اکبر افتخاری گفت:فضای کسب و کار در مناطق آزاد و ویژه اقتصادی در کشور پوینده و از یک شرایط بسیار مناسبی برخوردار است.

گروه اقتصادکلان بازارنیوز : به گفته افتخاری هدف از ایجاد و توسعه مناطق آزاد افزایش و توسعه صادرات، ایجاد اشتغال، جذب سرمایه گذاری داخلی وخارجی، انتقال تکنولوژی، افزایش درآمدهای عمومی، ارتقای جایگاه اقتصادی کشور، بهره مندی از اقتصاد رقابتی و موارد مشابه دیگر است.وی در ادامه اظهارداشت: ظرفیت های بالقوه و بالفعل قابل توجهی در مناطق آزاد وجود دارد که هم می تواند بر اقتصاد کشور مفید واقع شود و هم برای سرمایه گذاران مسیر خوبی ایجاد کند.

این مقام مسئول ضمن اشاره به اعطای معافیت مالیاتی در مناطق آزاد گفت: معافیت های مزبور منجر به توسعه سرمایه گذاری اعم از داخلی و خارجی و همچنین اشتغال افزایی و رونق کسب و کار در مناطق مدنظر شده است.

وی افزود: صاحبان کسب و کار و فعالان اقتصادی در مناطق آزاد طبق قانون فعلی ۲۰ سال از پرداخت مالیات های مستقیم و ارزش افزوده معاف هستند.

افتخاری تصریح کرد: جدا از این فعالان اقتصادی در مناطق آزاد از شمول معافیت پرداخت عوارض گمرکی جهت ورود و خروج کالا برخوردارند.

وی یادآور شد: خوشبختانه امروز بسترهای مناسبی برای توسعه سرمایه گذاری، رونق صادرات، اشتغال افزایی، رشد اقتصادی و بسیاری موارد دیگر در مناطق آزاد فراهم شده است.

رادیو اقتصاد

لینک کوتاه خبر: bzna.ir/000Aiy برچسب ها: مناطق آزاد ، کسب و کار ، بازارنیوز

منبع: بازار نیوز

خبر بعدی:

چگونه کسب و کار خود را دگرگون کنیم؟

رپورتاژ معجون تمام تکنیک های مارکتینگ مدرن و سنتی است. در این نوشته، به صورت علمی رپورتاژ آگهی را معرفی می کنیم و بررسی خواهیم کرد چگونه بهره گیری هدفمند از این گونه ی تبلیغاتی می تواند رویدادهایی شبیه به معجزه بیافریند. اگر صاحب یک کسب و کار هستید، یا دوست دارید به جرگه ی کارآفرینان بپیوندید، به کار بستن توصیه های بیان شده در سطرهای آینده می تواند فرمان موفقیت را در دستان شما قرار دهد تا بتازید و بتازانید.

رپورتاژ چیست و چرا جادویی عمل می کند؟

واقعا درصد کمی هستند که درک، شناخت و اشراف کاملی از این گونه مارکتینگ داشته باشند. رپورتاژ در زبان انگلیسی Advertorial نامیده می شود و حاصل تجمیع واژه های Advertisement و Editorial است. اگر بخواهیم کار را به شکل مفهومی پیش ببریم باید بگوییم، یک رپورتاژ، ظاهر مستند دارد و در لایه اول مقاله، پادکست، خبر یا گزارشی معمولی است. اما در سفر به لایه های زیرین متوجه می شویم که نتیجه، افزایش غیرقابل توجیه فروش کالا یا خدماتی خاص بوده و همین، توجیه گر عملکرد جادویی این گونه مارکتینگ است.

برای یک لحظه خود را در موقعیت نیاز به کالایی خاص تجسم کنید. یک نفر مقابل شما می آید و اغراق آمیز سعی می کند از خوبی های کالای فوق بگوید. نفر دیگر اما فروشنده نیست، بلکه در کسوت یک مشاور، خبرنگار یا ستون نویس روزنامه، تجربه شخصی خود از آن کالا را در قالب داستان بیان می کند. اگر قصه او جذاب باشد، بیشتر دوست دارید به حرف آن تبلیغ گوش دهید یا اینکه یک بار توصیه "مقاله داستانی" مذکور را امتحان کنید؟

چه افرادی از رپورتاژ آگهی استفاده می کنند؟ 

تقریبا تمامی کسب و کارهای موفق از رپورتاژ بهره می گیرند. اجازه دهید کمی خودمانی و عامیانه مساله را دنبال کنیم. دوباره از زبان تمثیل استفاده می کنیم. فرض را بر این بگیریم که می خواهیم یک فروشگاه اینترنتی افتتاح کنیم. با یک جست و جوی ساده متوجه خواهیم شد که هزاران نفر پیش از ما روی اینکار دست گذاشته اند. مشابه این امر در هر حوزه ای مصداق دارد. حال چگونه می توان بین آن ها خاص جلوه کرد؟ با تبلیغات ساده؟ پخش تراکت؟ چاپ بیلبورد؟ حضور در شبکه های اجتماعی؟

همه ی این فعالیت ها را تمامی کسب و کارهای حاضر در بازار کم و بیش انجام می دهند، اما تنها عده ی محدودی پا را فراتر می گذارند و از قضا همان ها موفق می شوند. پیش از ادامه مطلب، باید به این امر اشاره کنیم که در عصر حاضر، حتی دولت ها هم سعی می کنند از ظرفیت های رپورتاژ استفاده کنند و مقصود خود را به کرسی بنشانند. برای آن که حرف بی سند نزده باشیم، اجازه دهید یک نمونه داغ از دولت انگلیس بیان کنیم و پس از آن با تعمیم همین مثال، رپورتاژ و نحوه اثرگذاری خاص و پیچیده آن را دقیق تر زیر ذره بین ببریم.

 

 تصویر بالا بخشی از سرمقاله Sunday Times درست پیش از آغاز سال نو میلادی است. اگر اخبار را دنبال کرده باشید می دانید بریتانیا قصد دارد از اتحادیه اروپا خارج شود و برای این کار هنوز نیاز به زمینه سازی و جلب رضایت جناح مقابل را دارد. ترجمه متن را قرار می دهیم و شما نظر دهید چگونه می توان ناملموس، با انتشار یک مقاله، نظر خیل عظیمی از جمعیت کشور را تغییر داد:

"پس از حدود چهل سال حضور در اتحادیه اروپا، مساله اداره کشور به جایی رسیده که گویی ما بریتانیایی ها بلد نیستیم کشور خود را مستقل اداره کنیم. اگر به یاد بیاوریم روزی را که یک چهارم مساحت و یک پنجم جمعیت دنیا به دست ما می چرخید، شاید دیگر کسی شکی نداشته باشد که اداره کشور بدون کسب تکلیف از بروکسل (پایتخت اتحادیه اروپا) هم ممکن است."    

این نوشته بخشی از یک رپورتاژ درجه یک است. کسی در آن به طور مستقیم به مردم نمی گوید که خروج (مقصود دولت) از اتحادیه اروپا خوب است. بلکه با بیان یک حقیقت تاریخی، شور و شوق و عرق ملی آن ها را بیدار می کند و ناخودآگاه پس از مطالعه آن، شهروند انگلیسی با غرور از تصمیم دولت پشتیبانی می کند.

شرح یک مثال؛ چگونه از ظرفیت رپورتاژ بهره بگیریم؟

همین مثال بالا را الگو قرار می دهیم. رپورتاژ برای آن که موفقیت آمیز باشد، ابتدا باید از یک نقشه یا استراتژی متقن پیروی کند. سپس باید قلم قدرتمندی داشته باشد و در آخر نیاز است تا در محلی معتبر و قابل اتکا منتشر شود. این نوشته تمامی ویژگی های ذکر شده را دارد.

آن ها می خواهند از اتحادیه اروپا خارج شوند، در نتیجه به یک رپورتاژ ملی گرایانه نیاز دارند. سپس باید هنرمندانه و غیر مستقیم، ناخودآگاه انگلیسی ها را نشانه بگیرند و در آخر، یکی از معتبرترین نشریات انگلیسی زبان را برای به مقصود رسیدن بر می گزینند.

چگونه برای کسب و کار خود رپورتاژ تهیه کنم؟

رپورتاژ گونه ای خاص است و برای تولید و انتشار آن، نیاز به متخصص دارید. اگر بخواهیم در ایران، نمونه ی موفق و فعالی در این وادی معرفی کنیم، باید شما را به تسمینو ارجاع دهیم. آن ها رپورتاژ را می شناسند و کار را جدی می گیرند. اما مهم تر این، حضور افراد متخصص و به تبع آن، روابط گسترده ای است که با رسانه های داخلی و خارجی دارند.

اگر بخواهیم آن ها را برپایه معیارهای مختلفی که برای نگارش رپورتاژ مورد نیاز است زیر تیغ نقد و بررسی ببریم، باید فرض کنیم قرار است یک پروژه با آن ها کار کنیم. ما در پایین، ذیل چند بند کار را تشریح می کنیم.

همکاری با یک مشاوره رایگان آغاز می شود. صحبت کردن با طرف مقابل و شناخت چند و چون فعالیت ها، همواره به ما کمک می کند تا ایمان بیاوریم محل مناسبی را انتخاب کرده ایم یا خیر؛ پس از آن، لیست بالفعل رسانه های مرتبط با این سازمان قابلیت بررسی دارد. ما این کار را کرده ایم. در فهرست مذکور نام های بزرگی همچون خبرگزاری مهر و تسنیم به چشم می خورند؛ اگر بنا به همکاری باشد، می توان سفارش را به صورت مجازی ثبت کرد و کار را ادامه داد؛ حالا نوبت به دریافت متن خام با کیفیت است. آن ها نویسندگان و متخصصانی دارند که از خلال کلمات، مقصود را مثل الماس می تراشند؛ و در آخر، نشر دائمی رپورتاژ کلید می خورد. یعنی یک بار هزینه می کنید و تا پایندگی اینترنت، از رپورتاژ خود سود خواهید برد؛ در ضمن، نکته ای که درباره آن ها فوق العاده جالب است، توانایی ایجاد کمپین تبلیغاتی است. این قابلیت به صاحبان کسب و کار اجازه می دهد که در مدت زمانی کوتاه، شانه به شانه بزرگان فعال در حوزه خود به رقابت بپردازند.

واقعا رپورتاژ به کار من می آید؟

صادقانه پاسخ می دهیم، اگر شما در کار خود خوب هستید، بله. اما اگر کیفیت خدمات یا کالای شما در بین رقبا چنگی به دل نمی زند، رپورتاژ آگهی تنها اثری مقطعی دارد. یعنی مخاطب روی اعتبار ناشر رپورتاژ به شما مراجعه می کند (هرچه ناشر شما قوی تر باشد مراجعان بیشتر خواهند بود) و پس مشاهده تفاوت وعدها با سرویس دریافتی، باز نمی گردد. اما امان از روزی که گفته های رپورتاژ با حقیقت همخوانی داشته باشد. تبلیغ شما به صورت مویرگی در فضای اینترنت می چرخد و فراتر از آن، تبدیل به مارکتینگ خودش دهان به دهان می شود. آن گاه در بازه ای مشخص، شاهد شکسته شدن رکوردهای فروش، یکی پس از دیگری خواهید بود.

از چه سایتی رپورتاژ آگهی خرید کنیم ؟

تسمینو بعنوان مجری رپورتاژ آگهی در برترین رسانه های فارسی میتواند کسب و کار شما را دگرگون نماید. با تسمینو قادر خواهید بود  خرید بک لینک و رپورتاژ آگهی خرید نمایید و کسب و کار خود دگرگون نمایید.

 

 

 

یکه‎تازی خودروسازان در فشار به مردم| سایپا شبانه قیمت خودروها را دوباره افزایش داد!+لیست قیمت‌های جدید

واشنگتن‌پست: ایرانیان از خودنمایی بچه‌پولدارها‌ و نوکیسه‌ها در شرایط‌ فشار اقتصادی عصبانی‌اند

فیلم:: تعرض چندین پسر به دو دختر در ائل‌گلی تبریز

کلیدواژه: مناطق آزاد کسب و کار بازارنیوز

منبع این خبر، وبسایت bazarnews.ir است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۲۱۴۲۴۳۴۷ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

دیگر خبرها

 • حمایت بنیاد برکت از ایجاد کسب و کار در مناطق محروم
 • سیستان و بلوچستان| ۲۰ میلیون تومان وام در اختیار گردشگران مناطق آزاد قرار می‌گیرد
 • واکنش شورایعالی مناطق آزاد به بخشنامه جدید گمرک
 • اختلاف دبیرخانه مناطق آزاد و گمرک درباره گروه چهارم کالایی
 • سیستان و بلوچستان| نقدینگی از اکوسیستم کسب و کار مناطق آزاد حذف می‌شود
 • سیستان و بلوچستان| منطقه آزاد چابهار قانون منع کمک به مناطق هم‌جوار را بردارد
 • محیط کسب و کار در ۳۰ استان در مقایسه با مدت مشابه سال قبل بدتر شده است
 • دبیرخانه شورای عالی مناطق آزاد به بخشنامه گمرک اعتراض کرد
 • واکنش دبیرخانه شورایعالی مناطق آزاد به بخشنامه گمرک
 • واکنش شورایعالی مناطق آزاد به بخشنامه گمرک در خصوص ترانزیت کالاهای گروه ۴
 • واکنش دبیرخانه شورایعالی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی به بخشنامه اخیر گمرک درباره ترانزیت خارجی کالاهای گروه چهارم
 • افت شاخص محیط کسب و کار در پاییز ۹۷
 • نخستین همایش و نمایشگاه فرصت های سرمایه گذاری سیستان و بلوچستان | چابهار دروازه محور توسعه شرق کشور
 • ترانزیت کالا‌های گروه 4 به مناطق آزاد و ویژه اقتصادی ممنوع شد
 • توقف صدور مجوز ترانزیت و ورود کالاهای گروه ۴ به مناطق آزاد
 • صدور مجوز ترانزیت و ورود کالاهای گروه ۴ به مناطق آزاد متوقف شد
 • توقف صدور مجوز ترانزیت و ورود کالا‌های گروه ۴ به مناطق آزاد
 • ورود کالا‌های گروه چهار به مناطق آزاد و ویژه اقتصادی متوقف شد
 • ورود کالاهای گروه چهار به مناطق آزاد و ویژه اقتصادی متوقف شد