فرارو- در پی جنجال گسترده به دلیل حضور محمد بن سلمان در اجلاس بین‌المللی گروه ۲۰ به دلیل قتل جمال خاشقجی حضور او در این اجلاس هم بی‌حاشیه نبود به طوریکه او در جریان گرفتن عکس دسته جمعی رسمی رهبران و شخصیت‌های برجسته در اجلاس گروه ۲۰ در بوئنوس آیرس آرژانتین مورد بی‌توجهی قرار گرفت و در حاشیه بود.  
با افتتاح اجلاس سران گروه ۲۰ در بوئنوس آیرس نگاه‌ها متوجه حضور ولیعهد سعودی بود و دوربین‌های عکاسان روی تعامل و برخورد رهبران و مقامات جهان با او متمرکز بودند؛ کسانی که از نحوه برخورد عربستان با پرونده قتل جمال خاشقجی عصبانی شکایت داشته‌اند.
بعد از گرفتن عکس، رهبران جهان او را مورد بی‌اعتنایی قرار دادند و به همین دلیل این حاکم دوفاکتوی سعودی به سرعت بدون هیج دست دادنی و صحبتی با هیچ یک از مقامات محل را ترک کرد.   بیشتر بخوانید
(تصاویر) نشست جی‌۲۰؛ از بی‌محلی به "شاهزاده" تا نجات زمین!
به نوشته روزنامه فرامنطقه‌ای القدس العربی، این در حالی است که محمد بن سلمان در اولین تصویر رسمی که رهبران شرکت کننده را نشان می‌داد اولین کسی بود که سکوی مربوط به گرفتن عکس رهبران شرکت کننده در اجلاس را ترک کرد.  
تنها کسی که با گرمی از بن سلمان استقبال کرد ولادیمیر پوتین بود که با لبخند و گشاده رویی با او دست داد. پوتین و بن سلمان در جریان نشست نیز در کنار یکدیگر نشستند.   بیشتر بخوانید: چرا فقط پوتین با بن‌سلمان در آرژانتین گرم گرفت؟ (ویدئو) خوش و بش صمیمانه محمد بن سلمان و پوتین
قبل از افتتاحیه اجلاس سران گروه ۲۰ محمد بن سلمان حدود یک ساعت قبل از افتتاحییه رسمی نشست، مورد استقبال رئیس‌جمهوری آرژانتین قرار گرفت و رئیس جمهوری آرژانتین قبل از اجلاس با او درباره شکاوی علیه او در خصوص نقض حقوق بشر و جرایم جنگی و پرونده خاشقجی صحبت کرده بود.
همچنین رسانه‌ها تصاویری از دیدار رهبران اندکی با او در اجلاس از جمله امانوئل ماکرون،‌ رئیس‌جمهوری فرانسه را منتشر کردند که آن هم حاوی پیام بسیار جدی ماکرون به او درباره یمن و خاشقجی بود.  به نظر می‌رسد در حاشیه نشست گروه ۲۰ در آرژانتین، محمد بن سلمان لحظات پر استرسی را پشت سر گذاشته است. به دلیل قتل جمال خاشقجی، روزنامه‌نگار منتقد، در کنسولگری عربستان در استانبول، اغلب توجه رسانه‌ای بر تحرکات بن سلمان در این نشست متمرکز بود. دوربین‌های رسانه‌ها توانستند یگ گفتگوی صریح بین ولیعهد سعودی و ایمانوئل ماکرون، رئیس‌جمهور فرانسه، را ثبت‌وضبط کنند. ماکرون در حالی که به چشمان بن سلمان نگاه می‌کرد بسیار قاطعانه حرف می‌زد. در مقابل او، بن سلمان، سرش را تکان می‌داد.

در این گفتگو بن سلمان به ماکرون گفته «نگران نباش»، اما ماکرون پاسخ داد: «من نگران هستم». در جایی دیگر، ماکرون می‌گوید: «تو به حرف من گوش نمی‌دهی». بن سلمان، پاسخ داد: «البته گوش خواهم داد».

بیشتر بخوانید
(ویدیو) هشدار صریح ماکرون به بن سلمانبن سلمان در گوشه صف دوم رهبران ایستاده بود و ابتدا بسیار علاقه‌مند به دست دادن با رهبران بود اما اکثر مقامات به رغم اینکه بن سلمان اولین کسی بود که از کسانی که برای عکس گرفتن می‌آمدند، استقبال می‌کرد با او دست ندادند.  
منابع خبری اظهار کردند، براساس پروتکل تنظیم شده آرژانتین عمدا بن سلمان در گوشه تصویر قرار داده شده بود تا بقیه رهبرانی که تمایلی به عکس با او ندارند در کنار او نباشند.
  رجب طیب اردوغان، رئیس‌جمهوری ترکیه که مورد توجه رسانه‌ها بود کاملا نسبت به بن سلمان بی‌توجه بود به رغم اینکه بارها با او رو در رو شد و از کنار او گذشت اما هیچ توجهی به او نکرد و کاملا علامت‌ تعجب‌ها در زمان عبور اردوغان از کنار بن سلمان و بی‌توجهی‌اش به او روی صورت بن سلمان مشخص بود.  
حتی بزرگترین حامی بن سلمان یعنی دونالد ترامپ هم تنها به نگاهی به سمت او بسنده کرد و بن سلمان نیز به او لبخند زد اما ترامپ بدون صحبت با بن سلمان رد شد و رفت.

کاخ سفید نیز در روز جمعه اعلام کرد، دونالد ترامپ و بن سلمان با هم تعارفات معمول داشتند و هیچ بحث جدی انجام ندادند.

این مسؤول کاخ سفید که نامش را فاش نکرد به سی‌ان‌ان گفت: در جریان گرفتن عکس یادگاری رهبران با هم صحبت کردند ترامپ و بن سلمان نیز با هم احوال پرسی کردند.  
اما در تلاش برای زدودن سایه جنایت قتل خاشقجی و جنگ یمن بر اجلاس گروه ۲۰ وزارت خارجه سعودی با انتشار تصاویری در توییتر سعی کرد نشان دهد بن سلمان در این اجلاس مورد توجه مقامات قرار گرفته و تصاویری از بن سلمان با رئیس‌جمهوری فرانسه در حاشیه اجلاس را منتشر کرد. شکار لحظه‌ها؛ شاهزاده سعودی زیر ذره‌بین دوربین‌ها تعداد بازدید : 3009 کد ویدیو دانلود فیلم اصلی

منبع: فرارو

خبر بعدی:

مهمان‌هایی از بلژیک، فرانسه و استرالیا در اجلاس جهانی صدا

به گزارش گروه فرهنگ و هنر خبرگزاری برنا، دکتر محمد اخگری رئیس کمیته و دبیر علمی اجلاس جهانی صدا با بیان اینکه موضوع برگزاری اجلاس جهانی صدا کمی دیر مطرح شد ، ولی با برگزاری جلساتی با معاون صدا محورهای مورد نظر تعیین و از اول دی ماه فراخوان ارسال مقالات به اجلاس جهانی صدا منتشر شد، وی در ادامه گفت: با این وجود وب سایت اجلاس جهانی صدا خیلی سریع بارگزاری شد .

خواستار این بودیم که هر آنچه در حوزه پژوهش تولید شده و ادبیات تحقیق موجود در باره‌ی رادیو که سالهای گذشته پدید آمده را جایی تجمیع کنیم که این امر در وب سایت رخ داد و ما تمام آثار قبلی پژوهش ‌های رادیو را گرد آوری کردیم و 40 کتاب ، سه مجله «نجوای فرهنگ» ، «مجله صدا»، «فرهنگ مردم ایران و جهان» و مجله رادیو به صورت pdf تا به امروز بر روی سایت بارگزاری شده است. 

وی با اشاره به حوزه بین الملل گفت: با همکاری آقای دکتر ناصر طاهری مدیر کل امور بین الملل سازمان فهرست میهمان ها مشخص شد و مقرر شدشش یا هشت نفر به ازای هر پنل میهمان از خارج کشور داشته باشیم که تا کنون حضور سه نفر از آن ها قطعی شده است که این افراد از کشور‌های بلژیک، فرانسه و استرالیا هستند که متناسب با آینده پژوهی رادیو صحبت خواهند کرد. ضمن اینکه در حال رایزنی با میهمان‌هایی از کشورهای چین ، ژاپن و هند هستیم. 

 رئیس کمیته و دبیر علمی ششمین اجلاس جهانی صدا با بیان اینکه تا به امروز بیش از ۹۰ عنوان مقاله به دبیرخانه اجلاس ارسال شده ، گفت:علاقمندان می‌توانند تا اول اسفند مقالات خود را به دبیرخانه اجلاس جهانی صدا ارسال کنند.

وی با بیان اینکه حین برگزاری اجلاس جهانی صدا ۶ پنل خواهیم داشت ادامه داد: مقالات ارسال شده به اجلاس جهانی صدا  در پایگاه جهاد دانشگاهی (SID) و «سیویلیکا» نمایه  می‌شود. با توجه به مشارکت و همکاری دانشگاه صداو سیما در برگزاری اجلاس، مقالات برگزیده در مجله علمی-پژوهشی رسانه های دیداری وشنیداری چاپ  می شود.

خبرنگار: علی ناصری

لیاقت مردم خرگیری نیست/ همکاری نشود، اجازه خروج مرغ را نمی‌دهم

آیا FATF مانع فعالیت‌های سپاه و کمک ایران به حزب‌الله و نیروهای مقاومت سوریه می‌شود؟

خواهر جانسون به نشانه مخالفت با بریگزیت برهنه شد!

منبع این خبر، وبسایت fararu.com است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۲۱۷۶۹۲۹۴ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

دیگر خبرها

 • ظرفیت اجلاس «امنیتی مونیخ» و فرصتی که نباید از دست داد
 • اولویت با پیشگیری از جنایت ترویستی باشد/اگر برجام نبود و اگر FATF نباشد/دستاورد‌ها و ناکامی‌های آمریکا در اجلاس ورشو
 • بازگشت سپاهان به صدر جدول با پيروزي مقابل پيکان/ تساوي سپيدرود و ماشين سازي در لحظات پاياني
 • مهمان‌هایی از بلژیک، فرانسه و استرالیا در راه اجلاس جهانی صدا
 • لحظات وقوع حمله تروریستی پرتلفات در هند
 • لحظات دیدنی نشست روحانی، پوتین و اردوغان
 • حضور مهمانان خارجي در اجلاس جهاني صدا
 • درگیری دژاگه و نورافکن/ اعتراض نیمکت استقلال
 • بارش برف در زنجان + فیلم
 • لحظات جانسوز وداع خانواده شهدای حافظ امنیت با عزیزان خود +فیلم
 • همکاری شیلی، اروگوئه، پاراگوئه و آرژانتین برای کسب میزبانی جام جهانی 2030
 • فوتبال جهان| تصمیم نهایی روسای جمهور آرژانتین، اروگوئه و شیلی برای میزبانی از جام جهانی ۲۰۳۰
 • حذف دلار از مبادلات روسیه و آرژانتین
 • احتمال حذف دلار از مبادلات روسیه و آرژانتین
 • دومین بخش از لحظات جالب فوتبالی هفته در فوتبال ۱۲۰ + فیلم
 • لحظات جالب فوتبالی هفته در فوتبال ۱۲۰ +فیلم
 • برترین لحظات یو اف سی بروکلین
 • دانلود؛ لحظات برتر نیکلاس زوله در بایرن مونیخ
 • سفر سرمربی آرژانتین به اسپانیا برای ملاقات با مسی