وزیر فرهنگ و ارشاد در کنار تغییرات دیگر، طی حکمی حسین انتظامی را به عنوان سرپرست سازمان سینمایی منصوب کرد.

به گزارش باشگاه خبرنگاران پویا، بعد از ماه ها رایزنی رسانه ای و بررسی گزینه های متعدد، سکان هدایت سینمای ایران به حسین انتظامی دستیار ارشد و قائم مقام وزیر ارشاد سپرده شد.

او پیش از این معاون مطبوعاتی ارشاد هم بوده و شاید در این شرایط بهترین گزینه هدایت مهمترین بخش فرهنگ و هنر یعنی سینمای ایران باشد.

البته سیدعباس صالحی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با تقدیر از زحمات و تلاش های مدیران بازنشسته، در احکامی جداگانه چهار مدیر جدید این وزارتخانه را منصوب کرد.

چرا که با پایان یافتن مهلت قانونی به کارگیری بازنشستگان، وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی باید تکلیف را روشن می کرد؛ بدین جهت در حکمی از سوی آقای وزیر علی اصغر کاراندیش مروستی به عنوان معاون حقوقی، امور مجلس و استان ها منصوب شد.
علی اصغر کاراندیش مروستی دارای مدرک تحصیلی کارشناسی ارشد و از مدیران با سابقه وزارتخانه های کشور و فرهنگ و ارشاد اسلامی است که از زمان آغاز به کار دولت یازدهم عهده دار سمت معاونت توسعه مدیریت و منابع در این وزارتخانه بود. در سوابق کار اندیش همچنین مشاور امور مجلس وزیر کشور و معاون امور مجلس و پشتیبانی سازمان بهزیستی به چشم می خورد.
پیش از این سیدهادی حسینی در این سمت مشغول به خدمت بود.
همچنین لادن حیدری که پیش از این مدیرکل دفتر حقوقی و مالکیت معنوی این وزارتخانه بود با حکم صالحی به عنوان معاون توسعه مدیریت و منابع منصوب شد.
حیدری دارای مدرک تحصیلی کارشناسی ارشد مدیریت استراتژیک و از ابتدای دولت یازدهم تاکنون به عنوان مدیرکل دفتر حقوقی و مالکیت معنوی این وزارتخانه مشغول به خدمت بوده است. طرح هایی همچون صیانت از حقوق مولفان و پدیدآورندگان آثار فرهنگی و هنری در دوره مسئولیت قبلی حیدری تدوین شده است.
وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در حکم دیگری محمدرضا بهمنی را به عنوان رییس مرکز فناوری اطلاعات و رسانه های دیجیتال این وزارتخانه منصوب کرد.
محمدرضا بهمنی نیز سال گذشته در حکمی از سوی صالحی به عنوان مشاور وزیر در گسترش ارتباطات فرهنگی مشغول به فعالیت در وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی بود. وی عضو هیأت علمی پژوهشگاه علوم و فرهنگ اسلامی و دانش آموخته دکتری سیاستگذاری فرهنگی است.
پیش از این دکتر سیدمرتضی موسویان از مدیران باتجربه حوزه فناوری اطلاعات به عنوان رییس این مرکز مشغول به خدمت بود.
همچنین وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در حکم دیگری حسن صفرخانی را به عنوان مدیرکل دفتر عملکرد مدیریت این وزارتخانه منصوب کرد.
حسن صفرخانی که دارای سوابق اجرایی قابل توجه در دستگاه های دولتی است پیش از این و تا پایان سال 96 رایزن فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در ترکیه بود.
یاد آور می شود پیش از این مظاهر برادران از مدیران با سابقه سازمان برنامه و بودجه مسئولیت ادارهکل دفتر مدیریت عملکرد این وزارتخانه را بر عهده داشت.
صالحی همچنین در حکمی جداگانه حسین انتظامی دستیار ارشد خود را به عنوان سرپرست سازمان سینمایی منصوب کرد .
انتظامی از مدیران نام آشنای عرصه فرهنگ است که تا چندی پیش مسئولیت معاونت امورمطبوعاتی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی را بر عهده داشت. این مدیر رسانه ای که سابقه مدیرعاملی موسسه همشهری و مدیرمسئولی روزنامه جام جم را در کارنامه خود دارد، در ماه های اخیر به عنوان دستیار ارشد وزیر، در پیشبرد اهداف و برنامه های وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی نقش موثر داشته که شفاف سازی عملکرد وزارتخانه از جمله آن ها است. انتظامی با مدرک تحصیلی دکترای تخصصی، مسئولیت دبیر کمیسیون انتشار و دسترسی آزاد به اطلاعات را نیز بر عهده دارد.
پیش از این محمدمهدی حیدریان مدیر باسابقه سینمایی رییس این سازمان بود .

صالحی همچنین در پیام های جداگانه ای از مدیران پیشین وزارتخانه که با تلاش مجدانه نسبت به پیشبرد اهداف فرهنگی حداکثر توان خود را به کار گرفته و پیشتر به افتخار بازنشستگی نائل شدند قدردانی کرد.

منبع: تابناک

خبر بعدی:

تشریح اولویت های نظام سلامت/توصیه به سرپرست وزارت بهداشت

به گزارش خبرگزاری مهر، محمدرضا ظفرقندی، با اشاره به نشست روز گذشته شورای عالی نظام پزشکی با سرپرست وزارت بهداشت، افزود: شورای عالی نظام پزشکی مانند مجلس یا قوه مقننه برای سازمان نظام پزشکی است و متشکل از نمایندگان تمام استانها است که در انتخابات نظام پزشکی، انتخاب شده اند.

وی اظهار کرد: هدف نشست دیروز، آشنایی بیشتر اعضای شورای عالی سازمان نظام پزشکی با دیدگاه های دکتر نمکی سرپرست وزارت بهداشت در حوزه سلامت و دارو و راهکارهای همکاری و تعامل سازمان نظام پزشکی با وزارت بهداشت بود.

ظفرقندی تصریح کرد: سازمان نظام پزشکی، مهمترین و قدیمی ترین نهاد صنفی در کشور و در حوزه پزشکی، جامع ترین نهاد صنفی است و مواردی که برای اصلاح وضعیت بهداشتی و درمانی کشور، نیاز به تعامل و همکاری با وزارت بهداشت وجود دارد، در این سازمان مورد بحث و بررسی قرار می گیرد.

رئیس شورای عالی و سرپرست سازمان نظام پزشکی از دکتر نمکی به عنوان یکی از با سابقه ترین فعالان حوزه سلامت یاد کرد و گفت: دکتر نمکی شناخت عمیقی از ابعاد و رده های مختلف ساختار سلامت کشور از جمله حوزه بهداشت، پزشکی خانواده و نظام ارجاع دارد چون در بخش های مختلف از جمله ریاست دانشگاه، معاون وزیر بهداشت و به ویژه در حوزه اقتصاد سلامت در سازمان برنامه و بودجه، تجربیات ارزشمندی دارد.

ظفرقندی بیان کرد: سرپرست وزارت بهداشت در نشست روز گذشته، دیدگاه های خود در حوزه های مختلف از جمله ضرورت تقویت همکاری وزارت بهداشت با سازمان نظام پزشکی و انجمن های علمی تخصصی مطرح و اعلام کرد که برای موارد متعددی در حوزه سلامت نیاز به همکاری بیشتر با سازمان نظام پزشکی و انجمن های علمی تخصصی داریم. از جمله این موارد می توان به تعرفه گذاری، نظام ارجاع، تدوین و اجرای گایدلاین ها(راهنماهای بالینی) توسط سازمان نظام پزشکی و انجمن های علمی بود.

وی با اشاره به اعتقاد سرپرست وزارت بهداشت به پزشکی خانواده تاکید کرد: دکتر نمکی به پزشکی خانواده و نه پزشک خانواده اعتقاد دارد چون یک تیم پزشکی در قاعده و خط اول نظام سلامت باید همکاری داشته باشند و این تیم پزشکی خانواده است.

رئیس شورای عالی و سرپرست سازمان نظام پزشکی افزود: سرپرست وزارت بهداشت عنوان کرد که برای پزشکان عمومی باید بر خلاف دوره های رزیدنتی و بلند مدت، دوره های آموزشی کوتاه مدت پزشکی خانواده را در نظر بگیریم تا پزشکان عمومی پس از گذراندن این دوره در جایگاه خودشان و در خط مقدم نظام ارجاع قرار گیرند.

ظفرقندی ادامه داد: وضعیت دارو با توجه به تحریم ها و مشکلات اخیر اقتصادی کشور ممکن است مطلوب نباشد و دکتر نمکی طرح های خوبی برای تولید و ساماندهی ساخت دارو در کشور دارد تا میزان واردات بی رویه دارو کاهش پیدا کند.

وی با بیان اینکه از ماه های گذشته همکاری نزدیکی را با وزارت بهداشت آغاز کرده ایم، گفت: هر دو هفته یک بار با سه نفر از معاونین وزیر بهداشت شامل دکتر حریرچی، دکتر جان بابایی و دکتر حقدوست جلسات منظمی داریم تا مشکلات مشترکی مانند تعرفه گذاری، کتاب ارزش های نسبی و تعارض های بین رشته ای که بین سازمان نظام پزشکی و وزارت بهداشت وجود دارد و نیازمند تبادل نظر است را برطرف کنیم و از سرپرست وزارت بهداشت تقاضا داشتیم که این جلسات استمرار داشته باشد که دکتر نمکی اعلام کرد که خودش نیز در این جلسات حضور پیدا خواهد کرد.

رئیس شورای عالی و سرپرست سازمان نظام پزشکی عنوان کرد: ضروری است که سرپرست وزارت بهداشت به عنوان متولی سلامت کشور از نظرات مشورتی و دیدگاه های نهادها و جوامع مختلف در حوزه سلامت، انجمن های علمی و سازمان نظام پزشکی استفاده کند چون استفاده از این نظرات از نظر تخصصی و فنی به حوزه سلامت کمک می کند و منجر به جلب اعتماد متقابل و کار تیمی و تقویت سرمایه اجتماعی می شود و دیدگاه دکتر نمکی نیز همین است و با چنین رویکردی می توان بسیاری از مشکلاتی که ناشی از دوری و ندانستن نظرات متقابل است را برطرف کرد.

ظفرقندی در خصوص تقویت همکاری های وزارت بهداشت و سازمان نظام پزشکی در حوزه نسخه نویسی الکترونیک گفت: صدور پروانه و ثبت امضای الکترونیک برای پزشکان توسط سازمان نظام پزشکی انجام می شود بنابراین تقویت و توسعه نسخه نویسی الکترونیک، یک کار مشترک بین وزارت بهداشت و سازمان نظام پزشکی است و جلسات متعددی در این زمینه با معاونت درمان وزارت بهداشت داریم و این همکاری ها کمک می کند که اهداف وزارت بهداشت به ویژه در حوزه نظام ارجاع محقق شود.

کد خبر 4516530

یکه‎تازی خودروسازان در فشار به مردم| سایپا شبانه قیمت خودروها را دوباره افزایش داد!+لیست قیمت‌های جدید

واشنگتن‌پست: ایرانیان از خودنمایی بچه‌پولدارها‌ و نوکیسه‌ها در شرایط‌ فشار اقتصادی عصبانی‌اند

تصاویری از فقیرترین روستای آمریکا

منبع این خبر، وبسایت www.tabnak.ir است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۲۱۵۶۶۵۳۸ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

دیگر خبرها

 • پردیس ملت، کاخ رسانه جشنواره فیلم فجر شد/ سرپرست سازمان سینمایی هفته فیلم لهستان در ایران را لغو کرد
 • ساختار سازمان میراث فرهنگی نیازمند تغییر است
 • واکنش مدیرعامل ویژه‌نشر به نشست خبری اتحادیه ناشران
 • طرح نمایندگان مجلس برای تغییر نام یک وزارتخانه در ایران
 • گذر «فرهنگ و هنر» در شیراز راه اندازی می شود
 • مطالب برجسته تارنماها: دستگیری خبرنگار پرس تی وی در آمریکا
 • 17 باب سینما در آذربایجان شرقیاحداث و راه اندازی شده است
 • برپایی نشست هم‌اندیشی مسئولان فرهنگ و ارشاد خوزستان
 • سرپرست معاونت اجتماعی سپاه انصار الرضا(ع) خراسان جنوبی منصوب شد
 • اجرای برنامه هفته های قرآن و عترت در پنج استان کشور
 • برگزاری جشنواره مد و لباس ۶۰ میلیون تومان اعتبار نیاز دارد
 • طرح نمایندگان برای تغییر نام یک وزارتخانه
 • معرفی سرپرست اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی لردگان
 • زبان هنر بهترین راه انتقال ارزش ها و آرمان های انقلاب به نسل جدید
 • رضا میرکریمی: سازمان سینمایی وظایفش را می‌تواند به یک پنجم سیستم کنونی مدیریت کند
 • طرح نمایندگان برای تغییر نام یک وزارتخانه + متن
 • نگاه ویژه بخش خصوصی به فرهنگ و هنر/ پردیس های سینمایی در اهواز و اندیمشک احداث می شوند
 • تقدیر «حسین انتظامی»از اعضای هیات‌های انتخاب جشنواره فیلم فجر
 • تقدیر حسین انتظامی از هیات انتخاب جشنواره فیلم فجر