معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار مرکزی گفت: بیش از ۱۲۰۰ طرح اشتغال روستایی در استان مرکزی به بانک معرفی شد. ۱۴ آبان ۱۳۹۷ - ۱۵:۲۳ استانها مرکزی نظرات

به‌گزارش خبرگزاری تسنیم از اراک، سعید فرخی ظهر امروز در کارگروه اشتغال استان مرکزی با اشاره به عملکرد بانک‌ها و دستگاه‌های اجرایی در زمینه تسهیلات روستایی اظهار داشت: سهم مرحله نخست استان مرکزی 2 میلیارد و 100 میلیون تومان بود که تاکنون یک هزار و 296 طرح اشتغال روستایی معادل 372 میلیارد و 300 میلیون تومان طرح، به بانک‌های عامل معرفی شده است.

وی افزود: این میزان، 263 درصد نسبت به سهم مرحله نخست که 102 میلیارد و 500 میلیون تومان بوده، بیشتر به بانک‌های عامل معرفی کرده‌ایم، از یک هزار و 296 طرحی که به بانک‌های عامل معرفی شده‌اند، 525 طرح با 204 میلیارد تومان در بانک‌های عامل در دست بررسی است.

فرخی اضافه کرد: همچنین 771 طرح هم با رقم 158 میلیارد و 600 میلیون تومان در چهار بانک عامل کشاورزی، پست‌بانک، توسعه تعاون و صندوق کارآفرینی امید تصویب شده است. 

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار مرکزی تصریح کرد: میزان طرح‌های تصویب‌شده در مقایسه با رقم 102 میلیارد و 500 میلیون تومان 55 درصد مصوبات بالاتر هستند، یعنی 155 درصد مصوبه در بانک‌های عامل وجود دارد.

وی ادامه داد: از 771 طرح مصوب، 680 طرح منجر به انعقاد قرارداد در بانک‌های عامل با رقم 115 میلیارد تومان که معادل 112 درصد مرحله نخست، شده است.

فرخی اضافه کرد: همچنین از این 680 طرح 629 طرح با رقم 92 میلیارد و 500 میلیون تومان ضمن انعقاد قرار داد و دریافت اسناد مورد نیاز بانک‌ها از متقاضی، در مرحله پرداخت قرار گرفته است، که معادل 90 درصد مرحله نخست پرداخت است.

انتهای پیام/ن

R41371/P1361/S6,73/CT11

منبع: تسنیم

خبر بعدی:

پرداخت ۴۲۹ میلیارد تومان تسهیلات در حوزه رونق تولید/بانک‌ها راغب پرداخت سرمایه ثابت و بازسازی نیستند

معاون امور صنایع سازمان صنعت، معدن و تجارت استان مرکزی با اشاره به اینکه بانک‌ها راغب پرداخت سرمایه ثابت و بازسازی نیستند گفت: به همین علت عملکرد استان در پرداخت تسهیلات سرمایه ثابت و بازسازی صفر است.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از دیار آفتاب؛ سعید فرخی معاون امور اقتصادی استاندار مرکزی شامگاه سه‌شنبه در جلسه کارگروه تسهیل و رفع موانع تولید استان به آخرین وضعیت تسهیلات رونق تولید پرداخت و گفت: برای اینکه به‌عنوان کمک‌کننده به وضعیت تولید، برای ماندن در رونق، کار جدی انجام شود باید نگاه جدی هم داشته باشیم.

وی ضمن تأکید بر اطلاع‌رسانی دقیق طرح رونق تولید به تولیدکنندگان و متقاضیان احتمالی تصریح کرد: در این طرح باید متقاضیان راهنمایی شوند و برای گذراندن امور بانکی به آن‌ها کمک شود.

فرخی بر توجه مسئولین گردشگری به متقاضیان این طرح در این حوزه تأکید کرد و افزود: در جهاد کشاورزی هم درست است که طرح‌های دیگری مانند اشتغال روستایی وجود دارد و جذاب هم هستند ولی قطعاً خصوصیتی که طرح رونق تولید دارد را آن‌ها ندارند و باید این اطلاع‌رسانی به متقاضیان این بخش نیز صورت گیرد.

وی به نقش بانک‌ها در این حوزه اشاره کرد و ادامه داد: کشور ما نیاز دارد که در وضعیت صنعت، معدن و اشتغال تغییرات جدی به وجود بیاید. صرفاً اینکه بانک‌ها فقط سرمایه در گردش بدهند شاید راحت‌تر باشد اما باید از این فضا خارج شویم تا بشود یک اقدامات جدی‌تری را انجام داد.

معاون امور اقتصادی استاندار مرکزی افزود: در بحث بازسازی و نوسازی هم باید جدی وارد شد و اینکه مردم را مأیوس کنیم به اینکه چون‌که بانک‌ها فقط سرمایه در گردش می‌دهند و در سایر حوزه پرداخت تسهیلات ندارند و درنتیجه از ابتدا هم به متقاضی پیام داده شود که بروید به سمت سرمایه در گردش درصورتی‌که این سرمایه در گردش هیچ مشکلی یا کم‌تر مشکلی از آن‌ها حل نمی‌کند، اتفاق خوبی نیست.

وی خطاب به بانک‌ها و مدیران مسئول در این حوزه گفت: واقعاً آن کسی که به بازسازی و نوسازی نیاز دارد را راهنمایی کنید. به سمت این نرویم که خودمان هم باورمان بشود که فقط سرمایه در گردش پرداخت می شود، در حال حاضر این اتفاق افتاده است؛ همان طور که گفتید ۱۱۳۶ میلیارد تومان فقط تقاضا و معرفی سرمایه در گردش داریم و این در حالی است که تقاضای بخش معدن صفر است، که این ها جای تأمل دارد و فکر می کنم که همه باورشان شده است که بانک‌ها تسهیلات سرمایه ثابت و بازسازی نمی دهند.

فرخی خاطر نشان کرد: اگر بتوانیم کمک کنیم و طرح ها را منطقی تر ارائه دهیم شرایط می تواند متفاوت از این چیزی که الان هست باشد و بانک‌ها با دیدن طرح های دارای توجیه اقتصادی به سرمایه ثابت و نوسازی هم توجه خواهند کرد.

معاون امور صنایع سازمان صنعت، معدن و تجارت استان مرکزی:

پرداخت ۴۲۹ میلیارد تومان تسهیلات در حوزه طرح رونق تولید/کاهش متقاضیان طرح تسهیلات رونق تولید /بانک‌ها راغب به پرداخت تسهیلات سرمایه ثابت نیستند

بختیار معاون امور صنایع سازمان صنعت، معدن و تجارت استان مرکزی در این جلسه گفت: تعداد کل ثبت نامی های این بخش تا به حال، ۴۹۰ طرح است که ۳۴ طرح مورد پذیرش بانک‌ها قرار نگرفته و ۱۰۰ طرح در حال تکمیل مدارک و بررسی هستند.

بختیار تعداد طرح های معرفی شده به بانک‌های عامل را ۳۵۵ طرح عنوان کرد و افزود: به ازای این تعداد طرح مبلغ ۱۴۷۸ میلیارد تومان نیز به بانک‌ها معرفی شده است که از این تعداد و مبلغ به ترتیب ۹۱ طرح و ۲۸۶ میلیارد تومان مصوب شده که به ۸۶ طرح آن به مبلغ ۲۶۲ میلیارد تومان پرداخت شده است.

وی تعداد پرداخت مستقیم بانک‌ها را مبلغ ۱۲۷ میلیارد تومان به ۸۰ طرح عنوان کرد و ادامه داد: به اضافه ۲۷ طرح انتقالی از سال ۹۶ در مجموع به ۱۹۳ طرح، مبلغی بالغ بر ۴۲۹ میلیارد تومان از محل تسهیلات رونق تولید و به صورت مستقیم توسط بانک‌های عامل به متقاضیان پرداخت شده است.

معاون امور صنایع سازمان صنعت، معدن و تجارت به صفر بودن تعداد متقاضیان دریافت تسهیلات رونق تولید در بخش معدن اشاره کرد و گفت: با توجه به اینکه در بخش معدن عمدتاً نیازشان تهیه ماشین آلات است و قیمت این ماشین آلات هم بالاست به همین دلیل معدن داران از ماشین های دست دوم استفاده می کنند در همین راستا با توجه به اینکه بانک‌ها نیز تسهیلاتی را به خرید ماشین های دست دوم اختصاص نمی دهند، تقاضا هم در این حوزه کم است.

بختیار ضمن اشاره به کاهش متقاضی در همه حوزه ها( صنعت، کشاورزی، معدن، گردشگری) نسبت به دو سال گذشته عنوان کرد: یکی از عوامل این اتفاق آغاز دیر هنگام این طرح از شهریور ماه سال جاری بود.

وی رکود حاکم بر تولید و نوسانات نرخ ارز را از دیگر عوامل مؤثر در کاهش متقاضی طرح تسهیلات رونق تولید برشمرد و اظهار کرد: با توجه به رکود موجود افراد با اطمینان وارد این ماجرا نمی شوند و همچنین نوسانات نرخ ارز مانع ورود تولید کنندگان برای دریافت این تسهیلات شده است.

معاون امور صنایع سازمان صنعت، معدن و تجارت بیان کرد: با افزایش نرخ ارز، نرخ اقلام مصرفی کارخانه‌ها نیز گران شد و همین باعث شد نقدینگی افزایش یابد. البته بانک‌ها مشکل پرداخت تسهیلات ندارند ولی از آن‌سو واحدها هم‌توان ارائه وثیقه لازم به بانک را ندارند.

وی بهره بانکی را یکی دیگر از مشکلات عنوان کرد و افزود: امروز حاشیه سود واحدها به اندازه ای نیست که تولید کننده از پس پرداخت سود بانک بر آید.

بختیار ضمن بیان اینکه همه موارد ذکر شده باعث کاهش متقاضی شده اند خاطر نشان کرد: در حوزه بازسازی و همچنین طرح های بالای ۶۰ درصد پیش روی و نیازمند سرمایه ثابت، افراد مراجعه می کنند ولی با توجه به اینکه رغبت بانک‌ها به پرداخت سرمایه در گردش است، بانک‌ها راغب پرداخت سرمایه ثابت و بازسازی نیستند و به همین علت عملکردمان در سرمایه ثابت و بازسازی صفر است.

انتهای پیام/

 

رئیس بنیاد مستضعفان: ماهیانه ۱۸ میلیون تومان حقوق دریافت می‌کنم| در بنیاد مستضعفان کمتر از ۳ میلیون حقوق دریافت نمی‌کنند| مراکز تفریحی خود را همچنان توسعه می‌دهیم، هم فایده اقتصادی دارد و هم برای مردم مفید است+فیلم

وزیر ارتباطات: ماهواره «پیام» در مدار قرار نگرفت| ماهواره "دوستی" در انتظار حضور در مدار+فیلم

محمد جواد شمس صدام ایران صبح امروز اعدام شد + فیلم اعدام

منبع این خبر، وبسایت tn.ai است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۲۱۳۹۵۶۸۶ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

دیگر خبرها

 • مدير عامل بانک مسکن تشريح کرد: تامين مالي مسکن يک سوم از خانوارهاي شهري از سوي بانک مسکن
 • پرداخت ۵۷ میلیارد تومان تسهیلات اشتغال زایی به مددجویان هرمزگانی
 • دهه فجر؛بهره برداری از ۱۶ طرح آبرسانی روستایی درهرمزگان
 • وقوع بیش از ۱۲۰۰ حادثه طی ۹ ماه در بیرجند
 • توزیع بیش از ۱۲۰۰ حلقه لاستیک بین رانندگان بوکانی
 • بیش از ۱۲۰۰ خانوار همدانی دارای سرپرست زندانی زیرپوشش کمیته امداد قرار گرفتند
 • ۳۲ درصد تسهیلات اشتغال روستایی استان بوشهربه دشتستان اختصاص یافت
 • اعطای ۱۵۰ میلیارد تومان تسهیلات مشاغل خانگی در اردبیل
 • بودجه نئولیبرالی؛ فقیرسازی مردم و فربه‌تر کردن رانت‌خوارها/ میلیاردها دلار به حساب دوستان و رفقای درون قدرت واریز شد/تلاش دولت نجات بانک‌های غیرمسئول از جیب مردم است
 • نظارت کمیته امداد شهرستان سمنان بر ۳۷۷ طرح اشتغال
 • ۱۲۰۰ میلیارد تومان به توسعه صنعت هسته‌ای اختصاص می‌یابد
 • ثبت ۷۹ طرح اشتغال برای مددجویان شهرستان سمنان
 • ۱۲۶۰ میلیارد ریال تسهیلات برای مشاغل روستایی و عشایری در اردبیل پرداخت شد
 • ایجاد اشتغال در مناطق روستایی و کم برخوردار مهمترین رویکرد کمیته امداد
 • کارآفرینی در دل محرومیت‌ها/آستین همت برای رونق روستا بالا زده‌اند
 • پرداخت تسهیلات اشتغال روستایی بیش از سهمیه ابلاغی در استان اردبیل
 • طرح های روستایی و عشایری خراسان شمالی نظارت می شود
 • بوشهر| میزان پرداخت تسهیلات اشتغال‌زایی روستایی در تنگستان افزایش یافت
 • 24 میلیارد تومان تسهیلات اشتغال روستایی در تبریز جذب شد