این بنر اعتراض بسیاری از حضار در مراسم را برانگیخت که این مظلوم نشان دادن این دو جنایتکار و داعشی نشان دادن سردار ایرانی است و جابجائی ارزش‌ها محسوب می‌شود. آفتاب‌‌نیوز : دیروز در مراسم 13 آبان در تهران، یک بنر دیده شدکه ترامپ و نتانیاهو را در لباس سرخ و زانو زده در یک شنزار درست مثل اسرای بی‌گناه در برابر داعش نشان می‌داد و سردار سلیمانی را هم پشت آنان ترسیم کرده بود.


به گزارش آفتاب‎نیوز؛ این بنر اعتراض بسیاری از حضار در مراسم را برانگیخت که این مظلوم نشان دادن این دو جنایتکار و داعشی نشان دادن سردار ایرانی است و جابجائی ارزش‌ها محسوب می‌شود.
تلاش معترضان برای جمع کردن این بنر با مخالفت گردانندگان مواجه شد و به جائی نرسید و متاسفانه عکس‌های زیادی از این بنر که ظالم را مظلوم و مظلوم را ظالم جلوه می‌دهد برداشته و مخابره شد! چرا عده‌ای با یک کج سلیقگی مرتکب ضد تبلیغ می‌شوند؟
منبع: روزنامه جمهوری اسلامی
کد خبر: ۵۵۴۸۳۴ تاریخ انتشار: ۱۴ آبان ۱۳۹۷ - ۰۷:۴۰ تعداد نظرات: ۹ نظر

منبع: آفتاب

خبر بعدی:

«سی‌اف‌تی» در محک مصلحت/ از اطمینان دیپلمات تا شروط هشت‌گانه

خبرگزاری میزان- شورای نگهبان ۶ آبان ۹۷ طی نامه‌ای به مجلس، در ۲۲ بند به مصوبه «سی اف تی» از منظر مغایرت با شرع مقدس و قانون اساسی ایراد گرفت.

گروه سیاسی خبرگزاری میزان؛ در یک سال اخیر، نام لایحه «سی‌اف‌تی» به کرات در محافل سیاسی و رسانه‌ای مطرح شده است. «سی اف تی» نام اختصاری لایحه «الحاق ایران به کنوانسیون مبارزه با تامین مالی تروریسم» است.

آبان‌ماه سال گذشته، هیئت دولت پس از پیشنهاد وزارت امور خارجه، الحاق ایران به کنوانسیون مقابله با تامین مالی تروریسم موسوم به «CFT» را تصویب کرد.

ارسال لایحه به مجلس توسط دولت
۲۲ آبان ۹۶، لایحه «الحاق دولت جمهوری اسلامی ایران به کنوانسیون بین‌المللی مقابله با تامین مالی تروریسم» توسط رئیس‌جمهور جهت طی تشریفات قانونی به مجلس شورای اسلامی ارسال شد.

اگر چه در مقدمه توجیهی این لایحه آمده بود که «مقابله با تروریسم مستلزم همکاری نزدیک همه کشورهاست» و همین گزاره بعنوان مهم‌ترین دلیل پیوستن ایران به کنوانسیون مقابله با تامین مالی تروریسم، عنوان شد، اما با تدقیق در معیار‌های این کنوانسیون پیرامون تعیین مصادیق تروریستی، آشکار می‌شد که از منظر CFT نیرو‌ها و گروه‌های محور مقاومت در زمره مصادیق تروریستی قلمداد می‌شوند! نیرو‌ها و گروه‌هایی که مشغول دفاع مشروع از سرزمین و هم وطنانشان در برابر اشکال تروریستی ساخته شده بدست آمریکا و تروریسم دولتی رژیم جعلی و غاصب صهیونیستی هستند.

اعلامیه تفسیری دولت
البته دولت در لایحه ارسالی خود به مجلس شورای اسلامی تحت عنوان اعلامیه تفسیری اعلام کرده که «دولت جمهوری اسلامی ایران اعلام می‌دارد مبارزات مشروع مردمی علیه سلطه استعماری و اشغال خارجی در راستای اعمال حق تعیین سرنوشت که به عنوان یک اصل حقوق بین‌الملل عمومی به رسمیت شناخته می‌شود، در چارچوب مصادیق اعمال تروریستی مندرج در جزء (ب) بند (۱) ماده (۲) کنوانسیون نخواهد بود».

در جریان جلسه اول خرداد ۹۷ مجلس، نمایندگان با ۱۳۸ رای موافق، لایحه مزبور را به کمیسیون امنیت ملی ارجاع دادند تا ظرف دو هفته با کمک وزارت اقتصاد، اصلاحات لازم را بر روی آن انجام دهد.

شروط ۸ گانه کمیسیون امنیت ملی
کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی پیرو ارجاع لایحه الحاق دولت جمهوری اسلامی ایران به کنوانسیون بین‌المللی مقابله با تامین مالی تروریسم به این کمیسیون، جلسات خود را برای بررسی از سر گرفت و در جلسه عصر روز سه‌شنبه ۸ خرداد ۹۷ با ۸ شرط، آن را به تصویب رساند.

این کمیسیون معتقد بود، شروط هشت گانه مذکور منافع ملی جمهوری اسلامی ایران را در صحنه بین‌المللی حفظ می‌کند و بهانه را از آمریکا برای فشار بر جمهوری اسلامی ایران در عرصه بین‌المللی می‌گیرد. یکی از آن ۸ شرط، اطمینان از خروج ایران از فهرست - به اصطلاح - سیاه کارگروه ویژه اقدام مالی یا همان FATF است.

سرانجام در روز یکشنبه بیستم خردادماه، جلسه نهایی مجلس برای تصمیم گیری در خصوص پیوستن ایران به کنوانسیون مقابله با تامین مالی تروریسم یا همان CFT برگزار شد. در جریان این جلسه، عباس عراقچی معاون سیاسی وزیر خارجه اظهار کرد: همه تهدیدات محتمل کنوانسیون مقابله با تامین مالی تروریسم از نظر ما و از نظر همه دستگاه‌های امنیتی، پوشش داده شده و من به شما اطمینان می‌دهم هر زمانی که متوجه شویم به واسطه این کنوانسیون تهدیدی علیه کشور وجود دارد از این کنوانسیون خارج خواهیم شد.

مسکوت گذاشتن دو ماهه لایحه سی‌اف‌تی
در جریان رأی‌گیری برای تصویب نهایی لایحه مذکور، تذکر و اخطار‌های متعددی از جانب نمایندگان مجلس ارائه شد تا جایی که نمایندگان با ۱۳۸ رای مثبت با درخواست «مسکوت ماندن دو ماهه لایحه الحاق ایران به کنوانسیون بین‌المللی مقابله با تامین مالی تروریسم» موافقت کردند.

بیستم مردادماه، مهلت دو ماهه مسکوت ماندن لایحه الحاق ایران به کنوانسیون بین‌المللی مقابله با تامین مالی تروریسم پایان یافت و در روز یکشنبه ۱۵ مهر بعد از گذشت حدود دو ماه از اتمام ضرب‌الاجل (چهار ماه پس از مسکوت ماندن)، این لایحه مجددا در دستور کار مجلس قرار گرفت.

تصویب در مجلس
در جریان جلسه ۱۵ مهر مجلس پیرامون بررسی لایحه «سی اف تی» که محمد جواد ظریف وزیر امور خارجه و محمود علوی وزیر اطلاعات نیز حضور داشتند، در ابتدا نمایندگان مجلس با رأی‌گیری آشکار و کاغذی در خصوص تصویب این لایحه مخالفت کردند.

در ادامه جلسه ۱۵ مهر، نمایندگان مجلس با ۱۴۳ رأی موافق، ۱۲۰ رأی مخالف و ۵ رأی ممتنع از مجموع ۲۷۱ نماینده حاضر در جلسه با الحاق ایران به کنوانسیون مقابله با تامین مالی تروریسم (CFT) موافقت کردند.

ایرادات ۲۲ بندی شورای نگهبان
در ۶ آبان ۹۷، شورای نگهبان طی نامه‌ای به مجلس، در ۲۲ بند به مصوبه «سی اف تی» از منظر مغایرت با شرع مقدس و قانون اساسی ایراد گرفت.(اینجا)

ایرادات هیئت نظارت مجمع تشخیص به لایحه «سی اف تی»
در ۱۳ آبان ۹۷ نیز شورای نگهبان طی نامه دیگری به مجلس، ایرادات هیئت عالی نظارت مجمع تشخیص مصلحت نظام به مصوبه «سی اف تی» را اعلام کرد.

در این نامه آمده بود: حق شرط‌های مصوب مجلس مندرج در بند‌های ۲، ۳ و ۴ و تبصره ماده واحده لایحه «سی اف تی» منطبق با بند ۲۲ سیاست‌های کلی اقتصاد مقاومتی و بند ۸ حوزه خارجی سیاست‌های کلی امنیت ملی تشخیص داده نشد.

در جریان جلسه علنی روز چهارشنبه ۱۴ آذر مجلس شورای اسلامی، نمایندگان مردم با اصلاحات کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در مورد الحاق دولت جمهوری اسلامی ایران به کنوانسیون بین‌المللی مقابله با تأمین مالی تروریسم، جهت تامین نظر شورای نگهبان، موافقت کردند.

تنها ۲ ایراد مرتفع شد
عباسعلی کدخدایی سخنگوی شورای نگهبان در تاریخ ۱۵ دی در جریان نشست خبری خود، با اشاره به بررسی لایحه «الحاق دولت به کنوانسیون مقابله با تامین مالی تروریسم» موسوم به «سی. اف. تی»، گفت: در جریان بررسی ایرادات شورای نگهبان به لایحه «سی اف تی» از منظر مغایرت با شرع و قانون اساسی، مجلس شروطی که به عنوان ماده واحده در این لایحه مقرر شده بود را مورد تغییرات قرار داد، اما نهایتا در بررسی مجددا شورا آشکار شد که تنها دو ایراد از ایرادات طرح شده توسط شورای نگهبان مرتفع شده و مابقی ایرادات به قوت خود باقی است.

ارسال «سی اف تی» برای تعیین مصلحت به مجمع تشخیص
سرانجام در جریان جلسه علنی روز یکشنبه ۳۰ دی مجلس، نمایندگان بر نظر قبلی خود پیرامون لایحه «سی اف تی» تاکید کردند و بدون آنکه به رفع ایرادات مدنظر شورای نگهبان بپردازند، این لایحه را برای تعیین مصلحت به مجمع تشخیص مصلحت نظام ارجاع دادند.

انتهای پیام/

افشاگری کی‌روش علیه تاج و سلطانی‌فر: بعد از پیام رهبری، وزیر دیگر ما را نخواست| تاج اطلاعات را از من پنهان کرد| از این به بعد جام ملت‌های واقعی شروع می‌شود| حمله دوباره به برانکو

پیروانی خطاب به کی‌روش: حواست را جمع کن!

دختران ائل گلی تبریز گل باران شدند! / پرونده حمله باگلوله برفی به کجا رسید ؟+عکس

منبع این خبر، وبسایت aftabnews.ir است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۲۱۳۹۲۳۰۵ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

دیگر خبرها

 • رتبه نخست آمریکا در تجارت تسلیحات در جهان/ از بازار پُرسود لاکهید مارتین تا ریتون و نورثروپ گرومن
 • رتبه نخست آمریکا در تجارت تسلیحات در جهان/ از بازار پُر سود لاکهید مارتین گرفته تا ریتون و نورثروپ گرومن
 • بنر خانم تهرانی مقابل مجمع تشخیص/عکس
 • نصب بنر در مقابل مجمع تشخیص جهت رد لوایح fatf
 • نصب بنر بانوی معترض در مقابل مجمع تشخیص برای رد لوایح fatf
 • مراسم ترحیم سردار احمد فضائلی برگزار شد
 • برگزاری مراسم ختم سردار فضائلی با حضور چهره‌های لشکری و کشوری
 • مراسم ترحیم سردار فضائلی برگزار شد
 • فرجام خیزش مردمی و راهپیمایی‌های بازگشت در فلسطین
 • راغفر: ما به‌تدریج شاهد فرسایش شدید آرمان‌ها و ارزش‌های انقلاب اسلامی مثل عدالت اجتماعی شدیم
 • آماده شدن اسرائیل برای جنگ در دو جبهه /آغاز مذاکرات کُردها با دولت سوریه در دمشق با نظارت روسیه/ادعای عجیب نتانیاهو در مورد ایران/ راهپیمایی ۲۰ هزار نفری مردم لبنان در اعتراض به سیاست‌های اتحادیه عرب
 • شجاعی طباطبایی: هنر انقلابی از مظلوم حمایت می‌کند/ اقدامات جدی در حوزه کاریکاتور بعد از انقلاب شکل گرفت/ هنر کمترین سهم را در بودجه‌‌بندی دولت دارد
 • کمونیست‌های آمریکایی چه خوابی برای کارگران مظلوم دیده بودند؟
 • راهپیمایی های بازگشت، بار دیگر آرمان فلسطین را زنده کرد/تاریخ، کسانی که از پشت به کودکان فلسطینی خنجر زدند را فراموش نمی کند
 • راهپیمایی ۲۰ هزار نفری مردم لبنان در اعتراض به سیاست‌های اتحادیه عرب
 • راهپیمایی ترکیه‌ای‌ها در حمایت از مسلمانان چین
 • کانال مالی اروپا در مسیر مه آلود
 • خانم‌ها در نوحه‌سرایی خیلی مظلوم واقع شدند
 • مراسم ترحیم سردار فضائلی در مسجد نور برگزار می‌شود