رییس سابق فدراسیون های کاراته و ووشو که جانباز جنگ تحمیلی به شمارمی رفت، دار فانی را وداع گفت.

به گزارش "ورزش سه"، بهزاد کتیرایی که سال های زیادی به عنوان یکی از مدیران ورزشی در رشته های رزمی مشغول فعالیت بود، امروز دار فانی را وداع گفت.


او از جانبازان جنگ بود که سال های زیادی اثرات ناشی از جنگ را با درد و رنج تحمل می کرد.

کتیرایی در روزهای اخیردر بیمارستان بستری بود و امروز دیده بر جهان فرو بست.


مشکل این جانباز در ماههای اخیر از نظر تنفس جدی شده بود و او با دستگاه نفس می کشید تا اینکه امروز درگذشت. وی که متولد سال ۱۳۳۸ بود در سن ۵۹ سالگی به دیار باقی شتافت.


کتیرایی سال ها به عنوان رییس فدراسیون های کاراته و ووشو فعالیت می کرد. همچنین او در رشته های دیگر از جمله فدراسیون ورزش های رزمی هم به عنوان سرپرست سابقه فعالیت داشت.


همچنین مدیرکلی حراست سازمان تربیت بدنی از سوابق بهزاد کتیرایی بود.


"ورزش سه" مصیبت وارده را به خانواده کتیرایی و همچنین اهالی ورزش تسلیت می گوید.

کاراته

منبع: ورزش 3

خبر بعدی:

7 مدال برنز در سبد کاراته کاهای ایران

به گزارش گروه ورزشی خبرگزاری برنا، در سومین و آخرین روز از پیکارهای لیگ جهانی کاراته وان در دوبی امارات که با حضور 737 کاراته کا از 86 کشور پیگیری شد، نمایندگان کشورمان در دیدار رده بندی موفق شدند به 7 مدال برنز توسط فاطمه چالاکی، رزیتا علیپور، هامون درفشی پور، امیررضا میرزایی، ذبیح اله پورشیب، سجاد گنج زاده و کاتای تیمی مردان با ترکیب ابوالفضل شهرجردی، علی زند و میلاد دلیخون دست پیدا کنند.

نتایج کسب در دو بخش کاتا و کومیته بدین ترتیب است:

در وزن ۵۵ – کیلوگرم، فاطمه چالاکی در دیدار رده بندی مقابل سلما الشافی از مصر مبارزه کرد و یک بر صفر به برتری رسید و صاحب مدال برنز این وزن شد.
او در اولین بازی خود ۹ بر یک از سد ویکتوریا سمانیکوا از اسلواکی گذشت. در مبارزه 2 مقابل دوروتا باناژیک دارنده عنوان قهرمانی جهان از لهستان پس از تساوی 2 بر ۲ با قانون سنشو برنده تاتامی شد. چالاکی در بازی سوم پس از تساوی یک بر یک مقابل امیلی توی فرانسوی دارنده طلا و نقره جهان با قانون سنشو برنده مبارزه شد و به دور بعد رفت.
او در مقابل آنجلیکا ترلوگا نفر اول رنکینگ جهان از اوکراین ۳ بر صفر نتیجه را واگذار کرد و در جدول شانس مجدد 3 بر 2 سارا یامادا ژاپنی نفر سوم جهان در سال 2016 را برد. 

در همین وزن طراوت خاکسار برای کسب مدال برنز رودرروی والریا کومیزاکی از برزیل قرار گرفت و 3 بر صفر نتیجه را واگذارکرد و دستش از رسیدن به مدال خالی ماند.

در وزن ۶۱ – کیلوگرم، رزیتا علیپور برای کسب مدال برنز دردیدار رده بندی با مروه کوبان از ترکیه به مبارزه پرداخت و 3 بر صفر بر این کاراته کا پیروز شد و مدال برنز را از آن خود کرد.
او روز گذشته ۵ بر 2 داریو پتا از ایتالیا را برد. سپس ۳ بر 2 مقابل آنیکا سروگینا از اوکراین پیروز شد. در سومین دیدار پس از تساوی یک بر یک مقابل آیامی موریگوچی از ژاپن در وقت قانونی مبارزه، با قانون سنشو برنده تاتامی شد. در مبارزه چهارم ۲ بر صفر بر تاشا ریتسیچ از اسلوونی غلبه کرد وبه نیمه نهایی رفت. علیپور در این مرحله 4 بر یک نتیجه را به جیانا لطفی از مصر دارنده 2 طلا و یک برنز جهان واگذار کرد و به دیدار رده بندی رفت.

بخش مردان/
در وزن ۶۷ – کیلوگرم، امیررضا میرزایی در مبارزه برای کسب مدال برنز به مصاف استفان پوکورنی از اتریش رفت و موفق شد با نتیجه 7 بر 4 بر این حریف غلبه کند و به مدال برنز دست یابد.
او در مبارزه اول ۹ بر یک فرانچسکو دی اونفریو از ایتالیا را شکست داد. در دومین بازی ۵ بر 3 ماسامیشی فوناهاشی از ژاپن دارنده عنوان قهرمانی جهان را مغلوب کرد. سپس با نتیجه ۸ بر 6 مارسل تادیسی از مجارستان دارنده عنوان نایب قهرمانی جهان پیروز شد و در مبارزه چهارم مقابل استیون داکوستا فرانسوی دارنده عنوان قهرمانی جهان پس از تساوی صفر بر صفر در وقت قانونی مبارزه با رای داوران در هانتی مغلوب شد و به جدول شانس مجدد رفت.
میرزایی در جدول شانس مجدد یک بر صفر موسی بک سلطان از قزاقستان پیروز شد. 

در همین وزن هامون درفشی پور که در نیمه نهایی 3 بر صفر نتیجه را به دیدار امیرعلی از قزاقستان واگذار کرده و به جدول رپه شارژ رفته بود، در بازی رده بندی مقابل فهد الختامی نماینده عربستانی با نتیجه 10 بر 7 پیروز شد و مدال برنز را برگدن آویخت.
او تا پیش از رسیدن به این مرحله ابتدا یک بر صفر ایکبولجان اوزاکف از ازبکستان را برد. در دومین دیدار مقابل سوچیرو ناکانو از ژاپن پس از تساوی 3 بر ۳ با قانون سنشو برنده شد تا در مبارزه سوم به مصاف وینسوس فیگوئرا از برزیل دارنده نقره و برنز جهان برود و با نتیجه یک بر صفر به برتری رسیده و به نیمه نهایی راه یابد.

در وزن منهای 84 کیلوگرم، ذبیح اله پورشیب امروز برای کسب مدال برنز به مصاف تارگوت حسنوف از آذربایجان رفت و موفق شد یک بر صفر بر این کاراته کا غلبه کند و صاحب مدال برنز شود.
در دیدار نخست خود برابر وی وو چون از چین تایپه پس از تساوی یک بر یک با قانون سنشو برنده شد. پورشیب در سومین مبارزه ۲ بر صفر نونو موریرا از فرانسه را شکست داد.
او مقابل ریاتارو آراگای ژاپنی یک بر صفر پیروز شد اما در نیمه نهایی 2 بر صفر مقابل اوگور آکتاش ترکیه ای دارنده برنز قهرمانی جهان اسپانیا در سال ۲۰۱۸ شکست خورد و به دیدار رده بندی راه یافت.

در وزن 84+ کیلوگرم، سجاد گنج زاده با الکساندر شنتسین از روسیه در رده بندی مبارزه کرد و این حریف را 6 بر یک شکست داد و به مدال برنز این وزن رسید.
او در مبارزه روز گذشته خود ابتدا ۶ بر صفر تراوت کاکتونگ از تایلند را با شکست بدرقه کرد. سپس ۲ بر یک بر برایان ایر از آمریکا پیروز شد. در سومین مبارزه 8 بر 4 نتیجه را واگذار کرد و به جدول شانس مجدد رفت.گنج زاده در این گروه ۴ بر 2 دانیل لاردی کاراته کا هلندی را از پیش رو برداشت و به دیدار رده بندی راه یافت. 


در کاتای تیمی مردان، تیم ایران با ترکیب امیربهادر تدین، امیریزدان تدین و سهیل ساجدی فر و تیم ابوالفضل شهرجردی، علی زند و میلاد دلیخون در دیدار رده بندی مقابل هم قرار گرفتند که تیم شهرجردی، زند و دلیخون موفق شدند با کسب امتیاز 23.92 در مقابل 23.8 تیم تدین عنوان سومی را از آن خود کنند.
تیم تدین با تیم های کرواسی، کویت و آذربایجان در گروه ۲ همگروه شده بود و با امتیاز ۲۳.۶ به عنوان تیم دوم به دیدار رده بندی راه یافت.
تیم شهرجردی هم که توانست ۲۳.۱۴ امتیاز را در گروه یک کسب کند و به عنوان تیم سوم به دیدار رده بندی راه یابد. در این گروه تیم های ترکیه، روسیه ، اسپانیا و امارات حضور داشتند.

در وزن منهای 75 کیلوگرم، علی اصغر آسیابری در دیدار رده بندی مقابل توماس اسکات آمریکایی 9 بر 3 مغلوب شد و دستش از رسیدن به مدال خالی ماند.

در وزن ۶۰- کیلوگرم، مجید حسن نیا در مسابقه رده بندی به مصاف آرای صمدان از ترکیه رفت و پس از تساوی یک بر یک در وقت قانونی مبارزه، این حریف ترکیه ای بود که با قانون سنشو برنده تاتامی شد تا حسن نیا به مدال نرسد.

در پی تعویق در تصویب لایحه "پالرمو" رقم خورد| قله‌های جدید برای دلار و سکه

افزاش قیمت خودرو و ناکارآمدی مسئولان| رشد ۱۸ درصدی قیمت پراید، فقط در یک ماه| گرانی تا کجا ادامه خواهد داشت؟

لو دادن یک راز بزرگ که باعث به شهادت رسیدن 27 سپاهی شد / مشاور فرمانده کل قوا توضیح داد

کلیدواژه: کاراته

منبع این خبر، وبسایت www.varzesh3.com است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۲۱۸۴۱۳۱۶ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

دیگر خبرها

 • شیکاک، کاراته کای های خراسان جنوبی پس از بازگشت مسابقات قهرمانی کشور / تمرین بانوان کاراته کای در پارک های شهربیرجند
 • لیگ جهانی کاراته وان امارات| تکرار قهرمانی کومیته تیمی مردان ایران
 • ادامه موفقیت‌های کاراته ایران با آقای قابل اعتماد/ قهرمانی کومیته تیمی مردان در لیگ جهانی امارات
 • لیگ جهانی کاراته وان دبی| تیم کاتای بانوان ایران نقره گرفت
 • در دومین مرحله لیگ جهانی کاراته وان-امارات؛ مدال نقره لیگ جهانی، به کاتای تیمی بانوان ایران رسید
 • لیگ جهانی کاراته وان دبی| عسگری طلایی شد، فداکار به مدال نقره رسید
 • طلای عسگری و نقره فداکار در لیگ جهانی کاراته
 • کاراته‌کا‌های ایران موفق به کسب ۷ مدال برنز شدند
 • موفقیت داور لرستانی کاراته در آزمون داوری جهان
 • ووشو استان سمنان باید به یکی از قطبهای کشور تبدیل شود
 • 2 ووشو کار آذربایجان شرقی به اردوی تیم ملی دعوت شدند
 • درخشش ورزشکار چهارمحالی در رقابت های ووشو کشور
 • سارا بهمنیار از کسب مدال لیگ جهانی کاراته امارات بازماند
 • کسب دو نشان برتر مسابقات قهرمانی ووشو کشور
 • جهانگیری درگذشت پدر «حمید ابوطالبی» مشاور رئیس‌جمهور را تسلیت گفت
 • جهانگیری درگذشت «حمید ابوطالبی» مشاور رئیس‌جمهور را تسلیت گفت
 • شکست پر افسوس درلیگ برتر فوتسال، درخشش کاراته درمستر کاپ
 • کسب دو نشان برنز رقابت‌های ووشو انتخابی تیم ملی توسط ووشوکاران کردستانی
 • صعود چهار تیم به مرحله نیمه نهایی لیگ برتر ووشو بانوان