 17.5 متر و ارتفاع 15 متر و ظرفیت اسمی سه هزار و 700 متر مکعب جهت سوآپ فرآورده های سنگین (مازت) و دو دستگاه به قطرهای 19 متر با ظرفیت چهار هزار و 343 متر مکعب و 10 متر با ظرفیت 950 متر مکعب ذخیره سازی گازوییل در مجتمع بندری امام خمینی به بهره برداری رسید.

**توسعه حمل و نقل ریلی در مراکز بار کشور ضروری است
وزیر راه و شهرسازی با تاکید بر کاهش حجم بار از جاده های کشور گفت: اتصال ریلی به مراکز بار برای دولت و این وزارتخانه از اهمیت ویژه ای برخوردار است. حمل بار از طریق بنادر افزایش توان اقتصادی را در پی دارد و به تقویت ترانزیت کالا منجر می شود که در پی آن بهبود شرایط اقتصادی را رقم خواهد زد.
این عضو هیئت دولت ادامه داد: در این بین نیز فرصت های شغلی مستقیم متعددی در کشور به وجود می آید که استان خوزستان را شامل شده است.

**11 هزار هکتار پسکرانه در بندر امام خمینی
اسلامی در بخش دیگری از سخنان خود به 11 هزار هکتار پسکرانه در بندر امام خمینی اشاره کرد و گفت: از این میزان تاکنون یک هزار و 300 هکتار زیر پوشش رفته و شرکت های گوناگون اقتصادی مشغول فعالیت هستند.
وی تصریح کرد: در این میزان از مساحت پسکرانه بندر امام خمینی (ره) فعالیت های تجاری از جمله انبارداری و همچنین حمل و نقل بار برای ایجاد ظرفیت فرآوری دانه های روغنی و غلات به وجود آمده است.
وزیر راه و شهرسازی با اشاره به اینکه قدرت تخلیه بار در بندر امام خمینی به 10 هزار تن در روز افزایش یافته است، یادآور شد: در این شرایط امکان تخلیه یک کشتی 60 هزار تنی در 6 روز میسر شده است.
اسلامی ایجاد سیستم مکانیزه نقل و انتقال برای رسیدن به کیفیت تخلیه و بارگیری را در بنادر با اهمیت خواند و بر اتصال مراکز بار به شبکه ریلی تاکید کرد.
وی گفت: این موضوع برای دولت و بخصوص وزارت راه و شهرسازی از اهمیت ویژه ای برخوردار است و در این راستا سرمایه گذاری های ویژه ای صورت گرفته است.
این عضو هیئت دولت خاطرنشان کرد: با ایجاد اینگونه زیرساخت ها قیمت تمام شده تولید و هزینه جابجایی بار کاهش پیدا می کند و در نهایت از بار جاده های کشور کم می شود.
به گزارش ایرنا مجتمع بندری امام خمینی (ره) یکی از بنادر مهم کشور است که در استان خوزستان واقع است. این بندر با 38 اسکله فعال به طول هفت کیلومتر بزرگترین بندر فعال ایران است. اداره کل بنادر و دریانوردی استان خوزستان در بندر امام خمینی (ره) مستقر است.
بندرامام خمینی (ره) در اواسط نهمین دهه از آغاز فعالیتش، اکنون به عنوان یکی از مهم ترین قطب های حمل و نقل منطقه ای به ایفای نقش می پردازد، این بندر در سال 1390 پس از تغییر رژیم حقوقی خود از یک بندر عادی به منطقه ویژه اقتصادی و الحاق اراضی مجاور، هم اکنون با 11 هزار هکتار مساحت و 11 پست اسکله فعال، بزرگترین منطقه ویژه اقتصادی کشور محسوب می شود.
وزیر راه و شهرسازی برای سفری 2 روزه عصر چهارشنبه از طریق بندر ماهشهر وارد استان خوزستان شد.
هشت پروژه عمرانی ، بندری و خدماتی با حضور وزیر راه و شهرسازی در مجتمع بندری امام خمینی کلنگ زنی و یا افتتاح شدند.
وزیر راه و شهرسازی در ادامه سفر خود به خوزستان فردا پنجشنبه از پروژه های سرمایه گذاری در شهرهای خرمشهر و آبادان دیدن می کند.
9931/6068

ماجرای ازدواج مجدد همسر شهید حججی+عکس

رئیس بنیاد مستضعفان: ماهیانه ۱۸ میلیون تومان حقوق دریافت می‌کنم| در بنیاد مستضعفان کمتر از ۳ میلیون حقوق دریافت نمی‌کنند| مراکز تفریحی خود را همچنان توسعه می‌دهیم، هم فایده اقتصادی دارد و هم برای مردم مفید است+فیلم

کلیدواژه: بندر شیو

منبع این خبر، وبسایت www.tinn.ir است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۲۱۳۵۹۱۹۸ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

دیگر خبرها

 • هشت پروژه در بندر امام خمینی افتتاح یا کلنگ زنی شدند
 • زیرساخت لازم برای سرمایه گذاری بخش خصوصی در بندر امام مهیاست
 • منکر وقوع سرقت‌های خرد در آبیک نیستیم نصب دوربین مداربسته در روستاهای دارای دهیاری
 • دیدار نماینده قم برابر پارسیان شهر قدس در ایستگاه آخر لیگ برتر فوتسال
 • بیش از100 هزاردستگاه خودرو از بندرهای لنگه جا به جا شد
 • واردات دارو از زمان تحریم شدن بانک پارسیان دچار مشکل شد
 • ◄ ترانزیت بیش از ۱۰۰ هزار خودرو از بندرلنگه
 • نصب ۱۳۰۰ بخاری هوشمند در مدارس روستایی خراسان شمالی
 • مخازن سوخت خودرو را هنگام خرید چک کنید
 • عیب یابی ماکروفرهای پر کاربرد بازار
 • خدمات بانک پارسيان به نابينايان
 • ◄ ترانشیپ ۱۸۱ هزار TEU کانیتنر از بندر شهید رجایی
 • جابجایی ۱.۴ میلیون کانتینر در بندر شهید رجایی
 • برای نخستین بار در شبکه بانکی کشور انجام شد؛ انتشار بروشورخدمات بانک پارسیان ویژه نابینایان
 • انتشار بروشورخدمات بانک پارسیان ویژه نابینایان
 • آغاز نصب ۱۰۱ بخاری هوشمند در مدارس روستایی بجنورد
 • نصب ۱۰۱ بخاری هوشمند در مدارس روستایی بجنورد
 • استقرار ISO۳۸۳۴ با دهها هزار متخصص مربوطه محقق می شود/۶۰۰ هزار دانشجوی مهارتی امروز تا سال ۱۴۰۰ دوبرابر می شود
 • صف طولانی کشتی های چینی در آبهای خلیج فارس/ اسکله بندرعباس به تسخیر چشم بادامی ها درآمد!