خبرگزاری مهر: دکتر «راشد الراشد» از رهبران معارضه بحرینی ورئیس دفتر سیاسی جریان العمل الإسلامی؛ پیام تشکری ویژه‌ای را به رئیس و اعضای هیئت طومار مردمی که درصدد تشکیل شورای تدوین قانون اساسی ملی بحرین هستند ارسال کرد.

این پیام به شرح زیر است:

شما در این طومار دست به کار بزرگی که راه روشنی برای توقف دیکتاتوری و استبداد آل خلیفه و اربابان غربی آن‌ها در بحرین است زدید.

شما با حفظ این حرکت آن را در تاریخ ثبت و به یادمان خواهید سپرد؛ و ملت بحرین هیچگاه شهدای قهرمان و جان فشانی و فداکاری‌های صورت گرفته در راه عزت و کرامت را فراموش نخواهد کرد.

الْحَمْدُ لِلَّهِ رَبِّ الْعالَمینَ والصَّلَاهُ وَ السَّلَامُ عَلَی نَبِیِّنَا مُحَمَّدٍ وَ عَلَی أهلِ بَیتِهِ الطَّیِّبینَ الطَّاهِرینَ.

خداوند متعال درقرآن مجید می‌فرماید:

پس هنگامی که طالوت لشکر کشیده سپاه خود را گفت:: (خدا شما را به نهر آبی آزمایش کند، هرکه از آن بیاشامد از من وهم آئین من نیست ومن هرکه به هیچ نیاشامد یا کفی پیش برنگیرد از من وآیین من خواهد بود، پس همه سپاهش آشامیدند به جز عده قلیلی از آن‌ها، وچون طالوت وسپاه مومنش از نهر گذشتند «ومواجه با دشمن شدند لشکر بیمناک گشته» گفتند: ما راتاب مقاومت جالوت وسپاه او نخواهد بود. آنان که با لقاء وحشمت خدا وثواب آخرت معتقد بودند (ثابت قدم مانده) گفتند: چه بسیار شده که گروهی اندک به یاری خدا به سپاهی بسیار غالب آمده وخدا با صابران است» سوره بقره آیه ۲۴۹

پس از سلطه واستیلای آل خلیفه برقدرت دربحرین درسال ۱۷۸۳میلادی درحدود ۲۳۵ سال پیش، کشور بحرین از نظام استبدادی و دیکتاتوری فراگیر رنج می‌برد و این رژیم با اشغال وغصب قدرت واحتکار منابع، فضای خفقان واستبداد را حاکم کرده و مردم قهرمان با فدا کردن هزاران شهید وقربانی، خواستار آزادی و کرامت بوده اند وبا تداوم قیام‌ها و انقلاب‌های پی درپی خواستار حقوق تضیع شده خود بودند درحالی که رژیم آل خلیفه با به کارگیری روش سرکوب وارعاب براساس سیاست‌های مشت آهنین وگشودن آتش برمردم، موجب قربانی شدن صد‌ها بلکه هزاران انسان بی گناه از مردم شریف بحرین گردیده است.

درشرایط کنونی این کشور شاهد انقلاب تاریخی بزرگی است که همه مردم که حق شهروندی دارند درآن شرکت دارند وخواستار برکناری سلطه استبدادی وحکومت دیکتاتوری هستند.

این انقلاب از ۱۴ فوریه ۲۰۱۱ وتاکنون ادامه دارد وتوانست چهره مخوف رژیم آل خلیفه را افشاء ومشروعیت آن را تا ابد زیر سوال ببرد.

آل خلیفه برای انتقام گیری از این انقلاب کینه‌های تاریخی خود را برملا ساخته وسینه‌های مردم را آماج گلوله وآتش خود قراردادند و تاکنون از بدو انقلاب شکوهمند فوریه تاکنون بیش از ۳۰۰ نفر شهید شدند. آل خلیفه به این جنایت بسنده نکرده بلکه از مردم انتقام گیری‌های مختلف از جمله اعطاء تابعیت سیاسی به مزدوران خارجی نموده تا درساخت و ترکیب جمعیتی بحرین ایجاد اختلال نموده و با تضیعف جایگاه مردم اصیل دربحرین بتوانند به سلطه غاصبانه خود تداوم دهند و منابع کشور را به تاراج ببرند و برای تحقق این هدف شوم و انتفام از مردم از طریق شرکت‌های روابط عمومی و پرداخت رشوه‌های سخاوتمندانه وجدان‌های بی ارزش را خریداری کنند تا بتواند چهره‌های ددمنشانه خود را بازسازی و زیبا جلوه دهند.

در آستانه انتخابات فرمایشی که رژیم با به کارگیری همه توان وامکانات خود تلاش دارد آن را با موفقیت آمیر نشان دهد وبه جهانیان اعلام کند که پیامد‌های انقلاب مردمی به پایان رسیده وشرایط به حالت طبیعی و بطور شروع بازگشته است، ولی از داخل بحرین سازمان ملی طومار مردمی توسط شهروندان غیور اعلام موجودیت کرده و سرکارخانم مروه حمید با اعلام فراخوان و صدور طومار به جهانیان اعلام کرد که مردم بحرین خواستار عدالت ودمکراسی هستند و ثابت کرد که روند مبارزه که با برکناری رژیم دیکتاوری و استبداد وحکومت نامشروع آغاز شده است هنوز با عزم وثبات و قاطعیت ادامه دارد و خواسته‌های مشروع مردم تا تحقق آن تداوم دارد. این اقدام درحالی آغاز شد که از دستاورد‌های وفداکاری‌های مردم از ۲۳۵ سال گذشته از بدو فرمانروایی غاصبانه آل خلیفه وتاکنون حمایت وپاسداری می‌کند و تأکید دارد که مردم بزرگوار بحرین با عزم وپایداری خواستار دستیابی به آزادی ور‌هایی از این نوع برده داری وبهره کشی ونظام تمامیت خواه دیکتاتوری واستبدادی می‌باشند.

ضمن تجلیل ودورود به سازمان ملی طومار مردمی ورئیس آن سرکار خانم مروه حمید از این دستاورد تاریخی بزرگ که توانست فرصت سرکوب انقلاب شکوهمند فوریه را از رژیم نامشروع بگیرد و باتقدیر وسپاس به همه دست اندرکاران این سازمان وکارگروه‌های این طومار و فراخوان مردمی از اقدام شایسته آنان در زنده نگاه داشتن مبارزات سرسختانه مردم و حفظ و پاسداری ازآن، بی تردید تاریخ اقدام ونقش این گروه را فراموش نخواهد کرد، زیرا این اقدام در این شرایط سخت و دشوارکه رژیم تلاش داشت تا اراده مردم را درهم شکند و سرکوب نماید، ولی قهرمانان این سازمان ملی توانستند مردم شریف وغیور بحرین را سربلند کنند.

رجاء واثق داشته باشید که با مبارزات مردمی بزرگ خود توانستید درعمق خاک پاک بحرین نهال پیروزی بزرگی را بکارید تا دوران ظلم وفساد واستبداد به پایان برسد و دوره زوال رژیم دیکتاتوری وبرکناری استبداد از میهمن عزیز، آغاز گردد؛ و به درستی خداوند متعال وعده حق داده است ونرید ان نمّن علی الذین استضعفوا فی الارض ونجعلهم ائمه ونجعلهم الوارثین. القصص آیه ۵

جهانگیری: بودجه دولت تبدیل به گوشت قربانی شده| پیام بودجه، پیام غیرعادی‌بودن شرایط است

ادای احترام اینستاگرامی نماینده سراوان به خودش +عکس

واکنش نماینده‌ مجلس به انتشار فیلم توهین‌اش به یک کارمند

کلیدواژه: معارض بحرینی طومار مردمی

منبع: فردا

منبع این خبر، وبسایت www.fardanews.com است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۲۱۶۲۳۳۸۶ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

دیگر خبرها

 • گرامیداشت گسترده روز شهید در بحرین در سایه ادامه فضای سرکوب و خفقان
 • ادعای سفیر بحرین در عربستان: ایران قصد کودتا در بحرین را داشت
 • ادعای سفیر بحرین در ریاض: با کمک عربستان، تلاش برای کودتا و نقشه ایران را ناکام گذاشتیم
 • تلاش ایران برای کودتا در بحرین!
 • تهمت جدید منامه درباره تلاش ایران برای کودتا در بحرین!
 • بحرین هوای ولیعهد سعودی را دارد
 • ادعای منامه درباره تلاش ایران برای کودتا در بحرین!
 • العالم انعکاس مي دهد؛ صداي اعتراض مردم بحرين از ادامه سرکوب ها
 • ادعاهای بی اساس سفیر بحرین در ریاض علیه ایران
 • بحرین از بن‌سلمان تمام قد دفاع کرد
 • نقشه عربستان، امارات و بحرین برای اشغال قطر فاش شد
 • دولت انگلیس به حمایت های خود از رژیم آل خلیفه پایان دهد
 • صدای اعتراض مردم بحرین از ادامه سرکوب ها
 • سخنگوی جنبش نجباء : ملت بحرین جزئی از اردوگاه مقاومت هستند
 • بهترین عملکرد بحرین در جام‌ملت‌های آسیا +عکس
 • الجزیره از توطئه مشترک عربستان، امارات و بحرین برای اشغال قطر در سال ۱۹۹۶ پرده برداشت
 • تسهیلات خرید و ساخت مسکن اعضای هیئت علمی علوم پزشکی افزایش یافت
 • حمایت بحرین از اقدام استرالیا درباره قدس اشغالی
 • آزادی مسن‌ترین بانوی مبارزه بحرینی
 • آزادی مسن‌ترین بانوی مبارز بحرینی +عکس