فرماندار سروآباد در یک نشست خبری با اصحاب رسانه و فعالان فضای مجازی مورد حمایت خود که روز شنبه در سروآباد برگزار کرده بود، بار دیگر حقایقی همچون منکرات جشنواره انار و ضرر 55 میلیون تومانی به بیت المال را انکار کرده و با انکار این واقعیت ها که اکثر مردم کردستان از آن باخبر شدند، دوباره به شعور این مردم توهین کرد!

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از کُردتودی، کوهسار دادور روز شنبه در نشست خبری با اصحاب رسانه مورد حمایت خود در منطقه مریوان و سروآباد به خراب شدن خودروی فرمانداری سروآباد در یک سفر نامعلوم و افشای ضرر 55 میلیون تومانی او به بیت المال در رسانه های مردمی اشاره کرده و گفته: ماشین به تعمیرگاه طرف قرار داد با استانداری برده شد که تعمیرکار مورد نظر گفته بود با توجه به عدم تخصص کافی بهتر است موتور ماشین تعویض گردد که هزینه آن 55 میلیون است که با توجه به این رقم با نمایندگی ماشین در همدان تماس حاصل شد و مشکلات ماشین برایشان ارسال گردید که نمایندگی تصریح کرده بود که با خرید چند قطعه جزئی قابل تعمیر است و نیازی به تعمیر موتور ماشین نیست!

 

بسیار جای تعجب است ماشینی که موتورش قفل کرده و از بین تعمیرگاه مورد اعتماد استانداری کردستان که وضعیت خودرو و میزان خرابی آن را از نزدیک مشاهده کرده و عنوان کرده که تعمیر ماشین 55 میلیون تومان هزینه دارد و یک تعمیرگاه در همدان که ماشین را ندیده و از طریق ارتباط تلفنی میزان خرابی خودرو برای او شرح داده شده، حق با تعمیرکار همدانی است که همینطوری و بر اساس فرضیات گفته که ماشین با تعویض چند قطعه ناچیز دوباره سرپا می افتد و نظر تعمیرگاه مورد اعتماد استانداری اشتباه است!!

 

دادور در خصوص همین خبر، گفته: «به افرادی که به دنبال تسویه حساب شخصی و آبروریزی افراد هستند پیشنهاد می کنم با انصاف تر قضاوت کنیم چرا که دیوان محاسبات و دستگاه های نظارتی عملکرد مدیران را تماماً کنترل می کنند و بدون مدارک قابل قبول هرگز از مدیری اینگونه مسائل را قبول نمی کنند».

 

اما آقای فرماندار مردم معتقدند اگر دیوان محاسبات عملکرد مدیران را کنترل می کرد اکنون شما در کمال بیخیالی ضرر 55 میلیونی به بیت المال را منکر نمی شدید و باید بابت این خسارت پاسخگو می بودید و مطمئن باشید که مردم عملکرد شما را به درستی قضاوت خواهند کرد.

 

وی در بخش دیگری عنوان کرده: «آنچه ما را نگران می کند تقابل رقبای سیاسی دولت با دولت است که متاسفانه به استانها نیز سرایت کرده و در استان کردستان نیز چند سایت مردمی، استاندار عملگرای سالم که در مسائل اقتصادی و جذب سرمایه گذار توانمندی دارد مزاحم کار وی می شوند و به استان ما آسیب می رسانند». جناب فرماندار؛ حال که شما اقدامات استاندار عملگرای کردستان را تأیید می کنید برای افکار عمومی و مردم کردستان توضیح دهید که آقای استاندار در مدت یک سال و چند ماهی که از حضورش در این استان می گذرد چه اقدام قابل توجه و یا غیرقابل توجهی برای مردم انجام داده است؟ اگر زحمتتان نیست چند نمونه از آن را برای مردم تشریح کنید. هرچند فعالان سیاسی و دلسوزان کردستان معتقدند که آقای استاندار قابلیت و توانمندی های زیادی دارد اما عده ای مدیر کارنابلد در قالب معاون و فرماندار و مدیرکل او را احاطه کرده  و او نیز مات و مبهوت فقط نظاره گر اوضاع است. چون وقتی استاندار برای خود یک فعال اقتصادی قدرتمند و صاحب نام است چگونه نمی تواند گوشه ای از نبوغ های اقتصادی خود را در استان کردستان هم پیاده کند!!؟؟

 

و اما فرماندار سروآباد بار دیگر با انکار منکرات جشنواره انار اورامان که همه مردم فیلم رقص های انجام شده از جمله رقص زنان را در آن دیدند، در کمال تعجب و انگار که مردم هیچ چیز را متوجه نیستند، ابراز داشته: «هیچ مورد خلاف شرعی در این مراسم دیده نشد. عده ای معدود در یکی از سایت ها به دنبال تسویه حساب شخصی فیلم مونتاژ شده ای از رقص خانماهای بد حجاب منتشر کردند در حالیکه این تصاویر در هیچ یک از سایت های دیگر اصحاب رسانه منتشر نشده بود چرا که با توجه به بازبینی صورت گرفته از فیلم منتشر شده، معلوم گردید این فیلم مونتاژ شده است». ما به عنوان نمایندگان مردم، از فرماندار سروآباد سوال می کنیم که اگر این فیلم واقعیت ندارد، چرا پس از انتشار فیلم مربوطه و رسانه ای شدن آن، مسؤول روابط عمومی جهاد دانشگاهی کردستان را برکنار کردند؟ البته مردم معتقدند که این اقدام سرپوش گذاشتن بر اصل ماجرا بود و باید با بانیان برپایی این رقص همچون شما و دیگر مدیران استان برخورد می شد. و سوال دیگر اینکه اگر منکرات جشنواره انار اورامان حقیقت ندارد چرا بخشدار اورامان از مجریان این جشنواره را برکنار کردند؟ هرچند خود شما در این نشست خبری عنوان کرده اید؛ او به دلیل مشکلات مالی و چک های برگشتی به زندان افتاده است!

 

فرماندار سروآباد همچنین گفته: «در خصوص اظهار نظر دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر استان کردستان خواستار عذرخواهی یا استعفای مسئولان برگزاری جشنواره انار اورامان شده بود؛ ضمن احترام به آقای الله مرادی که وی را فردی دلسوز می دانم اما ایشان شتاب زده اظهار نظر کردند. اگر مسئله مطرح شده در حین اجرای جشنواره اتفاق افتاده بود جوابگو بودم اما به افکار عمومی اطمینان می دهم در برگزاری جشنواره انار اورامان شئونات اسلامی تماماً رعایت شده است». جناب دادور؛ آیا بهتر نیست به جای کتمان حقیقت برای یکبار هم شده شهامت به خرج دهید و  به خاطر فضاسازی و جوسازیهایی که ایجاد کردید تا به سبب آن به ماموستاهای آئینی و بزرگان دینی کردستان توهین شود، از مردم عذرخواهی کنید؟.

 

انتهای پیام/

منبع: دانا

خبر بعدی:

دشمنی دیرینه خاندان پهلوی با مردم کردستان فراموش نخواهد شد / پیشرفت کردستان پس از پیروزی انقلاب اسلامی قابل مقایسه با تاریخ استان نیست

کارشناس مسائل سیاسی با اشاره به تحولات استان کردستان با پیروزی انقلاب اسلامی گفت: دشمنی دیرینه خاندان پهلوی با مردم کردستان فراموش نخواهد شد

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ حسین رستمی کارشناس امور سیاسی امروز و در گفتگو با خبرنگار کردتودی به تحلیل شرایط ایران اسلامی و استان کردستان در دوران پیش از پیروزی انقلاب اسلامی و مقایسه آن با روزهای پس از پیروزی شکوهمند انقلاب پرداخت.

 

وی در این گفتگو با اشاره به خفقان حاکم بر جامعه در دوران حکومت ستمشاهی گفت: حکومت ستمشاهی حکومتی دست نشانده از طرف انگلیس و امریکا برای چپاول منابع خدادادی ایران بود و با وجودی که کشور از ظرفیت های گوناگونی برخوردار بود اما مردم از کمترین امکانات رفاهی نیز بی بهره بودند.

 

رستمی ادامه داد: در این میان اما شرایط استان کردستان در دوران طاغوت به گونه دیگری بود و کسی شرایط استان کردستان را درک نمی کرد.

 

این کارشناس سیاسی خاطر نشان کرد: نا امنی و وجود گروهک های مختلف که با افکار و عقاید گوناگون در سطح استان حضور داشتند از یک طرف موجب سلب آسایش از مردم شده بود و از طرف دیگر نبود امکانات رفاهی زندگی و فقر و تنگدستی مردم آنان را از سیر زندگی جدا کرده بود.

 

وی افزود: رژیم پهلوی کمترین ارزشی برای مردم کردستان و مناطق کرد نشین قائل نبودند و مردم از جزییات کشور هیچ اطلاعی نداشتند.

 

به گفته وی در طول حکومت ستمشاهی نمی توان از پروژه و یا دستاوردی برای استان کردستان سخن گفت.

 

وی بیان داشت: مردم در شرایطی به سر می بردند که قدرت ابراز عقیده و نظر خود را نیز نداشتند و کوچکترین اعتراضی با واکنشی سخت از سوی رژیم مواجه می شد.

 

رستمی افزود: امکانات بهداشتی و رفاهی مردم در استان کردستان در پایین ترین وضعیت قرار داشت و مردم برای خوردن آب هم در صف بودند و از آب لوله کشی در بسیاری از نقاتط شهر خبری نبود.

 

این کارشناس سیاسی به بررسی وضعیت استان پس از پیروزی انقلاب اسلامی پرداخت و ادامه داد: با پیروزی انقلاب اسلامی ایران و در حالی که استان کردستان که جولانگاه گروهک های ضد انقلاب در برهه ای از زمان شده بود اما شاهد رشد و شکوفایی منطقه در ابعاد مختلف بودیم.

 

وی ادامه داد: در سایه امنیتی که حاصل خون هزاران شهید گلگون کفن در منطقه بود به مرور زمان بیمارستان ها و دانشگاه ها در سطح استان کردستان احداث شدند .

 

وی به وضعیت بیمارستان شهید بهشتی قروه اشاره نمود و گفت: در دوران حکومت پهلوی در شهرستان قروه بیمارستانی وجود نداشت و فقط یک درمانگاه کوچک با پزشکی هندی حضور داشتند که پس از پیروزی انقلاب اسلامی بیمارستانی با وسعتی چندین برابر دیگر بیمارستان های غرب کشور ایجاد شد که پزشکانی از همین دیار نیز در آن حضور یافتند.

 

رستمی گفت: پیشرفت کردستان در دوران پس از پیروزی انقلاب اسلامی با هیچ دوره ای در تاریخ استان قابل مقایسه نیست.

 

وی بیان داشت: در طول 4 دهه که از عمر با برکت انقلاب اسلامی می گذرد شاهد رشد و شکوفایی استان در ابعاد مختلفی همچون جاده سازی، بهداشت و درمان، صنعت و معدن و تکنولوژی ها و کارخانه ها بوده ایم .

 

این کارشناس امور سیاسی ادامه داد: بدون شک این دستاوردهای گسترده که امروز مردم در آرامش و آسایش زندگی می کنند به برکت انقلاب اسلامی و به برکت خون شهیدان به دست آمده است.

 

وی افزود: ما تا پیش از این از جمعیت با سواد در استان کردستان برخوردار نبودیم و بسیاری حتی رانندگی نیز نمی دانستند اما هم اکنون به ندرت می توان افراد بی سواد در استان کردستان پیدا کرد.

رستمی در پایان با تاکید بر اینکه دشمن همیشه به دنبال تبلیغات منفی در جهت تخریب دستاوردهای نظام مقدس جمهوری اسلامی است گفت: در طول 40 سال که از عمر با برکت انقلاب اسلامی می گذرد دشمن همیشه به دنبال تخریب انقلاب و به دنبال ایجاد رخنه در حرکت نظام مقدس جمهوری اسلامی بوده که با هوشیاری و بصیرت مردم روبرو شده است و هم اکنون نیز از این تبلیغات منفی خود سودی نخواهد برد و باز هم این مردم هستند که دشمن را از اقدامات خود پشیمان خواهند کرد.

انتهای پیام/

افشاگری کی‌روش علیه تاج و سلطانی‌فر: بعد از پیام رهبری، وزیر دیگر ما را نخواست| تاج اطلاعات را از من پنهان کرد| از این به بعد جام ملت‌های واقعی شروع می‌شود| حمله دوباره به برانکو

پیروانی خطاب به کی‌روش: حواست را جمع کن!

دختران ائل گلی تبریز گل باران شدند! / پرونده حمله باگلوله برفی به کجا رسید ؟+عکس

منبع این خبر، وبسایت www.dana.ir است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۲۱۳۹۰۷۴۴ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

دیگر خبرها

 • بازدید فرماندار تکاب از محور دو راهی ایرانخواه
 •   بازیکنان پرسپولیس به اسطوره این تیم اهانت کردند + عکس
 • رئیس قوه قضاییه: صداوسیمای جمهوری اسلامی موجب الگوشدن برخی افراد سطحی و کم‌مایه تحت عنوان «سلبریتی» شده| دستور به دادستان کل کشور برای آزادی خبرنگار پرس تی وی|ترامپ نادان و کوته‌فکر به مردم بزرگ ایران اهانت می‌کند
 • فرماندار حمیدیه با مردم ملاقات کرد
 • رئیس قوه قضاییه: صداوسیمای جمهوری اسلامی موجب الگوشدن برخی افراد سطحی و کم‌مایه تحت عنوان «سلبریتی» شده| دستور به دادستان کل کشور برای آزادی خبرنگار پرس تی وی انجام دهد|ترامپ نادان و کوته‌فکر به مردم بزرگ ایران اهانت می‌کند
 • معاون استاندار کردستان با فرماندار پنجوین عراق دیدار کرد
 • مذاکره نباید جایگزین مبارزه مردمی شود/ احزاب چکاره اند که برای مردم تصمیم می‌گیرند؟!
 • کی‌روش یک بیگانه است که به ما اهانت می کند/ دستگاه ورزش ما مرعوب کی‌روش است/ 8 سال به این آقا سواری داده ایم/ ته دلم به این تیم برای قهرمانی قرص نیست
 • کشف وضبط پارچه قاچاق در سروآباد
 • نارضایتی فرماندار سیمرغ از وضعیت محور سیمرغ به بهنمیر
 • پرداخت تسهیلات اشتغالزایی به مددجویان سروآبادی
 • برپایی جشنواره های مدرسه ای در ۲۰ هزار مدرسه خیر ساز کشور
 • حقیقت پور: دستاوردهای ایران در سیاست خارجی، انقلابی است
 • فرماندار جدید خرمشهر منصوب شد
 • تحولات عراق| دیدار فرماندار کل استرالیا با برهم صالح/ سفر عبدالمهدی به بصره
 • حمله طالبان افغانستان به کاروان فرماندار لوگر
 • بیش از چهار میلیارد ریال تسهیلات اشتغالزایی در سروآباد پرداخت شد
 • محاجه ای درشهادت حضرت زهرا(س)/حقانیت صدیقه طاهره در منابع اهل سنت
 • معاون استاندار مخالف اتصال فارس به دریا بود/ فرماندار لامرد با مشت و لگدِ مردم هرمزگان مواجه شد/ بوشهری‌ها عصبانی شدند، همه چیز بهم ریخت