رکنا: احمد تن تن مرد کثیفی که این روزها خبرش در صفحات مجازی و رسانه ها پیچیده است به اتهام تجاوز جنسی به چند نوجوان ۱۲ تا ۱۴ ساله دستگیر شده است.

حجم ویدیو: 3.30M | مدت زمان ویدیو: 00:00:31

به گزارش رکنا، هفته گذشته چند ویدئو عجیب و تکان دهنده فضای شبکه‌های مجازی را پر کرد. این ویدئوها نشان می‌داد که جوانی شرور در حال تجاوز Rape به چند نوجوان پسر است.

این جوان از دوستش می‌خواهد که فیلم تجاوزش را بگیرد. تهیه فیلم سیاه از سوی متهمان برای ترساندن قربانیان حادثه Incident و خانواده‌های آنان بوده تا ماجرا را افشا نکنند. احتمالا نه او نه همدستانش تصور نمی‌کردند که ویدئو‌های مجرمانه‌شان به سرعت فضای مجازی را پر می‌کند.

در فیلم‌هایی که به دست آمده چهار کودک با ترس و وحشت قربانی یک متجاوز Rapist هستند که به دوستش با اشاره می‌گوید فیلم بگیر. برخی مدعی اند تعداد قربانیان بیش از چهار نفر است.

با وجود این که اواخر هفته گذشته حساسیت‌های خبری در این باره ایجاد شد، اما ظاهرا این ماجرا به پیش از آن باز می‌گردد. براساس گزارش‌ها ویدئو‌های سیاه اواسط آبان در فضای مجازی منتشر شده است. پلیس Police اعلام کرده که ظرف شش ساعت عاملان واقعه را دستگیر کرده است.

روز پنج شنبه دادستان شوشتر نیز اعلام کرد که سه متهم این پرونده بازداشت شده اند. به گفته او "دو نفر آن‌ها به این عمل شنیع اقدام کرده و یک نفر از آن‌ها نیز به تهیه فیلم اقدام کرده است."

سید قادر موسوی در این باره توضیح داد: «در پی انتشار فیلم در فضای مجازی و اطلاع دادستانی از این موضوع این فرد دستگیر و با قرار بازداشت موقت روانه زندان Prison شد.» او افزود: «برخی از خانواده‌های این نوجوانان در دادسرا حضور یافته و تاکنون دو خانواده به طرح شکایت اقدام کرده‌اند.»

گفته می‌شود تعدادی از خانواده‌های قربانیان از ترس آبروی خود از شکایت در این پرونده خودداری کرده اند. البته شواهد دقیقی از این موضوع در دست نیست.

در روز‌های اخیر شایعات فراوانی در این باره منتشر شده، مثلا گفته می‌شد که پلیس خانواده‌های قربانیان را تهدید کرده که ماجرا را رسانه‌ای نکنند.

حسین پنبه دانه پور، فرماندار شوشتر در این باره توضیح داد: «چنین چیزی اصلا صحت ندارد و دادستان خانواده‌های محترم این کودکان را خواسته است، برخی شکایت خود را تحویل داده اند و برخی هم در حال تکمیل و تحویل اند تا به اعمال قانون Law از سوی قوه قضائیه کمک کند.»

در خبری دیگر گفته می‌شود که متهم اصلی پرونده یعنی احمد تن تن سال‌ها پیش به اتهامی دستگیر و محاکمه شده، اما به دلایل نامعلومی پس از مدتی آزاد شده است. دادگستری شوشتر در این باره توضیحی نداده، اما برخی رسانه‌ها می‌گویند ظاهرا این متهم به دلیل اینکه مشکل روانی داشته از زندان آزاد شده اشت.

فرماندار شوشتر در این باره گفته است: "البته این موضوع را دوستان قوه قضائیه با توجه به قانون باید پاسخ دهند، اما بر اساس پیگیری‌هایی که بنده انجام دادم، گفتند این فرد بیماری روانی دارد و طبعا به دلیل تأیید این موضوع آزاد شده است. باید این را در نظر بگیریم که ما درکشور قانون داریم و چیزی فراتر از قانون وجود ندارد و حتما دوستان ما در قوه قضائیه بر اساس قانون عمل کرده اند."

در همین رابطه سهراب گیلانی نماینده شوشتر و گتوند در گفتگو با روزنامه همشهری با بیان اینکه خانواده متهم "معلوم الحال" بوده اند گفته است: «شنیده‌ام که بیماری روانی دارد و حتی شنیده‌ام کارت قرمز دارد و از نیروی انتظامی و اداره اطلاعات خواسته‌ام که این مسئله را به‌طور دقیق و عمیق بررسی کنند.»

او افزود: "۲ متهم دیگر هم که فیلم‌ها را تهیه و پخش کرده‌اند، ۲ پسر جوان هستند که در جایی که فعلا نمی‌توانم اسمش را بگویم شاغل بودند. "

نماینده شوشتر با اشاره به دیدارش با دو متهم دیگر پرونده گفت: «وقتی از آن ۲ پسر جوان پرسیدم که چرا فیلم‌ها را منتشر کرده‌اند، جواب دادند که متهم اصلی پرونده سراغ آن‌ها رفته و از آن‌ها خواسته که هنگام آزار و اذیت پسران نوجوان از او فیلم بگیرند و بعد از آن هم پخش کنند. حتی از آن‌ها پرسیدم که از چه زمانی با متهم آشنا شده‌اند که جواب دادند از حدود ۶ یا ۷ ماه پیش، متهم اصلی در محله آن‌ها پرسه می‌زده و آن‌ها رفته رفته با او دوست شده‌اند؛ تا جایی که وی از آن‌ها چنین درخواستی کرده است. البته این ادعای اولیه متهمان است و باید کار‌های تخصصی و تحقیقات علمی صورت بگیرد تا مشخص شود که انگیزه آن‌ها از تهیه و انتشار فیلم‌ها چه بوده است؟»

زنگ خطر‌های یک ماجرای تکراری

این اولین بار نیست که در سال‌های اخیر بحث تجاوز به کودکان و نوجوانان به شکل گسترده‌ای مطرح می‌دهد. تجاوز و قتل Murder ستایش قریشی در خیرآباد ورامین، تعرض به آتنا اصلانی هفت ساله و کشته شدن او در پارس آباد اردبیل، آزار نوجوان پسر در مدرسه غیر انتفاعی در تهران از اتفاقاتی هستند که افکار عمومی را تکان داده است.

در تمام این اتفاقات کارشناسان به لزوم هوشیار سازی و آموزش‌های لازم به خانواده‌ها و حتی کودکان و نوجوانان تاکید کرده اند. برخی دیگر هم از کنار گذاشتن سند ۲۰۳۰ در سیستم آموزش و پروش کشور انتقاد کرده اند سندی که قائل به آموزش‌های ویژه در این حوزه بوده، اما به دلیل تعارض با فرهنگ و هویت اسلامی کنار گذاشته شد.

پروانه سلحشوری نماینده مجلس در این باره معتقد است: «موضوع مهم در مسائلی مثل تجاوز به کودکان این است که نگرش مردم را تغییر دهیم و اینگونه نباشد که در این مسائل جای مجرم و بزه‌دیده عوض شود. نکته دوم آموزش در مدارس و خانواده‌هاست. در خانواده‌های ایرانی از قدیم تابو‌هایی درخصوص مسائل جنسی مطرح بوده و به‌دلیل نوع تربیت خانواده و حجب و حیایی که بین والدین و فرزندان از قدیم وجود داشته این مسائل در پرده نگه داشته شده و درخصوص آن با فرزندان صحبت نمی‌شود؛ همین مسئله باعث می‌شود هر چند مدت یک‌بار شاهد بروز این مسائل تأسف‌بار در جامعه باشیم، حال آنکه باید این تغییر رویکرد اتفاق بیفتد و در ابتدا به خانواده‌ها آموزش‌های لازم داده شود و سپس آن‌ها بتوانند به بهترین شکل به کودکانشان آموزش دهند.»

تجاوز و چگونگی انتشار اخبار آن

یکی دیگر از مسائلی که پس از انتشار ویدئو‌های تجاوز به نوجوانان شوشتری حساسیت افکار عمومی را برانگیخته این است که انتشار این اخباری از این دست در چه سطحی باید انجام شود. موضوعی که روشن است این است که پخش ویدئو و یا تصاویر تجاوز به این نوجوانان تاثیر نابودگری بر روی زندگی آن‌ها خواهد داشت، اما با گسترش شبکه‌های اجتماعی و افزایش حوزه نفوذ پیشگیری از انتشار این ویدئو‌ها و تصاویر دشوار شده است.

در این رابطه محمد بلوری از روزنامه نگاران پیش کسوت حوزه حوادث Accidents معتقد است: «متاسفانه هیچ کنترلی در فضای مجازی وجود ندارد و عکس‌هایی را که رسانه‌های رسمی منتشر نمی‌کنند به‌راحتی در این فضا منتشر می‌شود؛ این در حالی است که رسانه‌ها به هیچ وجه حتی در روایت قتل‌های فجیع و قطعه قطعه کردن اجساد هم به جزئیات نمی‌پردازند؛ چرا که این کار هیچ نتیجه‌ای به جز آسیب به خانواده‌ها و التهاب جامعه به دنبال ندارد.»

او معتقد است: «انتشار عکس‌های نامناسب و جزئیات حوادث نه تنها هیچ کمکی به جامعه نمی‌کند، بلکه باعث آسیب بیشتر به خانواده‌ها نیز می‌شود.»

بلوری تاکید می‌کند که پلیس فتا در این زمینه باید نظارت بیشتری بر فضای مجازی داشته باشد.

اما سرهنگ تورج کاظمی رئیس پلیس فتای تهران‌بزرگ در این رابطه به روزنامه ایران گفت: «قسمتی در پلیس فتا هست که کارشناسان به‌رصد و پایش فضای مجازی می‌پردازند که گشت اینترنتی نام دارد. همکارانم با گشت‌زنی در فضای مجازی هرگونه تخلف یا مورد سوئی را که پیدا کنند ضمن جست‌وجو به شناسایی عاملان نشر و حتی بازنشر دهنده‌ها می‌پردازند و برخورد با این گروه‌ها و افراد انجام می‌گیرد. به‌هر‌حال کسانی که پس‌از دریافت و مشاهده یک فیلم یا تصویر مستهجن اقدام به انتشار می‌کنند و به اصطلاح آن را بازنشر می‌دهند نیز شناسایی می‌شوند. بعد از شناسایی این موضوع به مراجع قضایی گزارش می‌شود و اگر از سوی مراجع قضایی این اعمال مجرمانه تشخیص داده شود، دستور برخورد با متهمان صادر می‌شود.»

او افزود: "فضای مجازی بسیار گسترده است و با اینکه پلیس فتا مدام در حال رصد این فضا است، اما گسترده بودن آن باعث می‌شود که بعضی از موارد از دید ما مخفی بماند. این موضوع برای تمامی کشور‌ها و حتی تخصصی‌ترین پلیس‌های فضای مجازی هم صدق می‌کند. "اخبار 24 ساعت گذشته رکنا را از دست ندهید

حوادث اختصاصی رکنا را اینجا بخوانید:

تجاوز به دانشجوی 24 ساله توسط همکلاسی های شیطان صفت تجاوز به زن جوان در زندان زنان +عکس مهم ترین اخبار 24 ساعت گذشته رکنا رشیدپور: پراید 32 میلیون تومان؟ پرواز هم می کند !؟ +فیلم از موتور 800 میلیونی تا پورشه 1/5 میلیاردی / مزایده اموال بابک زنجانی آغاز شد این جوان مکار را می شناسید؟ / او در شمال تهران پرسه می زد +تصاویر لحظه انفجار مهیب یک زن تروریست انتحاری در مقابل پلیس +فیلم ازدواج با سگ تنها راه خوشبختی این مردان+عکس فیلم مصاحبه با پیرمرد 95 ساله ایرانی که پدر شد/ او 19 فرزند دیگر هم دارد! جدیدترین حضور زنان ایرانی در ورزشگاه+تصاویر اقدام نژاد پرستانه یک کافه در تهران !+عکس عکس / تولد یک نوزاد با 31 انگشت لباس عروس به قتل رسیده 56 هزار دلار فروخته شد +عکس این 7 دزد شمال تهران ماشین های مردم را به نام دیگران سند می زدند+عکس آیا صادق هدایت مشکل اخلاقی داشت؟ / ادعای عجیب افخمی به نویسنده مشهور

منبع: رکنا

خبر بعدی:

«دختر شیطان ۲» در سال ۹۹ ساخته می شود/فیلمنامه «حسن کچل» آماده شد

به گزارش خبرنگار حوزه سینما  گروه فرهنگی باشگاه خبرنگاران جوان، بخش تولیدات سینمایی در این هفته به دلیل برگزاری جشنواره فیلم فجر خلوت و کم رونق بود.

قربان محمدپور تهیه کننده و کارگردان سینما از ساخت «دختر شیطان ۲» در سال ۹۹ خبر داد. «دختر شیطان ۱» توسط همین کارگردان ساخته شده است.

فیلمبرداری جدیدترین ساخته سینمایی مصطفی کیایی با نام «مطرب» ادامه دارد در این فیلم پرویز پرستویی ، محسن کیایی ، الناز شاکردوست و ... بازی می کنند.

نگارش فيلمنامه سينمايی «زنبور كارگر» به نويسندگی سعيد نعمت اله به پايان رسيد.

نادره ترکمانی از تکمیل شدن نسخه سینمایی فیلمنامه «حسن کچل» خبر داد.

گفتنی است برگزاری جشنواره فیلم فجر روی بخش انتشار خبرهای تولیدات سینمایی تاثیر مستقیم داشت و آن را از رونق انداخته بود البته که این امر طبیعی است چون مهمترین خبرهای تولیدی سینما در صورت همزمانی انتشار با خبرهای جشنواره فیلم فجر دیده نمی شد و اکثر صاحبان آثار ترجیح دادنداخبار سینمایی خود را به بعد از اتمام این رویداد فرهنگی هنری موکول کنند.

انتهای پیام/

مهمترین اخبار تولیدات سینمایی در بهمن ماه ۹۷

بازی تندروهای ایران در زمین دونالد ترامپ و پیامک‌باران مصلحت نظام| اگر برجام نبود و اگر FATF نباشد

فشار برای عدم تصویب پالرمو با طومار و تحصن در مساجد، یک روز قبل از جلسه مجمع

خواهر جانسون به نشانه مخالفت با بریگزیت برهنه شد!

کلیدواژه: تجاوز Rape فیلم حادثه Incident فضای مجازی متجاوز Rapist پلیس Police زندان Prison قانون Law روزنامه قتل Murder اخبار حوادث Accidents پلیس فتا دستگیر تجاوز جنسی شیطان صفت تجاور تجاوز در شوشتر احمد تن تن عکس فیلم دختر ازدواج پاکستان دانشجو ایران همسرش کشف مرد

منبع این خبر، وبسایت www.rokna.net است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۲۱۶۰۱۴۷۸ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

دیگر خبرها

 • چنبره طلاق بر زندگی زوج‌های جوان/شبکه‌های مجازی عامل اصلی خیانت زوجین به یکدیگر است
 • دکتر شیطان گناهکار شناخته شد
 • از رقص شیطان در خاش تا عدم رضایت صالحی از NPT
 • کار دشمن دلهره‌ افکندن است؛ مال امروز هم نیست، همیشه بوده
 • شیطان انسان را از راه امن الهی گمراه می‌کند
 • وقتی دی‌ماریا شیطان را درس می‌دهد
 • دژاگه صدای اعتراض استقلالی‌ها را درآورد/ واکنش تبریزی‌ها به رقص شال شفر
 • امام جمعه مشهد: عادی‌سازی عار و ننگ گناه برای انسان کارکرد اصلی شیطان است
 • شیطان می تواند انسان را در نقطه انحراف کامل قرار دهد
 • جشنواره رقص؛ ریشخندی به زلزله‌زدگان!
 • بشیر حسینی: راه مراقبت از کودکان حذف فضای مجازی نیست/سیدآبادی:درعصر دیجیتال کنترل چی ها نمی توانند کار را پیش ببرند/ شیخ‌الاسلامی: نیازمند شناخت افکار و نیازهای کودکان در فضای مجازی هستیم
 • نقشه پلید برای یک زن مشهدی / خواستگاری فقط بهانه ای شیطان بود + عکس
 • شعرخوانی احمد بابایی در اختتامیه سوگواره حریر سوخته+ فیلم
 • (تصاویر) رقص با شمشیر پادشاه عربستان
 • اندکی با اُستادِ شیطان آشنا شویم
 • هفت هزار طلایه دار امر به معروف در خراسان رضوی ساماندهی شدند
 • نشست تخصصي پوياسازي امر به معروف و نهي از منکر برگزار شد
 • رقص ضدانقلاب روی خون شهدای امنیت
 • جزییات بی آبرویی همسایه در شهرک اکباتان +عکس