خبرگزاری میزان- نوبخت گفت: سقف هزینه‌ای بودجه‌ای سال آینده را در کف قرار دادیم و معتقدیم که باید منابع بودجه سال ۹۸ بسیار مطمئن باشد. به گزارش خبرنگار گروه فضای مجازی خبرگزاری میزان،۲۲ میلیون نفر در یمن به غذا دسترسی ندارند، تکذیب خبر لغو تحریم‌های ایران در ازای خروج از سوریه، استقرار صد‌ها نظامی آمریکایی در شمال شرق سوریه، هشدار مقتدی صدر: موصل در خطر است و خداحافظی رانندگان با سرعت بالا اینها عناوین اخباری هستند که می توانید در بسته خبری امروز مرور کنید.

  تکذیب خبر لغو تحریم‌های ایران در ازای خروج از سوریه

فارس، «سرگئی ریابکوف» معاون وزیر خارجه روسیه امروز (چهارشنبه) گزارش‌های اخیر مبنی بر درخواست لغو تحریم‌های ایران در ازای خروج این کشور از سوریه را تکذیب کرد.

بنا بر گزارش خبرگزاری «تاس»، ریابکوف در گفتگو با خبرنگاران تأکید کرد، روسیه هیچ پیشنهادی به رژیم صهیونیستی و آمریکا مبنی بر لغو بخشی از تحریم‌ها علیه ایران در ازای خروج این کشور از سوریه نداده است.بر اساس این گزارش، روز گذشته، گزارش‌هایی منتشر شد که مدعی بود «روسیه ظاهرا از اسرائیل و آمریکا درخواست کرده تحریم‌های یکجانبه را لغو کنند تا نیرو‌های ایران از سوریه خارج شوند».معاون وزیر خارجه روسیه تصریح کرد: «در خصوص این جنبه خاص لغو تحریم‌ها در ازای اقدام خاصی، من نمی‌توانم این موضوع را تأیید کنم... شاید طرح‌های نزدیکی مد نظر بوده باشد، اما چنین طرحی اصلا مطرح نشده است؛ و حتی آن طرح‌ها نیز اصلا ارائه نشده است».ریابکوف علاوه بر این تأکید کرد که روسیه در حال مشورت با اتحادیه اروپا در خصوص ایجاد سازوکاری برای حفاظت از شرکت‌هایی است که تعاملات تجاری با ایران دارند.   ۲۲ میلیون نفر در یمن به غذا دسترسی ندارند
خانم «آسترید استکلبرگ»، کارشناس سازمان ملل متحد سه شنبه (۲۹ آبان) گفت که مردم یمن در شرایط بسیار بدی زندگی می‌کند.او که در همایش «ایجاد جوامع مسالمت‌آمیز در کشور‌های درگیر با جنگ مانند سوریه، لیبی و یمن» سخنرانی می‌کرد، گفت: «بیش از ۲۲ میلیون نفر در یمن به غذا، درمان و نیاز‌های ضروری احتیاج دارند».

کارشناس سازمان ملل متحد گفت که گزارش‌های متعلق به قشر‌های مختلف جامعه یمن «دقیق» است و بسیاری از شهروندان این کشور در مرحله خطرناکی هستند.او افزود: «بیماری وبا میلیون‌ها نفر از شهروندان یمن را تهدید می‌کند و این بیماری بزرگترین بحرانی است که با آن درگیر هستند».به گزارش خبرگزاری اسپوتنیک روسیه، خانم آسترید استکلبرگ همچنین گفت که یمن بزرگترین کانون انتشار وباء در قرن بیست و یک است و باید با همکاری جمعی باید حل شود.ائتلاف سعودی و اماراتی از ابتدای سال ۹۴ به یمن حمله و این کشور را از زمین، دریا و آسمان محاصره کرد.   استقرار صد‌ها نظامی آمریکایی در شمال شرق سوریه
مهر، رسانه‌های ترک به نقل از منابع محلی گزارش دادند آمریکا صد‌ها نفر از نظامیان خود را در مناطق شمال شرق سوریه نزدیک به مرز عراق و ترکیه مستقر کرده است.
image
بر این اساس طی روز‌های اخیر بیش از ۵۰۰ نظامی آمریکایی در مناطق تحت کنترل شبه نظامیان کرد در خاک سوریه مستقر شده اند.رسانه‌های ترک تاکید کردند اقدام آمریکا در استقرار نظامیانش در این مناطق، با هماهنگی کامل با شبه نظامیان پ. ک. ک. انجام گرفته است.   کاخ سفید دفتر روابط‌عمومی «بن سلمان» است!

«باب کورکر» رئیس کمیته روابط خارجی مجلس سنای آمریکا از بیانیه دونالد ترامپ رئیس جمهوری آمریکا در دفاع از محمد بن سلمان انتقاد کرد.در همین رابطه، کورکر نوشته است: هرگز فکر نمی‌کردم روزی را ببینم که کاخ سفید به دفتر روابط عمومی ولیعهد سعودی تبدیل شود.

به این ترتیب، کورکر که از حزب جمهوریخواه است، برای نشان دادن جنبه‌های فراحزبی انتقاد از ترامپ، به کارزار «باب منندز» سناتور دموکرات و دیگر عضو بلندپایه کمیته روابط خارجی پیوست و خواستار روشنگری در خصوص نقش بن سلمان در قتل جمال خاشقجی روزنامه‌نگار سعودی شد.درحالی که سازمان اطلاعات مرکزی آمریکا (سیا)، بن سلمان را به مشارکت در قتل خاشقجی متهم می‌کند؛ ترامپ همچنان به بی‌گناه جلوه دادن وی به بهانه ضرورت حفظ رابطه با ریاض ادامه می‌دهد.به همین دلیل، وی دیروز در بیانیه‌ای مدعی شد: سیا هنوز در تحقیقات خود پیرامون این موضوع به نتیجه نهایی نرسیده است و به صورت صد در صد میزان ارتباط وی با این حادثه را تعیین نکرده است.وی همچنین گفت: در صورت شرکت ولیعهد سعودی در نشست سران بیست کشور بزرگ صنعتی در بوئنوس آیرس آرژانتین با وی دیدار خواهد کرد.   هشدار مقتدی صدر: موصل در خطر است

تسنیم، مقتدی صدر رهبر جریان صدر در توئیتی در صفحه شخصی خود در توئیتر نوشت شهر موصل در خطر است.وی با اشاره به فعالیت مفسدان تاکید کرد هسته‌های تروریسم در موصل فعال شده است.خاطر نشان می‌شود نیرو‌های امنیتی با کمک نیرو‌های حشد شعبی توانستند استان نینوا از جمله شهر موصل مرکز آن را در اواخر آگوست ۲۰۱۷ میلادی به طور کامل از اشغال گروه تروریستی داعش آزاد کنند.   image   خداحافظی رانندگان با سرعت بالا
سیدحسین افضلی عضو کمیسیون عمران مجلس با اشاره به مجوز سازمان برنامه و بودجه برای خرید و به کارگیری ۲ هزار دوربین ثبت تخلف در جاده ها، اظهار کرد: قطعا گسترش تجهیزات نظارتی و انتظامی در جاده‌ها می‌تواند آثار مثبتی را برای کشور به دنبال داشته باشد. کاهش تصادفات جاده‌ای یکی از آثار مثبت به کارگیری گسترده این دوربین‌هاست، امروز به واسطه کمبود این دوربین‌ها در جاده ها، رانندگان بدون هیچ ترسی اقدام به تخلفات رانندگی می‌کنند.

وی تصریح کرد: بر اساس آمار سال گذشته حدود ۱۶ هزار نفر تلفات جانی ناشی از تصادفات جاده‌ای داشتیم که خطای انسانی حدود ۷۰ درصد در بروز تصادفات جاده‌ای تأثیرگذار بوده است.وی ادامه داد: این مسئله نشان می‌دهددر صورت کاهش خطای انسانی می‌توان درصد بالایی از تصادفات جاده‌ای را کاهش داد، از این رو گسترش نظارت‌های انتظامی در جاده‌ها می‌تواند رانندگان را در راستای رانندگی بی خطر هدایت کند.به گفته وی، سرعت غیرمجاز یکی از مولفه‌های اصلی در بروز تصادفات جاده‌ای است، از این رو باید از هر طریقی چه افزایش نیرو‌های پلیس جاده‌ای و چه گسترش دوربین‌های ثبت تخلف، از تشدید این مسئله جلوگیری کرد.عضو کمیسیون عمران مجلس گفت: آمار‌ها و گزارش‌ها نشان می‌دهد در جاده‌هایی که در آن‌ها دوربین ثبت تخلف نصب شده، آمار تصادفات و تخلف قانونی به میزان محسوسی کاهش پیدا کرده است. از این رو انتظار می‌رود با افزایش این دوربین‌ها در جاده‌ها میزان تصادفات کاهش محسوسی داشته باشد.   تکلیف مجلس به بانک‌های دولتی برای بهبود معیشت فرهنگیان
ایرنا، نمایندگان مجلس شورای اسلامی در جلسه علنی امروز ماده یک طرح تنظیم برخی از مقررات مالی، اداری و پشتیبانی وزارت آموزش و پرورش را با ۱۵۴ رای موافق، ۱۶ رای مخالف و ۷ رای ممتنع از مجموع ۲۰۸ نماینده حاضر در جلسه علنی تصویب کردند.
image
بر اساس این ماده معادل یک درصد درآمد شرکت‌ها و بانک‌های دولتی و موسسات انتفاعی وابسته به دولت در قانون بودجه سنواتی در ردیف خاص، پیش بینی و به سر جمع اعتبارات هزینه‌ای و تملک دارایی‌های سرمایه‌ای وزارت آموزش و پرورش اضافه می‌شود تا در جهت توسعه عدالت آموزشی، بهبود معیشت فرهنگیان، تامین سرانه آموزش و پرورش و پرداخت مطالبات فرهنگیان هزینه شود.بر اساس این مصوبه، این اعتبار صددرصد تخصیص یافته تلقی می‌شود و خزانه داری کل کشور موظف است به صورت ماهانه حداقل یک دوازدهم یک درصد کل درآمد‌های سال قبل را به وزارت آموزش و پرورش پرداخت کرده و در پایان سال مالی با شرکت‌ها و بانک‌های مذکور تسویه کند.   نوبخت: با بسته‌های جبرانی به مردم کمک می‌کنیم
محمدباقر نوبخت رئیس سازمان برنامه و بودجه پس از جلسه امروز هیأت دولت در جمع خبرنگاران گفت: تلاش ما آن است که با بسته‌های جبرانی به بخش زیادی از جامعه کمک کرده و وضعیت فعلی را جبران کنیم.

وی افزود:‌در فرصت مناسبی با توجه به ویژگی‌های سال ۹۸ در خصوص بودجه آن توضیحاتی را خواهم داد، ضمن اینکه باید خود را برای گذر از تحریم آماده کنیم و به همین دلیل است که منابع و مصارف کشور متفاوت از سال جاری است. وی تصریح کرد: سقف هزینه‌ای بودجه‌ای سال آینده را در کف قرار دادیم و معتقدیم که باید منابع بودجه سال ۹۸ بسیار مطمئن باشد. رئیس سازمان برنامه و بودجه اظهار کرد: با احتیاط درباره نفت، مالیات و برای استفاده از اوراق مشارکت و بازپرداخت آن، برای بودجه سال آینده رفتار خواهیم کرد، به همین دلیل است که، چون بازپرداخت این اوراق معطوف به سال‌های گذشته است، نسبت به استفاده از آن احتیاط خواهیم کرد.   پیام بن سلمان به اردوغان درباره خاشقجی

ایسنا، یکی از مقامات دولت ترکیه از پیغام محمد بن سلمان به اردوغان مبنی بر درخواست وی برای پایان دادن به این پرونده به شکلی آبرومندانه خبر داده است.
image
بر اساس این گزارش، بن سلمان پیشنهاد داده که در ازای بسته شدن این پرونده، همه اختلافات دوجانبه و منطقه‌ای عربستان و ترکیه به نفع طرف ترک حل و فصل شود. با وجود این پیشنهاد، اردوغان تنها به دنبال کنار رفتن محمد بن سلمان از قدرت در عربستان است که این موضوع به کودتای ترکیه در سال ۲۰۱۵ و نقش عربستان در آن باز می‌گردد.این سایت با اشاره به وضعیت بغرنج محمد بن سلمان در منطقه و محیط بین‌الملل عنوان کرد: موضع دولتمردان آمریکا نیز در این باره دچار تشتت شده و اتخاذ تصمیم واحد با وجود تضارب آرا بعید به نظر می‌رسد.بر اساس این گزارش، محمد بن سلمان گفته که تنها امیدش دونالد ترامپ، رئیس جمهوری آمریکاست و حتی حاضر شده برای نجات خود از این پرونده مبلغ ۲۰۰ میلیارد دلار در قالب قرارداد‌های تجاری به ترامپ بدهد، اما تاکنون تضمینی برای بقای خود نیافته است.پرونده خاشقجی تبدیل به رسوایی بزرگی برای محمد بن سلمان در سطح منطقه‌ای و بین المللی شده و او همه تلاشش را برای رهایی از آن به کار بسته است.   شایعه افزایش قیمت بنزین تکذیب شد
بیژن نامدار زنگنه، وزیر نفت، در حاشیه جلسه امروز (۳۰ آبان) هیئت دولت درباره احیای کارت سوخت گفت: مسئله ما سهمیه‌بندی و تغییر قیمت نیست.وی ادامه داد: اعلام می‌کنیم که از تاریخ سوم الی ۲۴ آذر، افراد در سامانه دولت همراه ثبت‌نام کنند تا کارت سوخت برای آنان صادر شود.

وزیر نفت با بیان اینکه همه کارت سوخت دارند، افزود: تغییر قیمت حامل‌های انرژی باید در لایحه‌ای که دولت به مجلس می‌دهد، در مجلس تعیین شود؛ این مسئله کارت سوخت ربطی به افزایش قیمت ندارد.زنگنه تصریح کرد: تولید بنزین، کفاف مصرف کشور را می‌دهد.   انتهای پیام/
خبرگزاری میزان: انتشار مطالب و اخبار تحلیلی سایر رسانه‌های داخلی و خارجی لزوماً به معنای تایید محتوای آن نیست و صرفاً جهت اطلاع کاربران از فضای رسانه‌ای منتشر می‌شود.

۵۰ درصد مجلس به دنبال فروپاشی نظام؟| چرا قوه قضائیه مستندات کریمی‌قدوسی را مطالبه نمی‌کند؟

گرانی آجیل و راه‌حل رئیس انجمن پسته: مردم امسال گرانی پسته را درک و تحمل کنند!

عکس/ مراسم ختم پیام صابری

کلیدواژه: وزیر نفت جنگ یمن قیمت بنزین سازمان برنامه و بودجه فرهنگیان تصادف

منبع: خبرگزاری میزان

منبع این خبر، وبسایت www.mizanonline.com است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۲۱۶۲۰۳۲۰ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

دیگر خبرها

 • تقویت قلب و عروق با ورزش
 • انعقاد قرارداد بیمه تکمیلی رانندگان برون شهری
 • رانندگان به تجمع تشویق شدند؟
 • اردبیل|سرعت تندباد در مشگین‌شهر به ۱۴۰ کیلومتر بر ساعت رسید
 • کشته شدن 3404 نفر در زمستان سال گذشته / سرعت و سبقت غیرمجاز،عامل 76 درصد از تصادفات جاده ای
 • سرعت وزش باد در اشنویه به 94 کیلومتر بر ساعت رسید
 • زمان وقوع حوادث جاده اي چه کنيم؟
 • چند روایت درباره رانندگی به سبک ایرانی!
 • دانلود Speedtest.net Premium 4.2.5 نرم افزار تست سرعت اینترنت اندروید
 • رانندگی به سبک ایرانی
 • سریع‌ترین حیوان روی زمین با سرعت ۳۲۱ کیلومتر+عکس
 • حسام‌ آشنا: روحانی سال ۱۳۹۲ کاندیدای محبوب مردم نبود
 • اجرای طرح تن- کیلومتر برای محاسبه دستمزد رانندگان خودروهای سنگین
 • تخصیص اعتبارات برای بیمه تاکسیران ها/یک سال است رانندگان در صف نوسازی هستند
 • تخلفات سرعت غیرمجاز خراسان جنوبی ۱۹ درصد بالاتر از میانگین کشوری است
 • معاملات دیروز فرابورس به دلیل عدم دسترسی عادلانه سهامداران به سامانه باطل شد/ عرضه اولیه امروز به قوت خود باقی است
 • ­رقابت موتورسواران تشنـه سرعت
 • الزام رانندگان در رعایت سرعت مطمئنه و فاصله طولی
 • لزوم رعایت سرعت مطمئنه و فاصله طولی در رانندگی
 • لزوم رعایت سرعت مطمئنه و فاصله طولی