برگزاری فینال لیگ قهرمانان آسیا دلیلی شد تا دستی بر استادیوم پیر شهر تهران کشیده و بعد از مدت‌ها نونوار شود.

به گزارش “ورزش سه” بازسازی ورزشگاه آزادی؛ آرزویی غیر ممکن برای اهالی فوتبال ایران. آرزویی که هیچ کمری همت به انجام آن نمی‌بست و هر دفعه بر گردن مسئول دیگری می‌افتاد. اما همیشه یک معجزه روند عادی جریانات را عوض می‌کند و اتفاقات غیرممکن را ممکن می‌سازد.

معجزه‌ای به نام صعود به فینال لیگ قهرمانان که توسط شاگردان برانکو‌ ایوانکوویچ رخ داد و چهره نمور و غمناک آزادی را به چهره‌ای خندان تغییر داد. چهره‌ای که وقتی وقتی زیر تونل قدم می‌زدیم از شدت فرسودگی و عدم رسیدگی اشک می‌ریختند و نای آه و ناله هم نداشتند. اما برگزاری فینال آسیا دستی بر سر استادیوم آزادی کشید و به نو شدن آن کمک کرد. دستی از سوی مسئولان سختگیر AFC که از قضا مسبب عمل خیر شد.

 

 

*داربست‌ها رفتند و گیت‌های الکترونیکی آمدند


تغییرات استادیوم آزادی از همان بدو ورود قابل لمس است. از در غربی ورزشگاه وارد می‌شویم؛ جایی که هنوز هم نوشته شده ورزشگاه یکصد هزار نفری آزادی. ۲۰۰ متر جلوتر می‌رویم و اولین تغییر را می‌بینیم. داربست‌های زنگ زده با پوششی از پارچه برزنتی آبی جمع شده و نرده‌های شیکی جای آن‌ها را گرفته است. نرده‌هایی که در اولین نگاه ذهن آدم را به سمت فضای فرودگاهی خواهد برد. تماشاگران با تشکیل صف‌های منظم یک به یک وارد گیت الکترونیکی می‌شوند و نشان دادن شناسه بلیط از مرحله اول به سلامت عبور خواهند کرد. در این مرحله دیگر خبری از بازرسی بدنی نخواهد بود و تماشاگران زیاد اذیت نخواهند شد.

 

 

 

*تونل زمان به استقبال بازیکنان می‌رود


حالا خیابان کنار ساختمان اصلی استادیوم را تا آخر می‌رویم و به تونل ورودی تیم‌ها خواهیم رسید. جایی که طبق گفته مسئولان کنفدراسیون فوتبال آسیا تنها اعضای دو‌ تیم و تصویربرداران حق حضور در آن را دارند. تونل غمگین آزادی که قبل از تعمیر مانند زندانی متروکه بود و هیچ جذابیتی نداشت، حالا با بنر‌های قدی بزرگ نصب شده بر روی دیوار رنگ و بوی خاصی گرفته است. بنرهای با مضمون عکس‌هایی از ستارگان بزرگ فوتبال ایران، شعار ای اف سی و تصویر بزرگی از لوگوی معروف مسابقات لیگ قهرمانان.

 

 

 

*فضای نو و شگفت انگیز در انتظار کاروان دو تیم


اما با عبور از تونل شیشه‌ای تعبیه شده و با پایین رفتن از پله‌ها صحنه‌های جذاب و غیرقابل باوری را مشاهده می‌کنیم. جذابیتی که حتی کابل‌های روی زمین و گرد و خاک جو را تحت تاثیر خود قرار داده بود. حالا دیگر خبری از سقف‌های نمور با لوله‌های بیرون زده که هر کدام چکه می‌کنند نیست. همه آن‌ها علاوه بر این که تعمیر شدند زیر داکت‌هایی از جنس ام دی اف پوشانده شده و نمای زیبایی به دست آوردند.


این محوطه هم تغییرات زیادی به خود دیده است. سالن قبلی کنفرانس مطبوعاتی به دفتر اجرایی مسئولان ای اف سی تبدیل شده و در عوض سالن جدید مطبوعاتی با گنجایش بیشتر به مرکز ارتباطات ورزشگاه منتقل شده است. مرکزی که در طبقه دوم قرار دارد و سال‌های سال مورد استفاده قرار نمی‌گرفت. هم‌چنین در گذشته اتاق داوران کنار اتاق کنفرانس مطبوعاتی قبلی قرار داشت که حالا به محلی برای افسران امنیتی ای اف سی تبدیل شده و تیم داوری در اتاقی جداگانه مستقر خواهند شد. میکسدزون ورزشگاه آزادی هم به مانند سالن کنفرانس به طبقه دوم منتقل شده است.

 

 

 

*مشعلی که روشن می‌شود و چمنی که اضافه شده است


به بهانه برگزاری فینال لیگ قهرمانان مسئولان ورزشگاه آزادی به دنبال روشن کردن مشعل معروف استادیوم بعد از گذشت چندین سال هستند. مشعل مشکی رنگی که بین دو عکس امام خمینی و آیت‌الله خامنه‌ای قرار دارد. به همین بهانه ابتدا این مشعل تعمیر شده و سپس آن را رنگ آمیزی کرده‌اند تا همه جور آماده باشد. سپس به داخل زمین چمن می‌آییم. چمن که تغییراتی نداشته است اما با دستور ناظران ای اف سی پشت نقطه‌های کرنر چمن مصنوعی قرار داده شده است تا فاصله بین زمین و پیست تارتان پوشش داده شده و باعث سرنگونی بازیکنان نشود. نیمکت‌ها هم با همان فرم قبلی هستند فقط یک عکس بزرگ از لوگوی دو تیم بر روی آن قرار می‌گیرد و فاصله آن‌ها از هم کم شده است.


هم‌چنین میله‌هایی که بر روی آن بلندگو قرار داده شده بود از بازی با السد به دلیل اینکه دید هواداران را کور می‌کرد برداشته شد و حالا سیستم صوتی جدید با امکانات بهتر تهیه شده است.

 

 

 

*جایگاه خاص وی آی پی با طعم سکوی قهرمانی


وقتی که کنار زمین حضور داشتیم صندلی‌های جدید وی آی پی توجه ما را جلب می‌کرد. صندلی‌هایی شیک که حالا جایگاه ویژه را خاص‌تر می‌کرد.


اما با تصمیم مسئولان ای اف اس و موافقت مسئولان ورزشگاه آزادی چند ردیف از صندلی‌های وی آی پی کم شد تا جا برای ساخت سکوی قهرمانی باز شود. سکویی که چسبیده به جایگاه VVIP است و تیم قهرمان با بالا رفتن از پله‌ به آن جا رفته و جشن قهرمانی جدید و اروپایی را تجربه می‌کند. هم‌چنین سقف جایگاه VVIP، CIP و خبرنگاران هم مورد تعمیر قرار گرفته تا زیبایی خاصی به دست آورد.

 

 


در کنار همه‌ی این موارد باید به اضافه شدن مواردی هم‌چون اتاق برای عکاسان، تعمیر و اضافه شدن سرویس بهداشتی برای راحتی هواداران، بهبود فضای رختکن دو تیم، تعمیر اساسی کف زمین و دیوار جایگاه‌های مختلف استادیوم آزادی و تعمیر اسکوربورد اشاره کرد که روز گذشته گزارش تفصیلی از آن بر روی سایت “ورزش سه” قرار گرفت.

 

 

ورزشگاه آزادی

منبع: ورزش 3

خبر بعدی:

حضور گسترده عمانی‌ها و کری ایرانی ها/ محبوبیت جهانبخش بین تماشاگران+تصاویر و فیلم

به گزارش فارس، در فاصله حدود ۳ ساعت به آغاز دیدار تیم‌های ایران و عمان، تعداد زیادی از تماشاگران رقیب ایران خود را به ورزشگاه محمد بن زاید رسانده‌اند. اهدای بلیت‌های رایگان توسط چند متمول به هواداران تیم عمان باعث حضور پررنگ آنها شده و صف طولانی در بیرون از استادیوم برای گرفتن بلیت‌های مجانی ایجاد شده است.

 

* هواداران تیم ملی عمان در مقابل یکی از درهای ورزشگاه کارناوال راه انداخته و از تیم ملی این کشور حمایت می‌کنند. آنها لباس‌های عجیب و غریبی بر تن دارند و بعضاً با گذاشتن عینک و کلاه‌گیس‌های رنگی شکل و شمایل خود را برای حضور در استادیوم کاملاً عوض کرده‌اند.

* غلامحسین زمان‌آبادی که امور فرهنگی فدراسیون فوتبال را بر عهده دارد در بیرون از استادیوم به همراه بهمنی مدیر روابط عمومی سازمان لیگ مشغول توزیع پرچم بین تماشاگران تیم ملی فوتبال ایران است.


* یکی از تماشاگران عمانی مدعی شد حدود ۶ هزار بلیت رایگان برای حضور هواداران این کشور در بازی امروز تدارک دیده شده و شخصی که بلیت‌های مجانی را در اختیار تماشاگران می‌گذارد ۶ هزار قطعه بلیت خریداری کرده است.

* در بیرون از ورزشگاه کری داغی بین تماشاگران ایران و عمان برقرار شده و هواداران دو تیم یک صدا تیم ملی کشورشان را تشویق می‌کنند.

* شماره پیراهن علیرضا جهانبخش که از محبوبیت خاصی بین هواداران ایرانی برخوردار است امروز روی یک بنر بزرگ حک شده و در دستان تماشاگران مقابل دوربین‌ها قرار گرفت.

* در بین تماشاگران ایرانی و همچنین عمانی افرادی که با ویلچر خود را به استادیوم رسانده‌اند دیده می‌شوند.

* تعدادی از هواداران فوتبال ایران از گناوه خود را به امارات رسانده و مدعی هستند امروز سامان قدوس برای تیم ملی ایران گلزنی خواهد کرد.

دیدار تیم‌های ملی فوتبال ایران و امارات از ساعت ۲۰:۳۰ دقیقه در ورزشگاه محمد بن زاید برگزار خواهد شد.

ماجرای هاله نور احمدی‌نژاد چه بود؟ آیا محسن رضایی مالبرو وارد می‎کرد؟ سلطان قیر و شکر چه کسانی هستند؟ پرونده فساد 3 هزارمیلیاردی و بابک زنجانی چگونه افشا شد؟

تجمع مردم در اعتراض به خودروسازان+فیلم

تعطیلی مدارس یکشنبه ۳۰ دی ۹۷

کلیدواژه: ورزشگاه آزادی

منبع این خبر، وبسایت www.varzesh3.com است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۲۱۴۳۳۸۱۲ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

دیگر خبرها

 • عکس های شگفت انگیز با پودرهای رنگی +تصاویر
 • خواص شگفت انگیز عسل و دارچین
 • ورزشگاه خوش یمن؛ حالا نوبت چین است!
 • حضور هواداران عمان مقابل ورزشگاه/«کازرونی‌ها» حامی شاگردان کی روش+تصاویر
 • تحول شگفت‌انگیز «محسن یگانه» در گذر از عمل‌های زیبایی!
 • حضور هواداران عمان مقابل ورزشگاه
 • تغییرات شگفت‌انگیز در واسط کاربری گوگل
 • فواید شگفت انگیز ظروف مسی برای بدن
 • ۷ تاثیر شگفت انگیز خود مراقبتی در سلامت+ اینفوگرافی
 • از خواص شگفت انگیز عسل و دارچین چه می‌دانید؟
 • استادیوم ۱۵ هزار نفری زنجان بعد از ۱۳ سال؛ کارگران همچنان مشغول کارند
 • تولید «هیولا‌های شگفت‌انگیز» به تعویق افتاد
 • خواص شگفت انگیز و ثابت شده کلم بروکلی
 • بسته زمستانی شگفت‌انگیز ماهان‌نت
 • ده حقیقت شگفت انگیز در مورد عینک های آفتابی
 • سرمربی قطر: ۲۳ بازیکن هیجان‌انگیز دارم؛ اول شدن به بازیکنانم اعتماد به نفس داد
 • سرمربی قطر: ۲۳ بازیکن هیجان‌انگیز دارم
 • بیماری صرع را با دمونش های شگفت انگیز کنترل کنید
 • شگفت زدگی سرمربی بایرن مونیخ از شکوه و موفقیت های پرسپولیس