حضور تیم فوتبال پرسپولیس در فینال هفدهمین دوره رقابتهای لیگ قهرمانان آسیا نه تنها برای این باشگاه عواید مادی و معنوی زیادی داشت، بلکه برای ورزشگاه آزادی هم فواید زیادی داشت.

به گزارش مشرق، ورزشگاه آزادی از اوایل دهه ۵۰ در دل مجموعه ورزشی آزادی احداث شد و هر چند در همان سال میزبان دیدار تیم های پرسپولیس و کرزیرو برزیل بود و در سالهای بعد هم مسابقاتی را میزبانی کرد، اما رسما در سال ۱۳۵۳ و برای بازیهای آسیایی ۱۹۷۴ تهران بازگشایی شد.

ببینید فیلم/مراحل پایانی آماده سازی ورزشگاه آزادی

این ورزشگاه که براساس اعلام های غیررسمی جزو ۲۰ ورزشگاه بزرگ دنیا به حساب می آید اما از نظر استانداردهای روز فوتبال دنیا جزو ۱۰۰ ورزشگاه اول هم نیست. در طول سالهای گذشته مسابقات و رویدادهای مهمی در این ورزشگاه برگزار شده است اما تغییری در ساختار آن صورت نگرفته است.

صعود پرسپولیس به فینال رقابتهای لیگ قهرمانان آسیا باعث شد با فشارها و اصرارهای کنفدراسیون فوتبال آسیا و پس از ۴۴ سال این ورزشگاه به طور اساسی بازسازی شود و کمی به استانداردهای روز دنیا نزدیک شود.

البته در سالهای اخیربازسازی هایی در برخی سکوهای این ورزشگاه انجام شده بود و طبقات صندلی گذاری هم شده بود اما اتفاقی که به مناسبت فینال لیگ قهرمانان آسیا رخ داد «رختی نو» بر تن آزادی بود که هر چند در زمانی کوتاه صورت گرفت اما باید برای بهتر شدن ورزشگاه ادامه داشته باشد.

حالا بخش های مختلف این ورزشگاه تا حدود زیادی به استانداردهای ورزشگاه های روز دنیا نزدیک شده و می توان یک مسابقه را طبق استانداردهای کنفدراسیون فوتبال آسیا برگزار کرد.هر چند هنوز نقایص زیادی در این ورزشگاه باقی مانده که مسئولان کنفدراسیون فوتبال آسیا هم به آن اشاره کرده اند. از جمله آنها می توان به نداشتن شماره روی صندلی ها اشاره کرد که یک نقص بزرگ به حساب می آید.

با این حال باید به همه کسانی که در این مدت کوتاه چند هفته ای تلاش کردند تا ورزشگاه آزادی پس از سالها رخت نو بر تن کند خسته نباشید و خدا قوت گفت. امید است مسئولان ورزش هم یاد بگیرند خودشان نسبت به بازسازی و به روز رسانی ورزشگاه  ها اقدام کنند قبل از اینکه یک نهاد بین المللی آنها را تحت فشار بگذارد.

منبع: مهر

منبع: مشرق

خبر بعدی:

برانکو:بابت خط زدن فرهاد مجیدی متاسفم ولی...

برانکو ایوانکوویچ در یک گفتگویی طولانی و خواندنی با هفته نامه کیهان ورزشی به نکات جالب و تازه ای در دوران فوتبالش در ایران اشاره کرد.

به گزارش "ورزش سه"، سرمربی پرسپولیسی ها که به دلیل موفقیت های متوالی تبدیل به چهره ای بسیار محبوب تر از دوره حضورش در تیم ملی فوتبال ایران شده است در این گفتگوی جدید به نکاتی اشاره می کند که بعضا برخی از آنها را نشنیده ایم.


او در این مصاحبه اشاره کرده است که رابطه خوبی با اغلب سرمربیان لیگ برتر مثل امیر قلعه نویی، شفر، یحیی گل محمدی و ...  دارد و نکته جالب گفتگوی او جایی است که او در خصوص خودش می گوید مثل گل بابونه آرامش بخش است!


برانکو که فردا از اردوی قطر به تهران بازخواهد گشت در حال حاضر در مرکز جنجالی است که یک سر آن به سرمربی تیم ملی ایران بازمی گردد اما ایوانکوویچ در این گفتگو هم تلاش کرده وارد حاشیه ناراحت کننده فوتبال ایران نشود.


مصاحبه برانکو را بخوانید:

* چقدر با اولین روزی که به عنوان دستیار بلاژ به ایران آمدید تغییر کرده اید؛ هم رفتاری و هم فنی؟
- وقتی آمدم ایران یک مربی شکل گرفته بودم که ۱۵ سال سابقه داشتم. این خوشبختی را داشتم در کشورم کرواسی هم در باشگاه مربی بودم و هم در تیم ملی. با تجربه غنی ۱۵ ساله وارد این کشور شدم. از ۱۷ سال قبل که با «چیرو»(میروسلاو بلاژویچ) به ایران آمدم الان خیلی بهتر هستم. بدون یادگیری و کار مداوم نمی توانستم به این سطح برسم. در کنار آن یادگیری ها، فوق لیسانس فوتبال گرفتم. مدام روی خودم کار کردم و هنوز به دنبال به روز شدن هستم. متون فوتبالی و اخبار را دنبال می کنم. یک مربی هیچوقت نباید فکر کند کامل شده است.


*البته از نظر ظاهری هم تفاوت هایی زیادی داشته و خوش تیپ تر شده اید.
- حالا که این را گفتید یک ناهار مهمان من هستید.


* فوتبال ایران چقدر تغییر کرده است؟همچنین جامعه و مردمی که امروز در سطح شهر می بینید با آن روزها چه تفاوت هایی دارند؟
- فوتبال مدام در حال تکامل است. هم در ایران و هم در دیگر نقاط دنیا. بازیکنان امروز آماده تر هستند. نظم و دیسپلین تاکتیکی بیشتر و شرایط کاری در اینجا بهتر شده است.البته مشکلات مالی مثل همان روزها است. این مشکل را به سادگی نمی توان حل کرد.


*مردم چطور؟ از دید شما با این فوتبال خوشحال تر از قبل هستند؟
- خب من تجربیات خیلی خوبی با مردم ایران داشته ام.آنها شاد و مهربان هستند. در ایران مردم بطور خارق العاده فوتبال را دوست دارند. آنها در فوتبال خیلی احساسی تر و با انگیزه تر هستند نسبت به گذشته.


*آن پروفسور آرام و کم حرف دوران بلاژ، حالا عصبانی می شود، طغیان می کند و اهل چالش است؛ چه بر شما گذشت؟ اینها محصول گذر عمر است یا اثرات کار در فوتبال ایران؟
- من وقتی دستیار چیرو بودم تصمیم گیرنده نهایی نبودم و رهبری سیاست گذاری ها با من نبود. من خودم را با خواسته های ایشان هماهنگ می کردم. اما الان همه چیز بر عهده من است.در این سالها کشورهای مختلف را شناختم.


* اما در زمان حضورتان در تیم ملی به عنوان سرمربی هم آرام و بدور از جنجال بودید.
- چون آن زمان کمتر مرا می دیدید. الان هر روز در دید هستم. البته روی یکسری مسایل عصبانی می شود. مسایلی که روی سرنوشت خودم و بازیکنانم تاثیر می گذارد.

 


*صبر و حوصله تان کم نشده است؟
- نه. خیلی انگیزه دارم. صبور هستم اما از طرفی همین الان بی صبرانه منتظرم لیگ شروع شود. دائم در حال یادگیری مسایل جدید هستم.


*صادقانه بگوئید آیا این برداشت برای شما ایجاد نشده که اگر بخواهید در فوتبال ایران آرام و کم سر و صدا باشید حق تان خورده می شود؟
- خب بله، طبیعی است. برای این واکنش نشان می دهم که حقم لگد مال نشود.


*اگر زمان به عقب برگردد کدام اشتباه را در فوتبال ایران انجام نمی دهید؟
- من موردی برای تاسف خوردن ندارم. درست است که اشتباهاتی داشته ام و از این به بعد هم خواهم داشت اما فکر نمی کنم اشتباهاتم تاثیر گذار بوده است. البته من سعی می کنم به گذشته بر نگردم و همواره جلو را نگاه می کنم.


*روزی که بعد حذف از جام جهانی ۲۰۰۶ آلمان در میان آن سیل انتقادات از ایران رفتید، تصور این را داشتید برگردید و مثل یک فرمانده فاتح، محبوب بخشی از جامعه ایرانی شوید؟ پیش آمده بود که در خلوت با خود بگوئید: یک روز برمی گردم و خودم را ثابت می کنم؟
-وقتی از ایران رفتم مطمئن بودم برمی گردم اینجا. البته نمی دانستم چگونه و با چه روشی. من در تمام آن سالها با ایران و سه باشگاه ارتباط داشتم.


*کدام باشگاهها؟
- سپاهان، پرسپولیس و فولاد مرا می خواستند اما هر بار جور نمی شد که بیایم.

 

 


* از استقلال چطور؟

-خیر.بعد از جام جهانی وقتی از ایران رفتم می توانستم سرمربی تیم ملی کرواسی شوم. پیشنهادش را داشتم ولی خودم قبول نکردم چون می خواستم وارد مرحله کار در سطح باشگاهی شوم.بگذارید یک جمله را بگویم. من الان خوشحال ترین آدم روی زمین هستم! می دانید چرا؟ چون ذره ای تنفر در وجودم نیست.حاضر نیستم به کسی بدی کنم. به خودم و دانش خودم ایمان دارم.سرنوشت شما را می برد به جایی که باید ببرد.هر روز به این فکر نمی کنم از کسی انتقام بگیرم یا خودم را به کسی ثابت کنم.


* تصوروبرداشت ما این است که برانکوی پرسپولیس دایره اختیارات وسیع تری نسبت به برانکوی دوران تیم ملی داشت و به همین دلیل طی سالهای اخیر ایده های خودش را پیاده کرد و موفق شد.
- البته در تیم ملی هم کاملا دستم باز بود. هم در دوره آقای فراهانی و هم در دوره آقای دادکان. هیچوقت ازمن نپرسیدند که چرا آن بازیکن دعوت شد و این بازیکن دعوت نشد. همیشه با هم مشورت می کردیم؛ درباره پاداش ها و کمپ ها و ...می دانستم برخی مسایل شدنی نیست و با آنها کنار آمده بودم.نتایج مان هم درخشان بود. آن ۴ سال موفق ترین ۴ سال تاریخ فوتبال ایران بود.قهرمان بوسان شدیم. باید قهرمان جام ملتها هم می شدیم که سوم شدیم. قهرمان غرب آسیا و جام ال جی شدیم. به جام جهانی رفتیم.در آسیا کره ای را بردیم که چهارمین تیم ملی دنیا بود در آن سالها. با ژاپنی که قهرمان آسیا بود در بین ۸ تیم برتر جهان بود مساوی کردیم. بعد از جام جهانی هم قراردادم تمام شد ورفتم؛ کل داستان همین بود.


* الان در پرسپولیس هر بازیکنی که در چارچوب انضباطی شما نباشد به راحتی و بدون واهمه کنارش می گذارید، در این دو سال نیز از این دست بازیکنان داشتید.مدیران باشگاه نیز از شما در قبال چنین تصمیماتی حمایت می کردند.آیا در آن مقطعی که سرمربی تیم ملی بودید هم در شرایطی قرار داشتید که از سوی مدیران در مواجهه با بازیکنانی که به اصطلاح سالار بودند حمایت شوید؟
- بله؛ بودند بازیکنانی که من در برخی مقاطع نام شان را خط زدم. مثلا از استقلال و پرسپولیس دو بازیکن داشتیم و از فولاد ۵ بازیکن. روی من فشاری نبود. آنچه در تیم ملی ایران جالب بود و الان هم هست، این مسئله است که بازیکنان خیلی تیم ملی را دوست داشتند. بزرگترین ستاره استقلال در آن روزها «فرهاد مجیدی» بود. من ایشان را کنار گذاشتم. شاید الان بابت آن تصمیم متاسف باشم اما آن روزها مجبور بودم از بین او و «آرش برهانی» بازیکن جوانتر را انتخاب کنم.

 


*چرا متاسف هستید؟
-چون همواره دودل بودم نسبت به آن دو بازیکن اما به هر حال همیشه آنالیز می کنم. من بزرگترین ستاره استقلال را خط زدم ولی کسی به من چیزی نگفت. با فرهاد مجیدی حرف زدم و برایش دلیل آوردم که چرا خطش زده ام.طبیعی بود ناراحت باشد اما می دانست من سرمربی تیم ملی هستم.


*«پرسپولیس شما» امروزکمترین منتقد در میان پیشکسوتان این باشگاه را دارد؛ شاید الان انگشت شمار باشند آن منتقدان، چه مسیری را طی کردید برای رسیدن به این نقطه؟
-بزرگترین علت این اتفاق صداقت من بود. دلیل دیگرش احترام گذاشتن است. من به همه آنهایی که روزی برای این تیم زحمت کشیده اند احترام گذاشته ام.هر کسی یک آجر برای پرسپولیس گذاشته قابل احترام است.


*تیم تان در این سه سال از روحیه ای برخوردار بوده که فقدان نفرات کلیدی، پنجره بسته و ... خدشه ای به کارتان وارد نکرد، منشا این روحیه کجا بود؟
- آن روحیه که شما می گوئید از نام بزرگ این باشگاه و هوادارانش گرفته می شد.


*نمونه مشخص این روحیه در فوتبال دنیا، مسی و رونالدو هستند که سالها برای تصاحب توپ طلا تلاش کردند و ذره ای از انگیزه شان کم نشد.
- می خواستم همین مثال را بزنم. به همین دلیل ده سال است که آنها بهترین هستند. می دانید چه فشاری روی کار آنهاست؟ همواره می گویند:«هرگز من به اندازه کافی خوب نیستم و می توانم بهتر شوم.» پول برای آنها مهم نیست. سالانه ۱۰۰ میلیون یورو درآمد دارند اما انگیزه شان کم نمی شود.


*معمولا بازیکنان ایرانی بعد یک فصل یا دو فصل قهرمانی ارضا می شوند، چه حربه ای را بکار برده اید که این تیم، در راه موفقیت سیری ناپذیر شده است؟

- این روحیه درست شد چون من روی آن اصرار دارم. با تمام احترامی که برای بازیکنان مسن تر دارم حتی آنها هم باید هر روز خودشان را به من ثابت کنند. بهترین نمونه برای این صحبت «سید جلال حسینی» است. جوری تمرین می کند که انگار تازه بازی کردن را آغاز کرده است. فلسفه کاری اش را تغییر داده و به همین دلیل در این دوسال بهترین بازیکن بوده است. یک زمانی در پرسپولیس و تیم ملی به شکلی بود که طرف وقتی فیکس می شد تا وقتی که دلش می خواست فیکس می ماند و ربطی هم به مربی نداشت. آنها طاقت رقابت را نداشتند. اما در تیم من اینطوری نیست. بازیکن دیروزهر چه بود تمام شد و امروز باید بار دیگر خودش را به من ثابت کند. این فلسفه کاری ما در پرسپولیس بوده است. من به بازیکنانم یاد می دهم که روی موج شادی دیروز قرار نگیرند. دیروز تمام شد.

 


*ما معتقدیم یکی از رمزهای موفقیت شما ایستادگی بر سر اصول است؛ بطور مثال بازیکنی مثل «محسن مسلمان» را با علم به توانایی های فنی اش کنار می گذارید تا اصول را حفظ کنید. در داستان «طارمی» و «رضاییان» و بقیه جداشدگان نیز همین مسئله دیده شد. این اصولگرایی ممکن است در آینده با کمی انعطاف نسبت نفراتی که نام بردیم مواجه شود؟
- جوانتر که بودم خیلی خشن و تیز بودم. الان خیلی منعطف هستم و این تاثیر گذر عمر است. برای من مهمترین مسئله «تیم» است. بازیکن باید بداند بخشی از تیم است. من با هیچکدام از این نام ها مشکل شخصی ندارم.


* البته از دید ما الان خشن تر از دوران قبل هستید.
- نه، من الان مثل گل بابونه آرام بخش هستم.


*آیا درست است که برانکو با تعدد ستارگان تیم های تحت نظرش مشکل دارد؟ آیا شما با نفرات محدود بهتر کار می کنید؟
- همیشه تکرار می کنم که دوست دارم در تیمم ستاره داشته باشم مخصوصا پرسپولیس که باید ستاره داشته باشد. من این خوشبختی را داشته ام که در تیم های مختلف با ستارگان کار کرده ام. در تیم ملی ایران با علی دایی، کریم باقری، علی کریمی، مهدی مهدوی کیا، وحید هاشمیان و ...اینها اعجوبه بودند. در کرواسی هم با بوبان، شوکر، بیلیچ، یارنیچ، پروسینکچی،بوکسیچ و ...کار کردم، اینها نسل قبل بودند و در نسل بعدی با مودریچ، مانژوکیچ،لورن،ویدا، کواچیچ و ...کار کردم. بازهم می گویم که باشگاهی بدون ستاره نمی تواند به جایی برسد ولی ستارگانی که در خدمت تیم باشند. من هم از کار کردن با آن ستارگان لذت می برم. ستارگان هستند که مردم را جذب می کنند. اسپانسرها تیم های پرستاره بیشتر دوست دارند.


*زمان آمدن به ایران، هیچ پالس یا حتی وعده صریحی مبنی بر مربیگری تیم ملی وجود نداشت؟
- نه، هرگز. حتی به این موضوع فکر هم نکردم.


*تیم پرسپولیس، از نظر بدنی در دو سال اخیر «فوق العاده» بوده است و قطعا این فاکتوردر موفقیت های پرسپولیس موثر بوده است. حتی می توان آمادگی و حفظ شرایط بدنی بازیکن مسنی مانند «سید جلال حسینی» را به روش های بدنسازی شما ربط داد. چرا در زمان مربیگری تان در تیم ملی، این آمادگی را نداشتیم؟
- شرایط تیم ملی و باشگاه متفاوت است. شما تیم ملی را ده روز در اختیار دارید. دایی، یحیی، سهراب، زندی، مهدوی کیا و...یک هفته قبل از جام جهانی به ما اضافه شدند. ستار زارع در همان تمرینات رباط صلیبی پاره کرد. شما درست می گوئید.تمرینات بدنسازی خیلی مهم است. مثل کار فنی، اما از طرفی در باشگاه بیشتر می توان کار کرد روی این بخش.


*همه دنیا کی روش را یک مرد با روحیه تهاجمی می شناسند. نه اینکه این رفتار را تأیید کنیم اما ما شما را همواره یک مربی با برخورد مناسب و ویژه می دانستیم که هرگز با هیچکس تنش نداشته است. آیا در سال های اخیر اتفاق خاصی رخ داده که شما با کی روش و بعضا مربیان تیم های رقیب و داوران و... هر از چندگاهی تنش پیدا می کنید؟
- من چه چیزی علیه کی روش گفتم؟ می توانید یک نمونه بیاورید؟ تا جایی که می دانم فقط او علیه من و پرسپولیس و کادر فنی ام صحبت کرده است. شما جایی دیدید که من علیه او بیانیه ای صادر کنم؟ یا از طرف کادرم حرفی زده شود؟ کروش خودش با خودش دعوا می کند. می نویسد، پست می گذارد و ... ومن اهمیت نمی دهم. از هیچکسی متنفر نیستم و دنبال انتقام نمی روم و به همین دلیل خوشحال ترین آدم دنیا هستم.


*چرا مردم در ایران آنطور که باید از فوتبال لذت نمی برند؟
- از بازی های ما که خیلی لذت می برند.

 


*اما خواسته یا ناخواسته بیشتر درگیر حواشی فوتبال هستند تا موضوعات دیگر.

- این بخش به رسانه ها برمی گردد.رسانه ها بیشتر به حواشی توجه می کنند تا فعالیت های بشردوستانه بازیکنان. کدام رسانه توجه داشته به این موضوع که؛بازیکنان تیم من مبلغ قابل توجهی را جمع کردند برای تهیه دو ویلچربرقی و اهدای آن به دو فرد نیازمند؟ فقط دنبال این هستند که در تمرین کدام بازیکنان دعوا کردند. فوتبال که جنگ نیست. در نهایت همه ما همکار هستیم. من با شفر ارتباط خوبی دارم. با قلعه نویی که الان رقیب مستقیم من است رفیق هستم. به یحیی که روزی شاگردم بوده احترام می گذارم. علی دایی بازیکن من بوده و الان از دیدار با او لذت می برم. برای مجید جلالی هم خیلی احترام قائل هستم.


* چه حسی دارید وقتی که در این لیگ باید با شاگردان سابق خودتان، نفراتی چون کریمی، نکونام، دایی و گل محمدی و...مقابله کنید؟
- قشنگ تر از این چه چیزی هست؟ البته من حاضر نیستم به برادر خودم هم ببازم. دوست دارم شاگردان سابق خودم را ببرم و بعد برایشان کری بخوانم.


* این همان روحیه آشنای پرسپولیس است که می گوید: «باید برنده بود.» اتفاقا روزی از علی پروین جمله ای شبیه جمله شما را شنیدیم که می گفت: هیچوقت دوست ندارم ببازم.
- من همیشه دربی استقلال و پرسپولیس را مثال می زنم. چه چیزی از این بهتر و زیباتر است؟ من عاشق جو قبل از دربی هستم وقتی طرفداران دو تیم سر به سر هم می گذارند و ...


*تعداد زیادی مدیر در این سالها به باشگاه پرسپولیس رفت و آمد داشته اند اما شما همچنان مانده اید؛ این عدم ثبات مدیریتی آزار دهنده نبوده است؟
- البته این قطعا مشکل ساز بوده است. من نمی توانم به جزئیات اشاره کنم. همانطور که ثبات و استمرار در بحث مربیگری مهم است در بحث مدیریت هم اهمیت دارم. از روزی که به این باشگاه آمده ام برای اولین بار است که ۷ بازیکن جدید جذب کرده ام. خیلی اصرار نداشتم روی تغییرات زیاد.


*درباره شفر و سبک کاری اش چه نظری دارید؟
- شفر را بیش از ۲۰ سال است می شناسم. خیلی با تجربه است و نتایج خوبی گرفته است. وقتی آمد استقلال، این تیم را بالا کشید. هر کدام از ما سبک خودمان را داریم.


* آیا سبک و ایده جدیدی را در لیگ امسال دیده اید؟
- خب یحیی گل محمدی روی فلسفه کاری خودش اصرار دارد.استقلال هم همینطور.قلعه نویی با استایل و سبک خودش که موفق هم است بازی می کند. زیبایی فوتبال به همین سبک های مختلف است.


*صبح از خواب بیدارمی شوید و می شنوید بازیکنان به دلیل عدم دریافت مطالبات خود اعتصاب کرده اند؛ چه حسی پیدا می کنید؟
- من بازیکنان را درک می کنم چون این شغل آنهاست و خانواده دارند. هر کسی روی دریافتی خود حساب می کند.ثبات مالی خیلی مهم است.


*اخیرا با شفر گفت و گویی را داشتیم. معتقد بود تیم های ایرانی با فوتبال بلند به جایی نمی رسد و از بازی تیم شما مثال آورد و گفت آن سبک فوتبال نهایتا تا فینال آسیا می رسد و برابر کاشیما، وقتی حریف یک مدافع بلند دارد که همه توپ ها می زند عملا به بن بست رسیده است.
- من با این نظر تا جایی موافقم که در آسیا نتیجه گرفتن برای تیم های ایرانی ساده نیست اما ما آنجا عالی نتیجه گرفتیم.مسئله این است که رقبای ما بازیکنان خارجی که هر کدام چند میلیون دلار ارزش دارند را جذب می کنند و این توازن را برهم می زند. تفاوت ما با آنها در همین بازیکنان گرانقیمتی است که می خرند. آن بازیکنان کیفیت ایجاد می کنند. برای ما سیامک نعمتی بازی می کرد، البته اگر در بازی برگشت بازی می کرد شاید می بردیم. ما در همان بازی که آقای شفر می گوید، اگر علیپور دقیقه ۵ آن گل را می زد یا شانس دیگرمان در نیمه اول گل می شد و داور بازیکنی که بشار را زد اخراج می کرد و ...همه چیز متفاوت می شد. داور دقیقه ۹۳ بازیکن ما را اخراج کرد در حالیکه خطا روی یار ما شده بود.


*پرسپولیس قهرمان لیگ برتر می شود؟
- بر اساس اطلاعاتی که گرفته‌ایم، بازی‌های ما بسیار پرفشار خواهد بود. هر سه، چهار و پنج روز یک بار بازی خواهیم داشت. بازی‌های لیگ، جام حذفی و همین‌طور لیگ قهرمانان آسیا. هدف‌مان جنگیدن برای قهرمانی است، برد در بیشترین تعداد بازی‌ها و از این مسئولیت‌مان فرار نمی‌کنیم چون به هواداران‌مان بدهی داریم. بزرگی باشگاه پرسپولیس این وظیفه را به عهده ما گذاشته است.


* به عنوان سوال آخر، آیا بازیکنی هست که همین الان آرزوی جذب او را داشته باشید؟
- نه، من بازیکنان بزرگ زیادی را تمرین داده ام. مثلا کریمی که استعدادش مساوی با استعداد مسی بود اما متاسفانه مصدومیت سختی برایش پیش آمد. او را با فان باستن مقایسه می کنم که دچارهمان مصدومیت شد و کنار رفت اما کریمی باز هم بازی کرد.

پرسپولیس تهران برانکو ایوانکوویچ (سرمربی)

یکه‎تازی خودروسازان در فشار به مردم| سایپا شبانه قیمت خودروها را دوباره افزایش داد!+لیست قیمت‌های جدید

واشنگتن‌پست: ایرانیان از خودنمایی بچه‌پولدارها‌ و نوکیسه‌ها در شرایط‌ فشار اقتصادی عصبانی‌اند

فیلم:: تعرض چندین پسر به دو دختر در ائل‌گلی تبریز

کلیدواژه: حمایت از کالای ایرانی بازار سکه و ارز اربعین پرسپولیس پرسپولیس کاشیما آنتلرز ورزشگاه آزادی

منبع این خبر، وبسایت www.mashreghnews.ir است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۲۱۴۳۶۶۷۸ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

دیگر خبرها

 • برانکو: بابت خط زدن فرهاد مجیدی متاسفم
 • بزرگترین بیابان جهان را بیشتر بشناسید
 • جام ملت‌های آسیا| حمله جنگجویان خلیج‌ فارس به دریای عمان برای رسیدن به ساحل آرزو‌ها
 • ورزشگاه 42 هزار نفری محمد بن زاید میزبان دیدار ایران و عمان
 • واکاوی پروژه شکست خورده ورزشگاه ۱۵هزار نفری یاسوج/پیری زودرس و فرسایش تدریجی در انتظار آشیانه پرندگان+تصاویر
 • برگزاری تمرینات پرسپولیس در ورزشگاه تهرانسر و پشت درهای بسته
 • برگزاری تمرینات پرسپولیس در ورزشگاه تهرانسر پشت درهای بسته
 • پیکره فوتبال آسیا ضعیف است/ کره، قطر و ژاپن به فوتبال مدرن نزدیک شده‌اند
 • کوچ سایپا از ورزشگاه دستگردی/ ورزشگاه شهرقدس میزبان بازی‌های سایپا در لیگ قهرمانان
 • پاسخ برانکو درباره کوچک بودن پرسپولیس برای ترابی
 • برانکو: نظرکی‌روش در مورد پرسپولیس برایم مهم نیست/ قطار فوتبال جای اینجور افراد نیست
 • 7 عامل اصلی عقب بودن فوتبال آسیا
 • چراغپور: پیکره فوتبال آسیا ضعیف است
 • تغییر ذائقه فرهنگی در عصر پهلوی دوم شکل گرفت
 • انتظار ۱۵ ساله برای افتتاح ورزشگاه ۱۵ هزار نفری ارومیه +تصاویر
 • طبقه دوم ورزشگاه نقش‌جهان همچنان روی هوا !
 • اهدای حواله پاداش نایب قهرمانی آسیا به بازیکنان پرسپولیس
 • بسیج عمانی‌ها برای پرکردن ورزشگاه مقابل ایران
 • تغییر ذائقه فرهنگی در عصر پهلوی دوم به دنبال نظریه توسعه شکل گرفت