رکنا: در فاصله یک روز مانده به آغاز بازی پرسپولیس و کاشیما آنتلرز بساط دستفروشان پهن شد.

دیدار برگشت لیگ قهرمانان آسیا فردا ساعت ۱۸.۳۰ دقیقه بین تیم های پرسپولیس و کاشیما آنتلرز ژاپن در ورزشگاه آزادی Freedom برگزار می شود. همین امر موجب شد تا دستفروشان همیشگی بازی های فوتبال در ورزشگاه آزادی بساط خود را رو به روی این ورزشگاه پهن کنند.

این اتفاق در حالی رخ داد که یک روز تا بازی برگشت پرسپولیس و کاشیما باقی مانده است. همچنین حدود ۵۰ نفر از هواداران پرسپولیس در بلوار منتهی به ورزشگاه آزادی حضور دارند تا فردا صبح وارد ورزشگاه شوند.خواندنی های رکنا را در اینستاگرام دنبال کنید

اخبار اختصاصی سایت رکنا را از دست ندهید:

این پسر سرپیرزنی را برید و بعد داماد شد! / 2 خواهر لو دادند! راز مخوف کشتی بازی ایران به ایتالیا چه بود؟!/ فاش شد فوتبالیستی که به دلیل خاراندن سرش محروم شد + عکس راننده ای با تریلی از روی برادر زاده اش رد شد / در شوش رخ داد کشف بزرگترین مار ایران در مسیر سد داریان به پاوه !؟ + فیلم حیوانی که همیشه عاشق است+عکس تجاوز به بازیگر زن عرب سریال ایرانی حوالی پاییز در اتاق خواب + فیلم سلفی تلخ مادر قبل از مرگ بچه اش بر اثر گرسنگی +تصاویر بازگشایی جعبه سیاه دو پروژه ضد روحانی «مشهد» و «پشیمانیم» شکایت شیطان‌پرستان از یک سریال! رانندگی وحشتناک دختر بچه ایرانی با تریلی 18 چرخ در جاده + فیلم این 10 پسر و دختر جوان شاهرودی با رفتار غیر اخلاقی یک روستا را بهم ریختند اطلاعیه مهم سپاه ایرانشهر / چگونه 2 گروگان آزاد شدند همخوابی اجباری پسر 17 ساله با زن دوست صمیمی پدرش + عکس مهم ترین اخبار 24 ساعت گذشته رکنا

منبع: رکنا

خبر بعدی:

چانه زنی برای آخرین مطاع مانده در بساط!/ وقتی قیمت‌ها به مرز ۱۰۰ میلیون تومان می‌رسد

امروز افراد زیادی هستند که برای رفع مشکلات مالی اقدام به فروش آخرین مطاع مانده در بساط شان می کنند و با فروش یک عضو بدن می خواهند تا حدودی مشکلات مالی خود را برطرف کنند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از عصراترک، هرچند در این میان مسئولان خرید و فروش کلیه را انکار می کنند و پرداختن به این موضوع را آسیب زننده به نظام و مملکت می دانند اما باید این واقعیت را پذیرفت که بخاطر روشهای غلط در مدیریت کلان کشور، برخی از افراد جامعه به شرایطی رسیده اند که عضوی از بدنشان را به حراج گذاشته اند تا بتوانند چندصباحی که زنده هستند از نداری و فقر نمیرند.

 اگر روزی این پدیده در شهرهای بزرگتر به وفور دیده می شد، اما اکنون در شهرهای کوچکتر هم در هر دیواری به راحتی می توان آگهی های خرید و فروش کلیه با گروه های خونی مختلف یافت.

شاید این آگهی ها در نگاه اول همچون سایر تبلیغات نقش بسته بر دیوارهای شهر باشند، اما می شود با نگاهی دیگر در دل هر یک از این کاغذ نوشته ها دنیایی از تراژدی های غم انگیزی را از دید یک فروشنده یا خریدار کلیه را لمس کرد.

فروشنده ای که برای رفع مشکل مالی اقدام به فروش یکی از اعضای بدنش می کند و خانواده بیماری که با هر تماس، درب امید جدیدی به زندگی را باز می بیند.

در کنار این شیوه سنتی فروش کلیه شیوه های جدید خرید و فروش کلیه از طریق سایت هایی که پر از آگهی هایی هستند که بیشتر آگهی دهندگان با کلمات «فوری» و «نیاز مالی» اضطرارشان را به فروش کلیه یا کبدشان نشان می دهند هم امروزه بازار گرمی پیدا کرده اند.

 

خرید ماشین مسافر کشی از فروش کلیه

محمد 26 ساله، صاحب دو فرزند دختر و پسر، کارگری ساده که از هر دری وارد می شود کم می آورد و زمانی که دیگر توان مقابله با مشکلات زندگی را ندارد، اقدام به فروش کلیه بدون هماهنگی با خانواده اش می کند و با مبلغ پولی که از فروش به دست می آورد ماشینی را برای مسافر کشی می خرد و در مقابل مشکلات جسمی که برایش پیش آمده، به قول خودش کمی به زندگی اش سروسامان می دهد.

سعیدی، مردی که سنی حدود 55 سال به چهره  اش می خورد، می گوید: می خواهم اعضا بدنم را اهدا کنم از او پرسیدم به صورت رایگان؟ می گوید  نه من به پولش نیاز دارم، می خواهم هزینه اش را دریافت کنم.

رضا شهروند دیگری که بخاطر فقر کلیه اش را فروخته بود با اینکه هنوز به خوبی نمی توانست سرپا بایستد چکی را که از فروش کلیه به او داده بودند در داست داشت و از ترس اینکه مبادا مقرری اندک ماهیانه او قطع شود حتی حاضر نبود، مبلغ فروش کلیه را به حسابش واریز کند و می خواست تمام 18 میلیون را نقدی دریافت کند.

 

پیشنهاد 100 میلیون تومان برای فروش

محمدی که به گفته خودش چند وقتی است آگهی خرید کلیه O+ را بر در و دیوار شهر نصب کرده هم می گوید: طی این مدت تماس های زیادی برای فروش کلیه وجود داشته است اما تاکنون موفق به توافق نشده ایم.

او ادامه می دهد: هر کس براساس نیاز مالی که دارد قیمت را معین می کند، بیشترین مبلغی که تابحال به من پیشنهاد شده 100 میلیون تومان بوده است.

محمدی می گوید: با انجمن کلیوی استان در ارتباط هستم و با راهنمایی های آنها افرادی را که تماس می گیرند به آنها ارجاع می دهم.

این شهروند بجنوردی می افزاید:  براساس گفته های این انجمن قیمت مصوب شده برای خرید یک کلیه 18 میلیون تومان است.

رضایی نژاد، دیگر خریدار کلیه می گوید: همسرم 12 سال است که بیماری کلیوی دارد، هزینه های بالای دارو، ویزیت و ماندن طولانی مدت در صف کلیه و نیافتن آن ما را مجبور کرد به صورت آزاد اقدام به خرید کلیه کنیم.

 

80 درصد بیماران کلیوی استان در صف انتظار پیوند

در این میان مسئول واحد فراهم آوری اعضاء معاونت درمان دانشگاه علوم پزشکی خراسان شمالی بدون اشاره به آمارافرادی که اقدام به فروش و یا همان اهدای کلیه خود می کنند، گفت: سالانه تعدادی کلیه از افراد سالمی که داوطلب اهدا هستند به بیماران کلیوی پیوند زده می شود.

مهری فرشاد اظهار کرد: 274 بیمار دیالیزی در سطح استان وجود دارند که 80 درصد از اینها در صف انتظار پیوند کلیه قرار دارند.

وی با اشاره به اینکه از ابتدای سال تاکنون تعداد هشت مورد مرگ مغزی در استان اتفاق افتاده است، اظهارکرد: 12 کلیه از این بیماران مرگ مغزی به بیماران کلیوی نیازمند پیوند کلیه، اهدا شده و به هر بیمار نیازمند پیوند کلیه، یک کلیه اهدایی، تعلق می گیرد.

این مقام مسئول خاطرنشان کرد: هماهنگی ها جهت تهیه کلیه از افراد داوطلب توسط انجمن حمایت از بیماران کلیوی، انجام می گیرد.

 

انجمن بیماران کلیوی از طریق خرید و فروش کلیه دریافت نکرده است

مسئول انجمن حمایت از بیماران کلیوی اظهارکرد: علاوه بر تأمین کلیه از بیماران مرگ مغزی، سالیانه تعدادی کلیه نیز از افراد سالم، جهت پیوند به بیماران کلیوی اهدا می شود.

محسن شهریاری افزود: اکثر افراد داوطلب اهدای کلیه، یا از اقوام بیمار کلیوی هستند و یا افرادی هستند که به مسئله اهدای کلیه، نگاهی خداپسندانه دارند.

مسئول انجمن حمایت از بیمارن کلیوی در پاسخ به این سوال که، سالانه چه تعداد کلیه پیوندی از طریق خرید و فروش، تامین می شود، اظهار کرد: انجمن حمایت از بیماران کلیوی از طریق خرید و فروش کلیه دریافت نکرده است.

وی با تاکید بر اینکه نباید رسانه ها وارد موضوع خرید و فروش کلیه بشوند، افزود: پرداختن رسانه ها به موضوع خرید و فروش کلیه، وجهه کشور را تخریب خواهد کرد.

مسئول انجمن حمایت از بیمارن کلیوی خاطرنشان کرد: شما به عنوان یک رسانه حق ندارید که در رابطه با موضوع خرید و فروش کلیه تحقیق کنید.

شهریاری با اشاره به کوچک بودن وسعت استان و کم بودن جمعیت خراسان شمالی نسبت به استان های بزرگتر، گفت: مرکز پیوند اعضا به خراسان شمالی تعلق نگرفته است و بیماران نیازمند پیوند اعضا، برای انجام عمل پیوند به شهرهای بزرگ مثل تهران، شیراز و مشهد منتقل می شوند.

وی اضافه کرد: از استان خراسان شمالی سالانه حدود 30 تا 60 بیمار کلیوی به مراکز پیوند اعضای استان های دیگر معرفی می شوند.

شهریاری با دعوت از مردم خراسان شمالی جهت دریافت کارت اهدای عضو، خاطرنشان کرد: این کار خداپسندانه، نوعی صدقه جاریه برای آخرت انسان ها محسوب می شود.

گزارش از آرزو رحمانی و محمد رضا قاسمی

انتهای پیام/

افشاگری کی‌روش علیه تاج و سلطانی‌فر: بعد از پیام رهبری، وزیر دیگر ما را نخواست| تاج اطلاعات را از من پنهان کرد| از این به بعد جام ملت‌های واقعی شروع می‌شود| حمله دوباره به برانکو

پیروانی خطاب به کی‌روش: حواست را جمع کن!

دختران ائل گلی تبریز گل باران شدند! / پرونده حمله باگلوله برفی به کجا رسید ؟+عکس

کلیدواژه: خودرو سلامت مسکن بازنشسته ها ارز و سکه پرسپولیس آزادی Freedom بازی پرسپولیس لیگ قهرمانان آسیا فینال ورزشگاه عکس فیلم نجات شهرستان ایران قتل اتهام مرد تجاوز ایرانی

منبع این خبر، وبسایت www.rokna.net است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۲۱۴۴۳۵۷۶ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

دیگر خبرها

 • پرسپولیس در امارات و در ورزشگاه زعبیل از تیم های عربستانی میزبانی خواهد کرد
 • پرسپولیس، ورزشگاه زعبیل را برای میزبانی از عربستانی‌ها معرفی کرد
 • پرسپولیس، ورزشگاه الوصل را برای میزبانی از عربستانی‌ها معرفی ‌کرد
 • بازار ماهی‌فروشان به نام ماهی‌فروشان به کام دست‌های پشت پرده
 • مجتمع نور واگذار شد/بازار ماهی فروشان مانع توسعه است
 • واکنش منفی هواداران عمان به بازی جهانبخش در انگلیس!/ بیرانوند جو ورزشگاه را عوض کرد
 • حرکات آکروبات‌بازان AFC بیرون از ورزشگاه محمد بن زاید/ عکس یادگاری جراح و منصور با هواداران!
 • حرکات آکروبات‌بازان AFC بیرون از ورزشگاه/ عکس یادگاری جراح و منصور با هواداران!
 • گزارش خبرنگار اعزامی تسنیم از امارات| نماز خواندن هواداران ایرانی مقابل ورزشگاه/ حضور اتوبوس عمانی‌ها و ماشین ضد شورش+ تصاویر
 • عدم استقبال ایرانی‌ها از بازی با عمان/ ورودی هواداران دو تیم جدا شد
 • حضور هواداران عمان مقابل ورزشگاه/«کازرونی‌ها» حامی شاگردان کی روش+تصاویر
 • هواداران ایرانی مقابل ورزشگاه محمد بن‌زاید
 • حضور هواداران عمان مقابل ورزشگاه
 • تاریخ بازی برگشت استقلال و پرسپولیس مشخص شد
 • سال 98 سالی پر فشار برای استقلال و پرسپولیس
 • دیدار فولاد و پرسپولیس در ورزشگاه غدیر برگزار می شود
 • فروردین پر فشار برای استقلال و پرسپولیس در راه است
 • انفجار تروریستی در اطراف دمشق
 • انفجار در اطراف دمشق/خبرگزاری سوریه: انفجار در منطقه المتحلق تروریستی است