خبرگزاری میزان- برای خرید خودروی رانا در بازار باید از 44 میلیون تا 66 میلیون تومان باید هزینه کرد.

به گزارش خبرنگار گروه اقتصاد خبرگزاری میزان، قیمت خودروی رانا بسته به مدل، کارکرد، سال تولید، آپشن و ... متفاوت است.

قیمت برخی از مدل‌های خودروی رانا در بازار به شرح زیر است:

انتهای پیام/

.

منبع: خبرگزاری میزان

خبر بعدی:

در پاییز ۹۷ چه بر سر بازار مسکن آمد؟

  فرارو- این روز‌ها همه آمار‌هایی که مربوط به حوزه خرید و فروش مسکن می‌شود، حاکی از کاهش توانایی افراد برای صاحب خانه شدن است. افزایش ناگهانی قیمت‌های خرید و فروش مسکن از ابتدای امسال، بنگاه‌های معاملات ملکی را به نوعی تلاطم شدید برای تسریع روند خرید و فروش املاک مسکونی در این حوزه دچار کرد.   این وضعیت که در واقع ناشی از افزایش هیجانات مربوط به خرید بود، در تهران بیشتر از شهرستان‌ها بروز پیدا کرد به گونه‌ای که حجم معاملات خرید و فروش تهران در پایان اردیبهشت ماه نسبت به ماه فروردین، ۱۷۱ درصد رشد پیدا کرد و آمار خرید و فروش از ۶ هزار به بالای ۱۷ هزار عدد واحد مسکونی در طی یک ماه رسید.

اگرچه میزان معاملات خرید و فروش مسکن در سه ماهه تابستان نسبت به فصل بهار کاهش پیدا کرد، اما متوسط قیمت ملک مسکونی در فصل تابستان تا ۲۰ درصد افزایش داشت و تا انتهای شهریور ماه به ۵۰ درصد رسید.

بررسی تعداد معاملات ثبت شده از ابتدای پاییز امسال، از شکل‌گیری یک روند نزولی تدریجی در میزان معاملات ملکی خبر می‌دهد. بر اساس آمار منتشر شده در سامانه اطلاعات بازار املاک ایران می‌توان روند صعودی گسترده قیمت ملک، در مناطق مختلف تهران را یکی از مهم‌ترین عامل در کاهش تقاضا برای خرید منزل در پایتخت درنظر گرفت.     روند صعودی قیمت ملک در مهر ماه ۹۷
در ابتدای مهرماه، متوسط قیمت هر متر مربع زمین مسکونی نزدیک به ۱۰ میلیون تومان و مجموع معاملات خرید و فروش مسکن با قیمت در نظر گرفته شده در این ماه ۹ هزار و ۲۲۵ عدد، برآورد شده است.
رقم به دست آمده از میزان معاملات ابتدای پاییز، نسبت به شهریور ماه* که متوسط قیمت ملک زیر ۱۰ میلیون تومان بود نزدیک به هزار و ۱۵۶ عدد کاهش پیدا کرده است.
به این ترتیب، مهر ماه، در مقابل افزایش ۴ درصدی قیمت مسکن نسبت به شهریور ماه، حجم معاملات صورت گرفته در این ماه ۷ درصد کاهش پیدا کرد.

افزایش یک و نیم میلیون تومانی قیمت مسکن در آبان ماه
آبان ماه قیمت مسکن همچنان به روند صعودی خود ادامه داده و متوسط قیمت هر متر مربع زمین ملک مسکونی، حدود ۱۱ میلیون و ۴۵۰ هزار تومان برآورد شد. این افزایش قیمت باز هم بر روند معاملات خرید و فروش مسکن تاثیر معکوس ایجاد کرد. طوری‌که، حجم معاملات خرید و فروش مسکن با کاهش ۲۳ درصدی همراه شد و خرید و فروش مسکن نزدیک به ۳ هزار واحد نسبت به ماه قبل افت پیدا کرد.

تشدید رکود حاکم بر بازار مسکن در آذرماه
آذر ماه برای بازار مسکن، ماه آرامی بود. به این خاطر که نه در قیمت مسکن و نه در میزان معاملات خرید و فروش ملک هیچ‌گونه افزایشی اتفاق نیافتاد. اگرچه در این ماه قیمت متوسط ملک همچنان بالای یازده میلیون تومان برآورد شد. با این حال، قیمت مسکن نسبت به گذشته، هر چند کم، اما کاهش پیدا کرد. این میزان کاهش قیمت، نتوانست بازار را تکان دهد. به این ترتیب روند خرید و فروش مسکن با کاهش نزدیک به ۷ هزار عددی، همچنان به سیر نزولی خود ادامه داد.

میزان معاملات مسکن در دی‌ماه
اگرچه زمزمه‌هایی مبنی بر کاهش قیمت ملک در دیماه مطرح شد، اما این روند کاهشی چندان قابل توجه نبوده و متوسط قیمت هر متر مربع زمین همچنان بالای ده میلیون تومان تخمین زده شد. با توجه به عدم کاهش قابل توجه قیمت در ملک مسکونی، حجم معاملات صورت گرفته در این ماه ۳۲ درصدی نسبت به ماه قبل، کاهش یافت و تعداد معاملات به ثبت رسیده نیز نزدیک به ۵هزار عدد برآورد شد.
آمار داده شده در سامانه اطلاعات بازار مسکن ایران، از کاهش بیش از ۴ هزار عددی خرید و فروش مسکن در دی ماه نسبت به ابتدای فصل پاییر خبر می‌دهد. جالب است بدانید در تمام این ماهها، بیشترین میزان حجم خرید و فروش مسکن با رقم بالای ۳ هزار به منطقه ۵ تهران مربوط شده است. کمترین میزان معاملات نیز در یک تفاوت فاحش نسبت به منطقه ۵ به منطقه ۲۰ تهران نسبت داده می‌شود.   فصل پاییز، بخش قیمت‌گذاری‌های حوزه مسکن تغییر قابل توجه‌ای را احساس نکرد. بر طبق آمار ارائه شده، از ابتدای مهر ماه امسال تا به امروز، حجم معاملات خرید و فروش مسکن در تهران، نزدیک به ۵۰ درصد کاهش پیدا کرده است.
در مقابل کاهش قابل توجه خرید و فروش مسکن، در این بازه زمانی، متوسط تغییر قیمت ملک، در بازار بسیار ناچیز بوده است به گونه‌ای که از ابتدای مهرماه، روند تغییرات کاهش قیمت در این حوزه فقط۱۰ درصد تخمین زده شده است.

این در حالی است که بانک مسکن نیز در تازه‌ترین گزارش خود از انصراف ۶۰ هزار نفری افرادی خبر داد که پیش از این، به منظور دریافت تسهیلات مبتنی بر سپرده‌گذاری در صندوق پس‌انداز مسکن در صف متقاضیان خرید مسکن بودند. علاوه بر این، گفته می‌شود منابع صندوق پس‌انداز مسکن که پیش از این نقش مهمی در خرید منزل برای افراد متقاضی ایفا می‌کرد، خیلی کم شده و حتی به صفر رسیده است.

از سوی دیگر، وزیر راه و شهرسازی نیز هفته‌های گذشته از عدم تصمیم این وزارتخانه برای افزایش وام مسکن بریا سال جدید خبر داده و نقش وام مسکن را در افزایش قدرت خرید مردم بسیار کم‌اهمیت معرفی کرده است.   بنابراین می‌توان گفت: ۱. تثبیت متوسط قیمت ملک بالای ۱۰ میلیون تومان در مناطق مختلف تهران
۲. کاهش ارائه تسهیلات خرید مسکن از سوی دولت و بانک مسکن
۳. افزایش نوسانات در قیمت بازار داخلی، سه عاملی هستند که میتوانند، زمینه راکد ماندن بازار مسکن در تهران برای ماه‌های آتی را فراهم بیاورند.

در چنین شرایطی، پیش‌بینی می‌شود، درصورتی که نسبت در نظر گرفته شده برای متوسط قیمت ملک در هر متر مربع در شهر تهران، بر همین میزان (بالای ۱۰ میلیون تومان) باقی بماند و در قیمت ملک، هیچ کاهش قابل ملاحظه‌ای اتفاق نیفتد، حجم معاملات مسکن، تا پایان سال، همچنان روند نزولی خود را ادامه دهد. این موضوع می‌تواند، همانند اتفاقی که برای صندوق پس‌انداز مسکن به وجود آمده، میزان خرید وفروش را هم نزدیک به صفر برساند.

*شهریور: متوسط قیمت هر متر مربع زمین ۹ میلیون و ۶۳۴ هزار تومان بود.

یکه‎تازی خودروسازان در فشار به مردم| سایپا شبانه قیمت خودروها را دوباره افزایش داد!+لیست قیمت‌های جدید

واشنگتن‌پست: ایرانیان از خودنمایی بچه‌پولدارها‌ و نوکیسه‌ها در شرایط‌ فشار اقتصادی عصبانی‌اند

تعطیلی مدارس یکشنبه ۳۰ دی ۹۷

کلیدواژه: رانا خودرو مدل خرید قیمت

منبع این خبر، وبسایت www.mizanonline.com است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۲۱۴۳۶۹۲۷ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

دیگر خبرها

 • قیمت خودروی سمند در بازار+ جدول
 • فروش اولین خودروی تویوتا سوپرا 2020 (+عکس)
 • چرا پراید یک‌ هفته‌ای ۳۶ میلیون شد؟|چرا خودروهای‌ مردم را نمی‎دهند؟ کسی پاسخگو نیست؟
 • قیمت آپارتمان در منطقه حکیمیه + جدول
 • برای خرید آپارتمان در منطقه حکیمیه چقدر باید هزینه کرد؟+جزئیات
 • نمایشگاه دیترویت ۲۰۱۹| سابارو از قدرتمندترین مدل سری WRX STI رونمایی کرد +تصاویر
 • قیمت 15 خودروی وارداتی در بازار
 • چرا پراید ۲۱ میلیونی یک هفته‌ای ۳۶ میلیون تومان شد؟
 • سامسونگ ۱۰ مدل از سری گلکسی A را نیمه اول ۲۰۱۹ راهی بازار می‌کند
 • قیمت انواع برلیانس در بازار + جدول
 • مواردی که قبل از خرید بسترنb30 باید بدانید
 • تحقیق و تفحص از «قراردادهای خرید هواپیما» کلید خورد/ اجاره‌خانه‌ها فعلی کاملاً غیرطبیعی است/ ۲ میلیون خانه خالی داریم و ۱۰ میلیون نفر مسکن ندارند
 • کاسبی با تحریم/ پراید ۲۱ میلیونی ۳۶ میلیون
 • طرح «خرید خدمات آموزشی»، ذبح کیفیت برای کاهش هزینه
 • چرا پراید یک هفته ای ۳۶ میلیون تومان شد؟
 • قیمت 15 خودروی وارداتی در بازار + جدول
 • چرا پراید ۲۱ میلیون تومانی یک هفته‌ای ۳۶ میلیون تومان شد؟
 • قیمت 15 خودروی وارداتی در بازار (+ جدول از سانتافه و النترا تا کپچر و تیگوان)
 • تحقیق و تفحص از «قرارداد‌های خرید هواپیما» کلید خورد