لندن – ایرنا – بروز نقص فنی در شرکت مخابراتی «اوتو» (O2) انگلیس روز پنجشنبه، دسترسی میلیون ها کاربر از جمله شرکت اتوبوس‌رانی لندن به اینترنت را قطع کرده و منجر به ایجاد هرج‌ومرج شده است.

به گزارش ایرنا، درحالی‌که این روزها استفاده از اینترنت در تاروپود زندگی مردم رخنه کرده است، میلیون‌ها مشترک شرکت «او تو» امروز (پنجشنبه) در حالی روز خود را آغاز کردند که اتصال آن‌ها به اینترنت قطع ‌شده بود.


«او تو» که علاوه بر مشتری‌های خود، به شرکت‌های اسکای موبایل، تسکو موبایل و گیف گف، سرویس اتوبوس‌رانی لندن و دوچرخه‌های شهری خدمات مخابراتی ارائه می‌دهد، می‌گوید که این مشکل از ساعت 5 و 30 دقیقه بامداد پنجشنبه به ‌وقت محلی، در اثر بروز مشکل نرم‌افزاری دریکی از شرکت‌های سرویس‌دهنده رخ ‌داده است.
با این‌حال باگذشت نزدیک به 10 ساعت از این حادثه، مشکل برطرف نشده و این مساله خشم کاربران را در پی داشته است.
گزارش‌ها حاکی است که تابلوی اعلانات شرکت اتوبوس‌رانی لندن که اطلاعات زمان حرکت اتوبوس‌ها در سطح شهر را اعلام می‌کند، در اثر این حادثه از کار افتاده است. همچنین سرویس ارائه دوچرخه‌های شهری نیز که از اینترنت «او تو» استفاده می‌کند غیرفعال شده است.
شرکت‌های تاکسی‌رانی سیال نیز اعلام کرده‌اند که قطعی اینترنت، ارتباط رانندگان با دفتر مرکزی را قطع کرده و سرویس آن‌ها با مشکل مواجه شده است.
اوتو با داشتن 31 میلیون مشترک، دومین شرکت مخابراتی انگلیس به شمار می‌رود. مقام‌های این شرکت اعلام کردند که غیر از اینترنت، ارتباط تلفنی مشترکین برقرار و متخصصین در تلاش هستند تا این مساله را در اسرع وقت رفع کند. بااین‌حال تعداد زیادی از مشترکین که اعتراض خود را به شبکه‌های مجازی کشانده، می‌گویند که تماس تلفنی آن‌ها نیز قطع‌شده است.
برخی رسانه‌های انگلیسی می‌گویند که هم‌زمان با این حادثه، خدمات تلفن‌بانک «سافت بنک» ژاپن در بخش‌هایی از این کشور نیز قطع‌ شده است. با این‌حال هنوز مدرکی که ارتباط این دو مساله را با یکدیگر ثابت کند وجود ندارد.
در چنین شرایطی دولت انگلیس معمولاً انگشت اتهام را به سمت روسیه نشانه می‌رود و این کشور را مسئول حملات سایبری در انگلیس می‌داند. با این‌حال مقام‌های انگلیسی هنوز در این رابطه اظهارنظری نکرده‌اند.
مشترکین او تو می‌گویند قطعی اینترنت زیان گسترده‌ای را به کسب‌وکار امروز آن‌ها وارد کرده و خواستار دریافت خسارت شده‌اند.
اروپام ** هـ ن **شبس**1613

منبع: ایرنا

خبر بعدی:

احکام قطعی محکومان شورای شهر و شهردار مرودشت صادر شد

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از دادگستری، احکام قطعی محکومان پرونده شهردار و اعضای شورای شهر شهرستان مرودشت پس از بررسی در شعبه ۱۷ دادگاه تجدید نظر استان فارس صادر و متهمان اصلی این پرونده به حبس های طویل المدت، مجازات شلاق ، انفصال از خدمت و جزای نقدی محوم شدند.

بر اساس گزارش منتشر شده در این پرونده  ابوذر چراغی فرزند وجیه الله  به تحمل مجازات شش فقره رشاء که برای هر فقره جرم ارتکابی به تحمل ۴ سال و ۶ ماه حبس تعزیری محکوم شده که این بخش از محکومیت وی در دادگاه تجدید نظر استان نیز تأیید شده است.

همچنین در خصوص اتهامات دیگر نامبرده نیز آمده است: عنوان اتهامی شهردار وقت مرودشت در ارتکاب ١٨ فقره ارتشاء نیز در دادگاه تجدید نظر استان قطعیت یافته که برای هر فقره به ۱۰ سال حبس تعزیری، ۷۴ ضربه شلاق، جزای نقدی به مبلغ ۸ میلیارد و ۷۳۰ میلیون و ۴۰۵ هزار و ۶۲۱ ریال و انفصال از خدمات دولتی به میزان تعیین شده در دادنامه بدوی محکوم شده است. همچنین محکومیت ۷ سال و شش ماه حبس نامبرده به لحاظ یک فقره تدلیس در معاملات دولتی نیز قطعی اعلام شده است.

وی در خصوص مجازات متهم دیگر این پرونده محمد حسن زارعی نژاد  فرزند تیمور رئیس وقت شورای شهر مرودشت نیز بیان شده است که وی به لحاظ مباشرت در ۸ فقره ارتشاء ، برای هر فقره به تحمل ۸ سال حبس تعزیری، ۷۴ ضربه شلاق  و همچنین جزای نقدی به مبلغ ۴ میلیارد و ۸۰۲ میلیون و ۶۶۶ هزار و ۶۶۶ ریال و انفصال از خدمات دولتی مطابق با رای صادره در دادنامه بدوی محکوم که این محکومیت نیز در دادگاه تجدید نظر استان تأیید و قطعی شده است.

همچنین محکومیت های قطعیت یافته سایر متهمان این پرونده به شرح ذیل اعلام و بیان  شده است: در این پرونده اسماعیل استواری فرزند رستم عضو وقت شورای شهر مرودشت به دلیل مباشرت در ۱۳ فقره ارتشاء برای هر فقره از بزه های ارتکابی به ۸ سال حبس، ۷۴ ضربه شلاق ، انفصال از خدمات دولتی و ۵ میلیارد و ۸۵۷ میلیون و ۶۶۶ هزار و ۶۶۶ ریال محکوم شد.

همچنین علی اکبر همت فرزند حسین عضو وقت شورای شهر مرودشت نیز به جرم مباشرت در ارتکاب شش فقره ارتشاء و برای هر فقره بزه ارتکابی به ۸ سال حبس تعزیری ۷۴ ضربه شلاق، انفصال از خدمات دولتی و جزای نقدی ۳ میلیارد و ۱۸۶ میلیون و ۶۶۶ هزار و ۶۶۶ ریال محکوم که محکومیت وی نیز قطعی می باشد گفتنی است نامبرده به ۶ فقره جزای نقدی به مبلغ ۶ میلیارد و ۱۳۵ میلیون ریال به لحاظ ارتکاب بزه تدلیس در معاملات دولتی محکوم گردیده است.

در رأی صادره از شعبه ۱۷ دادگاه تجدید نظر استان فارس همچنین ابوذر کاظمی عضو دیگر وقت شورای شهر مرودشت نیز به دلیل محرز شدن مباشرت وی در ۳ فقره ارتشاء برای هر فقره به ۵ سال حبس، ۷۴ ضربه شلاق، انفصال از خدمات دولتی و یک میلیارد و ۳۶۰ میلیون و ۸۰۶ هزار و ۲۱۶ ریال جزای نقدی محکوم شده است.

همچنین سایر متهمین پرونده یعنی متهمان ردیف های هفتم، هشتم ، نهم ، دهم ، یازدهم ، پانزدهم، شانزدهم، هفدهم، هجدهم، بیست و دوم ، بیست و ششم ، بیست و هفتم و بیست و هشتم پرونده مذکور نیز با توجه به میزان جرائم محرز شده آنان به حبس از ۵ سال تا ۳ ماه، ضبط وجوه پرداختی ، شلاق، انفصال از خدمات دولتی و جزای نقدی محکوم گردیده اند که به لحاظ عدم تطابق جرم با شرایط قید شده در تبصره ماده ۳۶ قانون مجازات اسلامی اعلام اسامی آنان غیر مجاز می باشد.

طبق اطلاعات دریافتی پرونده در خصوص یکی از متهمان به جرم مباشرت در رشاء و ارتشاء و همچنین اختلاس  و فراهم نمودن موجبات ارتشاء در دادگاه بدوی مفتوح می باشد.

گفتنی است دادگاه تجدیدنظر در خصوص ۶ نفر از محکومان این پرونده ضمن نقض دادنامه بدوی حکم به معافیت از مجازات آنان را صادر کرده است.

در گزارش ارسالی قید شده است که مطابق ماده ۱۳۴قانون مجازات اسلامی در جرائم موجب تعزیر هرگاه جرائم ارتکابی بیش از سه جرم نباشد دادگاه برای هر یک از آن جرائم حداکثر مجازات مقرر را حکم می کند و هرگاه جرائم ارتکابی بیش از سه جرم باشد، مجازات هر یک را بیش از حداکثر مجازات مقرر قانونی مشروط به اینکه از حداکثر به اضافه نصف آن تجاوز نکند، تعیین می نماید. در هر یک از موارد فوق فقط مجازات اشد قابل اجراء است و اگر مجازات اشد به یکی از علل قانونی تقلیل یابد یا تبدیل یا غیرقابل اجراء شود، مجازات اشد بعدی اجراء می شود. 

کد خبر 4549221

احمدی‌نژاد: دو تا خدا در دنیا باشد، فساد می‌شود| ما زورمان به بقیه نرسید| اختیارات در قوه قضائیه و مقننه متمرکز است اما پاسخگویی در قوه مجریه است| مردم هر سیستم حکومتی خواستند، حقشان است| بخش‌هایی از قانون اساسی و ساختارها باید تغییر کند| رهبری هرچقدر اخت

در پی محبوبیت از دست رفته| چرا احمدی‌نژاد دیگر پدیده‌ای غیر‌ضروری و بی‌معنی محسوب می‌شود؟

رونمایی از داروی تمام ایرانی روفانیب 5

کلیدواژه: ارتباطات انگليس اوتو قطعي اينترنت

منبع این خبر، وبسایت www.irna.ir است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۲۱۸۴۱۸۰۶ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

دیگر خبرها

 • راشاتودی: انگلیس از توقف صادرات سلاح آلمان به عربستان ناخرسند است
 • صدور احکام قطعی پرونده اعضای شورای شهر و شهردار مرودشت
 • سفیر ایران در لندن: FATF چهار ماه دیگر به ایران برای تکمیل مقررات ملی فرصت داد
 • انتقال دیگو گودین به اینتر قطعی است
 • مشترکان اینترنت کشور ریزش کرد
 • مشترکان اینترنت کشور ریزش کرد/ بازگشت تدریجی رونق به اینترنت ثابت
 • اینترنت اکسپلورر امن تر شد
 • صدور احکام قطعی محکومان پرونده اعضای شورای شهر و شهردار مرودشت
 • لبرون جیمز بازیگر انیمشن هرج و مرج فضایی ٢ شد
 • 177 روستای کوهدشت به اینترنت پرسرعت مجهز شد
 • وقتی کودکان نابینا دنیا را می‌بینند
 • برای تحقق اینترنت اشیا و حکمرانی هوشمند نیازمند گذر به IPv6 هستیم
 • مروری بر مهمترین‌ خبرهای حقوقی در هفته‌ای که گذشت
 • موضع‌گیری ضدایرانی‌مقام‎انگلیسی دربحرین
 • نقص افشای اطلاعات در اینترنت اکسپلورر برطرف شد
 • انتقال ۲۹ درصد ترافیک جهانی اینترنت به نسل جدید IP آدرسها
 • شیاطین‌سرخ اینطوری لندن را غارت کردند!
 • واکنش آلمان به درخواست لندن برای توقف تحریم تسلیحاتی عربستان
 • پوتین: روسیه باید اینترنت داخلی تاسیس کند