در چهارمین روز از کنگره 3هزار شهید استان قزوین مطرح شد: حضور ۵هزار نفری دانشجویان در اجلاسیه دانشجویی کنگره شهدا نشانگر این است که این نسل علی رغم تلاش‌های دشمن از مسیر اصلی انقلاب آگاه هستند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از صبح قزوین در چهار مین روز از اجلاسیه کنگره ۳ هزار شهید استان قزوین با محوریت «اجلاسیه  دانشجویان  » صبح امروز(چهارشنبه ) با حضورسردار حاجی زاده، آیت الله عابدینی نماینده ولی فقیه در استان، سردار شاهرخی فرمانده سپاه استان قزوین، عبدالمحمد زاهدی استاندار قزوین و دیگر مسئولان استانی در سالن اجتماعات نمایشگاه‌های‌ بین المللی استان قزوین برگزار شد.

 

آیت الله عبدالکریم عابدینی، نماینده ولی فقیه استان قزوین در چهارمین روز از کنگره 3هزار شهید استان ویژه دانشجویان استان قزوین اظهار کرد: خدای متعال اعلام کرده است که بدانید من مشتری جان و مال اهل ایمان هستم و بهشت و حیات طیبه برای این اهل ایمان است و از حیات ابدی برخوردار می‌شوند و کسی اجازه ندارد آنها را مرده بپندارد. 

وی اظهار کرد: کسانی که در اعمال و رفتارشان کاستی وجود دارد به برکت شهدا این کاستی ها رفع می‌شود؛  روایت است که سه طایفه شفاعت می‌کنند که یک دسته انبیا، دسته دوم علما که قله این علما ائمه و دسته سوم شهیدان هستند.

امام جمعه استان قزوین با اشاره به معنای شفاعت ابراز کرد: در این کنگره که مسئولان دانشگاه‌ها و دانشجویان حضور دارند میخواهم این نکته تبیین شود که معنای شفاعت چیست؟ "شفع" در مقابل "وتر" قرار دارد.

این مسئول ادامه داد: و این به معنای کار جمعی و بدون تک روی است، حال اگر حضرت ابراهیم می‌گوید خدایا مرا اقامه کننده دین و نماز قرار بده یعنی اقامه ولایت و دین و اخلاق قرار بده و هرآنچه خدای متعال از ما در قرآن کریم در قالب یاایهاالناس و ایهاالذین امنوا خواسته است. 

image

نماینده ولی‌فقیه استان قزوین عنوان کرد: عقل سالم به دنبال اجراکردن مبانی دین اسلام است و از اقامه دین حمایت می کند حال اگر کسی در مبارزه با شیطان بزرگ و صهیونیست و آمریکا و خیانت سعودی ها در کنار مبارزان موسایی قرار گرفت، انبیای الهی شفاعت کننده او خواهند بود. 

عابدینی بیان کرد: هرکسی در توسعه و نشر علم، دانش و مبانی دینی در کنار پیامبر اسلام قرار گرفت، همچنین در حوزه برقراری عدالت در کنار امیرمومنان و در حوزه کرامت انسانی در کنار امام حسن قرار گرفت و اگر در حراست از امامت و ولایت همه هستی خود را وقف کرد، اگر در مبارزه با ذلت پذیری در کنار سیدالشهدا قرار گرفت اگر نقش شهیدان را فهمید و پذیرفت و صادقانه برای این نقش فعالیت کرد انبیا و ائمه و شهدا شفاعت کننده این شخص خواهند بود. 

وی در ادامه گفت: ما سه عرصه شفاعت داریم که باید در دنیا به گونه ای عمل کنیم که در روز قیامت سندی برای درخواست شفاعت از خدای متعال داشته باشیم. 

image

امام جمعه ضمن ابراز خوشحالی از برگزاری چهارمین روز از کنگره ملی شهدا اظهار کرد: بسیار خوشحالیم که کنگره روز چهارم خود را با موفقیت، اخلاص، نشاط و شادی برگزار می‌کند. 

این مسئول در پایان گفت: از تلاش های فرمانده سپاه استان قزوین  و استاندار محترم و حضور اقشار مختلف دانشگاهیان و فرهنگیان و علمای بزرگوار قدردانی می‌کنم و همچنین خدمت سردار عزیز و گرانقدر سردار حاجی زاده سردار عزت و اقتدار خیر مقدم می‌گویم.

 

پذیرش شهادت و جهاد در دانشجویان از روی خودآگاهی و بصیرت بود

سردار محمد شاهرخی در سومین روز از کنگره ملی سه هزار شهید استان، اظهار کرد: سلام و درود بر ارواح شهدا و ۴۵۰۰ شهدای دانشجویی کشور، به ۴۰ دانشجوی شهید استان قزوین و خالصانه ترین سلام‌ها را عرضه می‌کنیم. 


وی افزود: پذیرش شهادت و جهاد در دانشجویان از روی خودآگاهی و بصیرت بود و این ارزش عمل را مضاعف می‌کند و دانشجویان شهید سرآمد آگاهان جامعه بودند. 

فرمانده سپاه صاحب الامر استان قزوین گفت: شهدای دانشجو همچون ستارگانی هستند که هیچگاه خاموش نمی‌شوند و امروز هم آمدیم پیونددهندگان قلم و سلاح را گرامی بداریم و از کرامت اخلاقی شهدای دانشجو بگویند. 

این مسئول ابراز کرد: دانشجوی ما ماندگار است و هویتی شیرین که با شهادت عجین شود دانشجوی شهید را می‌سازد. 

وی عنوان کرد: آیت الله باریک بین، حجت الاسلام ابوترابی و حجت الاسلام علی اکبر ابوترابی گنجینه‌های استان قزوین هستند. 

شاهرخی بیان کرد: عرض خوش آمدگویی خدمت دانشجویان، افسران جنگ نرم، نخبگان و نماینده ولی فقیه در استان، استاندار، آیت الله اسلامی نماینده مجلس خبرگان و نمایندگان حاضر در مجلس، مسئولان دانشگاه‌ها و نهاد نمایندگی رهبری در دانشگاه‌ها داریم. 

فرمانده سپاه استان قزوین ابراز کرد: عرض خیر مقدم ویژه نسبت به حضور سردار سرتیپ پاسدار حاجی زاده فرمانده دوران دفاع مقدس داریم. 

عباس کاظمی در حاشیه اجلاسیه دانشجویی که از صبح امروز آغاز شده است، اظهار کرد: امروز استان قزوین چهره‌ای علمی و دانشگاهی بوده و نقش مهمی را در تولید دانش کشور ایفا می‌کند که این حرکت و جنبش علمی ثمره خون شهدا و رهی است که پیش روی ما گذاشته‌اند.

image

  وی با بیان تاثیر فرهنگ شهادت بر دانشجویان و نسل جوان ابراز کرد: شهدا نظریه مقاومت و ایستادگی را ترویج می‌دهند که نتیجه آن عزت، شکوه، استقلال و عزمتی است که که نصیب ملت ایران می‌شود.   مسئول بسیج دانشجویی استان عنوان کرد: جریان دانشگاهی به موازات سایر جریان‌های جامعه در بخش‌های مختلف نقش آفرینی می‌کند، امروز بیش از گذشته ضرورت دارد که ارتباط با شهدا و سبک زندگی آنها برای نسل جوان برقرار شود.   وی ادامه داد: لازم است تلاش کنیم تا نسل جدید حداکثر آشنایی را با مبانی فکری انقلاب داشته باشند که برگزاری اجلاسیه دانشجویی از جمله راه‌هایی است که نمایانگر ارتباط نسل ۳و۴ با نسل اول انقلاب و جریان شهید و شهادت است.   این مسئول با اشاره به حضور دانشجویان در اجلاسیه گفت: امروز بیش از ۵هزار دانشجو از سراسر استاندر اجلاسیه حضور پیدا کرده‌اند و پیام این حضور برای اهالی فکر و دغدغه کاملا مشخص است.   وی ادامه داد: استقبال دانشجویان به این معنا است که آنها از مسیر اصلی انقلاب آگاه هستند، امیدواریم این جریان بیشتر و جدی‌تر از گذشته مورد توجه مسئولین دانشگاهی قرار گیرد.   کاظمی ابراز کرد: این اجلاسیه آغاز یک حرکت است نه پایان، یک جریان اداری و سازمانی و لازم است تمام ظرفیت‌های دانشگاهی عزمشان را جزم کرده تا گام‌های موثرتری در این مسیر برداشته شود.   وی اظهار کرد: امروز علی رغم تمام تلاش‌ها و سرمایه گذاری‌های دشمن در جهت تغییر مسیر نسل جدید از انقلاب شاهدیم جوانان انقلابی آگاه‌تر و با عظمی بیشتر در مسیر انقلاب گام برداشته و به عزت و رفاه ملت فکر می‌کنند.   مسئول بسیج دانشجویی استان در پایان گفت: همانگونه که رزمندگان در دفاع مقدس بر رفاه و اعتلای ملت پافشاری داشتند، امروز نیز جوانان در حوزه اعتلای اقتصادی، علمی و فرهنگی کشور قدم برمی‌دارند. انتهای پیام/

 

روحانی: اگر با برجام‌ و FATF مخالفید، به‌ مردم بگویید چقدر هزینه دارد| عده‎ای شعار می‌دهند و هزینه‌ را از جیب‌مردم می‌پردازند| چه اشکالی دارد سوخت را دو نرخی کنیم؟

روحانی: اگر با برجام‌ وFATF مخالفید، به‌مردم بگویید چقدر هزینه دارد|شعار می‌دهند و هزینه‌ را از جیب‌مردم می‌پردازند| چه اشکالی دارد سوخت را دو نرخی کنیم؟

برادر فروغ فرخزاد درگذشت

منبع: دانا

منبع این خبر، وبسایت www.dana.ir است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۲۱۵۱۹۱۹۷ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

دیگر خبرها

 • مناظره با موضوع بررسی جنبش‌های دانشجویی در یاسوج برگزار شد
 • رونمایی از ۱۲۲ کتاب در کنگره ملی ۲۰۰۰ شهید خراسان جنوبی
 • فاصله جنبش‌های دانشجویی با آرمان‌های انقلاب زیاد است/ فعالیت‌های بسیج دانشجویی باید انسجام داشته باشد
 • آرمان شهدا نباید به دست فراموشی سپرده شود
 • دانشگاه، تاثیرگذار بر معادلات سیاسی
 • برگزاری یادواره شهدا تزریق حیات به کالبد جامعه است
 • فرمانده سپاه سخنران کنگره ملی ۲ هزار شهید خراسان جنوبی
 • کنگره ملی 2 هزار شهید خراسان جنوبی به اجلاسیه نهایی رسید
 • اجازه ندهیم آرمان‌های والای شهدا به فراموشی سپرده شوند
 • دو شهید گمنام مهمان کنگره ملی شهدای خراسان جنوبی
 • سردار جعفری سخنران کنگره ۲ هزار شهید خراسان جنوبی/۱۲۲ عنوان کتاب رونمایی می شود
 • فردا، برگزاری کنگره ملی 2هزار شهید خراسان جنوبی با حضور سردار جعفری/ 2شهید گمنام مهمان کنگره شهدا
 • یک مدل جدید از برگزاری کنگره شهدا در کرمان ارائه می گردد
 • روایتی خواندنی درباره تلاش اهل خانه برای تجلی نعمات خدا
 • برگزاری کنگره ۳۰۰۰ شهید ایلامی بزرگترین واقعه استان ایلام در تاریخ است
 • برگزاری کنگره ۳۰۰۰ شهید ایلامی در راستای برجسته کردن یاد و خاطرات شهدا است
 • برگزاری کنگره شهدای ایلام نیازمند حضور همه دستگاه های اجرایی است
 • مراسم بزرگداشت روز تجلی ایمان ، ایثار و شجاعت سمیرم
 • ساوه میزبان کنگره بزرگداشت 6200 شهید استان مرکزی است
 • تکیه بر قدرت و ثروت با آرمان‌های شهدا و دانشجویان سازگاری ندارد