رویداد۲۴ حسن رحیم‌پور ازغدی عضو شورای‌عالی انقلاب فرهنگی با بیان اینکه نسل اول دانشگاهیان پیش از انقلاب، ماسونی بودند، اظهار داشت: حزب توده اعلام کرد که دو سوم دانشجویان ایران کمونیست هستند. در آن زمان اگر اقلیت دانشجویان مذهبی می‌خواستند نماز بخوانند، مورد تمسخر مارکسیست‌های دانشگاهی قرار می‌گرفتند.


رحیم‌پور با بیان اینکه در حال حاضر، ده‌ها هزار استاد و دانشجو، در مراسم اعتکاف شرکت می‌کنند، تصریح کرد: ما از آن نقطه که دانشگاه‌های ما در اختیار تفکرات ضداسلامی بود، به اینجا رسیده‌ایم؛ بنابراین باید نقاط قوت خود را ببینیم.

وی ادامه داد: البته نباید ضعف‌ها و مشکلات را نادیده گرفت و اتفاقاً پرچم امر به معروف و نهی از منکر را نیرو‌های انقلاب باید بردارند؛ قبل از اینکه دیگران به آن بپردازند.

عضو شورای‌عالی انقلاب فرهنگی افزود: البته زخم را برای علاج باید باز کرد نه برای اینکه مثل مگس روی آن بنشینیم.

رحیم‌پور با بیان اینکه جمع‌بندی دو جریان مطرح فکری در دنیا این بود که نه می‌توان به دین بازگشت و نه می‌توان آن را رها کرد، گفت: آن‌ها وقتی دیدند با سرکوب دین و توسعه هرچه بیشتر مادیات، جوامع غربی افسرده‌تر می‌شوند، به این نتیجه رسیدند که باید جایگزینی از جنس دین برای جوامع پیدا کنند و نوعی معنویت بدون خدا را عرضه کنند.

وی افزود: قداستی که برای هنر قائل هستند نیز برای این بود که می‌خواستند جای قداست دین را بگیرند. مراسم المپیک نیز که مثل مراسم حج برگزار می‌شود و شعله‌ای را می‌گردانند، برای جایگزینی مناسک دینی است.

رحیم‌پور، ایجاد مفهوم سلبریتی را نیز در راستای قهرمان‌سازی دروغین غرب دانست و تصریح کرد: وقتی الگو وجود ندارد باید قهرمان‌هایی بسازید که صلاحیت ندارند؛ یعنی قهرمان‌سازی پس از قهرمان‌سوزی.

استاد دانشگاه با بیان اینکه پست مدرنی که مطرح می‌شود به معنای بازگشت به معنویت نیست بلکه اعتراف به شکست است، تصریح کرد: این موضوع، زمینه را برای شنیدن سخن ما فراهم می‌کند.

رحیم‌پور ادامه داد: میشل فوکو بعد از انقلاب به ایران می‌آید و با مطالعه اعلامیه‌های امام و مشاهده صحنه، می‌گوید این نخستین تحول پست مدرن است.

وی با بیان اینکه باید از زاویه دیگری به داعش نگاه کرد، گفت: چند هزار جوان تحصیلکرده، کشور‌های اروپایی را رها می‌کنند و به خلافت اسلامی می‌پیوندند. این بسیار معنادار است. به تعبیری می‌توان گفت که داعش و القاعده هم محصول انقلاب ما هستتد؛ البته محصول برعکس.

رحیم‌پور به حضور چندسال پیش خود در کانادا اشاره کرد و گفت: در آنجا عده‌ای جوان از بنده دعوت کردند تا در محفل آن‌ها شرکت کنم. آن‌ها استاد دانشگاه بودند و در منزل‌شان عکس امام و سیّد قطب را نصب کرده بودند.

وی ادامه داد: در آن مقطع، رییس دولت اصلاحات به آمریکا سفر کرده بود و آبراهام لینکلن را شهید خوانده و از تمدن و فرهنگ آمریکا تعریف کرده بود. آن جوانان با عصبانیت به من گفتند این چرت و پرت‌ها چیست رییس‌جمهور شما می‌گوید؟ ما در آمریکا هستیم و می‌دانیم که در اینجا نه خبری از دموکراسی هست نه آزادی.

رحیم‌پور خاطرنشان کرد: بعداً من سخنان آن جوانان را به رئیس‌جمهور وقت منتقل کردم و به او گفتم شبی که آن سخنان را گفتی من تا صبح نخوابیدم و تو را نفرین کردم.

وی با بیان اینکه آن جوانان معتقد بودند که انقلاب اسلامی ریل را عوض کرده است، اظهار داشت: آن‌ها می‌گفتند گویا بعد از امام‌خمینی شما از آن مسیر پشیمان شده‌اید و عده‌ای در داخل شما می‌خواهند ریل قبلی را برگردانند؛ بنابراین دیگر باید طالبان و القاعده را پرچمدار دانست!

رحیم‌پور افزود: متأسفانه یکی از همان افراد، چندسال پیش به داعش پیوست و این اتفاق در سایه ظرفیت‌سوزی‌های ما انجام شد.

وی با بیان اینکه بن‌بست عصر جدید تا دوره انقلاب این بود که اولاً دین حرف مفتی است؛ و ثانیاً ما به دین محتاج هستیم، اظهار داشت: بزرگترین رویش فکری تاریخی که صورت پذیرفته، تجدیدنظر تاریخی و بی‌سابقه در دوباره شناختن دین در جامعه جدید است.

عضو شورای‌عالی انقلاب فرهنگی به کتاب تافلر؛ یکی از اندیشمندان غربی اشاره کرد و گفت: تافلر با عصبانیت از صدور حکم ارتداد سلمان رشدی از سوی امام، می‌گوید کتاب خمینی با این اقدام خود، کار بزرگ‌تری از آن چیزی که فکر می‌کنید انجام داده؛ و آن این است که او، کل بشر را با این حکم به چهارصدسال پیش برده است و تمام دستاورد‌های این چهارصدساله را زیر سوال برده است؛ چرا که او زمین بازی را عوض کرده است.

وی افزود: او می‌گوید خمینی را آن زمان شناختم که در هواپیما وقتی از او پرسیدند چه احساسی داری، گفت: هیچ. انگار پیغمبران دوباره از گور بلند شده‌اند.

منبع: رویداد24

خبر بعدی:

سردار غیب‌پرور: دشمن نمی‌خواهد حیات انقلاب استمرار داشته باشد

خبرگزاری فارس: سردار غلامحسین غیب‌پرور در یادواره ۲۲ شهید روستای «سربندان» از توابع بخش مرکزی شهرستان دماوند اظهار کرد: آن مطلبی که در مجلس مربوط شهدا باید گفته شود، چیزی غیر از آرمان و خواسته شهدا نیست.

وی افزود: قدر مسلم اگر به اذن خداوند متعال شهیدان لب بگشایند و ما با این گوش دنیایی بتوانیم طنین صدای شهیدان را بشنویم، آنان چیزی که از ما مطالبه می‌کنند، باقی ماندن در مسیر انقلاب اسلامی است.

انقلاب باعث احیای مجدد اسلام شد/ انقلاب اسلامی مراسم آشتی‌کنان بود

رئیس سازمان بسیج مستضعفین کشور گفت: انقلاب باعث احیای مجدد اسلام شد، امام بزرگوار مجد اسلام، محی‌الدین و آن انسان برجسته‌ای است که یک بار دیگر بعد از گذشت قرن‌های متمادی بشریت امروز را با خداوند آشتی داد؛ انقلاب اسلامی را گوناگون می‌توان تعریف کرد، اما یکی از تعاریفی که ساده و روان است و اگر بپرسند که انقلاب اسلامی چه ماجرا و رخدادی بود، خواهیم گفت که انقلاب اسلامی مراسم آشتی‌کنان بود.

غیب‌پرور تصریح کرد: انسانی که از دین خداوند هر روز فاصله می‌گرفت، مسلمان و اهل نماز بودند، اما در رفتار‌های اجتماعی و شئونات زندگی اسلام جایی نداشت؛ امام راحل یک تلنگر محکم به بشریت امروز زد و همگان را متوجه یک نقطه کانونی فرمودند که آن نقطه کانونی مبدأ هستی‌بخش است.

وی بیان کرد: انقلاب اسلامی نه تنها ایران را، بلکه نوع بشر را مجدداً به توحید فراخوانی کرد و این کار امام راحل بود؛ از آن جایی که خلقت همه انسان‌ها خداجوی است، مردم به انقلاب امام روی آوردند.

فهم انقلاب اسلامی چرایی دشمنی نظام استکبار را بیان می‌کند/ تجلی تمام‌نمای دین خداوند در وجود سیدالشهدا (ع) است

رئیس سازمان بسیج مستضعفین کشور ادامه داد: اگر سؤال کنند که چرا مردم به انقلاب امام روی خوش نشان دادند، خواهیم گفت که فلسفه انقلاب اسلامی پاسخ این سؤال است؛ انقلاب امام بزرگوار ما، همگی را متوجه خداوند متعال، اسلام و اهل‌بیت (ع) کرد که تجلی تمام‌نمای دین خداوند در وجود حضرت سیدالشهدا (ع) است.

غیب‌پرور خاطرنشان کرد: از لسان مبارک امام شنیدیم که حضرت سیدالشهدا (ع) مذهب را بیمه کردند؛ دنیا این انقلاب را تحمل نکرد و از آغازین روز‌های پیروزی انقلاب دشمنی، پشت دشمنی ایجاد کردند؛ بیانیه مبارک مقام معظم رهبری منتشر شد و همه ما موظف هستیم که هم بخوانیم و هم خوب پخش کنیم.

وی افزود: مگر انقلاب اسلامی ما چه شاخصه‌ای دارد که رهبر معظم انقلاب مطالبه می‌کند و آدرس می‌دهد که مردم بروید و حداقل سه انقلاب را نگاه کنید و ببینید که انقلاب شما چه بود و امروز ما در کجای کار قرار داریم و اساساً فهم انقلاب اسلامی چرایی دشمنی نظام استکبار را بیان می‌کند.

دشمن نمی‌خواهد حیات انقلاب استمرار داشته باشد/ امام تندیس تمام‌نمای مقاومت دینی و اسلامی بود

رئیس سازمان بسیج مستضعفین کشور با بیان اینکه چرا آن‌ها نمی‌خواهند ما را تحمل کنند و حیات انقلاب اسلامی را نمی‌خواهند استمرار داشته باشد، چرایی این موارد کجاست؟، گفت: این سؤالات را باید در مشخصه‌های انقلاب اسلامی جست‌وجو کرد؛ فرق انقلاب ما با سایر انقلاب‌ها در سه مطلب مهم قرار دارد؛ یک انقلاب ما توسط یک مرد الهی رهبری و مهندسی و طراحی شد و تداوم این رهبری نیز به دست یک مرد الهی، عبد صالح خداوند و کسانی که بر مسند امامت و امت تکیه کرده، شخصیتی دانا، متجهد، توانمند و تقوای الهی است.

غیب‌پرور تصریح کرد: مقام معظم رهبری تمام سلول سلول خود را وقف اسلام کرده است؛ شخصیت‌های سیاسی دنیا از ترجمان شخصیت رهبری فرزانه انقلاب در تعجب و متحیر هستند؛ ما وقتی که می‌خواهیم امام و رهبر معظم انقلاب را به لحاظ دینی و اعتقادی نگاه کنیم به یک نقطه مشترک می‌رسیم که هدایت آن‌ها از جنس هدایت دنیوی نیست.

وی بیان کرد: امام تندیس تمام‌نمای مقاومت دینی و اسلامی بود و لبان مبارکش به آرامی به حرکت در می‌آمد و ما به ازای هر جمله امام، فوج فوج جوانان از اقصی نقاط کشور در دفاع از اسلام حرکت می‌کردند؛ آیا شهدا و رزمندگان ما در معرض تردید واقع شدند یا ترسیدند؟ یک لحظه شهیدان و جانبازان در راهی که انتخاب کردند، تردید نکردند.

دشمن می‌خواهد مکتب، قرآن و اسلام نباشد/ حذف دین از جوانان اولویت دشمن است

رئیس سازمان بسیج مستضعفین کشور با اشاره به اینکه تاریخ همچنان نتوانسته تا واقعه عاشورا را هضم کند، خاطرنشان کرد: معتقد هستم که هاضمه تاریخ ماجرای عاشورا را نتوانسته هضم کند؛ آیا باور کنیم که چنین جنایاتی اتفاق افتاده؟، این عشق و ایثار و همراهی مردم مربوط به دوران دفاع مقدس نیست و خداوند می‌خواست که بیش از سه دهه از آن ایام بگذرد و هزاران کیلومتر آن طرف‌تر یک جبهه دفاع از اسلام دوباره تشکیل شود که جوانان برای رفتن به حلب، دیرالزور و دمشق از یکدیگر سبقت بگیرند.

غیب‌پرور گفت: دشمن می‌خواهد مکتب، قرآن و اسلام نباشد و آن‌ها می‌گویند اگر می‌خواهید مسلمان باشید، اما اسلام از نوع عربستان؛ امام بزرگوار اسلام ناب محمدی (ص) را به ما یاد دادند؛ اینکه دشمن دین جوانان را بگیرد، یک اولویت است و عاشق و چشم ابروی ماست که بهره‌مندی از فضای مجازی را ارزان کرده است؟

وی اضافه کرد: در مجالس شهدا از انقلاب باید گفت و امروز این انقلاب ۴۰ ساله شده است؛ مردم حضور باشکوهی در راهپیمایی ۲۲ بهمن در شهر‌های مختلف داشتند و مردمی که زیرفشار هستند و از گرانی رنج می‌برند و از بیکاری جوانان دلخورند، تورم را نمی‌توانند درک کنند و خسته شده اند، اما حساب این مشکلات را از اصل انقلاب جدا کردند و انقلاب اسلامی آینه تمام نمای اسلام است.

لیاقت مردم خرگیری نیست/ همکاری نشود، اجازه خروج مرغ را نمی‌دهم

آیا FATF مانع فعالیت‌های سپاه و کمک ایران به حزب‌الله و نیروهای مقاومت سوریه می‌شود؟

خواهر جانسون به نشانه مخالفت با بریگزیت برهنه شد!

منبع این خبر، وبسایت www.rouydad24.ir است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۲۱۸۱۸۷۲۶ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

دیگر خبرها

 • نفرین بر این فوتبال خاله زنکی؛ چند خطی با طرفداران استقلال و پرسپولیس
 • سیدمحمد صدر: FATF و SPV هیچ ارتباطی با هم ندارند و اروپا اشتباه کرد
 • دوره آموزشی ـ تخصصی اساتید حوزه دین کردستان برگزار می‌شود
 • طبیعت زمستانی اشکورات گیلان به روایت تصویر
 • آیت‌الله قائم‌مقامی: دین ژانر اصلی سینماست
 • راهپیمایی ۲۲ بهمن عزت و قدرت ایران را به جهانیان نشان داد
 • سیدمحمد صدر: اف ای تی اف و اس پی وی هیچ ارتباطی با هم ندارند و اروپا اشتباه کرد/ پیامک‌های تهدیدآمیز تاثیری در رای اعضای مجمع ندارد
 • تروریسم، ماشین ضدگلوله را تحمیل کرد/ هنوز هم مسئولیت دولت موسوی و خاتمی را می‌پذیریم/ مقابله با فساد باید مقدم بر مقابله با مخالف قرار گیرد/ باید هرچه سریع‌تر اصلاحات بنیادی صورت گیرد
 • رئیس بسیج: انقلاب اسلامی آینه تمام نمای اسلام است/ انقلاب مراسم آشتی‌کنان بود
 • ماجرای سکته کردن سید محمد خاتمی
 • گزارشی از نشست چالش های انقلاب اسلامی در دهه پنجم
 • تکذیب سکته رئیس دولت اصلاحات
 • تكذيب سكته سيد محمد خاتمي
 • آغاز پروژه‌ بدون مطالعات زیست‌محیطی جرم است اجرای راه‌های الموت-تنکابن و رحیم‌آباد بر مبنای تصمیم‌گیری نادرست 256 پروژه بر زمین‌ مانده داریم
 • تناقض‌های آقای کارگردان
 • رابطه دین با فلسفه/ تحولات مهم فکری در پیدایش فلسفه دین
 • دلیل خواب ماندن برای نماز صبح چیست؟
 • مهم‌ترین تأثیر دین در حکومت، تصرف در معنای امنیت است
 • چرا بهترین زمان برای خواب، از ساعت ۲۳ تا ۶ صبح است؟