عضو هیئت‌رئیسه شورای شهر قم با تأکید بر تعریف شدن کاربری پارک سالاریه قم در محدوده فضای سبز شهری گفت: مجموعه مدیریت شهری اجازه تخریب، تغییر کاربری و احداث دانشگاه در پارک سالاریه را نمی‌دهد. ۱۶ آذر ۱۳۹۷ - ۰۲:۳۰ استانها قم نظرات - اخبار استانها -

حسن طلایی در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در قم، با اشاره به مشکلات و معضلات شهر قم در کمبود سرانه‌های سبز و مراکز تفریحی اظهار داشت: حقیقت این بوده که اقلیم شهر قم از طرفی گرم و  خشک بوده و از طرف دیگر نیز سرانه‌های سبز به حد موردنیاز در شهر احداث نشده است.

وی حفظ باغات باقی مانده در شهر قم را یکی از سیاست‌ها و رویکردهای شورای شهر و شهرداری قم دانست و افزود: حفظ و احیای محدود باغات به‌جامانده در شهر قم از مطالبات و درخواست‌های مستمر و پر دغدغه عمومی بوده بنابراین شورای شهر و شهرداری قم به هیچ عنوان با نابودی و تبدیل‌شدن آن‌ها به مراکز و مؤسسات مختلف موافقت نخواهد کرد.

‌سرانه محدود مردم قم در فضای سبز/استفاده از پساب در فضای سبز شهری قم| کاشت چمن در محدوده فضای سبز شهری قم ممنوع شود گزارش تسنیم از چالش‌های آبی فضای سبز شهر قم؛ وقتی نفس در ریه‌های شهر به شماره می‌افتد

عضو هیئت‌رئیسه شورای شهر قم با اشاره به حرف‌وحدیث‌های موجود در زمینه تغییر کاربری پارک سالاریه و تبدیل‌شدن آن به دانشگاه گفت: این محل یکی از خاطره آمیزترین محورهای تفریحی شهروندان قمی بوده و شورای شهر قم با تمام توان در برابر تغییر کاربری احتمالی آن ایستادگی می‌کند.

عضو شورای شهر قم با انتقاد از عملکرد مجموعه مدیریت شهری قم در سال‌های گذشته در از بین بردن باغات و سرانه‌های سبز موجود در هسته مرکزی شهر و مناطق با هویت شهر قم عنوان کرد: در گذشته نه‌چندان دور بسیاری از باغات قم به دلایل مختلف و به دلیل کم توجهی‌های صورت گرفته شده تخریب و از بین رفته است.

طلایی با اشاره به سابقه و درخواست‌های مکرر شهروندان برای حفظ و احیای پارک سالاریه و جلوگیری از تخریب و تغییر کاربری آن ابراز کرد: پارک سالاریه و حفظ فضای سبز موجود در آن ‌یکی از مطالبه‌های مهم شهروندان قمی بوده از همین رونیز مجموعه مدیریت شهری قم اجازه تأسیس دانشگاه در این پارک و تخریب آن را به مسئولان دانشگاه موردنظر نمی‌دهد.

عضو هیئت‌رئیسه شورای شهر قم با تأکید بر کاربری فضای سبز پارک سالاریه در نقشه تفصیلی شهر قم ادامه داد: صرف‌نظر از رأی و نظر کمیسیون ماده 5 کاربری این منطقه در محدوده فضای سبز تعریف‌شده و ازاین‌رو شورای شهر و شهرداری قم به‌هیچ‌وجه با تغییر کاربری این محل به بهای ایجاد موسسه و دانشگاه‌ها موافقت نخواهد کرد.

عضو شورای شهر قم آمادگی شورای شهر و شهرداری قم برای تهاتر و معوض زمین برای احداث دانشگاه دریکی از معابر مهم و اصلی قم را مورد توجه قرار داد و ابراز کرد: شورای شهر و شهرداری قم حاضر است به‌جای معوض این زمین در بلوار پیامبر اعظم(ص) و بلوار معنوی زمینی به دانشگاه امام صادق برای تأسیس دانشگاه تهاتر کند.

طلایی با تأکید بر کاربری فضای سبز پارک سالاریه قم عنوان کرد: کمیسیون ماده 5 کاربری پارک سالاریه را خارج از محدوده تعیین کرده اما ازآنجایی‌که کاربری آن در محدوده فضای سبز تعریف‌شده امکان هیچ‌گونه تخریب و تغییر کاربری آن وجود ندارد.

انتهای پیام/ش

R7854/P4001/S6,62/CT1

منبع: تسنیم

خبر بعدی:

فعالیت ۳۱۰ شرکت دانش‌بنیان و فناور در پارک مشهد/برپایی نمایشگاهی در عسلویه طی هفته آینده

رئیس پارک علم و فناوری خراسان رضوی گفت: هدف ما در پارک علم و فناوری افزایش ثروت مبتنی بر دانش است.

به گزارش ایسنا- منطقه خراسان، رضا قنبری در همایش نوآوری و فناوری در صیانت از دارایی‌های فیزیکی که در پارک علم و فناوری خراسان برگزار شد، با تاکید بر اینکه ۳۱۰ شرکت دانش‌بنیان و فناور در پارک علم و فناوری استان وجود دارد، گفت: نزدیک به ۴ هزار و ۲۰۰ نفر از فارغ‌التحصیلان دانشگاهی و متخصصین در این شرکت‌ها مشغول به فعالیت هستند که ۵۲ درصد از آن‌ها دانش‌آموخته دانشگاه فردوسی هستند.

وی اظهار کرد: پارک علم و فناوری زیرنظر وزارت علوم است و وظیفه ما این است که به هسته‌هایی که در حوزه فناوری و نوآوری گرد هم آمدند، کمک کنیم تا تیم تشکیل تیم دهند و آن تیم بتواند مفاهیم تجاری و فروش را به درستی فرا گیرد و در نهایت تشکیل شرکت دانش‌بنیان دهد. سه الی پنج سال در خدمت این تیم‌ها هستیم و طی انجام فرآیندهای ارزیابی، بخش خصوصی کمک می‌کند تا پتانسیل تیم‌ها و هسته‌هایی که معمولاً چگالی دانش در آن‌ها بالا است را برای تجاری کردن بسنجند و راه را به آن‌ها نشان دهند.

رئیس پارک علم و فناوری خراسان رضوی ادامه داد: بنابراین می‌توان گفت اصلی‌ترین وظیفه ما در پارک علم و فناوری خراسان، رشد شرکت‌های دانش‌بنیان و فناور است که گاهی اوقات با هسته‌های دو الی سه نفره آغاز می‌شود و این امر اصلی‌ترین وظیفه ما در راستای هدفمان یعنی افزایش ثروت مبتنی بر دانش است.

وی با بیان اینکه باید در پارک علم و فناوری بیشتر از اینکه به محصول و فناوری که تیم ارائه داده دقت کنیم، به تیمی که این محصول و فناوری را ساخته توجه کنیم، تصریح کرد: اکنون پارک‌های علم و فناوری دنیا در نسل سوم به سر می‌برند و امیدوارم که ما هم بتوانیم با رهنمودها و کمک‌هایی که می‌شود، در این راستا قدم برداریم و آن هم تنها با شبکه‌سازی امکان‌پذیر می‌شود؛ بدین معنا که پارک‌های علم و فناوری با شبکه‌ای کردن دانشگاه‌ها، صنعت، مشاورین و سرمایه‌گذارها که نهادهای کوچکی هستند، بتوانند ارتباطی میان این مراکز ایجاد کنند و سرعت ارتباط گیری را افزایش دهند.

قنبری خاطر نشان کرد: اصلی‌ترین فعالیتی که این شبکه‌سازی باید برای صنایع انجام دهد، استفاده از نوآوری است که در گذشته شرکت‌ها تنها تولید می‌کردند و بعد متوجه شدند که باید به مشتری احترام بگذارند و بعد از آن فهمیدند که باید در تولید و توسعه بازار نوآوری داشته باشند و این هزینه‌بر شد و دانشگاه‌ها را به خدمت گرفتند و در نهایت درهای کارخانه را باز و R&Dها را به تدریج برون‌سپاری کردند.

وی اضافه کرد: اتفاقی که می‌تواند در پارک علم و فناوری و برای صنایع بزرگ‌تر رخ دهد، می‌تواند در این مکان نمود بیشتری داشته باشد و شرکت‌ها و تیم‌های فناوری که در پارک وجود دارند، بتوانند کمک کنند که هزینه‌های R&D صنایع بزرگ را پایین آورند و ارتباطاتی که با دانشگاه برقرار شده، بتواند ورود علم را تسریع بخشد.

رئیس پارک علم و فناوری خراسان رضوی بیان کرد: اکنون پارک علم و فناوری با دانشکده مهندسی دانشگاه فردوسی مشهد ارتباطات خوبی برقرار و جلسات مشترک زیادی برگزار کرده تا سریع‌تر هسته‌ها و تیم‌ها به یکدیگر متصل شوند و در حال حاضر پارک خراسان رضوی با محوریت انرژی توانسته برای اولین بار با چهار الی پنج پارک در ایران، شبکه‌ای از پارک‌های علم و فناوری را تهیه کند.

وی اظهار کرد: چهار پارک در مناطق جنوب و نفت‌خیز وجود دارد؛ اما تکنولوژی، تولیدات و نوآوری‌هایی که متخصصان خراسان رضوی در این زمینه دراختیار دارند، بسیار بالاتر از چیزی است که در جنوب کشور تولید می‌شود. همچنین در همین راستا هفته آینده در عسلویه با محوریت پارک علم و فناوری خراسان رضوی نمایشگاهی برگزار خواهد شد.

انتهای پیام

احمدی‌نژاد: دو تا خدا در دنیا باشد، فساد می‌شود| ما زورمان به بقیه نرسید| اختیارات در قوه قضائیه و مقننه متمرکز است اما پاسخگویی در قوه مجریه است| مردم هر سیستم حکومتی خواستند، حقشان است| بخش‌هایی از قانون اساسی و ساختارها باید تغییر کند| رهبری هرچقدر اخت

در پی محبوبیت از دست رفته| چرا احمدی‌نژاد دیگر پدیده‌ای غیر‌ضروری و بی‌معنی محسوب می‌شود؟

رونمایی از داروی تمام ایرانی روفانیب 5

منبع این خبر، وبسایت tn.ai است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۲۱۸۴۴۵۶۸ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

دیگر خبرها

 • تهران گردی در محله امیریه، باغ منیرالسلطنه
 • احيا باغ‌هاي فرسوده مرکبات با تسهيلات
 • با تأسیس پارک‌های علم و فناوری، علم تولیدی دانشگاه‌ها به ثروت تبدیل می‌شود
 • چند گام ساده برای عوض کردن پسورد اینستاگرام + تصاویر
 • ۲ میلیون اصله درخت در شهر تهران کاشته می‌شود/ رشد ۱۶ برابری سرانه فضای سبز نسبت به پیش از انقلاب
 • طرز تهیه سالاد سبز با مخلوط خوشمزه انبه
 • سقوط پهپاد ارتش ارمنستان در منطقه مورد مناقشه قره باغ
 • سازمان سیما، منظر و فضای سبز شهرداری قدس در تکاپوی استقبال از بهار
 • شکست سنگین فیلم قرارمون پارک شهر در گیشه
 • از یک حساب کاربری جی‌میل، چند آدرس پست الکترونیک بسازید!
 • دروازه شرقی خراسان شمالی، نوروز سبز می شود
 • بازگشت ۹۷۰ متر مربع از زمین‌های کشاورزی به چرخه تولید
 • باغ تالارهای مجلل، لوکس و باورنکردنی در تهران و کرج +عکس
 • گلایه مردم از وضعیت روشنایی ورودی حاجی‌آباد بیرجند/ قول راه‌وشهرسازی برای سال آینده
 • احمدی‌نژاد: دو تا خدا در دنیا باشد، فساد می‌شود/ اختیارات در قوه قضائیه و مقننه متمرکز است اما پاسخگویی در قوه مجریه است/ مردم هر سیستم حکومتی خواستند، حقشان است/ بخش‌هایی از قانون اساسی و ساختارها باید تغییر کند/ رهبری هرچقدر اختیارات دارد همان قدر هم با
 • احمدی‌نژاد: دو تا خدا در دنیا باشد، فساد می‌شود| ما زورمان به بقیه نرسید| اختیارات در قوه قضائیه و مقننه متمرکز است اما پاسخگویی در قوه مجریه است| مردم هر سیستم حکومتی خواستند، حقشان است| بخش‌هایی از قانون اساسی و ساختارها باید تغییر کند| رهبری هرچقدر اخت
 • کشاورزی گیلان در تهدید تغییر کاربری‌ها
 • ایلام لرزید/ زلزله ۴ ریشتری باغ سراب هیچ مصدونی نداشت
 • ضرورت انتقال پلنگ‌ ایرانی دو باغ‌ وحش کشور به تهران برای اسپرم‌گیری