پکن- ایرنا- کره جنوبی اعلام کرد شرکت های بزرگ نفت و انرژی این کشور در حال برنامه ریزی برای «از سرگیری واردات نفت خام بخصوص نفت سبک از ایران» پس از کسب معافیت از تحریم های آمریکا هستند.

به گزارش ایرنا خبرگزاری یونهاپ روز جمعه گزارش کرد انجمن نفت کره جنوبی و شماری از پالایشگاه های این کشور در حال بررسی راهکارهایی برای وارد کردن انواع فراورده های نفتی از جمله نفت فوق سبک و نفتا از ایران هستند و رایزنی ها درباره این موضوع و متنوع کردن منابع وارداتی در کشور شروع شده است.


شرکت های پتروشیمی و پالایشگاه های کره جنوبی بشدت به نفت فوق سبک ایران نیاز دارند و نمی خواهند تحریم ها مانع خرید شود و باعث شود تا اختلالی در عرضه سوخت بوجود بیاید و بر قیمت ها تاثیر منفی بگذارد.
کره جنوبی و هفت کشور از جمله جزیره تایوان این معافیت را دریافت کرده اند و بر همین اساس اشتهای کم سابقه ای برای خرید نفت فوق سبک از ایران در میان شرکت ها وجود دارد.
آمارها نشان می دهد کره جنوبی نزدیک به 50 درصد از نفت فوق سبک لازم برای شرکت ها و پالایشگاه های این کشور در ماه آوریل امسال را از ایران وارد کرده است این میزان به رغم کاهش بین ماه های می تا اوت امسال 30 درصد بوده است.
کره جنوبی هم اکنون بخشی از نفت سبک مورد نیاز خود را از کشورهای قطر، نیجریه، نروژ، لیبی، مالزی، فیلیپین و استرالیا تامین می کند و بیشترین سهم در صادرات نفت سبک به این کشور را قطر در اختیار دارد.
گزارش تصریح می کند سهم واردات این فراورده از کشورهای ذی ربط بسیار ناچیز است و این منابع به هیچوجه نتوانسته اند جای ایران را برای کره جنوبی پرکنند و برای همین معافیت ها برای این کشور اهمیت زیادی دارد و اکنون بحث روی این است که منابع واردات نفت سبک و نفتا از ایران متنوعتر شود.
دونالد ترامپ رییس جمهوری آمریکا 18 اردیبهشت ماه گذشته خروج آمریکا از برجام را اعلام کرد اما بلافاصله دیگر کشورهای امضا کننده این توافق یعنی انگلیس، فرانسه، آلمان، چین و روسیه ضمن محکوم کردن خروج این کشور از این توافق چندجانبه بین المللی، تاکید کردند که به برجام پایبند مانده و از تجارت شرکت هایشان با ایران حمایت می کنند.
دولت 'دونالد ترامپ' رئیس جمهوری آمریکا روز دوشنبه مجددا تحریم ها بر ایران را اعمال کرد اما او چند ساعت بعد از اعلام این موضوع هشت کشور از جمله ژاپن را از تحریم های نفتی معاف کرد.
کارشناسان و ناظران منطقه ای و بین المللی تاکید دارند که آمریکا هرگز قادر نیست خرید نفت از ایران را با اعمال تحریم ها به صفر برساند و حتی وزیر نفت سعودی اعتراف کرده است که عربستان قادر نیست با افزایش صادرات خود مانع افزایش بهای نفت در بازار جهانی شود.
بسیاری از ناظران سیاسی و تحلیلگران اقتصادی بر این باورند که تحریم نفت ایران در بلندمدت همراه با افزایش بهای نفت به تضعیف دلار در سطح بین المللی منجر شده و به شکست و عقب نشینی آمریکا می انجامد، روندی که بخشی از آن در صحبت های برخی مقامات آمریکا دیده می شود.
«جان بولتون» مشاور رئیس جمهوری آمریکا با لحنی که حاکی از ناکامی آمریکا در تحریم ایران است، به همراهی نکردن شرکای تجاری مهم تهران در تحریم‌های یکجانبه کاخ سفید علیه ایران اعتراف کرد.
وی که سخنانش در موسسه آمریکایی «همیلتون» بیانگر عقب نشینی آمریکا از راهبرد به صفر رساندن صادرات نفت ایران است، برای توجیه این عقب نشینی و عدم همراهی کشورها گفت که قصد نداریم به دوستان و هم‌پیمانان خود آسیبی بزنیم.
شبکه رسانه ای بلومبرگ در گزارشی با اشاره به مخالفت کشورها با تحریم های یکجانبه آمریکا علیه ایران نوشت: بسیاری از کشورهای خریدار نفت ایران یا آشکارا تحریم های آمریکایی را نقض می کنند و یا خواستارمعافیت از تحریم های ضد ایرانی آمریکا هستند.
آساق**231**1904**

منبع: ایرنا

خبر بعدی:

80درصد جوانان کره ای آرزوی فرار از این کشور را دارند

کره جنوبی هر سال میلیونها بازدید کننده دارد و بسیاری از گردشگران بخاطر زیباییهای فصلی طبیعی، غذاهای عجیب و غریب، فرهنگ پاپ و متخصصان صنعت زیبایی به این کشور هجوم میاورند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ کره جنوبی به عنوان مقصد مورد علاقه بسیاری از شناخته می شود اما یک نظر سنجی جدید نشان میدهد تقریباً ۸۰ درصد از شهروندان میخواهند از کشور خارج شوند. چرا؟

  کره جنوبی هر سال میلیونها بازدید کننده دارد و بسیاری از گردشگران بخاطر زیباییهای فصلی طبیعی، غذاهای عجیب و غریب، فرهنگ پاپ و متخصصان صنعت زیبایی به این کشور هجوم میاورند. برای بسیاری از علاقمندان فرهنگ پاپ کره و نمایشنامه کره ای، کره جنوبی ممکن است یک سرزمین رویایی باشد اما یک نظرسنجی جدید توسط وبسایت کاریابی کره ای به نام"سارامین" نشان داده که در واقع اکثریت جمعیت کشور برای شرایط بهتر در فکر ترک سرزمین مادری هستند.     نظرسنجی از ۱۶۵۵ زن ومرد پرسیده که آیا قصد مهاجرت به خارج از کره جنوبی را دارند؟ که ۷۸.۶ درصد اعلام کرده اند اگر میتوانستند این کار را انجام میدادند.در بین آنها ۴۷.۹ درصد مشغول تدابیر عملی برای خروج از کشور بوده اند.   نسل جوانتر تمایل بیشتری برای مهاجرت نشان داده و ۸۰ درصد جوانان در سن بیست سالگی (۲۰ تا ۳۰) اظهار تمایل به زندگی در یک سرزمین بیگانه نشان داده اند. در مقابل ۷۲.۴ درصداز افراد بین ۴۰ تا ۵۰ و۵۹ درصد از افراد بالای ۵۰ سال تمایل به مهاجرت دارند. چه چیزی این افراد را به سمت زندگی در کشورهای خارجی سوق می دهد؟   اینجا ۷ دلیل که توسط شرکت کنندگان در نظرسنجی عنوان شده مرتب شده است:   ۱- تمایل به سبک زندگی که آزادی بیشتری به آنها بدهد در عوض زندگی که در آن همیشه در حال مسابقه دادن با ساعت و فشار کاری که در کره جنوبی هم برای افراد جویای کار و هم برای افراد مشغول به کار وجود دارد. ۲- شرایط نا مناسب زندگی و کار ۳- نابرابری اقتصادی ۴- نگرانی از زندگی بعد از بازنشستگی ۵- خسته شدن از شرایط اجتماعی پر از رقابت ۶- احساس اینکه کشور از شهروندان مراقبت نمی کند ۷- کشورهای دیگر سیستم رفاهی بهتری مهیا می کنند     افراد جوان که قصد دارند #کره_جنوبی را برای زندگی بهتر ترک کنند بسیار زیاد شده است خسته از فضای تبعیض آمیز و به شدت رقابتی جامعه کره تعداد زیادی از جوانان بیست تا سی ساله ابراز تمایل برای مهاجرت می کنند. تمایل جوانان کره ای برای خروج از کره جنوبی در نتیجه یک مصاحبه جامع با ۲۱۵ نفر که توسط روزنامه "هانکیوره" و لابراتوار تحقیقاتی "یو نیو تومارو" بین ۴ام تا ۱۵ دسامبر ۲۰۱۵ انجام شد هم قابل مشاهده است. از این تعداد ۷۳ درصد ابراز تمایل به مهاجرت کرده اند و ۲۳.۷ درصد گفته اند که خیلی زیاد به این موضوع فکر می کنند.   این میل به مهاجرت در بین زنان، افراد جویای کار و وافراد با گرایش چپ عمومیت بیشتری دارد. طبق نظرسنجی عمده ترین عامل مشوق برای زندگی در یک کشورخارجی که توسط ۲۲.۸ درصد افراد ابراز شد شرایط تبعیض آمیز و بشدت رقابتی برای مسا ئلی مثل زیبایی ظاهری، درجه تحصیلات آکادمیک، جنسیت و روابط است. دلایل دیگر سیستم رفاهی نامساعد با ۱۸ درصد و مشکل در پیدا کردن شغل با ۱۲.۶ درصد بوده اند.     منبع: کانال ۲۰۲۵، خارج بدون فیلتر

در پی محبوبیت از دست رفته| چرا احمدی‌نژاد دیگر پدیده‌ای غیر‌ضروری و بی‌معنی محسوب می‌شود؟

حمله سردار نقدی به دولت روحانی، سیدمحمد خاتمی و هاشمی: اوضاع اقتصادی امروز نتیجه رأی خود ماست| باید رییس‌جمهوری ساده‌زیست انتخاب کنیم| بزرگترین افتخار ایرانی‌هاست که ولی فقیه در راس امور کشور است| رضاخان بی‎سواد، فقیر، دزد و غارتگر اموال مردم بود| انقلاب

پرسپولیسی‌ها میهمان مسابقه شوتبال شبکه نسیم

کلیدواژه: سياسي كره جنوبي ايران نفت

منبع این خبر، وبسایت www.irna.ir است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۲۱۴۳۶۹۵۷ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

دیگر خبرها

 • سفر مقام آمریکایی به کره‌ و ژاپن با محوریت ایران
 • سفر مقام آمریکایی به کره‌جنوبی و ژاپن با محوریت نفت ایران
 • پوتین: اگر بخواهید، آماده بحران موشکی به سبک کوبا هستم/ برتری مسکو در اجرای اولین حمله هسته‌ای
 • پوتین: اگر بخواهید، آماده بحران موشکی به سبک کوبا هستم
 • ترامپ: عاشق لغو تحریم‌های کره‌شمالی هستم!
 • لغو تحریم‌های سازمان ملل علیه نمایندگان کره شمالی برای سفر به ویتنام
 • احتمال کاهش تحریم های کره شمالی توسط ترامپ
 • بولتون به کره‌جنوبی می رود
 • ترامپ ممکن است پایان جنگ کره را اعلام کند
 • احتمال اعلام پایان جنگ‌کره توسط ترامپ
 • ترامپ پایان جنگ کره را اعلام می‌کند؟
 • روش جالب رهبر کره شمالی برای سفر به ویتنام و دیدار با ترامپ
 • آسوشیتدپرس: ترامپ ممکن است پایان جنگ کره را اعلام کند
 • بنیانگذاری سبک رزمی جهانی هاپکیدو KHF توسط ورزشکار البرزی/ وقتی ورزش، بیماری را از پای در می آورد
 • کره‌جنوبی ماه گذشته چقدر از ایران نفت خرید
 • دادگاه هلند، شرکتهای کره جنوبی را به نفع شرکت ایران محکوم کرد
 • کره جنوبی سیستم های جدید آب توازن تولید می کند
 • واشنگتن: تا به هدفمان دست نیابیم تحریم‌های کره شمالی ادامه می‌یابند
 • مون و ترامپ درباره کره شمالی تلفنی گفت و گو کردند