محمد حسن زدا معاون بیمه‌ای سازمان تأمین اجتماعی اظهار کرد: در اجرای قانون بیمه‌های اجتماعی قالیبافان، بافندگان فرش و شاغلان صنایع دستی شناسه دار، مصوب مجلس شورای اسلامی، شاغلین در این فعالیت‌ها، مشمول خدمات سازمان تأمین اجتماعی هستند و در حال حاضر بالغ بر ۳۳۸ هزار نفر تحت پوشش این سازمان قرار دارند.

زدا افزود: با توجه به اینکه قانون، صرفاً شاغلین در این فعالیت‌ها را مشمول تلقی می‌کند، طبق نظر کارشناسی مرکز ملی فرش ایران، استاندارد ۴۰۰۰ گره روزانه برای شناسائی شاغلین واقعی تعیین شده است.

وی ادامه داد: بر اساس استاندارد تعریف شده و بازرسی‌های مشترک نمایندگان مرکز ملی فرش ایران و سازمان تامین اجتماعی؛ شاغلین واقعی شناسائی می‌شوند و بیمه افرادی که به منظور استفاده از تسهیلات این قانون ثبت نام کرده و یا بابت سرگرمی و تفنن به امر قالیبافی مشغولند را قطع می‌کنند تا بافندگان واقعی امکان استفاده از این قانون را داشته باشند.

معاون بیمه‌ای سازمان تأمین اجتماعی تأکید کرد: بیمه هیچ یک از شاغلین واقعی در این فعالیت قطع نشده و هرگونه ادعایی در این زمینه در واحد‌های اجرایی سازمان تأمین اجتماعی سراسر کشور قابل بررسی است.

زدا با بیان اینکه براساس قانون بیمه اجتماعی قالیبافان، بافندگان فرش و شاغلان صنایع دستی شناسه دار محدودیت‌ها و ضوابط معینی برای بیمه این اقشار تعیین شده است، تصریح کرد: در ماده ۳ این قانون و همچنین ماده ۱۲ آئین نامه اجرائی آن تصریح شده است که ارائه خدمات سازمان تأمین اجتماعی به مشمولان منوط به تامین اعتبار در قوانین بودجه سالانه کشور است و سازمان تامین اجتماعی متناسب با تعداد افراد معرفی شده توسط وزارت صنعت، معدن و تجارت و سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری موظف به بیمه کردن مشمولان در چارچوب ضوابط مربوطه است.

وی با بیان اینکه براساس بند "ت" ماده ۷ قانون برنامه ششم توسعه، ایجاد و تحمیل هرگونه بار مالی مازاد بر ارقام مندرج در قوانین بودجه سنواتی، توسط دستگاه‌های اجرائی ممنوع است، گفت: همچنین مطابق بند ۲ ماده ۲۹ قانون الحاق برخی مواد به قانون تنظیم بخشی از مقررات مالی دولت و ماده ۷۱ قانون احکام دائمی برنامه‌های توسعه کشور، سازمان تأمین اجتماعی مکلف به اجرای قانون مذکور تا سقف بودجه مصوب سالانه است.

معاون بیمه‌ای سازمان تأمین اجتماعی تأکید کرد: مدیران و کارکنان واحد‌های اجرایی سازمان تأمین اجتماعی در سراسر کشور تلاش می‌کنند تا از تمامی ظرفیت‌های قانونی برای خدمت رسانی حداکثری به قالیبافان استفاده کنند، اما بودجه مصوب سنوات گذشته پاسخگوی بیمه متقاضیان مربوطه نبوده است و سازمان تأمین اجتماعی در سال‌های ۹۲ تا ۹۶ همواره مازاد بر بودجه مربوطه هزینه کرده است.

زدا تصریح کرد: در سال جاری نیز بابت اجرای قانون یاد شده به مبلغی در حدود ۹۵۰ میلیارد تومان نیاز است، در حالی که مبلغ اختصاص یافته در قانون بودجه با فرض تأمین اعتبار کامل، معادل ۷۷۰ میلیارد تومان است که پاسخگوی پوشش بیمه‌ای بیمه شدگان فعلی نخواهد بود.

 

منبع: افکارنيوز

خبر بعدی:

استان مازندران از نظر کارگاه رتبه 4 کشور را داراست/ بیش از 638 هزار نفر بیمه شده تامین اجتماعی در مازندران هستند

به گزارش ایلنا، سیدعلی اصغر محمودی، مدیرکل تامین اجتماعی مازندران  در نشست خبری با خبرنگاران افزود: سازمان تامین اجتماعی یک سازمان درآمد هزینه می باشد و با استفاده از درآمدها، خدمات مختلف ارائه می کند.

وی با مقایسه خدمات ارائه شده قبل و بعد از انقلاب در تامین اجتماعی مازندران اظهار کرد: تعداد مستمری بگیران قبل از انقلاب 2700نفر بود و این آمار اکنون به بیش از 145هزار نفر رسیده است.

محمودی ادامه داد: در بخش کارگاهها از 15هزار کارگاه در سال 57 اکنون به بیش از 102 هزار کارگاه در مازندران رسیدیم و  

استان مازندران از نظر کارگاه رتبه 4 کشور را داراست.

مدیر کل تامین اجتماعی مازندران با اعلام اینکه  شعب استان در سال 57 به تعداد 8شعبه بود؛ این تعداد را اکنون 28شعبه در مازندران اعلام کرد.

این مسئول گفت: تعداد شعب اقماری در پایان سال 92 بود که در سال 93 تا 96 ، دو شعبه اضافه شده است.

محمودی همچنین تعداد کارگزاری فعال در سال 92را 5کارگزاری اعاام کرد که 11مجوز جدید اخذ شده است.

وی با اشاره به دستاوردهای اداره کل تامین اجتماعی مازندران به اعزام بازنشستگان و خانواده ها به سفرهای زیارتی خبر داد و خاطر نشان کرد: 29 کاروان از استان مازندران شامل 4700نفر به این سفرها اعزام شدند که این اعزام در سال 57، صفر بود.

محمودی، همچنین از کسب رتبه اول تامین اجتماعی مازندران در ستاد تیهیل و رفع موانع تولید مازندران در اسفند95 خبر داد.

این مسئول، ارائه خدمات در شعب سازمان تامین اجتماعی را یکی از اقدامات اساسی سازمان عنوان و تصریح کرد: ارائه خدمات غیر حضوری لیست های اینترنتی و ابلاغ الکترونیکی به کارفرمایان از جمله این موارد است.

وی افتتاح ساختمان جدید شعبه دو قائمشهر، شعبه دو بابل و گلوگاه، افتتاح سه شعب جدید سه ساری، سه بابل و دو آمل، افتتاح شعبه اقماری بلده نو و رستمکلا، ارائه خدمات غیر حضوری لیست های اینترنتی و ابلاغ الکترونیکی، اعزام همکاران به عتبات عالیات، تجهیز و بازسازی مرکز اسناد و مدارک تامین اجتماعی مازندران، خرید ،تجهیز ، بهسازی و نوسازی ساختمان های اداری را از جمله دستاوردهای تامین اجتماعی مازندران عنوان کرد.

 

لیاقت مردم خرگیری نیست/ همکاری نشود، اجازه خروج مرغ را نمی‌دهم

آیا FATF مانع فعالیت‌های سپاه و کمک ایران به حزب‌الله و نیروهای مقاومت سوریه می‌شود؟

خواهر جانسون به نشانه مخالفت با بریگزیت برهنه شد!

کلیدواژه: معاون قانون فرش صنایع دستی مجلس شورای پوشش کارشناسی استاندارد ایران بودجه سازمان تامین اجتماعی معدن و تجارت صنایع دستی و گردشگری دولت خدمت رسانی بودجه پوشش صنایع دستی و گردشگری معاون وزارت صنعت معدن و تجارت

منبع این خبر، وبسایت www.afkarnews.com است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۲۱۸۴۴۶۷۱ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

دیگر خبرها

 • کافرمایان ۵۰۰ میلیارد تومان به تامین اجتماعی مازندران بدهکارند
 • آذری جهرمی: به ۳۰۰ مدیر جوان میدان عمل داده ایم
 • دختران مجرد بدون سابقه کار و تاهل بیمه می‌شوند/ شرایط برخوردار شدن از بیمه زنان خانه دار
 • ارتقای شعب تأمین اجتماعی مازندران به ۲۸ شعبه پس از انقلاب
 • زنان 18 تا 50 ساله به شعب تامین اجتماعی مراجعه کنند/دختران مجرد مشمول بیمه زنان خانه‌دار می‌شوند
 • امکان بیمه شدن دختران مجرد فراهم شد
 • دختران مجرد، بیمه زنان خانه‌دارمیشوند
 • دختران مجرد، بیمه زنان خانه‌دار می‌شوند
 • انتقاد قالیباف از ناکارآمدی بعضی از مدیران در حل مشکلات کشور
 • سازمان تامین اجتماعی یک سازمان درآمد هزینه است یک میلیون و 900 هزار نفر تحت پوشش بیمه تامین اجتماعی در مازندران هستند
 • امامی‌فر: ۳۰۰ بازیکن در فهرست‌مان بودند! / کریمی همه‌کاره سپیدرود است
 • دختران مجرد مشمول بیمه زنان خانه‌دار می‌شوند
 • حل مشکل مسکن مددجویان کمیته امداد طی ۳ سال آینده/ ۱۰۰ هزار خانوار تحت پوشش، نیازمند مسکن هستند
 • نواصولگرایی قالیباف به کجا می رود؟
 • رشد ۶۱۰ درصدی بیمه شدگان تامین اجتماعی در مازندران
 • 454 مددجوی کمیته امداد شیروان بیمه تامین اجتماعی دارند
 • قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران، عدالت و توسعه انسانی
 • بیمه «دختران مجرد» آغاز شد
 • آخرین وضعیت پوشش بیمه‌ای بیماران خاص/ هزینه ۱۶ میلیاردی برای ۵ گروه بیماری