به گزارش "ورزش سه"، برانکو ایوانکوویچ سرمربی پرسپولیس از ساعت 17:30  روز جمعه 18 آبان در نشست خبری دیدار برگشت دو تیم پرسپولیس و کاشمیما شرکت کرد. برانکو بعد از حضور در ورزشگاه آزادی بازسازی شده و تماشای بخش های جدید این ورزشگاه قدیمی در نشست خبری حاضر شد تا ضمن تجلیل دوباره از تیمی که با تلاش و زحمت به فینال آسیا رسیده، درباره اهداف قرمزپوشان در فینال صحبت کند و از اهمیت مسابقه ای بگوید که می تواند در تاریخ ماندگار شود.


سرمربی پرسپولیس در این نشست خبری ضمن قدردانی از هواداران پرسپولیس، بازیکنان خود را شایسته هوادارانی این چنین دانست و از نقش آفرینی آنها در دیدار فینال گفت. مشروح صحبت های برانکو در این نشست خبری را مطالعه کنید:


*قلب ما پر از امید است
قبل از هر چیزی سلام می کنم و واقعا از حضور تعداد زیاد خبرنگاران و عکاسان در این نشست لذت می برم. بازی در فینال، افتخار بزرگی است. شاید به نظر برسد که ما تحت فشار هستیم اما همینطور که به سید جلال حسینی گفتم، قلب ما پر از امید است.


افتخار می کنیم که در خانه این بازی را برگزار می کنیم و به جرات می توانم بگویم این مسابقه، بزرگترین مسابقه 30 سال اخیر است که در تهران برگزار می شود. انتظار داریم تا افتخاری بری پرسپولیس باشیم.


*ضعف ما از نظر تئوری است
نیمه اول را پشت سر گذاشتیم و اکنون کاشیما یک امیدواری دارد. ما موقعیت های سختی مقابل الدوحیل و السد پشت سر گذاشتیم و اطمینان دارم که بازیکنانم با دویست درصد توان، زحمت می کشند و تلاش خواهند کرد. به آنها اطمینان کامل دارم و انتظار دارم که فردا شب ما باشد.
در تیم ما سیامک نعمتی محروم و عالیشاه مصدوم است و از نظر تئوری ما ضعیف تر هستیم.

 


*می خواهیم پایان درخشان داشته باشیم
به حضور هواداران که تا این اندازه محکم هستند و از ما حمایت می کنند و انتظار دارند که ما قهرمان شویم، افتخار می کنیم. آنها کاملا واقف هستند که امسال تا به اینجا نتایج فوق العاده ای رقم زدیم. می خواهیم برنده باشیم و با برد این فصل درخشان را به پایان برسانیم.

 

*اختلاف ساعت ما را زمین گیر کرد
سرمربی پرسپولیس در واکنش به این موضوع که چرا از ابزار اختلاف ساعت برای دیدار با کاشیما استفاده نکردید، گفت: اختلاف ساعت ما را در ژاپن زمین گیر کرد. در این اختلاف ساعت نیاز است که 6-7 روز فرصت داشته باشید تا شرایط را درست کنید. در نیمه دوم حس کردم بازیکنان شرایط خوبی نداشتند. در خصوص تیم حریف برای آنها راحت خواهد بود که چرا از نظر اختلاف ساعت به عقب می آیند و مشکل زیادی نخواهند داشت.

 

*کاشیما تیم خوبی است
برانکو درباره موفقیت کاشیما در ضربات ایستگاهی، اضافه کرد: کاشیما تیم خوبی است و به همین دلیل در فینال حضور دارد. در تمام فازها و به ویژه در ضربات ایستگاهی خوب هستند. ما برای این موضوع آمادگی داریم و مطمئن باشید ما هم خطرناک خواهیم بود.

 


*باید سه گل بزنیم
سرمربی پرسپولیس در این نشست خبری با روحیه بود و خنده های او این موضوع را نشان می دهد. برانکو درباره عملکرد کاشیما در بازی های قبلی و نتایج پرگل این تیم، گفت: ما می خواهیم برنده و قهرمان باشیم.بنابر این باید سه گل بزنیم. جواب را گرفتید؟(خنده)

 

*عشق هواداران و ما دوطرفه است
صحبت های بعدی برانکو درباره موضوع حمایت هواداران از این تیم در چنین شرایطی بود. برانکو در این باره اظهار داشت: ما بهترین هواداران دنیا را داریم و من از این موضوع لذت می برم. خیلی مواقع این موضوع را نشان دادند و ما هم در مقابل این تشویق زحمت می کشیم. بازیکنان شایسته بیشترین تشویق هستند و هیچ صرفه جوبی در انرژی نداشتند و هواداران کاملا این را دیده اند و اکنون این عشق دوطرفه است.

 

*شانس جزئی از فوتبال است
برانکو در واکنش به این پرسش که کاشیما در دیدار رفت خوش شانس بوده است، گفت: کاشیما تیم خطرناکی است اما با شما موافق نیستم که شانس زیادی داشتند. البته اگر منظور شما خوش شانسی است، باید بگویم که شانس جزئی از فوتبال است و البته باید تلاش کنیم در بازی برگشت به آنها شانس ندهیم.
وی افزود: ما در دقیقه سوم گل نزدیم و در لیگ قهرمانان این موقعیت باید گل شود. البته گل دومی که شما اشاره می کنید روی خوش شانسی زده شد، یک آفساید بود. ما شانس در دقیقه سوم داشتیم و اگر گل می زدیم، سرنوشت بازی تغییر می کرد. این بازی فینال است و شما باید از تمام موقعیت استفاده کنید.


*می خواهیم قهرمان آسیا باشیم
سرمربی پرسپولیس در پاسخ به این سوال که اگر قهرمان نشوید، چه اتفاقی رخ می دهد، بیان کرد: ما ابتدای فصل هدف خود را مشخص کردیم و این یعنی برد در بیشترین بازی و قهرمانی در بیشترین تورنمنت. اولین قهرمانی سوپرجام بود که کسب کردیم و فردا می خواهیم قهرمان آسیا شویم و حتی قهرمانی لیگ برتر و به همان اندازه قهرمانی جام حذفی را می خواهیم و این هدف و مسیر همیشگی ما است.

      

منبع: اکوفارس

خبر بعدی:

پرسپولیس جذاب و هجومی می‌شود

به گزارش سرویس ورزشی جام نیـوز، پرسپولیس یکی از ضعیف‌ترین آمار‌های هجومی‌اش در سال‌های اخیر را در نیم‌فصل لیگ هجدهم ثبت کرد و اگر گل‌های بازی با پارس جنوبی در هفته آخر را از آمار آن‌ها کم کنیم آمار خط حمله پرسپولیس به میانگین یک گل در هر بازی می‌رسد، اما برانکو برای رفع این نقطه ضعف، سروش رفیعی، مهدی شریفی، مهدی ترابی و ماریو بودیمیر را جذب کرد تا در نیم‌فصل دوم مشکل گلزنی سرخپوشان رفع شود. تغییرات برانکو خیلی زودتر از آن چه فکر کنید جواب داده و آن‌ها در دو بازی دوستانه اردوی قطر ۶ گل را به ثمر رساندند.


فعال شدن ارسال‌ها با بودیمیر
نیم‌فصل اول تنها علی علیپور برای پرسپولیس در جریان بازی با ضربه سر گلزنی کرد و باقی گل‌ها که با سر به ثمر رسیدند روی ارسال ضربات ایستگاهی بود و علاوه بر این توسط مدافع یا هافبک دفاعی تیم یعنی کمال کامیابی‌نیا و شجاع خلیل‌زاده تبدیل به گل شد. حالا با اضافه شدن بودیمیر بلندقامت به جای منشا این فرصت به وجود می‌آید تا پرسپولیس روی ارسال‌ها حساب ویژه‌ای باز کند و از این طریق به گل برسد. نمونه این توپ‌ها در بازی الشحانیه ارسال شد که بودیمیر با ضربه سر تیر دروازه حریف را به لرزه درآورد و علیپور هم روی ارسال شریفی موفق به گلزنی شد. پرسپولیس نیم‌فصل دوم می‌تواند گل‌های زیادی را از این طریق به ثمر برساند و قد بودیمیر نقطه قوت خط حمله نیم‌فصل دوم پرسپولیس خواهد بود.


سرعت شریفی
مهدی شریفی یکی از بازیکنان جدید پرسپولیس است که در جناح راست خط میانی بازی می‌کند. شریفی در بازی‌های دوستانه دونده و سرعتی نشان داده و با ارسال‌های تند و تیزش علیپور را به گل رساند. اضافه شدن شریفی می‌تواند به سرعت خط حمله و هافبک پرسپولیس کمک کند و حتی می‌تواند تعویضی طلایی نیم‌فصل دوم پرسپولیس باشد.


اضافه شدن مدافعان کناری
یکی از نکاتی که در دو بازی دوستانه پرسپولیس به چشم آمد، نفوذ‌های بی‌شمار مدافعان کناری بود. شیری با توجه به سرعت بالایی که دارد و تجربه بازی در خط هافبک پیکان نشان می‌دهد میل زیادی به نفوذ دارد و دائم او را در نیمه حریف می‌دیدیم. علاوه بر شیری، مصلح هم در جناح چپ اجازه نفوذ پیدا کرده و او که علاقه زیادی به حضور در اطراف محوطه جریمه حریف دارد، می‌تواند آزادانه‌تر از گذشته در تاکتیک جدید سرخپوشان نفوذ کند. شایان و مهدی می‌توانند با ارسال‌های مکرر موقعیت‌های گلزنی پرسپولیس را افزایش دهند.


تکنیکی‌های گره‌گشا
سروش رفیعی و مهدی ترابی دو بازیکن جدید پرسپولیس هستند که در عبور از مدافع روبه‌رو تخصص دارند و می‌توانند در لحظات حساس گره‌های کور خطوط دفاعی حریف را باز کنند. به این بازیکنان بشار رسن، سیامک نعمتی و امید عالیشاه را هم اضافه کنید. تا دل‌تان بخواهد برانکو در تیمش فانتزی‌باز دارد که هر لحظه می‌توانند تفاوت‌ها را رقم بزنند. حضور این تعداد بازیکن تکنیکی باعث می‌شود تیم برانکو بیشتر بوی گل بدهد، چون بستن این ستاره‌ها کار هر دفاعی نیست.


تقویت توپخانه
سروش رفیعی با یک شلیک دیدنی گل چهارم پرسپولیس به الشحانیه را زد تا یک شوتزن دیگر به خط هافبک پرسپولیس اضافه شود. علاوه بر رفیعی شوت‌های ترابی و رسن به یمن در جام ملت‌ها را اضافه کنید تا مشخص شود توپخانه پرسپولیس آماده شلیک است. البته نباید نام‌هایی، چون کمال کامیابی‌نیا، سیامک نعمتی، مهدی شیری، مهدی شریفی و احمد نوراللهی را از قلم انداخت و از این پس گزینه‌های زدن ضربات ایستگاهی در پرسپولیس افزایش پیدا می‌کند و باید دید بین رفیعی، ترابی، رسن و نوراللهی کدام یک به عنوان کاشته‌زن اصلی پرسپولیس انتخاب می‌شود.


                                                              
پرسپولیس با ادامه نمایش‌های تهاجمی در بازی‌های تدارکاتی قطر می‌تواند به همان خط حمله برتر سال‌های اخیر تبدیل شود و برای پوکر در کسب بهترین خط حمله لیگ زیر نظر برانکو اقدام کند. پرسپولیس که تحت هدایت برانکو ۳ فصل متوالی بهترین خط حمله لیگ را داشت تا به اینجای کار ۱۱ گل تا بهترین خط لیگ برتر فاصله دارد و باید دید تقویت خط حمله پرسپولیس به کسب بهترین خط حمله لیگ کمک می‌کند یا ناکامی‌های نیم‌فصل اول که برای منشا رخ داد، ادامه‌دار خواهد بود؟

 

خبرورزشی

451

افشاگری کی‌روش علیه تاج و سلطانی‌فر: بعد از پیام رهبری، وزیر دیگر ما را نخواست| تاج اطلاعات را از من پنهان کرد| از این به بعد جام ملت‌های واقعی شروع می‌شود| حمله دوباره به برانکو

پیروانی خطاب به کی‌روش: حواست را جمع کن!

دختران ائل گلی تبریز گل باران شدند! / پرونده حمله باگلوله برفی به کجا رسید ؟+عکس

منبع این خبر، وبسایت www.ecofars.com است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۲۱۴۴۳۵۴۲ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

دیگر خبرها

 • منتظر پرسپولیس هجومی باشید
 • حرف های خنده دار یار شفیق ترامپ
 • سپیدرود در انتظار مجوز برانکو برای جذب بازیکن پرسپولیس
 • تیم برانکو به 25 سال رسید
 • برانکو پنجره نقل و انتقالات پرسپولیس را بست!
 • برانکو با یک جمله کی روش را پودر کرد!
 • فغانی: چین را هم شکست خواهیم داد/ هدف اصلی ما رسیدن به قهرمانی است
 • جهانبخش: می‌توانستیم بیش از دو گل به عمان بزنیم/ بیرانوند ما را به بازی بازگرداند
 • جهانبخش: می توانستیم گل های بیشتری بزنیم/ جای هیچ خوشحالی نیست
 • نعمتی عصای دست برانکو/ سیامک فقط مانده گلر شود!
 • امیدوارم در فینال جام ملت‌ها با ایران رقابت کنیم
 • دردسر جدید برانکو برای اولین بازی بعد از تعطیلات
 • عمان نمی‌تواند حریف سختی برای ایران باشد/ با این قرعه مناسب تا فینال خواهیم رفت
 • نمی‌خواهیم به‌حاشیه‌ها دامن بزنیم/ دو میلیون ششصدهزار نفر در نطر سنجی برنامه شرکت کردند
 • نمی‌خواهیم به‌حاشیه‌ها دامن بزنیم/ دو میلیون ششصد‌هزار نفر در نطر سنجی برنامه شرکت کردند
 • میثاقی: نمی‌خواهیم به‌حاشیه‌ها دامن بزنیم
 • اما و اگرهای میزبانی کرمانشاه از فینال جام حذفی باشگاه‌های کشور
 • برانکو: بابت خط زدن فرهاد مجیدی متاسفم
 • مهر تایید رضاییان بر تصمیم جنجالیِ برانکو + عکس