رکنا: جانشین فرمانده یگان حفاظت شیلات استان گلستان گفت: نیروهای گروه ویژه یگان حفاظت شیلات گلستان برای مبارزه با صیادان غیرمجاز در عملیاتی در منطقه چالاشت با تعدادی از صیادان غیرمجاز در دریای خزر درگیر شدند.

محافظ عبدالعلی لشکربلوکی عصر امروز در جمع خبرنگاران با اشاره به اجرای عملیات دریایی توسط نیروهای یگان حفاظت اظهار داشت: نیروهای یگان حفاظت شیلات گلستان در عملیاتی دریایی با 2 فروند شناور گلف به پاکسازی دریا و جلوگیری از صید غیرمجاز در منطقه تک کومه چالاشت پرداختند.

وی افزود: نیروهای گروه ویژه این یگان برای مبارزه با صیادان غیرمجاز در عملیاتی در منطقه چالاشت در مواجه با یک فروند قایق موتوری غیرمجاز، برای توقیف قایق و دستگیری سرنشینان اقدام نمودند که پس از تعقیب و گریز و توقف قایق، صیادان غیرمجاز با پرتاب شیشه، سنگ و لنگر مانع نزدیک شدن ماموران یگان ویژه شدند.

جانشین فرمانده یگان حفاظت شیلات استان گلستان بیان داشت: در ادامه این درگیری حافظ سوم ابوالقاسم یوسفی از ناحیه انگشت مصدوم شد.

لشکربلوکی گفت: همچنین در ادامه این عملیات نیز ماموران یگان حفاظت شیلات استان توانستند در حوزه استحفاظی منطقه میان‌قلعه کومه‌سه، تعداد 900 رشته دام غضروفی و 9 شاخه لنگر بلاصاحب را جمع‌آوری و به پایگاه آشوراده منتقل کنند.

جانشین فرمانده یگان حفاظت شیلات استان گلستان با اشاره به عملیات دیگر نیروهای این یگان خاطر نشان کرد: در عملیاتی دیگر نیروهای یگان حفاظت شیلات توانستند در حوزه استحفاظی آشوراده و چالاشت، تعداد 650 رشته دام استخوانی و 8 شاخه لنگر بلاصاحب را جمع‌آوری و به پایگاه آشوراده انتقال دهند.

وی تصریح کرد: همچنین در این عملیات تعداد 15 قطعه بچه ماهی خاویاری نیز به صورت زنده از دام‌های غیرمجاز جداسازی و در دریا رهاسازی شد.خواندنی های رکنا را در اینستاگرام دنبال کنید

 

اخبار اختصاصی سایت رکنا را از دست ندهید:

فیلمبرداری مخفی از حریم زن و مرد مستاجر در خانه مبله! مرد منحرف چه بلایی سر دختر 8 ماهه آورد! / مادر چه نقشی داشت؟!+عکس تجاوز به فرزانه در اتاق پرو ! + جزییات زندگی دردناک دختر ۶ ساله ایرانی در گاوداری متروکه! + عکس عکس های قبل و بعد روستایی که علی دایی در سرپل ذهاب می سازد!+ جزییات راهکاری برای آرام کردن دهان بعد از خوردن فلفل تند حمله خونین پلنگ گرسنه در شهرستان بشاگرد مرگ فجیع عروس و داماد در شب جشن+عکس و فیلم عکسی جنجالی از جابجا کردن دانش آموز اهوازی توسط پدربزرگش در شهر پر از آب بی حیایی معلم با دانش آموز دختر در سوریه ! 11 ماه زندان برای دو پلیس خطاکار + فیلم انار را بپزید معجزه می شود! + نحوه پختن این راننده اتوبوس را با بازی رایانه‌ای اشتباه گرفت + فیلم چگونه خبر دروغ نجات یک نوزاد از سقوط هواپیمای اندونزی منتشر شد؟ + عکس عکس دردناک اجساد جزغاله 11 گاو /درتالش رخ داد

منبع: رکنا

خبر بعدی:

صیادان چشم‌انتظار یک مصوبه/ مشکلی که قرار نیست حل شود/صیادان در تور مشکلات بیمه‌ای گرفتارند

آنگونه که پیداست صیادان هنوز در تور مشکلات بیمه ای گرفتارند و درحال سپری کردن فصل دیگری از صید هستند، صیادانی که 6 ماه سال ازخانواده هایشان دورند و با همه خطراتی که دریا دارد پا به دریا میگ‌ذارند بازهم باید همچنان با گذشت چندین سال از مصوبه حمایتی دولت، دل به دریا بزنند و منتظر بمانند تا شاید پیگیرهای مسئولان به نتیجه برسد. به گزارش بلاغ، صیادی از مشاغل سخت مردمان ساحل نشین کشورمان است که مدتی است دیگر مقرون به صرفه نیست چرا که معیشت صیادان با تعطیل شدن صیادی و نبود چتر حمایتی دولت شرایط را به گونه ای رقم زده است که تور صیادان خالی است.

صیادی یکی از مشاغل اصلی مردمان ساحل نشین در شمال و جنوب ایرن است که مدتی است دیگر مقرون به صرفه نیست؛چرا که ذخایر دریا کاهش یافته و تلاش صیادان در هر بار صید،محصول کمتری دارد و از سوی دیگر صید تنها در۶ ماه سال ممکن است و فعالان این عرصه در نبود دیگرامکانات مرتبط با مشاغل خود 6 ماه دیگررا بیکارهستند.

نداشتن بیمه و صنایع تبدیلی مرتبط با صنعت شیلات،عدم پرداخت مطالبات صیادان از سوی دولت ،ورود پساب های صنعتی به دریا و نداشتن یک سیستم فاضلاب شهری پیشرفته،ممنوعیت صید در برخی از فصول سال دغدغه های همیشگی مردم ساحل نشین است که به شغل سخت صیادی مشغول بوده و هستند.

صیادی در کنار کشاورزی و دامپروری یکی از مشاغل اصلی مردم مازندران محسوب می‎شود، با این وجود در سال‎های اخیر به دلیل مشکلاتی هم‎چون پسروی آب دریای خزر، کاهش ذخایر آبزیان، آلودگی آب دریا و فعالیت صیادان غیرمجاز موجب شده تا معیشت صیادان با مشکل مواجه و این شغل برای آنها مقرون به صرف نباشد.

علاوه بر این مشکلات، صیادان از عدم امنیت شغلی خود رنج می‎برند از آنجایی که صیادان تنها در 6 ماه از سال مشغول به فعالیت هستند و در 6 ماه دیگر عملأ هیچ گونه فعالیتی ندارند پرداخت نرخ بالای حق بیمه برای آنها بسیار مشکل است به گفته صیادان پرداخت نرخ بالای حق بیمه حتی در فصل صید برای آنها بسیار گران تمام می‎شود چراکه درآمد حاصل از صید بیشتر اوقات برابر با پرداخت نرخ حق بیمه برای آنهاست.

در همین رابطه یک صیاد مازندرانی اظهار کرد: پانزده سال مشغول به صیادی هستم اما هر سال نسبت به سال گذشته شاهد کاهش چشمگیر صید هستیم که عمده‎ترین دلیل این امر نبود آب در رودخانه‎ها و فعالیت صیادان غیرمجاز است.

محمد رحیمی، گرانی نرخ بیمه‎ها و درآمد پایین صیادان را ازجمله مشکلات مهم این قشر برشمرد و گفت: در فصل غیر صید بیکار هستیم اما برای نرخ حق بیمه خود باید 300 هزار تومان پرداخت کنیم این نرخ حتی زمانی که مشغول به کار هستیم برای ما بسیار گران است چرا که بیشتر اوقات درآمد ماهیانه ما در فصل صید بیشتر از این مبلغ نیست.

عضو هئیت مدیره شرکت پره وحدت مازندران نیز با بیان اینکه در گذشته به دلیل درآمد کم بیمه صیادان از سوی شرکت‌ها شش ماهه پرداخت می‌شد، اظهار داشت: این پرداخت دیرینه باعث می‌شد تا بیمه برای صیادان منظم انجام نشود و امروزه نیز صیادان با بیمه و مدت زمان بازنشستگی روبه‌رو شوند.

قنبر مختاری افزود: از خواسته‌های صیادان مازندران تعلق گرفتن این شغل بر قانون مشاغل سخت قرار گیرد و از دولت، مسئولان استانی و نمایندگان مجلس می‌خواهیم که در این زمینه اقدام کنند.

مختاری با اشاره به اینکه در این شرکت بالای 60 سال سن داریم که متاسفانه بیمه به آنها تعلق نگرفته است و با وجود این شغل سخت این افراد مجبور به ادامه کار هستند، تصریح کرد: این شرکت‌ها به دلیل درآمد کم مجبور هستند که به جای بیمه یک ساله، بیمه این افراد را شش ماه از سال پرداخت کنند و با وجود 20 سال فعالیت در این پره‌ها 10 سال از مزایای بیمه برخوردار شوند.

وی اضافه کرد: هر یک از صیادان مازندرانی خواستار حمایت دولت هستند تا هم مشکل بیمه و هم قانون مشمول مشاغل سخت برطرف شود.

علاوه بر خواسته‌های صیادان مازندرانی بر رفع مشکلات آنها، رسیدگی بر وضعیت تجهیزات صید صیادان مسئولان استانی نسبت به رفع آلودگی آب دریای خزر و جلوگیری از پساب‌ها و شیرابه‌های زباله در سواحل برخی شهرهای ساحلی این استان به طور جدی اقدام کنند.

فرهنگ سازی درعرصه صید و آشنایی صیادان با فناوری های نوین، توجه به صنایع تبدیلی در شهرها و روستاها و برندسازی،گسترده شدن چتر حمایتی دولت از صید و صیادی، جلوگیری از ورود پساب ها به منابع آبزی و.. می تواند بارقه امیدی در صنعت شیلات وصیادان شهرهای ساحلی کشور ایجاد کرده و توسعه محوری اقتصاد مقاومتی که مد نظر مدیران و مسئولان کشوری است را فراهم سازد.

انتهای پیام/

ماجرای هاله نور احمدی‌نژاد چه بود؟ آیا محسن رضایی مالبرو وارد می‎کرد؟ سلطان قیر و شکر چه کسانی هستند؟ پرونده فساد 3 هزارمیلیاردی و بابک زنجانی چگونه افشا شد؟

تجمع مردم در اعتراض به خودروسازان+فیلم

اقدام تحسین برانگیز جوانان تبریزی پس از بی‌حرمتی به دو دختر در پارک ائل گلی +عکس

کلیدواژه: خودرو سلامت مسکن بازنشسته ها مهم ترین های 24 ساعت ارز و سکه اخبار حوادث استان گلستان دریای خزر حفاظت غیرمجاز دستگیر عکس فیلم عجیب تجاوز قتل مرد دختر زندگی ویدیو ها دستگیر

منبع این خبر، وبسایت www.rokna.net است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۲۱۴۲۱۰۸۵ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

دیگر خبرها

 • کشف تونل برای حفاری غیرمجاز از پارکینگ یک خانه تا اثر ثبتی
 • هشدار درباره تبدیل‌ شدن دریای خزر به "دریای‌مرده"
 • هشدار محققان نسبت به تبدیل‌ شدن به "دریای‌مرده"/کاهش ۱.۵ متری تراز آب طی ۱۰ سال
 • زمینگیر شدن سارقان عتیقه در تونل ۶۰ متری
 • هشدار محققان نسبت به تبدیل‌ شدن دریای خزر به "دریای‌مرده"
 • زمینگیر شدن سارقان عتیقه در تونل ۶۰ متری +جزئیات
 • جزییات زمینگیر شدن سارقان اشیای تاریخی در تونل ۶۰ متری
 • هشدار نسبت به تبدیل‌ دریای خزر به «دریای مرده»
 • دریای خزر در مرز هشدار
 • هشدار محققان نسبت به تبدیل‌ شدن دریای خزر به دریای‌مرده/کاهش ۱.۵ متری تراز آب طی ۱۰ سال
 • حسن آبادی فرمانده یگان حفاظت اراضی کشور شد
 • آغاز فعاليت يگان حفاظت از اراضي کشور
 • کشف تونل ۶۰ متری به سمت اثر تاریخی رزن؛ ۹ حفار غیرمجاز و قاچاقچی اشیاء ‌دستگیر شدند
 • کشف تونل تاراج آثار تاریخی در همدان
 • یکی بود و یکی نبود؛ ۱۴ صیاد چابهاری قصه بود یا واقعیت؟/ حال بد خانواده های صیادان در نبودشان
 • کشف تونل غیرمجاز ۶۰ متری به سمت یک اثر تاریخی
 • صیادان در تور مشکلات بیمه‌ای گرفتارند/صیادان چشم‌انتظار یک مصوبه
 • تاکید بر بهره وری از ظرفیت های صید سنتی و صنعتی در دریای عمان/تاکید بر حفظ ذخایر ارزشمند آبزیان دریای عمان/ تعامل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در برخورد با روش ها و ادوات صید غیر مجاز به ویژه صید مخرب پره
 • توسعه مخازن نفتی دریای خزر معطل شرکت های خارجی نمی ماند