خبرگزاری فارس :محمدکاظم انبارلویی کارشناس سیاسی یادداشتی پیرامون برخی زوایای ملاقات برخی سران فتنه ۸۸ با آیت‌الله شبیری زنجانی نوشته است که متن مشروح آن به شرح ذیل است:

خدا حفظ کند آیت الله حسن زاده آملی را و به ایشان عمر طولانی عنایت فرماید. معظمٌ له در کتاب الهی‌نامه صد‌ها دعا دارد از جمله این دعا که می‌فرماید: «خدایا! عاقبت چه خواهد شد، با ابد چه باید کرد؟!»

اولیای خدا در بزنگاهی که در برابر این سوال قرار می‌گرفتند که چه آرزویی دارید؟ می‌فرمودند: «عاقبت به خیری».

امام بزرگوار امت ما هم وقتی در برابر این پرسش قرار می‌گرفت همین پاسخ را می‌فرمود.

خبر ملاقات سران فتنه با حضرت آیت الله شبیری زنجانی بهانه‌ای شد تا یک بار دیگر پرونده فتنه ۸۸ مورد بازخوانی قرار گیرد و مخمصه‌ای که کارگردانان داخلی و خارجی آن در آن گرفتار آمدند مورد ارزیابی قرار گیرد. اولا ساحت حضرت آیت الله شبیری زنجانی از همراهی و همگرایی با اهل فتنه پاک است و شکی در آن نیست. سابقه رفاقت، موأنست و همراهی وی با رهبر معظم انقلاب و سلوک فکری او در حوزه علمیه قم و آوازه وی در حوزه‌های علمیه سراسر کشور و جهان اسلام نشان می‌دهد او عمری پاک زیسته است و مردم ما جز پاکی و صداقت و ترویج اسلام و انقلاب از وی چیزی ندیده‌اند.

شیطنت اهل فتنه در نشر عکس این ملاقات نشان می‌دهد آن‌ها به دنبال اعتبارجویی هستند، اعتبار و حیثیتی که در فتنه ۸۸ بر باد رفت و بدون توبه و بازگشت آن‌ها به خط امام و رهبری و انقلاب و پذیرش جمهوریت و اسلامیت نظام، امکان جبرانی برای آن نیست. عدم انتشار خبر ملاقات توسط دفتر آیت الله شبیری نشان می‌دهد دسیسه و نیرنگی برای مخدوش کردن جایگاه مرجعیت صورت گرفته که فعلا مورد بحث این مقال نیست.

صورت مسئله فتنه ۸۸ چیست؟ کارگردانان آن کدام هستند؟ عمله و اکره آن در داخل و خارج چه کسانی بودند؟ اگر به این سوالات، دقیق پاسخ داده نشود، هم به تاریخ انقلاب خیانت شده است و هم نمی‌توانیم در آینده از تکرار آن جلوگیری کنیم.

صورت مسئله این است که در انتخابات ریاست جمهوری سال ۸۸ چهار رجل سیاسی و مذهبی، خود را در معرض رای ملت قرار دادند. ده‌ها هزار نفری که امین مردم و نظام طی چهار دهه گذشته بودند در هیئت‌های اجرایی و هیئت‌های نظارت، این انتخابات را برگزار و بر آن نظارت کردند، اما نتیجه به بهانه «تقلب» که رمز آشوب و اغتشاش و براندازی علیه نظام بود، مورد قبول کسانی که نتوانستند آرای ملت را به خود جلب کنند، واقع نشد.

با مروری به برنامه‌های «بی بی سی» و رادیو آمریکا و دیگر رسانه‌های اهریمنی دشمن، هر انسان منصف و بی طرفی به خوبی می‌فهمید نوعی همگرایی بین فتنه گران داخلی و فتنه گران خارجی برای تهدید امنیت ملی و نیز براندازی نظام دیده و شنیده می‌شود.

معترضین بدون اینکه کمترین مدرکی برای ادعای تقلب خود داشته باشند زیر بار سازوکار‌های قانونی و حقوقی برای اثبات ادعای خود نرفتند. راه حل را در شورش و اغتشاش و حمله به اماکن عمومی و مردمی و دولتی و فریاد شعار‌های ساختارشکن دیدند. از دل این اغتشاشات، دو سه شعار کلیدی بیرون آمد:

۱- انتخابات بهانه است، اصل نظام نشانه است!

۲- مرگ بر اصل ولایت فقیه!

۳- مرگ بر فلان، درود بر بهمان!

این نتایج حاکی از یک یاغی گری و طغیان علیه جمهوریت و اسلامیت نظام بود و ربطی به مناقشات مربوط به انتخابات هم نداشت. سران فتنه در داخل می‌دانستند در این داستان، منافقین، بهائیان، ضد انقلاب چپ و راست، سرمایه داران از خدا بی خبر و مرفهین بی درد با آن‌ها همراهند. آن‌ها می‌دیدند که بوق‌های دشمن به سر و ته این فتنه می‌دمند. آن‌ها نبرد نرم دشمن و همراهی جرج سوروس و اعضای باند تبهکار انقلاب نارنجی در منطقه را می‌د‌یدند، اما همچنان به فتنه گری ادامه دادند و هنوز هم می‌دهند و آن‌ها نصایح رهبر معظم انقلاب و فراخوان ایشان برای پی گیری اعتراض در مراجع قانونی را نپذیرفتند تا در عاشورای ۸۸ خنجر به اصل انقلاب و نظام کشیدند و بالاخره مردم در ۹ دی ۸۸ یعنی دو روز پس از آن آشوب، جواب آن‌ها را دادند و در تظاهرات میلیونی در تهران با اسم و رسم وعکس آن‌ها این تبهکاری‌ها را محکوم کردند.

نتیجه فتنه گری سران فتنه این شد؛

۱- اقتدار ملی مخدوش شود و رای بی سابقه مردم در تحکیم جمهوریت نظام به آتش کشیده شود.

۲- دشمن در تشدید تحریم‌های ظالمانه که به تفاضای سران فرقه سبز فتنه صورت گرفت مصمم شود.

۳- میلیارد‌ها تومان خسارت به اموال عمومی و دولتی زده شود.

۴- ده‌ها نفر کشته و صد‌ها نفر زخمی شوند و بنیاد شهید نام ۲۲ شهید مظلوم در فتنه را در دفتر نام شهدا بپذیرد و ثبت کند.

۵- مردم سالاری را به خون آغشته کردند و اسلامیت نظام را با شعار اصلی منافقین که «مرگ بر اصل ولایت فقیه» بود، آلودند. تمثال مبارک امام (ره) را در دانشگاه به آتش کشیدند، به مساجد حمله کردند و قرآن سوزی کردند.

۶- بهانه به دشمنان دادند تا کارنامه ضد حقوق بشری خود در باره ایران را قطور کنند.

۷- رای ۶ فقیه و ۶ حقوقدان مبنی بر صحت انتخابات را نادیده گرفتند. با آنکه نوشته بودند به نظام و ولایت فقیه اعتقاد و التزام عملی دارند، زیر همه چیز زدند و فقط به شورش، اغتشاش و یاغی گری فکر کردند و در مرز «بغی»، سلوک سیاسی خود را ادامه دادند.

نظام براساس حکمت، مصلحت و عقلانیت سیاسی اداره می‌شود. دو تن از سران فتنه اکنون زیر سقف حصر به سر می‌برند و چند نفر دیگر آزادند و کسی کاری به آن‌ها ندارد و، اما آن‌ها همچنان بر مدار فتنه و فتنه گری گام بر می‌دارند. معلوم نیست در ذهن آن‌ها برای برون رفت از این رسوایی چه می‌گذرد؟ عکس گرفتن با یک مرجع تقلید، مشکل آن‌ها را حل نمی‌کند. بیشتر آن‌ها در سال‌های آخر عمر خود زندگی می‌کنند، ۷۰ را گذرانده اند. گیریم که به اتهامات ۷ گانه که در این مقال مذکور افتاد پاسخ ندهند و به عاقبت خود در این دنیا فکر نکنند، آن‌ها با «ابد» چه خواهند کرد؟ آیا به قیامت و به سوال و جواب زندگی ابدی خود فکر نمی‌کنند؟ اگر در قیامت این ۲۲ شهیدی که در فتنه به فرمان آن‌ها کشته شدند، یقه آن‌ها را بگیرند و بگویند ما به کدامین گناه کشته شدیم؟ چه می‌گویند؟ اگر برگزار کنندگان امین انتخابات از آن‌ها بپرسند با کدامین سند، تهمت تقلب را زدید؟ چه می‌گویند؟! اگر میلیون‌ها انسان، حق الناس خود را مطرح کنند و بپرسند چرا آرای ما را به دروغ، فریب، دسیسه، نیرنگ و توطئه آلودید؟ چه خواهند گفت؟! اگر اقشار ضعیف جامعه که بار اصلی تحریم‌ها را به دوش می‌کشند از آن‌ها سوال کنند که چرا رفتید کنگره آمریکا و پارلمان اتحادیه اروپا و دشمن را به تشدید تحریم‌ها برای سقوط دولت تشویق کردید؟ چه خواهند گفت؟! اگر در روز محشر، شهدا، جانبازان و آزادگان این ملت از آن‌ها بپرسند به چه دلیل شما اصل نظام را که ما جانمان را برای آن فدا کردیم، نشانه گرفتید؟ چه خواهند گفت؟! این سوالات و ده‌ها سوال دیگر در محضر خداوند تبارک و تعالی مطرح می‌شود. آن‌ها با عکس یادگاری با کدام مرجع در قیامت می‌خواهند از زیر بار طرح این پرسش‌های کلیدی فرار کنند؟

به عنوان کوچکترین عضو جامعه اسلامی عرض می‌کنم؛ قدری به گذشته برگردید، به خدمات خود به انقلاب و همراهی با امام و رهبری و مردم نگاه کنید و آن‌ها را مرور نمایید و از خود بپرسید چه شد که به این روز افتادید که هنوز زیر سقف «بغی» و «یاغی گری» علیه ملت، نظام و انقلاب هستید و حاضر نیستید از این خیمه بیرون روید؟! کافی است به این پرسش که به وسعت دنیا و آخرت شماست، فکر کنید که؛ «خدایا! عاقبت چه خواهد شد، با ابد چه باید کرد؟»

منبع: فردا

خبر بعدی:

مقدم فر: جریانی در کشور به دنبال سکولار کردن مراکز تعلیم و تربیت است

به گزارش گروه دانشگاه ایسکانیوز از روابط عمومی سما، بخش اول برنامه با صحبت های کوتاه مدیران مدارس سما کرمانشاه، فیروزآباد، بروجرد، شهرضا و کرمان شروع شد.

حمید رضا مقدم فر مشاور دکتر ولایتی اولین سخنران اختتامیه همایش با موضوع جریان شناسی انقلاب با اشاره به ضرورت آگاهی مدیران به مسائل روز جامعه گفت: در حال حاضر جریانی به دنبال سکولار کردن حوزه های علمیه و مراکز تعلیم و تربیت است.

وی با اشاره به هدف گذاری جدید دکتر ولایتی و دکتر طهرانچی برای مدارس سما گفت :مسوولان دانشگاه و سما برآنند تا این مدارس را به کانون مراکز دینی تبدیل کنند و دانش آموزانی متدین و انقلابی پرورش دهند.
مقدم فر با گذری کلی به تاریخ ایران از زمان مشروطه به عنوان اولین حرکت سیاسی تا انقلاب اسلامی به ضرورت شناخت نفوذ جریانات غربگرا تاکید کرد و گفت: جریانات غربگرا به دنبال نفوذ فکری و فرهنگی هستند و از زمان نهضت امام راحل این دو جریان به چهار بخش تبدیل شده اند و در حال حاضر گروه اسلام گرای ناب و راست لیبرال در جامعه فعالیت می کنند.

مشاور دکتر ولایتی ضمن اشاره به چالش های انقلاب بخصوص در دهه اول گفت: پس از جنگ و شکست چالش جانشین رهبری، آمریکایی ها به دنبال اجرای پروژه بیست، بیست بودند و در هر دهه فتنه ایی را در این کشور راه اندازی کردند وبا شکست فتنه ۷۸ و۸۸ در سال ۹۸ به دنبال اجرای فتنه ایی هستند که به گفته مقام معظم رهبری نقشه ی لو رفته ای است و همه ما باید هشیارانه با آن برخورد کنیم.

وی با اشاره به سقوط کسانی که در گذشته بازوان انقلاب بودند گفت: ما با بزرگانی از انقلاب روبرو هستیم که به دلیل بی بصیرتی در دامان انگلیس، آمریکا و اسراییل افتاده اند.

مقدم فر هوشیاری در برابر فتنه ۹۸ را ضروری برشمرد زیرا دشمنان اصل ولایت فقیه را نشانه گرفته اند وهدف را تغییر رفتار جمهوری اسلامی قرار داده اند.

پایان بخش سخنان این کارشناس سیاسی جمله رهبری بود که خطاب به همه مردم می گوید: تمام مشکلات ما از صدر اسلام تاکنون نداشتن تحلیل صحیح از مشکلات جامعه است.

167 / 167

افشاگری کی‌روش علیه تاج و سلطانی‌فر: بعد از پیام رهبری، وزیر دیگر ما را نخواست| تاج اطلاعات را از من پنهان کرد| از این به بعد جام ملت‌های واقعی شروع می‌شود| حمله دوباره به برانکو

پیروانی خطاب به کی‌روش: حواست را جمع کن!

دختران ائل گلی تبریز گل باران شدند! / پرونده حمله باگلوله برفی به کجا رسید ؟+عکس

کلیدواژه: سران فتنه فتنه 88 آیت الله شبیری زنجانی

منبع این خبر، وبسایت www.fardanews.com است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۲۱۴۴۳۵۱۸ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

دیگر خبرها

 • مجمع تشخیص مصلحت نظام عامل مصونت نظام از فتنه‌ها شود
 • فیلم/ عاقبت مرگبار کورس در اتوبان!
 • فتنه ۸۸ چه بلایی بر سر اقتصاد ایران آورد؟
 • باید عملکرد 40 ساله نظام تبیین و روشنگری شود
 • تفکرات اشتباه سرآغاز فتنه‌های بزرگ است/راه های شناسایی فتنه
 • احمد خاتمی: در برابر فتنه باید "فاطمه وار" عمل کنیم
 • القای ناکارآمدی نظام فتنه جدید دشمنان است
 • گاهی یک تفکر اشتباه سرآغاز فتنه‌ای بزرگ است
 • خاتمی: در برابر فتنه باید فاطمه وار عمل کنیم
 • در برابر فتنه باید فاطمه وار عمل کنیم
 • احمد خاتمی: گاهی یک تفکر اشتباه سرآغاز فتنه‌ای بزرگ در جامعه می‌شود
 • گاهی یک تفکر اشتباه سرآغاز فتنه‌ای بزرگ در جامعه می‌شود
 • عاقبت مردی که 6 آمریکایی را از ایران فراری داد !
 • وضعیتی که بدتر از زمان شاه است!
 • عاقبت غیبت کننده در قیامت و روش های ترک آن
 • غبار فتنه جَمَل و نظر اهل بصیرت
 • مطهری: روحانیون نباید پست اجرایی بگیرند!
 • غيبت کردن | عاقبت غيبت کننده در قيامت و روش هاي ترک آن
 • مهم‌ترین تحریم‌های اقتصادی بعد از فتنه ۸۸