قزوین - ایرنا - رییس مجمع خیرین کشور گفت: این مجمع را باید عصاره نهادهای خیریه و مردمی در کشور دانست که منشاء خدمات زیادی بوده و هستند.

به گزارش ایرنا، حبیب الله بور بور پنجشنبه شب در نشست نخبگان و فرهیختگان بشردوست قزوین که به منظور برگزاری انتخابات مجمع خیرین استان قزوین برگزار شد افزود: تشکیل مجامع خیرین در طول سال های گذشته تاثیر بسیاری در پیشبرد امور کشور داشته است که مجمع خیرین مدرسه ساز را می توان یکی از نمونه های موفق آن نام برد.


رییس مجمع خیرین کشور اظهار داشت: این مجمع به منظور ایجاد هماهنگی و تعادل بین مراکز و مجامع خیریه کشور تاسیس شده است.
وی، انجام کارهای بزرگ مانند مدرسه سازی به شکل گسترده را نتیجه هم افزایی خیرین دانست و اضافه کرد: در سال 76 که تعداد دانش آموزان کشور بسیار بیش از امروز و در حد 19 میلیون و 800 هزار نفر بود آموزش و پرورش با چالش های زیادی در تامین کلاس درس مواجه بود اما با تشکیل مجمع خیرین مدرسه ساز طی این سال ها حداقل40 هزار کلاس درس با مشارکت خیران احداث شد.
بوربور ادامه داد: به دنبال رهنمودهای مقام معظم رهبری مبنی بر بهره گیری از مشارکت های مردمی در اجرا و پیشبرد امور کشور و فقر زدایی، زمینه تشکیل و فعالیت مجمع خیرین کشور با همکاری 16 نهاد در سال77 فراهم شد و علاوه بر تاسیس دفاتر آن در استان ها، در خارج از کشور نیز مجوز فعالیت یافت.
وی یادآور شد: مجمع خیرین به هیچ وجه در امور اجرایی دخالت نمی کند و تنها متقاضیان سرمایه گذاری در هر کدام از شاخه ها را به همان بخش معرفی می کند.
بور بور خاطرنشان کرد: کار دیگر این مجمع آن است که خیران را در زمینه ورود برای کارهای شاخص تشویق می کند.
وی با بیان اینکه از زمان تاسیس مجمع، سه دانشگاه شهید بهشتی، تربیت مدرس و علامه طباطبایی نیز از اعضای موسس آن بوده اند، گفت: با ورود این دانشگاه ها در امور مجمع سالانه به 2 خیر نشان دکترای افتخاری اعطا می شود.
بور بور افزود: همچنین با پیگیری های انجام شده دولت نیز به چهار خیر نشان خدمت ارایه می کند.
وی افزود: هر خیری برای تقویت امور خیرخواهانه مورد نظر می تواند مسایل خود را با مجمع مطرح کند تا از طریق رابطان ما در هر سه قوه مورد پیگیری قرار گیرد.
رییس مجمع خیرین افزود: با تمام این تفاسیر مجمع خیرین را می توان عصاره نهادهای مردمی و خیریه دانست که در طول بیش از 2 دهه فعالیت خود در زمینه کارهای خیر و عام المنفعه تاسیس شده است.
وی افزود: با تشکیل این مجمع می توان نگاه افراد را نسبت به فعالیت های خیریه تغییر داد.
7388*3013

منبع: ایرنا

خبر بعدی:

تصویر 11 چهره مردمی سال بر تابلوهای شهر تهران نقش می‌بندد

تهران-ایرنا- تصویر 11 چهره برگزیده برنامه «فرمول یک» شبکه یک تلویزیون با مشارکت سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران، در روزهای آخر زمستان بر تابلوهای پایتخت نقش می‌بندد.

به گزارش روز شنبه ایرنا از سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران، برنامه فرمول یک که با اجرای سیدعلی ضیا روی آنتن شبکه می‌رود، در ویژه برنامه نوروزی خود قصد دارد از میان 11 گزینه نهایی با رای مردمی «چهره سال» را انتخاب کند.
سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران نیز در این انتخاب، علی ضیا را همراهی می‌کند و به زودی تابلوهای شهری به تصویر و کد این چهره‌ها آذین می‌شوند.
رسیدن به این 11 گزینه نهایی مراحل زیادی را پشت سر گذاشته چرا که چهره سال این بار نه از میان «سلبریتی‌ها، هنرمندان و ورزشکاران» که از میان «چهره‌های مردمی و اجتماعی» انتخاب خواهند شد.
ضیا درباره ایده این اتفاق گفت: هنرمندان، مدال‌آوران ورزشی، نفرات برتر کنکور، المپیادها و جشنواره‌ها و... در جای خود و به مرور از سوی مسئولان تقدیر می‌شوند اما در حوزه اجتماعی، افرادی که فعالیت‌های عام‌المنفعه و خیرخواهانه انجام می‌دهند کمتر به چشم رسانه‌ها می‌آیند بنابراین هدف ما این بود که کاری کنیم تا برای ترویج فرهنگ کار خیر در تلویزیون قدمی برداریم.
وی افزود: برای این اتفاق «بچه‎های فرمول یک» فهرستی از 2هزار چهره موثر اجتماعی تهیه کردند که در ادامه به 500 و سپس به 200 نفر تقلیل پیدا کرد، این لیست‌ها در اختیار هیات انتخابی متشکل از کارشناسان شبکه یک، تیم برنامه‌ساز، خبرگزاری‌ها، هنرمندان، ورزشکاران، بازیگران سینما و تلویزیون، نویسندگان، سیاستمداران، روانشناسان، جامعه‌شناسان و فعالان اجتماعی قرار گرفت و در ادامه 40 برگزیده نهایی برای رای گیری مردمی انتخاب شدند.

*تجمیع آرای مردم و هیات داوران برای گزینش 11 چهره
در نخستین مرحله از رای گیری از میان این 40 برگزیده، 11 نفر به مرحله بعدی راه پیدا کردند تا مردم از میان این افراد، چهره سال را انتخاب کنند.
در این مرحله نیز علاوه بر رای مردم، بیش از 30 چهره‌ شناخته شده حوزه‌های اجتماعی، فرهنگی، هنری، سیاسی و علمی و دانشگاهی در انتخاب این 11 چهره نقش داشتند.
سورنا ستاری معاون علمی رئیس جمهور، نرگس آبیار و محمدحسین مهدویان کارگردانان سینما، علی مطهری، طیبه سیاووشی، بهروز نعمتی و الیاس حضرتی از نمایندگان مجلس، محمدحسین رنجبران مدیرکل روابط عمومی سازمان صدا و سیما، محمد درویش کارشناس محیط زیست، علیرضا فغانی داور بین‌المللی فوتبال، آرش خوشخو روزنامه‌نگار، سعید اوحدی رئیس سازمان فرهنگی هنری شهرداری و مرتضی برزگر نویسنده از جمله افرادی هستند که در انتخاب این یازده چهره نقش داشتند.
پس از شمارش مجموع آرای ثبت شده، 11 چهره برگزیده که بیشترین رای را به دست آوردند به این شرح مشخص شد، ترتیب اعلام اسامی براساس حروف الفبا است.

*11 چهره برگزیده مردمی را بشناسید
اسماعیل آذری‌نژاد روحانی قصه‌گو و فعال در حوزه کودکان مناطق محروم در کهگیلویه و بویراحمد، عصمت احمدیان مادر شهید و کارآفرین در حوزه زنان در شهر اهواز، یوسف اصلانی فعال حوزه توانبخشی و کارآفرینی برای معلولان، طناز بحری پزشکی که با مهاجرت معکوس از هلند به ایران برگشته است، نورالدین توسلی چوپان اهل ایلام که حین مراقبت از گوسفندان اقدام به کاشت درخت می‌کند، زیبا عزیزی چهارمین زن موفق روستایی جهان در سال 2018 اهل قصرقند سیستان و بلوچستان، محمدرضا عموزاده‌ قاضی اهل گلستان که به جای صدور حکم زندان احکام فرهنگی صادر می‌کند، جز یازده گزینه نهایی برای چهره مردمی سال 97 هستند.
همچنین حاج‌ کاظم کبیرصابر چای فروش با انصاف تبریزی که حتی وزن پاکت کاغذی را از وزن چای کم می‌کند و می‌فروشد، نرگس کلباسی زن جوانی که زندگی خود را وقف کمک به زلزله‌زدگان کرمانشاه کرده است، لعبت گرانپایه معروف به «جراح نیازمندان» که 54هزار ویزیت و 1500 جراحی رایگان انجام داده، مجتبی محمدی سرباز خوزستانی که در حادثه تروریستی اهواز جان چند نفر را نجات داد، از دیگر چهره های مردمی سال 97 هستند.

*فعال شدن فرهنگسراها برای رای گیری حضوری
اسامی این 11 برگزیده چهارشنبه یکم اسفند در برنامه «فرمول یک» اعلام شد و به زودی با مشارکت سازمان فرهنگی هنری شهرداری تهران و سازمان زیباسازی روی تابلوهای شهری با کد رای گیری اکران خواهد می‌شود.
شهروندان نیز تا 25 اسفند با رای دادن از طریق پیامک، اپلیکیشن و مراجعه حضوری به فرهنگسراهای رسانه، اشراق،‌ ارسباران، ملل، خاوران، بهمن، فردوس، گلستان، خاتم، ولا و رسانه می‌توانند چهره برتر خود را انتخاب ‌کنند.
در نهایت چهره برتر سال در ویژه برنامه تحویل سال فرمول یک معرفی می‌شود. ضیا معتقد است که نمی‌توان تلاش‌های چهره‌های شناخته شده را هم نادیده گرفت «جایی که مسعود شجاعی، کم‌آبی خرمشهر را نادیده نگرفت، علی دایی در کرمانشاه دست به کار بزرگی زد؛ تلاش‌های مؤثر رضا صادقی در مدرسه‌سازی سیستان و بلوچستان و حضور موثر چهره‌هایی همچون کتایون ریاحی، مهتاب کرامتی، میترا حجار، نیکی کریمی و بسیاری دیگر که همواره نسبت به مردم و احساس مسئولیت کرده‌اند را فراموش نمی‌کنیم و در حال رایزنی هستیم تا این چهره را در کنار برترین چهره‌های مردمی سال در برنامه‌های ویژه تحویل سال «فرمول یک» داشته باشیم.»
این پایان کار نیست و چهره‌های منتخب مردمی که در اقصی نقاط کشور به فعالیت‌های عام‌المنفعه و خیرخواهانه خود مشغولند در سال آینده دوربین فرمول یک را در کنار خود خواهند داشت تا فعالیت‌هایشان در این برنامه منعکس شود و خیرخواهان دیگری با آنها همراه شوند. الگوسازی از چهره‌های نیکوکار کشور، قدردانی و سپاس از افرادی که فعالیت‌های عام‌المنفعه دارند و ترویج فرهنگ کار نیک کردن در جامعه از اهداف اصلی این ایده است.
«فرمول یک» تا هشتم اسفندماه طبق روال گذشته پخش می‌شود، ویژه‌برنامه نوروزی آن از 25 اسفندماه آغاز می‌شود و تا سال تحویل با حضور چهره‌های هنری، فرهنگی، سیاسی و ورزشی در کنار چهره‌های برتر مردمی از ساعت 23 روی آنتن می‌رود.
تهرام/7245//1348

ظریف: ماندن یا نماندن در برجام به نظر مردم بستگی دارد| ترامپ غافلگیری دوست دارد و ما برهمین مبنا رفتار می‎کنیم| مردم در حال آسیب دیدن از تحریم‌ها هستند| بخشی از جمعیت ایران با سیاست خارجه ما موافق نیست

واکنش‌‌ فعالان اجتماعی به‌ تبلیغ کتک‌ زدن "زن" در رسانه‌ ملی| صدا‌ و‌ سیما به‌ دنبال عادی‌ جلوه ‎دادن خشونت علیه زنان؟!+فیلم

عکس/ پرچم ژاپن در دست هواداران نفت مسجدسلیمان

کلیدواژه: اجتماعي مجمع خيرين انتخابات تشكيل مجمع خيرين

منبع این خبر، وبسایت www.irna.ir است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۲۱۸۴۳۱۷۰ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

دیگر خبرها

 • تاسيس حوزه علميه برادران در آبيک با رويکرد خود نظارتي / مهلت ثبت نام تا 15 فروردين 98
 • مساعدت ۳۲۰ میلیون ریالی به بیماران سخت‎درمان در استان همدان
 • ۱۱ چهره‌ مردمی سال ۹۷ معرفی شدند/ سنت شکنی در ایام عید
 • دستورالعمل تاسیس و اداره سراهای دانشجویی
 • رئیس مجمع خیرین آب ‌رسان فارس:کمک نقدی از خیرین نمی گیریم
 • سرا‌های دانشجویی غیردولتی با دستور العمل جدید تاسیس و اداره می‌شوند
 • دستورالعمل جدید تاسیس و اداره سراهای دانشجویی غیردولتی تهیه شد
 • از هر مذاکره‌ای استقبال می کنیم/ قدرت مردمی ما بزرگ و بسیار نظام مند است
 • راه اندازی بازارچه خیریه با هدف کمک به دانش آموزان بی بضاعت
 • این فرمول وارونه نشود! / از این دیوانه نترسید! / مهلت ۴ ماهه را دریابیم، هزینه معیشت و کرامت انسانی. زاهدی پارسا و مردمی/ آیا خودروسازان مظلوم واقع شده اند؟! / فرش قرمز واقعی زیر پای مردم
 • پراید و سمند و ... مثقالی چند!/ اگر FATF را نپذیریم چه اتفاقی خواهد افتاد؟
 • همایش خیرین و دست اندرکاران دفاتر شهرستانی مهرانه برگزار شد
 • جشن یکصدمین سالگرد تاسیس دانشگاه خوارزمی آغاز شد
 • تیم والیبال هنرمندان بازی خیریه را از پیشکسوتان گنبد برد
 • عصاره و خلاصه بیانیه گام دوم انقلاب؛ حرکت روبه‌جلو است
 • فواید شناسه ۱۶ رقمی برای راستی آزمایی نهادهای گردشگری/جزئیات تسهیلات پلیس پس از ۱۲ سال
 • رنج‌های فراتر از بیماری/ بیماران کلیوی؛ پنجه در پنجه محدودیت‌ها
 • خیرین 383 مدرسه را در اردبیل تحویل نسل آینده دادند
 • ۴۰ نفر از ایتامی که به سن ازدواج رسیده بودند جهیزیه دار شدند/ ۱۴ شیرخواره نیازمند مساعدت های مالی مردمی و خیرین