با نزدیک شدن به موعد برگزاری فینال آسیا در تهران، آخرین تمهیدات برای بهسازی استادیوم آزادی در حال انجام است. به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شبکه خبر، به نقل از "ورزش سه"، پرسپولیس با عبور از سد تیم‌های الدحیل و السد قطر اکنون به فینال آسیا رسیده و در شرایطی که بازی رفت را در ژاپن با دو گل به کاشیما واگذار کرد، امیدوار به جبران این نتیجه در تهران و با حمایت هشتاد هزار هوادار خودی است.

هوادارانی که این بار با حضور در استادیوم آزادی، با فضا و امکانات جدید شگفت زده خواهند شد.  بعد از صعود پرسپولیس به فینال آسیا، مسوولان کنفدراسیون آسیا نسبت به برطرف کردن ایرادات این استادیوم، دستورالعمل خود را صادر کردند. در این رابطه، طی هفته‌های اخیر اقداماتی در این زمینه صورت گرفت و اکنون با نزدیک شدن به این رقابت، استادیوم آزادی حال و هوای متفاوتی را گرفته است. در این گزارش، مخاطبان عزیز ورزش سه را از آخرین امکانات و اقدامات بهسازی برای برگزاری فینال آسیا آگاه خواهیم کرد.


گیت‌های بلیت فروشی
در کنار بازسازی شدن فضای بیرونی استادیوم آزادی، اولین چیزی که برای ورود به استادیوم شما را شگفت زده خواهد کرد، گیت‌های ورودی است. بعد از سال‌ها، گیشه‌ها و گیت‌های داربستی برچیده شده است و گیت‌های الکترونیکی جایگزین آن شده اند. گیت‌هایی که با سنسورهای خود اقدامات بازرسی را صورت می‌دهند و ماموران نیز کمترین تماس فیزیکی را دارند و تنها با راکت دستی به بازرسی خواهند پرداخت. در زمان عبور از گیت نیز هر دستگاه تعداد دفعات ورود را ثبت می‌کند تا در نهایت تعداد دقیق تماشاچیان نیز مشخص شود. بارکدخوان دستگاه نیز در زمان ورود باید ثبت شود تا گیت‌ها اجازه ورود هر تماشاگر را بدهد.

  سالن نشست خبری
سالیان سال است که نشست خبری سرمربیان در اتاقکی در تونل استادیوم آزادی انجام می‌شود؛ اما این بار محوطه‌ پاویون که محل عبور رجال و چهره‌های مطرح است، به عنوان محل نشست خبری در نظر گرفته شده است. صندلی‌ها و سیستم صوتی این محوطه در کنار تابلوهای تبلیغاتی این دیدار و پرده نمایش، از دیگر اقدامات صورت گرفته برای این بخش است. قرار است نشست خبری سرمربیان دو تیم پرسپولیس و کاشیما آنتلرز پیش از بازی نیز در این محل برگزار شود. پیش از اینف سالن اجتماعات فدراسیون فوتبال یا سازمان لیگ محل برگزاری نشست خبری محسوب می‌شد و با توجه به برگزاری تمرین تیم‌ها و ترافیک، غالبا برخی مربیان برای حضور در نشست با تاخیر و مشکلاتی مواجه می‌شدند. نشست خبری پایان بازی نیز در این محل برگزار می‎شود. مسوولان ای اف سی اعلام کرده‌اند که تنها خبرنگارانی که آی دی کارت مربوط به حضور در این بازی را دریافت کرده‌اند، قادر به حضور در نشست خبری هستند تا از شلوغی و بی‌برنامگی این محل جلوگیری کنند. کنفدراسیون فوتبال آسیا طبق آی دی کارت‌هایی که صادر کرده، برای هر خبرنگار صندلی مشخصی در نظر گرفته است.

   سیستم صوتی آزادی
سیستم‌های صوتی استادیوم آزادی با بلندگوهایی که پیش از این روی دکل نصب شده بودند، همواره باعث کوری دید برخی خبرنگاران و حتی تماشاگران می‌شدند. این دکل‌های صوتی پیش از دیدار برگشت پرسپولیس و السد قطر جمع آوری شد و اکنون نیز سیستم صوتی جدیدی برای این بخش در نظر گرفته شده است. سیستم‌هایی که در کنار زمین یا  جاهای مختلف سازه استادیوم جاگذاری خواهند شد. در استادیوم‌های حرفه‌ای، معمولا سیستم صوتی روی سازه‌ها و بالای سقف نصب می‌شوند که اکنون تیم بهسازی استادیوم آزادی نیز به دنبال این است تا در فرصت کم باقیمانده اقدامات لازم را در این زمینه صورت دهد.   اسکوربرد با تعمیرات لازم
اسکوربرد استادیوم آزادی که عمر زیادی از آن می‌گذرد نیز مورد تعمیر اساسی قرار گرفته است و طبق قوانین باید همزمان با بازی به پخش آن بپردازد و تنها صحنه‌های آهسته داوری را برای عدم تحریک تماشاگران نشان نخواهد داد. این اسکوربرد پیش از این تنها به نمایش لوگوی تیم‌ها و نتیجه بازی در کنار برخی شعارهای فرهنگی می‌پرداخت که اکنون اقدامات صورت گرفته باعث شده است تا زمینه پخش بازی نیز برای تماشاگران انجام شود.

  تونل شیک و نونوار
تونل استادیوم آزادی با بخش‌های مختلف پزشکی، اتاق داوران و... با برخی معایب همراه بود. سازه‌های کابل و لوله‌ها باعث شده بود تا نمای زشتی در استادیوم شکل بگیرد و خصوصا آب دادن برخی لوله‌ها همواره سوژه خبری بود. این سازه‌ها اکنون در داکت‌هایی پنهان شده و همچنین روی دیوارها نقاشی و بنرهایی قرار گرفته است تا طول تونل از آن ویوی زشت گذشته کامل فاصله بگیرد.


برای داوران نیز اتاقک تازه‌ای در نظر گرفته شده است و امکانات مورد نیاز آنها در آن تعبیه شده است. اتاق مربوط به تست دوپینگ نیز با تغییراتی همراه شده و شیک‌تر از گذشته است.

اتاق مربوط به عکاسان
برخلاف خبرنگاران و گزارشگران و تصویربرداران تلویزیونی، عکاسان پیش از این اتاقی در استادیوم آزادی نداشتند. اما اکنون در محوطه تونل استادیوم آزادی اتاقی نیز برای کار عکاسان با امکانات لازم و همچنین اینترنت مورد نیاز تعبیه شده است.

 تغییرات بصری استادیوم و سکوها
مهمترین اتفاق سکوها به قرار گرفتن جایگاه وی آی پی با صندلی‌های بهتر مربوط است. هرچند تعداد این صندلی‌ها کاهش یافته است؛ اما اکنون برخلاف گذشته این جایگاه به معنای واقعی، وی آی پی محسوب می‌شود. جایگاه تبلیغاتی طبقه دوم که طی این سال‌ها همواره خالی بود نیز با بنرهایی با شعارهای کنفدارسیون فوتبال آسیا و فینال آسیا پوشانده شده است تا شکل ظاهری بهتری بیابد. راهروها نیز از شکل زشت گذشته فاصله گرفته و با فیبر و بنرهایی پوشانده شده است. عکس مربوط به امام خمینی و آیت الله خامنه‌ای نیز تازه شده اند و مشعل المپیک استادیوم آزادی نیز که قرار است در این بازی روشن شود، رنگ آمیزی شده است.

هیچ خبرنگاری حق تصویربرداری ندارد
مرکز اطلاع رسانی کنفدراسیون آسیا اعلام کرده هیچ خبرنگاری حق تصویربرداری در استادیوم آزادی با توجه به قانون کپی رایت و حق پخش این بازی را نخواهد داشت و در صورت برخورد، کارت این خبرنگار ضبط خواهد شد تا در پایان بازی قادر به حضور در نشست خبری و میکسدزون نباشد. در محل تونل استادیوم که ورودی تیم‌ها محسوب می‌شود نیز هیچ خبرنگار و عکاسی حق حضور نخواهد داشت و تنها تصویربرداران قادر به ثبت تصاویر مربوط به حضور بازیکنان دو تیم از اتوبوس و رفتن به رختکن خواهند بود. بنری نیز از کنفدراسیون آسیا و مسابقات لیگ قهرمانان در این تونل نصب شده که با سرمربیان دو تیم دقایقی کوتاه، پیش از حضور در رختکن و شروع بازی به گفتگو خواهند پرداخت. عکاسان و خبرنگاران برخلاف گذشته قادر نخواهند بود از این مسیر تردد کنند و مسیر دیگری برای آنها تعبیه و تعریف شده است.
 
بانوان در استادیوم آزادی
شاید جذاب‌ترین بخش در نظر گرفته شده برای استادیوم آزادی مربوط به جایگاه بانوان باشد؛ یک بخش امیدوارکننده برای شکستن تابوی بزرگ حضور علاقه‌مندان در استادیوم آزادی. در این بخش سکوی دو هزار نفره‌ای برای بانوان در نظر گرفته شده است و هرچند تا این لحظه اظهارنظر صریح و روشنی برای حضور بانوان انجام نشده است، اما با توجه به اعلام ای اف سی و ورود بانوان باید دید در روز بازی، چه تدبیری برای این بخش در نظر گرفته خواهد شد. پیش از این در دیدار تیم ملی ایران و لیبی نیز بانوان اجازه حضور در استادیوم را به دست آورده بودند. بخش کانون هواداران پرسپولیس نیز طی روزهای اخیر اقدامات لازم برای سرگروه و لیدر بانوی این بخش را به صورت احتمالی در نظر گرفته است.
  جام در زمین اهدا نمی‌شودشاید پیش از این تنها در تصاویر تلویزیونی و برای مسابقات جام ملت‌های اروپا و همچنین لیگ قهرمانان اروپا شاهد این بودیم که بازیکنان تیم قهرمان با عبور از راهروی در نظر گرفته شده در بین تماشاگران، در نهایت با حضور در جایگاه ویژه‌ روی سکو، مدال را دریافت می‌کردند و در انتها نیز کاپیتان با دریافت جام مراسم قهرمانی را برگزار می‌کرد، اما روز شنبه در استادیوم آزادی نیز شاهد اجرای این اتفاق خواهیم بود. جام قهرمانی آسیا روی سکو به کاپیتان اهدا خواهد شد و بعد از آن، بازیکنان روی چمن جشن خود را برگزار خواهند کرد. باید دید در این دیدار سیدجلال حسینی و هم‌تیمی‌هایش که مسیری سخت برای حضور در این مرحله را پشت سر گذاشته‌اند، این جام را روی سکوها دریافت خواهند کرد یا خیر. در فاصله 2 روز مانده به بازی برگشت فینال لیگ قهرمانان آسیا بین پرسپولیس و کاشیما ، جواد واحدی در گزارشی به آخرین وضعیت بلیط فروشی و آمادگی ورزشگاه آزادی پرداخته :  دانلود

منبع: شبکه خبر

خبر بعدی:

دیده شدن بزرگ‌ترین کوسه سفید جهان در هاوایی (+عکس)

کوسه سفید Deep Blue به طول ۶ متر در هاوایی دیده و فیلم‌برداری شد.

به گزارش خبرآنلاین، غواصان می‌گویند کوسه ۲۰ فوتی را در حال خوردن لاشه نهنگ در هاوایی پیداکرده و از وی فیلم گرفتند.

«اوشن رمزی» غواصی که تصاویر این غول ۶ متری را روی صفحه اینستاگرام خود منتشر کرده می‌گوید کوسه سفید به قایق نزدیک شد تا خود را بخاراند و به طرز ناباورانه اجازه داد تا اعضای تیم غواصی او را لمس کنند.

به گفته رمزی شاید او باردار بود و درحالی‌که دو دلفین در کنار او می‌رقصیدند از کنار قایق گذشت و رفت.

کوسه Deep Blue ۵۰ سال سن داشته و ۵ سال پیش نیز یک‌بار دیده‌شده و از او فیلم‌برداری شد.

ماجرای هاله نور احمدی‌نژاد چه بود؟ آیا محسن رضایی مالبرو وارد می‎کرد؟ سلطان قیر و شکر چه کسانی هستند؟ پرونده فساد 3 هزارمیلیاردی و بابک زنجانی چگونه افشا شد؟

تجمع مردم در اعتراض به خودروسازان+فیلم

اقدام تحسین برانگیز جوانان تبریزی پس از بی‌حرمتی به دو دختر در پارک ائل گلی +عکس

کلیدواژه: فوتبال استادیوم فینال قهرمانان آسیا پرسپولیس کاشیما

منبع این خبر، وبسایت www.irinn.ir است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۲۱۴۳۰۸۱۹ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

دیگر خبرها

 • شبنم مقدمی: مشاهده، مهم‌ترین ابزار کار من است
 • دوباره ایران، دوباره تدبیر، این بار چه خوابی دیده‌اید؟
 • داستان فوتبال و این ۴ دختر
 • زیباترین مساجد روسیه به روایت تصویر
 • تا حالا استایل قجَری «نگار جواهریان» را دیده اید؟
 • این روستای متروکه را در کارتون‌ها زیاد دیده اید !
 • زیباترین ارکیده‌های جهان در نوشهر جمع می‌شوند
 • سرنوشت عجیب بدشانس‌ترین پرنده‌ای که تابحال دیده‌اید +فیلم
 • جدیدترین و زیباترین مدل‌های لباس بارداری
 • امام‌زاده هشت ضلعی دیده‌اید؟
 • زیباترین شهر‌های جهان که هویت اصیل خود را حفظ کرده‌اند
 • ۱۷۴ میلیارد تومان اعتبار به استمهال وام کشاورزان خسارت دیده فارس اختصاص یافت
 • انیمیشن چقدر در «فجر» جدی گرفته می‌شود؟/ می‌خواهیم «دیده» شویم
 • خوش‌شانس‌ترین آدم‌هایی که تابحال دیده‌اید
 • آیا دیوارنگاره جدید میدان ولی‌عصر را دیده‌اید؟/ تصاویر
 • زیباترین جاده‌ها و بزرگراه‌های دنیا! (+عکس)
 • زیباترین بازیگر زن جهان در پی به دام انداختن ستارۀ جذابِ فوتبال + عکس
 • استادیوم ۱۵ هزار نفری زنجان بعد از ۱۳ سال؛ کارگران همچنان مشغول کارند
 • معرفی مسجد آقابزرگ کاشان؛ زیباترین مسجد دوره قاجار +تصاویر