فرارو- یک خانم مصری مدعی است امسال در مراسمی مذهبی و سری در ایالات متحده با جمال خاشقجی ازدواج کرده؛ چند ماه پیش از آن که این روزنامه‌نگار منتقد برای دریافت مدارک لازم برای ازدواج با زن دیگری به کنسولگری عربستان در استانبول برود و کشته شود.

به گزارش روزنامه واشنگتن پست، افشای این ازدواج که به نظر می‌رسد جمال خاشقجی از نامزد ترکیه‌ای و حتی اعضای خانواده‌اش مخفی کرده بود، به وضعیت پیچیده خاشقجی در ماه‌های پایانی می‌افزاید.

این خانم در مصاحبه‌ای گفت علت اینکه پیشقدم شده است تا رابطه‌اش را با خاشقجی فاش کند این است که او "زنی مسلمان" است و می‌خواهد تا تمام حق و حقوقش به رسمیت شناخته شود.

او به شرطی با واشنگتن پست مصاحبه کرد که تنها از اول نام و نام خانوادگی او استفاده شود چرا که نگران امنیت و شغلش است. این خانم با نام اختصاری "ح" (H. Atr) پیام‌ها و تصاویری که با خاشقجی رد و بدل کرده است، نشان داد. برخی از این تصاویر برای مراسم ازدواجشان است که ماه ژوئن در حومه واشنگتن برگزار شده است.

یکی از دوستان قدیمی خاشقجی هم که در مراسم به عنوان شاهد حضور داشته، اظهارات این خانم را تایید می‌کند. او هم با اشاره به نگرانی‌های امنیتی نخواست نامش فاش شود. اعضای خانواده خاشقجی درباره این ازدواج اظهارنظر نکردند. خدیجه چنگیز، نامزد ترکیه‌ای خاشقجی در تماسی تلفنی گفت که از رابطه خاشقجی با این خانم بی‌اطلاع بوده و انگیزه‌های این زن را زیر سوال برد.

خدیجه چنگیز گفت: جمال هرگز درباره این زن حرفی به من نزده بود. چرا این زن تلاش دارد تا تصویری که مردم از جمال دارند را تغییر دهد؟ او چه می‌خواهد؟ تردید ندارم که این تقلایی برای بی‌اعتبار کردن وجهه او و لطمه به شخصیت اوست.

چنانچه این خانم اثبات کند همسر قانونی خاشقجی است، می‌تواند از دیه‌ای که احتمالا دولت عربستان به خانواده خاشقجی می‌دهد، سهم ببرد. وضعیت حقوقی ازدواج این خانم با خاشقجی مشخص نیست و همچنین مشخص نیست که آیا او سند ازدواجی هم گرفته است یا خیر.

خانم ح. می‌گوید تصاویر و سایر شواهد ازدواجش را به مقام‌های سعودی و ترکیه‌ای نشان داده است. برخی از این تصاویر در چند روز گذشته به صورت آنلاین در یک حساب کاربری توئیتر برای حامیان محمد بن سلمان، ولیعهد عربستان منتشر شده است.

این خانم ۵۰ ساله می‌گوید ساکن منطقه خلیج‌فارس است و در زمان سفرهای کاری خاشقجی به ایالات متحده همراه او بوده است. او می‌گوید حدود یک دهه پیش در یک نشست رسانه‌ای در خاورمیانه با خاشقجی آشنا شد اما رابطه احساسی آنها حدود یکسال پیش آغاز شد. این خانم می‌گوید خاشقجی را آخرین بار اوایل سپتامبر دیده و همان زمان هم خاشقجی نسبت به تلاش دولت سعودی برای انجام اقدامی تلافی‌جویانه ابراز نگرانی کرده است. با این حال خاشقجی فکر نمی‌کرده که جانش در خطر باشد.

خانم ح. گفت: او اصلا فکر نمی‌کرد که ترور شود. می‌دانست که آنها می‌توانند او را دزدیده و کتک بزنند اما هرگز فکر می‌کرد که تا کشتن او پیش بروند.

یک روحانی به نام انور حجاج که در مراسم ازدواج حاضر بوده، از پاسخ دادن امتناع کرد. در رسانه‌ها از او به عنوان پروفسور مطالعات و آموزش اسلامی در دانشگاه آزاد آمریکایی در ویرجینیا نام برده شده است.

منبع: فرارو

خبر بعدی:

ازدواج تـان را مـعـنـادارکـنـيـد

خبرگزاري آريا -

ازدواج تنها دست کردن يک حلقه نيست. ازدواج پيوندي عاطفي ميان دو نفر است که بايد در طول زمان رشد کند و به ارزش زندگي شما بيفزايد...
دکتر مارک اوکانل روان شناس و روان درمانگر دانشگاه هاروارد، مي گويد: «ازدواج تنها داشتن حلقه در يک انگشت نيست. ازدواج، رابطه اي صميمي و مداوم است که در طول زمان رشد و شما را به شخص بهتري بدل مي کند.» او که نويسنده کتابي با نام «مزيت ازدواج: پاداش هاي غافلگيرکننده با هم ماندن در ميانسالي» است، مي گويد: «لازم است افراد به رابطه با همسرشان به عنوان فرصتي براي نه تنها درک کردن شخصي ديگر بلکه براي
درک کردن بهتر خودشان از طريق شخص ديگري نگاه کنند.» به گفته او، اولين گام با فکر کردن پيش از ازدواج شروع مي شود: «به اين موضوع بپردازيد که چرا ازدواج براي شما اهميت دارد و چرا مي خواهيد بقيه عمرتان به اين رابطه اولويت دهيد؟» يک پرسش ساده اين است: «اين رابطه براي ما چه چيزي را به دنبال دارد؟» اوکانل مي گويد: «ازدواج يک رابطه مداوم است درنتيجه بايد محيطي را ايجاد کنيد که در آن بتوانيد تغيير کنيد و رشد پيدا کنيد. با وجود اينکه فرهنگ ما بيشتر بر مسائل آني و لحظه کنوني متمرکز است اما مهم است که دو نفر نه تنها به لحظه کنوني، بلکه به 10 سال بعد هم فکر کنند تا بتوانند درک بهتري از آنچه ازدواج به زندگي شان در مدت زمان طولاني مي افزايد، پيدا کنند.» ازدواج چيزي بيشتر از با هم کنارآمدن و داشتن رابطه اي خوب است اما رسيدن به سطوح بالاتر صميميت به تلاش بيشتري نياز دارد. اوکانل مي گويد: «روابط صميمي ما بايد ما را تغيير دهد. اين روابط بايد باعث رشددادنمان شود و اگر اينچنين نباشد پس خلأيي در رابطه ما وجود دارد.»
● آغاز معنادهي به ازدواج
ساختن ازدواجي قوي و صميمي از درون خود شما شروع مي شود و بعد به پيوندي عاطفي ميان شما و همسرتان بدل مي شود که براي يک عمر به طول مي انجامد. اوکانل مي گويد: «موضوع اين نيست که دو نفر بايد صرف نظر از هر شرايطي با هم بمانند اما صميميت مداوم مي تواند به افراد شانس شناختن خودشان و يکديگر را به روشي صادقانه تر و واقعي تر بدهد.» به گفته او چه شما يک رابطه مستحکم با همسرتان داشته باشيد که بر اساس مصالحه و فداکاري شکل گرفته باشد و چه رابطه اي مشکل ساز داشته باشيد که از اختلافات و نوميدي هاي دائمي آسيب ديده باشد، روش اصلي اين است که خودتان را بشناسيد تا بتوانيد چگونگي سازگارشدن با همسرتان را بهتر درک کنيد. راهي که يک زوج براي بهبود بخشيدن به رابطه شان انتخاب مي کنند با برخي کارهاي بديهي اما مهم بايد آغاز شود. گرچه ممکن است به نظر برسد اين قواعد بسيار ساده هستند اما براي بهبود صميميت حياتي اند:
تفاوت هاي تان با همسرتان را بشناسيد و به آنها احترام بگذاريد.
با يکديگر صحبت کنيد.
به هم احترام بگذاريد.
نکات مثبت را تقويت کنيد و نکات منفي را کاهش دهيد.
تقصير را گردن يکديگر نيندازيد.
نسبت به يکديگر صادق باشيد.
مسائل را از ديدگاه همسرتان هم ببينيد.
قضاوت نکنيد.
● به سوي ازدواجي پرمعناتر
اين نکات تنها براي شروع هستند. اما هنگامي که رابطه اي با همسرتان ساختيد که کنارآمدن با يکديگر جزء اساسي آن است و به ميانه ميدان مسائل عمده مربوط به زندگي مشترک تان پا گذاشتيد، ساختن حس قوي صميميت به هر دوي شما اين امکان را مي دهد از مزاياي ازدواج بهره ببريد. اين توصيه ها به شما کمک مي کند، همسرتان را بهتر درک کنيد و ازدواج تان را معنادار کنيد:
▪ به عشق در رابطه طولاني مدت فکر کنيد: به گفته اوکانل عشق تنها رابطه اي کوتاه مدت و آني نيست. بر معناي ازدواج و عشق در طول سال ها و اينکه چگونه زندگي شما به خاطر همسرتان بهتر شده است، متمرکز شويد.
▪ از تفاوت هاي تان استقبال کنيد: به جاي اين برداشت که افراد به خاطر عادت کردن به يکديگر از دست هم خسته مي شوند، اين مساله را که انسان ها به نحوي بي نهايت پيچيده و هميشه در حال تغييرند، درک کنيد.
▪ زمان بزرگ ترين هديه است: زمان يکي از پرارزش ترين هدايايي است که مي توانيد به ديگري و از همه مهم تر به همسر و خانواده تان بدهيد. برنامه ريزي کنيد که حداقل 20 دقيقه در روز با همسرتان خلوت و آن را صرف بهبود رابطه تان کنيد و اين مدت کمترين زماني است که براي اين کار لازم است.
▪ به روابط جنسي تان اهميت بدهيد: راه هايي وجود دارد که همسران با افزايش سنشان همچنان رابطه جنسي خود را گرم نگه دارند. با افزايش سن در حالي که رابطه تان تکامل پيدا مي کند به دنبال راه هايي باشيد که رابطه جنسي تان را زنده نگه داريد.
▪ تعادل را حفظ کنيد: اختلافات زيادي در زندگي زناشويي به وجود مي آيد. شما و همسرتان بايد اين اختلافات را به شيوه اي خلاق که به رشد شما کمک کند، حل کنيد. سعي کنيد بين تعامل هاي مثبت و منفي تان با همسرتان تعادلي برقرار کنيد. يک قاعده ساده اين است که اين تعادل بين موارد مثبت و منفي بايد 4 به يک باشد تا ازدواج تداوم پيدا کند.
▪ آزادي را از طريق متعهدبودن بيابيد: اوکانل مي گويد: «تعهد به ديگري شامل کنار گذاشتن برخي چيزهاست اما لازم است دريابيد که متعهدبودن هنگام ازدواج به معناي گرفتن چيزي در عوض آن هم هست. به جاي آنکه بر چيزهايي متمرکز شويد که نداريد، بر چيزهايي متمرکز شويد که ازدواج به زندگي شما هديه داده است.
▪ ببخشاييد و تشکر کنيد: به گفته اوکانل به مشکلاتي که در طول ازدواج به طور مکرر پيش مي آيد، نه به عنوان مشکل بلکه به عنوان فرصت نگاه کنيد. از اين مسائل به عنوان فرصتي براي تلاش دونفره و پيش رفتن همگام با هم استفاده کنيد.
▪ به تفريح بپردازيد: دو جزء اساسي يک ازدواج صميمي، رفاقت و دوستي است و به تفريح و سرگرمي پرداختن جزء اساسي هر دوي اينهاست. اين کار به شما کمک خواهد کرد با گذشت زمان و سالمندتر شدن رابطه تان را گسترش دهيد نه اينکه رابطه تان نزول پيدا کند.
منبع: WebMd

یکه‎تازی خودروسازان در فشار به مردم| سایپا شبانه قیمت خودروها را دوباره افزایش داد!+لیست قیمت‌های جدید

واشنگتن‌پست: ایرانیان از خودنمایی بچه‌پولدارها‌ و نوکیسه‌ها در شرایط‌ فشار اقتصادی عصبانی‌اند

تصاویری از فقیرترین روستای آمریکا

منبع این خبر، وبسایت fararu.com است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۲۱۵۷۵۷۵۱ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

دیگر خبرها

 • قتل خاشقجی بهای بیداری به نقض حقوق بشر در عربستان
 • دیده‌بان حقوق بشر: قتل خاشقجی بهای آغاز تحقیق درباره جنایات عربستان در یمن بود
 • دیده‌بان حقوق بشر: خاشقجی بهای آغاز تحقیق درباره جنایات عربستان در یمن بود
 • ازدواج مخفیانه مرد جوان با 3 زن برایش دردسرساز شد! / او دستگیر شد + تصاویر
 • ازدواج مخفیانه مرد جوان با سه زن برایش گران تمام شد! +تصاویر
 • عجیب ترین رسوم ملل برای مراسم ازدواج
 • چگونه فرد مورد علاقه مان را راضی به ازدواج کنیم؟
 • تنها ۶ درصد ازدواج‌های دانشجویی به طلاق می‌انجامد
 • دیده بان حقوق بشر: قتل خاشقجی وجهه بن سلمان را خراب کرد
 • چگونه مرد مورد علاقه مان را راضی به ازدواج کنیم؟
 • ۴۵۰ زوج از طرح «آموزش و مشاوره ازدواج» در استان بهره‌مند می‌شوند
 • ۴۵۰ زوج از آموزش‌های طرح مشاوره ازدواج بهره مند می‌شوند
 • بانک کشاورزی زنجان 308میلیارد ریال تسهیلات ازدواج پرداخت کرد
 • کمپین مقابله با کودک همسری در بوشهر ایجاد شود
 • تسليم شدن به يک مرد به اميد ازدواج
 • تکلیف حذف شدگان طرح ازدواج دانشجویی
 • قاتل همچنان نزد ولیعهد سعودی محترم است
 • کمپین مقابله با کودک‌آزاری و کودک‌همسری در استان بوشهر ایجاد شود
 • آمار ثبت‌نام‌کنندگان طرح ازدواج دانشجویی