مشهد- ایرنا- مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای خراسان رضوی گفت: طرح راهداری زمستانی که از امروز 15 آذر در سطح این استان آغاز شده تا 15 فروردین ماه آتی ادامه دارد.

ابراهیم نصری روز پنجشنبه در مراسم رژه ماشین آلات راهداری به مناسبت آغاز اجرای طرح راهداری زمستانی در مشهد افزود: 588 نفر در قالب 74 گروه راهداری مجهز به 592 دستگاه خودروی سنگین، نیمه سنگین و سبک در اجرای این طرح فعالیت دارند.


وی در ادامه همچنین از راهداران خواست نسبت به اطلاع رسانی هواشناسی توجه ویژه داشته و بر این اساس پیش بینیهای لازم را در حوزه فعالیت خود انجام دهند.
مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای خراسان رضوی بر استفاده از ظرفیت بخش خصوصی در حوزه راهداری نیز تاکید و بیان کرد: مدیران ادارات راهداری باید با همکاری فرمانداریها نسبت به آمادگی برای استفاده از این ظرفیتها در شرایط خاص برنامه ریزی لازم را از همین الان انجام دهند.
وی ادامه داد: بیشترین مشکلات را در نقطه صفر و مرزهای مشترک دو اداره شهرستانی داریم لذا باید راهکاری مشخص شود تا حوزه های راهداری خود را به خوبی پوشش دهند نه اینکه به دلیل عدم ورود به حوزه یک شهرستان دیگر خدمت رسانی به مردم با مشکل مواجه شود. طی ماههای اخیر چند مورد ناهماهنگی در این بخش رخ داده است.
نصری همچنین گفت: با وجود کمبود ماشین آلات و اعتبار، وظایف خود را انجام داده ایم. باید توجه داشت بهانه نبود امکانات برای عدم خدمت رسانی به مردم قابل قبول نیست.
فرمانده پلیس راه خراسان رضوی نیز در این مراسم بر همکاری و اطلاع رسانی مشترک تاکید و بیان کرد: طرح زمستانی برای همه استان است و همه راهدارخانه ها و مراکز پلیس بسیج می شوند اما در عمل در پنج نقطه درگیری بیشتری داریم. این نقاط شامل گردنه تیوان در جاده درگز- قوچان، گردنه شریف آباد در آزادراه شهید شوشتری و گردنه زاغه ها از این جمله هستند.
سرهنگ هادی امیدوار افزود: باید برنامه ریزی عملیاتی بیشتری برای آنها انجام دهیم. سعی شود ماشین آلات آماده و نوتر را برای این نقاط بکار ببریم و پیش بینی ذخیره سازی شن و نمک به خوبی در این مناطق انجام شود.
وی همچنین تاکید کرد: در مواردی که نیاز به انسداد جاده وجود دارد بهتر است مسیر به صورت فیزیکی و بوسیله ماشین آلات مسدود شود تا هیچ خودرویی عبور نکرده و مشکلات بعدی در جاده بروز نکند.
خراسان رضوی 20 هزار و 575 کیلومتر راه دارد که شش هزار و 422 کیلومتر آن بین شهری و 14 هزار و 152 کیلومتر راه روستایی است.
3221/1858

منبع: ایرنا

خبر بعدی:

راهبردهای جدید برای شتاب خدمت رسانی در استان/حرکت مسئولین بر مدار پاسخگویی و مسئولیت پذیری/ایجاد اشتغال وظیفه همه مدیران است

به گزارش خبرگزاری برنا از استان یزد، در شورای اداری استان محورهای مورد توجه و رویکردهای مدیریتی در مسیر حل مشکلات و توسعه  از سوی استاندار یزد تشریح و توجه به برنامه محوری،ایجاد شغل،مسئولیت پذیری،کار شبانه روزی و حرکت به سمت حوزه های ثروت آفرین مورد تاکید قرار گرفت.

***در فضای امروز کشور که دشمنان با ابزارهای مختلف اقتصادی و اجتماعی آرامش مردم و  عزت ایران اسلامی را نشانه گرفته  اند علاوه بر هوشیاری و وحدت همگانی با هدف نا امید ساختن دشمن؛مدیریت شرایط موجود و رفع مشکلات به فعالیت و کار شبانه روزی همه مسئولان و بخش ها وابسته است تا بار دیگر بتوان با نمایشی منسجم از ایستادگی بداندیشی ها را کنار زد و سرافرازی این سرزمین را تداوم بخشید.

*در گزارش خبری پیش رو به تشریح رویکردهای عالی ترین مقام اجرایی استان یزد در مسیر تحقق این هدف بزرگ  با نگاه  مدیریت موثر در جامعه و  شتاب خدمت رسانی به مردم پرداخته می شود:

استاندار یزد با قدردانی از تلاش و برنامه های صورت گرفته در بزرگداشت چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی بیان کرد:در جریان کار و خدمت به مردم از مدیران شفافیت،پاسخگویی،مسئولیت پذیری و قانون مداری انتظار می رود و تمام تلاش ها در مسیر جلب مشارکت مردم و کمک به ارتقا کارآمدی نظام به کار گرفته شود.

«محمدعلی طالبی»  تجلی حکمرانی خوب را در تعامل دولت،مردم و بخش خصوصی دانست و افزود: کشور نیازمند امیدآفرینی و تقویت اعتماد در سطح جامعه است و اگر این شاخص را در استان دنبال کنیم اعتماد مردم به نظام و کشور نیز ارتقا می یابد.

طالبی یادآور شد:رسانه ها در تحقق شاخص های حکمرانی خوب بازوی اصلی ما هستند و باید مدیران علاوه بر برقراری ارتباط موثر با جامعه و مردم؛ شفافیت و پاسخگویی را نیز سرلوحه امور قرار دهند و با تکیه بر محور برنامه ریزی، چشم انداز فعالیت های کوتاه مدت و بلند مدت را ارائه نمایند.

وی گفت:در حوزه اقتصادی اولویت اصلی موضوع اشتغال است و نرخ فعلی بیکاری زیبنده استان نیست و لازم است با بازبینی در رویکردهایی که پیش بینی مناسبی برای اشتغال نداشته و استان را با پدیده مهاجرپذیری و حجم بالای بیکاری فارغ التحصیلان دانشگاهی روبه رو ساخته است،برنامه ریزی چند جانبه و همگرا انجام داده و تغییر موثر و مثبت ایجاد کنیم.

عالی ترین مقام اجرایی استان افزود:اقتصاد دانش بنیان ،صنایع های تک و حوزه ثروت آفرین گردشگری از موارد شاخص و مورد توجه در بخش های مختلف استان با تکیه بر نیروی انسانی متخصص و سرمایه های اجتماعی موثر است و با توجه به ظرفیت های موجود نیز فعال سازی تجارت سنتی و الکترونیک و بهره گیری از زیرساخت های ارتباطی نیز باید در مسیر ایجاد اشتغال و خلق ارزش افزوده برنامه ریزی شود.

طالبی خاطرنشان کرد: تاکنون در استراتژی اشتغال بیشتر منفعل بوده ایم و نیاز است سرمایه گذاران را برای ایفای نقش اثربخش در زمینه ایده ها و طرح های کارشناسی شده راهنمایی و  با تدوین محورهای تخصصی بر مبنای سند آمایش استان به سمت مناسبی هدایت کنیم.

وی اظهار داشت:ایجاد اشتغال ماموریت  تمام دستگاه ها و ادارات در همه موقعیت هاست و هر دستگاه اجرایی با هر مسئولیتی باید بخشی از  بار اشتغال را بر دوش بکشد تا بتوانیم در حل این موضوع به نتیجه قابل قبولی دست یابیم و اثرات اقتصادی مثبت و حاصل از این برآیند را در جامعه شاهد باشیم.

استاندار یزد بیان کرد:ارزیابی وام های حمایتی،اختصاص زمین و سایر تسهیلگری هایی که در زمینه ایجاد شغل از سوی دولت در استان انجام شده است نیازمند بازنگری  و تحلیل است تا میزان بازدهی و اثرگذاری این نوع برنامه ها در زمینه ایجاد اشتغال مشخص و برنامه ریزی برای آینده را امکان پذیر سازد.

طالبی افزود:شرایط فعلی اقتصادی کشور برای مردم قابل درک است اما ضعف در مدیریت و تامین نیازهای اساسی قابل تحمل نیست و علاوه بر برنامه ریزی برای فعال سازی ظرفیت های تولیدی در استان و جذب سرمایه گذاری های مردمی،ضروریست تمام ظرفیت استان در حوزه نظارت بر بازار نیز مورد استفاده قرار گیرد.

عالی ترین مقام اجرایی استان گفت:در حوزه عمرانی نیز تقویت جایگاه شوراهای شهر و روستا به عنوان نمایندگان مردم در راستای خدمت رسانی بهتر ضرورت دارد و همه ظرفیت ها برای تحرک بخشی در حوزه عمرانی شناسایی و به کار گرفته شود و از سوی دیگر تلاش برای تکمیل پروژه های نیمه تمام عمرانی که پویایی اقتصادی را به همراه دارد ضروریست.

وی با اشاره به ثبت جهانی زیلوی میبد یادآور شد:از ظرفیت میراث فرهنگی و ثبت جهانی یزد به خوبی استفاده نشده است و همه دستگاه های اجرایی می توانند برای پیشبرد اهداف خود این موضوع را محور قرار دهند و از اثراث مثبت آن جامعه را بهره مند سازند که  علاوه بر اعتلای فرهنگی و اثرات مثبت اقتصادی ؛ سرزندگی استان را به همراه دارد.

«محمدعلی طالبی»  بیان کرد:سرمایه گذارانی در استان هستند که علاوه بر ایجاد شغل و فعالیت اقتصادی دغدغه اجتماعی و مردمی نیز دارند و در کنار کار خود فعالیت خیّری انجام می دهند، لازم است برخی روندهای اداری از پیش روی سرمایه گذاران برداشته شود و بدون محدودیت پذیرای این افراد و تسهیلگر فعالیت های آن ها  باشیم.

طالبی با تاکید بر  اهمیت روحیه شجاعت و ریسک پذیری در مدیران اظهار داشت:با کنار گذاشتن حرف های تکراری و مدیریت زمان جلسات اداری بر موضوعات و مسئولیت های اصلی تمرکز کنیم و اصل تکریم ارباب رجوع و رسیدگی به مسائل مردم نیز مورد توجه قرار گیرد.

وی افزود:خمودگی در مدیریت استان جایگاهی ندارد و دستگاه های اجرایی با رویکرد اطلاع رسانی و آگاهی بخشی به جامعه پایگاه های اطلاع رسانی زیرمجموعه خود را بروزرسانی کنند و از سایر ظرفیت ها نیز برای شفاف سازی و ارائه اطلاعات مورد نیاز به جامعه و اصحاب رسانه بهره گیرند.

استاندار یزد گفت:کشور در موقعیت و شرایط خاصی قرار دارد و بر این مبنا انجام فعالیت ها منحصر به ساعت اداری نباشد و بسیاری از دستگاه های اجرایی باید به شکل شبانه روزی برای حل مشکلات پیش رو تلاش کنند و خدمات رسانی به مردم را اولویت قرار دهند.

طالبی اظهار داشت:جایگاه فرمانداران و بخشداران در سیستم اداری حفظ شود و  مدیران در تصمیم گیری های شهرستانی محوریت را مشورت با فرمانداران قرار داده و ارتباطی موثر در سایر فعالیت و برنامه ها نیز مورد توجه باشد تا این هماهنگی نتایج بهتری را در توسعه مناطق مختلف استان رقم بزند.

عالی ترین مقام اجرایی استان در پایان  به حضور میدانی مدیران دستگاه های اجرایی در شهرستان ها برای رصد مشکلات  اشاره و گفت:با توجه به قرار گرفتن در روزهای پایانی سال نهایت همکاری برای تحقق برنامه های ستاد تسهیلات سفر و پذیرایی مناسب از مسافران و میهمانان نوروزی انجام شود و گروه های نظارتی نیز نسبت به موضوعات مختلف اقدام نمایند.

گفتنی است در شورای اداری استان و با حضور استاندار یزد؛ « احمد ترحمی بهابادی» با حکمی از سوی وزیر کشور به عنوان معاون سیاسی،امنیتی و اجتماعی استانداری یزد معارفه شد.

 

احمد توکلی: اگر تحریم نبودیم و مردم مرفه بودند، FATF را نمی‌پذیرفتیم

در پی تعویق در تصویب لایحه "پالرمو" رقم خورد| قله‌های جدید برای دلار و سکه

رامین مهمانپرست و مریم کاویانی / رامین مهمانپرست همسر مریم کاویانی کیست؟

کلیدواژه: اقتصاد راهداري طرح زمستاني خراسان رضوي

منبع این خبر، وبسایت www.irna.ir است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۲۱۸۴۲۳۴۱ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

دیگر خبرها

 • آداب رانندگی در جاده‌های برفی و بارانی
 • ۱۰ هزار میلیارد ریال هزینه راهداری استان می‌شود
 • استقرار ۲۴ گروه راهداری گلستان برای ارائه خدمات نوروزی
 • 10 هزار میلیارد ریال صرف راهداری خراسان رضوی می شود
 • استقرار ۲۴ اکیپ راهداری گلستان برای ارائه خدمات نوروزی
 • بارش پراکنده برف در جاده های خراسان رضوی ادامه دارد
 • ‌آمار دقیقی از کارگران غیر مجاز اتباع بیگانه در خراسان رضوی وجود ندارد
 • تلاش راهداری برای بازگشایی جاده برفی در سمنان + فیلم
 • اجرای طرح سرشماری و شناسایی مشاغل، اتباع خارجی و کارفرمایان ایرانی در خراسان رضوی
 • رئیسی: خدمت‌رسانی مهم‌ترین اقدام و فعالیت نهادهای انقلاب اسلامی است
 • برگزاری مسابقات تخصصی طرح ملی امداد و نجات در ۴ منطقه خراسان رضوی
 • ماشین آلات تأسیسات گردشگری از پرداخت حق گمرکی معاف می شوند
 • بررسی مهم‌ترین اقدامات ستاد اطلاع رسانی و تبلیغات اقتصادی کشور در هیئت دوبت
 • ◄ راه‌اندازی میز خدمت الکترونیکی اداره‌کل راهداری گیلان
 • ◄ انتصاب سرپرست جدید دفتر مدیریت بحران و تجهیز ماشین‌آلات
 • ◄ توسعه و تجهیز 50 باب پاسگاه پلیس‌راه در دستور کار سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای
 • ◄ اجرای طرح نوروزی راهداری و حمل و نقل جاده‌ای کرمان
 • لباس سفيد زمستاني بر تن مشهد
 • ◄ رونمایی از سامانه مدیریت پروژه های عمرانی راهداری