براساس اطلاعات به دست آمده حکم انفصال از خدمت رییس کل سابق بانک مرکزی تایید شده است و به این ترتیب سیف نمی تواند حتی مشاور روحانی باشد.

به گزارش فارس، ولی الله سیف ۳ مرداد ۹۷ و در بحبوحه «آشفتگی بازار ارز» از ریاست کل بانک مرکزی رفت.

اما این کنار رفتن به منزله پیاده شدن سیف از قطار کابینه دوازدهم نبود چرا که ۲۲ شهریور ۹۷ با حکمی از سوی رئیس دستگاه اجرایی کشور، به عنوان «مشاور رئیس جمهور در امور پولی و بانکی» منصوب شد.

رئیس جمهور در حکم جدید سیف آورده است: جناب آقای دکتر ولی الله سیف، نظر به مراتب تعهد، توان علمی و سوابق مدیریتی جناب‌عالی، به موجب این حکم به عنوان «مشاور رئیس جمهور در امور پولی و بانکی» منصوب می‌شوید. امید است با توفیق الهی در خدمت به ملت شریف ایران و نظام جمهوری اسلامی با رعایت اصول قانون‌مداری، اعتدال‌گرایی و منشور اخلاقی دولت تدبیر و امید موفق باشید.

مشاوره غیرقانونی

بنابراین گزارش، حکم صادره دیوان محاسبات درباره «انفصال از خدمت سیف» مانع از پوشیدن ردای «مشاور رئیس جمهور در امور پولی و بانکی» است.

طبق اصل ۵۴ قانون اساسی، دیوان‏ محاسبات‏ کشور مستقیمآ زیر نظر مجلس‏ شورای‏ اسلامی‏ است. سازمان‏ و اداره‏ امور آن‏ در تهران‏ و مراکز استان‌ها به‏ موجب‏ قانون تعیین‏ خواهد شد.

همچنین طبق اصل ۵۵ این قانون، دیوان‏ محاسبات‏ به‏ کلیه‏ حسابهای‏ وزارتخانه‏ ها، مؤسسات‏، شرکتهای‏ دولتی‏ و سایر دستگاه‏ هایی‏ که‏ به‏ نحوی‏ از انحاء از بودجه‏ کل‏ کشور استفاده‏ می‏ کنند به‏ ترتیبی‏ که‏ قانون‏ مقرر می‏ دارد رسیدگی‏ یا حسابرسی‏ می‏ نماید که‏ هیچ‏ هزینه‏ ای‏ از اعتبارات‏ مصوب‏ تجاوز نکرده‏ و هر وجهی‏ در محل‏ خود به‏ مصرف‏ رسیده‏ باشد. دیوان‏ محاسبات‏، حساب‌ها و اسناد و مدارک‏ مربوطه‏ را برابر قانون‏ جمع آوری‏ و گزارش‏ تفریغ بودجه‏ هر سال‏ را به‏ انضمام‏ نظرات‏ خود به‏ مجلس‏ شورای‏ اسلامی‏ تسلیم‏ می‏ نماید. این‏ گزارش‏ باید در دسترس‏ عموم‏ گذاشته‏ شود.

حکم اولیه انفصال

رئیس دیوان محاسبات مهر ماه سال جاری اعلام کرد دادستان دیوان محاسبات کشور در بهمن سال ۹۶ تخلفات بانک مرکزی را محرز دید و بر انفصال رئیس کل بانک مرکزی و معاونان وی رأی داد.

اما ولی الله سیف نسبت به حکم دیوان محاسبات اعتراض می کند و این حکم در مرحله تجدید نظر دیوان محاسبات مجدد بررسی می شود.

تائید حکم انفصال در مرحله تجدید نظر دیوان محاسبات

خبرنگار قضایی فارس کسب اطلاع کرد، حکم «انفصال از خدمت ولی‌الله سیف» پس از بررسی در مرحله تجدید نظر، در تاریخ 97/8/29 مجددا تائید شده و سیف از خدمت منفصل می شود.

بنابراین گزارش با توجه به تایید حکم انفصال سیف در مرحله تجدید نظر او نمی‌تواند مشاور حسن روحانی در امور پولی و بانکی باشد.


منبع: بیتوته

خبر بعدی:

دیوان محاسبات دلیل بودجه کم خراسان جنوبی را بررسی کند

افضلی با اشاره به خکسالی‌های پیاپی و چند ساله در استان، گفت: عدم توسعه استان‌ها یکی از وظایف دیوان محاسبات است که این نهاد باید بررسی کند، چرا به خراسان جنوبی در بودجه کشور توجه کافی نمی شود و این استان در هنوز مسیر توسعه قرار نگرفته است؟

به گزارش خبرنگار خبرگزاری شبستان از بیرجند، «نظر افضلی» امروز (25 بهمن) در شورای اداری خراسان جنوبی ضمن تسلیت شهادت مرزبانان غیور ایران اسلامی در سیستان و بلوچستان و تشکر از حضور حماسی و باشکوه مردم در راهپیمایی 22 بهمن، اظهار داشت: مردم ایران اسلامی و به ویژه خراسان جنوبی با حضور باشکوه خود در راهپیمایی 22 بهمن، حماسه آفریدند و این جای تشکر دارد.

 

وی با اشاره به «بیانیه گام دوم انقلاب» روز گذشته رهبر معظم انقلاب، گفت: در آستانه دهه پنجم انقلاب، این بیانیه باید سرلوحه همه مسئولان قرار گیرد و در این مقطع که استکبار جهانی، جمهوری اسلامی ایران و ارزش‌ها، رشادت‌ها و زحماتی که در چهل ساله انقلاب کشیده شده را برنمی‌تابد باید تلاش بیشتری صورت گیرد و در مسیر انقلاب حرکت کنیم.

 

نماینده مردم نهبندان و سربیشه در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه خراسان جنوبی با وسعتی که دارد دچار یک عقب ماندگی تاریخی است، افزود: خشکسالی 20 ساله موجب مشکلاتی برای مردم استان به ویژه روستانشینان شده است چراکه از گذشته اقتصاد منطقه ما کشاورزی و دامداری بوده و الان خشکسالی این موضوع را تحت تاثیر قرار داده و بیشتر خانواده‌ها بیکار و در نتیجه مجبور به مهاجرت به شهرها شده اند.

 

وی با بیان اینکه مشکلات اقتصادی نشات گرفته از بیکاری و خشکسالی، 30 درصد شهرستان نهبندان و سربیشه را مجبور به قرار گرفتن تحت پوشش سازمان‌های حمایتی کرده است، افزود: باید با ایجاد اشتغال برای روستاییان و آوردن جایگزینی برای کشاورزی و دامداری در روستاها، موجب ماندگاری و خارج شدن مردم از چرخه حمایت شویم.

 

عدم جدی دولت به راه آهن و راه‌های استان

نماینده مردم نهبندان و سربیشه در مجلس شورای اسلامی با اشاره به عدم توجه به زیرساخت‌ها از جمله دوبانده کردن راه‌ها و راه آهن در استان، گفت: دوبانده شدن راههای ما نسبت به سایر مناطق کشور کند پیش می رود، یکی از شاخص های اصلی توسعه راه آهن است که در خراسان جنوبی هنوز عملیات اجرایی آن شروع نشده که باید برای تمایل بیشتر سرمایه گذاران به استان مورد توجه دولت باشد.

 

افضلی با بیان اینکه در حال حاضر حدود 400 روستا آب شرب آنها با تانکر سیار آبرسانی می شود، اظهارداشت: بودجه آبرسانی به روستاها در استان بسیار اندک است به طوری که برای آبرسانی به روستاهای سربیشه و نهبندان با این اعتبارات اندک حال حاضر، بیش از 20 سال زمان لازم است.

 

وی گفت: در حوزه گازرسانی اقدامات خوبی در استان صورت گرفته است که از همه مسئولانی که در این حوزه زحمت کشیدند تشکر می کنیم.

 

نماینده مردم نهبندان و سربیشه در مجلس با بیان اینکه کمبود شغل و مهاجرت یکی از دلایل مهاجرت از شهرهای کوچک به مرکز استان و یا شهرهای بزرگ دیگر کشور است، گفت: باید دولت با فعال کردن بازارچه های مرزی از مهاجرت جمعیت شهرها و روستاهای مرزی جلوگیری کند.

 

افضلی تاکید کرد: تنها تفریغ بودجه وظیفه دیوان نیست، بلکه عدم توسعه استان‌ها یکی از وظایف دیوان محاسبات است که این نهاد باید بررسی کند، چرا به خراسان جنوبی در بودجه کشور توجه کافی نمی شود و این استان در هنوز مسیر توسعه قرار نگرفته است؟

 

وی با اشاره به وجود 6 هزار قنات در خراسان جنوبی و لزوم توجه به این قنوات برای احیای روستاها و کشاورزی، گفت: نگاه به استقرار جمعیت در خراسان جنوبی با توجه به هم مرزبودن با افغانستان باید نگاهی ملی و امنیتی باشد، چراکه روستائیان ما در روستاهای مرزی و شرق کشور دیدبانان جمهوری اسلامی هستند و لذا این امنیت استان حال حاضر استان که حاصل تلاش مرزبانان غیور و مردم محلی است، نباید باعث شود که توجه از سوی دولتمردان به این استان نباشد.

 

 

 

پایان پیام/404

لیاقت مردم خرگیری نیست/ همکاری نشود، اجازه خروج مرغ را نمی‌دهم

آیا FATF مانع فعالیت‌های سپاه و کمک ایران به حزب‌الله و نیروهای مقاومت سوریه می‌شود؟

خواهر جانسون به نشانه مخالفت با بریگزیت برهنه شد!

منبع این خبر، وبسایت beytoote.com است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۲۱۸۴۱۶۸۶ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

دیگر خبرها

 • ارسال۷ پرونده به دادسرا در سال جاری
 • افتتاح حساب در بانک‌های غیردولتی برای دستگاه های اجرایی تخلف است
 • ۹۸ درصد مدیران افراد پاک دستی هستند
 • رئیس دیوان محاسبات: ۹۷ درصد مدیران کشور پاکدست هستند
 • ارسال ۷ پرونده تخلف مالی در خراسان جنوبی به دادسرا/۵۷درصد اعتبارات از محل درآمد‌های استان
 • طی 9 ماه گذشته 106 میلیارد تومان به خزانه واریز شد
 • 90 درصد اموال دولتی شناسایی شده در خراسان‌جنوبی ثبت شد/ ابهامات موجود در قانون باعث بروز چالش شده است
 • فضا برای فعالیت جوانان باید فراهم شود/ دیوان محاسبات در صورت سرپیچی از قانون منع به کارگیری بازنشستگان برخورد می‌کند
 • سیف الاسلام قذافی: می‌توانیم در حل بحران لیبی بر روسیه تکیه کنیم
 • عادل آذر: ۹۷ درصد مدیران کشور پاکدست هستند
 • افزون بر 97 درصد مدیران کشور امین بیت المال هستند
 • رئیس کل دیوان محاسبات: دستگاه‌های اجرایی از قانون منع به کارگیری بازنشستگان استقبال کردند
 • عدم توازن در هزینه کرد ها و درآمدها
 • رئیس کل دیوان محاسبات در بیرجند: بیش از ۹۷ درصد مدیران امین بیت المال هستند
 • 97 درصد از مدیران کشور پاک و امین هستند
 • واریزی استان خراسان جنوبی به خزانه ۲۶ درصد رشد دارد
 • اجرای موفق قانون منع بکارگیری بازنشستگان/ قانون مداری۹۸درصد مدیران
 • قانون مداری۹۸درصد مدیران/اجرای موفق قانون منع بکارگیری بازنشستگان
 • حساب دستگاه ها در بانک های غیردولتی صفر شود