در این مطلب با 6 توصیه‌ی روانشناسان برای کاهش وزن بهتر آشنا خواهید شد. ناطقان: همیشه به دنبال راه‌های بهتر و جدیدتری برای کاهش وزن هستید اما انگار هیچ نتیجه‌ای نمی‌گیرید؟ آیا تا به حال شده اهداف کاهش وزنتان را از دید روانشناسانه بررسی کنید؟

1. با خودتان روراست باشید
اول از خودتان بپرسید آیا مراقب خودتان هستید.

آیا رژیم غذایی‌تان سالم و مغذی هست؟ آیا بدنتان را به فعالیت وامی‌دارید و خوب و کافی می‌خوابید؟ اگر چنین باشد بدنتان باید وزن ایده آلش را داشته باشد. وقتی افراد سعی می‌کنند آخرین 5 یا 10 کیلوی اضافی را از دست بدهند، گاهی کاری که می‌کنند در واقع جنگیدن با بدنشان است. اگر پنج سال است که تلاش می‌کنید به وزن دلخواهتان برسید، پس در واقع به دنبال از دست دادن چربی‌های اضافی نیستید، بلکه می‌خواهید تصویر بدنی‌تان را بهتر کنید، یعنی بدن فعلی‌تان را دوست ندارید و بیشتر دلتان می‌خواهد اندام دیگری داشته باشید. تا زمانی که بدنتان را دوست نداشته باشید و آن را نپذیرید کاری هم نمی‌توانید برایش بکنید.

2. هوشمندانه‌تر غذا بخورید
افرادی که وزنشان را در کنترل دارند و برای بلندمدت هم آن را حفظ می‌کنند، کسانی هستند که آگاهانه غذا می‌خورند. آن‌ها به بدنشان گوش می‌دهند تا ببینند چه زمانی گرسنه است و چه زمانی نیاز به خوردن مواد مغذی دارد. این افراد وقتی که بدنشان سیر می‌شود و پیام توقف را صادر می‌کند خوب آن را دریافت می‌کنند. کسانی که هوشمندانه غذا می‌خورند دقت می‌کنند تا ببینند هر غذایی که می‌خورند چه تأثیری بر بدنشان دارد. این‌ها همان کسانی هستند که در لحظه حضور دارند، مکث می‌کنند، شتاب ندارند و قبل از هر انتخابی از خود می‌پرسند: آیا این غذا برای من خوب است؟

برای بیشتر افراد، خود ِ کاهش وزن، هدف است که در بلندمدت نمی‌تواند کمکی بکند، زیرا به محض اینکه به وزن ایده آل برسند، انگیزه را از دست می‌دهند. سعی کنید تمرکزتان را از عددی که ترازو نشان می‌دهد بردارید و روی جنبه‌های سلامتی و احساسی که دارید متمرکز شوید

3. آرامش را تجسم کنید تا به آرامش برسید
هیپنوتراپی برای دادن انگیزه، فوق‌العاده است. کاربرد مدرن هیپنوتراپی، تلقین‌های مثبت جهت بهبود کارایی فردی است؛ پروسه‌ای که با کمک یک هیپنوتراپیست حرفه‌ای اجازه می‌دهید ذهنتان نسبت به ایده‌های جدیدی که برای شما و عمق وجودتان مناسب است باز شود. هیپنوتراپی بسیار آرامش‌بخش است. می‌توانید در خانه، خودتان یک هیپنوتراپی سبُک انجام دهید؛ چشم‌ها را ببندید، نفس‌های عمیق بکشید و تصور کنید دوست دارید روزتان چگونه پیش برود. مثلاً تصور کنید یک روز سخت و پراسترس کاری را تمام کرده‌اید و حالا بعد از یک پیاده‌روی، احساس خیلی بهتری دارید، به خانه برمی‌گردید و یک دوش آب گرم می‌گیرید و ... .

4. هدفتان را اصلاح کنید
برای بیشتر افراد، خود ِ کاهش وزن، هدف است که در بلندمدت نمی‌تواند کمکی بکند، زیرا به محض اینکه به وزن ایده آل برسند، انگیزه را از دست می‌دهند. سعی کنید تمرکزتان را از عددی که ترازو نشان می‌دهد بردارید و روی جنبه‌های سلامتی و احساسی که دارید متمرکز شوید.

5. هیجانی نخورید
بخشی از هوشمندانه غذا خوردن این است که تمام دلایل غذا خوردنتان را بدانید؛ آیا غذایی را می‌خورید به این دلیل که استرس دارید؟ آیا علت غذا خوردنتان این است که به احساس بهتری می‌رسید؟ خیلی وقت‌ها ممکن است اصلاً گرسنه نباشید و اشتهای غیرواقعی‌تان، دلیل پنهان دیگری داشته باشد.

6. با طب فشاری، اشتهایتان را کنترل کنید
یکی از بهترین راه‌های کاهش وزن استفاده از طب فشاری است. طب فشاری، تکنیکی مجاز است که از آن برای کنترل هوس‌های غذایی‌تان هم می‌توانید استفاده کنید. هر وقت هوس کردید چیزی بخورید، نقاط مشخصی را در صورت و بدنتان (مثلاً گوشه‌ی چشم‌ها و زیر استخوان ترقوه) فشار دهید تا پیامی آرام‌کننده به مغزتان بفرستید که کمکتان می‌کند بیشتر فکر کنید و انتخاب‌های بهتری داشته باشید. وقتی این کار را می‌کنید، می‌توانید احساس کنید که اشتهایتان خیلی کمتر یا حتی برطرف شده است. منبع: تبیان برچسب ها: روانشناسان ، کاهش وزن ، رو راست

منبع: ناطقان

خبر بعدی:

فال روزانه؛ امروز جمعه ۳ اسفند چه چیزی در انتظارتان است؟

  متولدین ۳ اسفند ماه تحت سلطه عدد ۳ و سیاره مشتری هستند. ماه فوریه در قلمروی سیاره زحل نیز قرار دارد. بنابراین مشتری و زحل تأثیر زیادی روی شما می‌گذارند که این باعث آمیخته‌ای از خصوصیت‌ها و ویژگی‌ها می‌شود.
متولدین ۳ اسفند ماه خصوصیات و ویژگی‌های شما به صورت زیر می‌باشند:

 بسیار بلند پرواز هستید و دوست دارید زمام هر کاری را به دست بگیرید. به سمت فلسفه و مذهب جذب می‌شوید؛ ولی اعتقادی به انجام کارهای بیهوده به اسم مذهب ندارید. به دانش خود اطمینان دارید، ولی این مسئله بعضی اوقات باعث خودخواهی شما می‌شود. دیگران به افکار و اعمالتان احترام می‌گذارند. خوش‌بین و عاشق طبیعت هستید. با دیگران همکاری می‌کنید و آنها شما را انسان خیرخواهی می‌دانند.

 اگرچه روابط اجتماعی گسترده‌ای دارید، ولی تنهایی همیشه شما را آزار می‌دهد. اگر فرصت پیدا کنید ویژگی‌های خود را به معرض نمایش خواهید گذاشت به طوری که باعث شگفتی دیگران می‌شود. استعداد خاصی برای تحقیقات دارید که ممکن است باعث شهرت شما شود. می‌توانید باعث اطمینان خاطر دیگران شوید و بیماری‌های عصبی و افسردگی آنها را بزدایید. 

شما متولدین سوم اسفند خوش شانس هستید، زیرا می‌توانید درآمد کافی برای امرار معاش خود بدست آورید. بعضی اوقات فرصت‌هایی برای رسیدن به پست‌های مهم نصیبتان می‌شود و از این طریق درآمد زیادی بدست خواهید آورد. ویژگی هایی مثل بلند پروازی، رهبری و اشتیاق شما را به سمت جلو می‌راند و معمولاً به تمامی امکانات رفاهی زندگی دست پیدا می‌کنید.    
به کسی که می‌شناسید و صحبت کردن با او برایتان بسیار آسان است فکر کنید و امروز با او تماس بگیرید. شما باید تلاش بیشتری را صرف این رابطه کنید. ایمیل و مسیج خوب است، اما هیچ چیز جای صدای شما را پر نمی‌کند. ممکن است فکر کنید که وقت تلفن زدن را ندارید، اما تماس مستقیم در حال حاضر حیاتی است. اهمیت این شخص را در زندگی خود با وقت گذاشتن برایش به او نشان دهید.


اگر امروز خودتان نیستید، زیاد به خودتان خرده نگیرید. در حال حاضر، درگیر یک کنکاش روحی هستید، هر چند که خودتان از آن مطلع نباشید؛ و اگرچه ممکن است رفتارتان ثبات نداشته باشید، اما همچنان به فلسفۀ شخصیتان که سالهاست تدوینش کرده‌اید، پابندید. به دیگران اجازه ندهید که روی رفتار فعلیتان برچسب بزنند. شما کاری را می‌کنید که فکر می‌کنید درست است، و مهم همین است.


امروز برای شما با یک علامت سوال بزرگ شروع می‌شود. ظاهراً نقشه‌های قرص و محکمی که فکر می‌کردید دارید، به آن قرص و محکمی که فکر می‌کردید نیستند. خبر خوب این است که این تغییر باعث می‌شود روز جالبی داشته باشید. خبر بهتر این است که آن هدف رویایی‌ای که برایش دندان تیز کرده بودید، حالا بسیار محتمل شده، بنابراین برای اینکه حتما روز خوبی داشته باشید، به مثبت فکر کردن ادامه دهید. همه چیز در دسترس شماست، و دست شما امروز به شکل محسوسی درازتر از همیشه است.

صحبت‌های زیادی پشت در‌های بسته راجع به شما و اینکه کجا می‌روید بوده است و قدرت‌هایی در حال بحث بر سر اینکه آیا برای یک چالش بزرگ آماده‌اید، هستند. امروز فرصتی مهم پیش روی شما قرار می‌گیرد. اگر برایش آماده‌اید، باید بسیار محکم باشید، شاید در این حد که دیگران را کنار بزنید. اما اگر از وضعیت ذاضی هستید، به راه خود ادامه دهید و بگذارید کسی که از ما تشنه‌تر است این فرصت را نصیب خود کند.

گاهی، لازمۀ خاص بودن این است که شجاع باشید؛ زندگی همیشه برای آنان که همرنگ جماعت نمی‌شوند، ساده نیست. امروز فردی قدرتمند عزم خود را جزم کرده تا مطمئن شود که موضع شما متفاوت نباشد. این یک بار شاید ویژگی بت‌شکنی و دیدگاه خاص شما، باعث شود نوع غلطی از توجه به شما جلب شود. بنابراین، سعی کنید فتیله خاص بودن خود را قدری پایین بکشید؛ منتها موقتی. توانایی این که خود را همرنگ جماعت کنید، می‌تواند سازوکاری عالی برای ایمن ماندن باشد.


به اطرافیان خود حالی کنید که کیفیت زمان می‌برد؛ بعضی‌ها امروز بی‌طاقت هستند و وظیفۀ شماست که همه را سر وظیفۀ خود نگاه دارید. حتی منطق سریع شما، در حال حاضر، منجر به یک راه حل فوری نخواهد شد، بنابراین ببنید که دیگران چه ایده‌هایی دارند. این فرصت شماست تا بهبودی چشمگیر در گروه خود ایجاد کنید و به عنوان کسی که واقعاً می‌داند چطور گروه را پیش ببرد شناخته شوید. جمع کردن نظرات از منابع مطمئن، بخش مهمی از یک رهبر خوب بودن است.


زبانتان از بیان جزییات حسی که در حال حاضر دارید قاصر است، پس چرا امروز سکوت را امتحان نکنید؟ هر چه کمتر صحبت کنید، بیشتر فکر می‌کیند و امروز روز خوبی برای فکر کردن است. چیز‌هایی که شما را گیج می‌کردند، الان بسیار بیشتر معنی می‌دهند، به خصوص رفتار گیج‌کنندۀ دوستی نزدیک. نیازی نیست که با این شخص راجع به یافته‌هایتان صحبت کنید. امروز بنشینید و تماشا کنید و لذت ببرید.

امروز وقتی که جزییاتی کوچک توجه شما را جلب می‌کند و مشکلی بزرگتر را عیان می‌‎کند، شما منجی خواهید شد. عکس‌العمل سریع شما، از کلی دردسر برای کلی آدم پیشگیری خواهد کرد. به لطف تمرکز و دقت بالایتان، هچکس دیگری، چون شما بر اوضاع مسلط نیست. از این ترکیب شکست‌ناپذیر استفاده کنید، تا از اتفاقات دست‌وپاگیری که زندگی شما را ناخوشایند کرده خلاص شوید. امروز قدری شیطنت کنید و نگران نباشید.
اینکه راجع به فلسفه‌های خود صحبت کنید و ایده‌های خودتان را با دیگران در میان بگذارید فوق‌العاده است، اما امروز، فلسفه‌بافی ممکن است باعث شود تا از پیشرفت در زمینه‌های کاربردی‌تر زندگی خود بازبمانید. چیز‌های پیش‌پاافتاده‌ای مثل تمیز کردن انباری یا شستن لباسها، شاید فرصت‌های فکری جذابی به نظر نرسند، اما لزوماً اینطور نیست. امروز، محرکی که ذهنتان به آن نیاز دارد را با انجام دادن کار‌ها به دست می‌آورید، نه فقط با حرف زدن راجع به چیزها.

ارتباط یک خیابان دوطرفه است؛ بنابراین اگر سعی دارید با کسی ارتباط برقرار کنید که خیلی ساده حرف شما را نمی‌شنود، پس باید به این حقیقت فکر کنید، مشکل ممکن است از شما نباشد. آیا این فرد واقعاً به شما گوش می‌دهد؟ امروز یک بار دیگر سعی کنید، و بعد از آن اگر اتفاقی نیافتد، آماده شوید تا تسلیم شوید. ذهن این فرد ممکن است برای همیشه بسته شده باشد. او احتمالاً دیگر تمام‌شده است.

آیا برای یک اتفاق داغ آماده‌اید؟ جهان توجه خاصی به شما نشان خواهد داد و شما باید برای این توجه اضافۀ زیاد، آماده باشید (این توجه ممکن است شامل قدری توجه ناخواسته هم باشد، در نتیجه آماده باشید که ستایندگان ناخوشایند را پس بزنید!). حتی اگر مجرد نیستید، دلربایی و جذابیت شما افزایش یافته است و مردم جذب شما هستند. اگر در رابطه هستید، شریک شما بسیار واضحتر با شما ارتباط برقرار می‌کند و می‌توانید به نقطۀ عطف تازه‌ای برسید.   انرژی‌های متفاوت بسیاری امروز حول شما خواهند گردید، که ممکن است موجب سرریز شدن کاسۀ صبرتان شود. اگر در حال سفر هستید، جماعتی ممکن است موجب تاخیر زیاد یا استرس شما شوند. از جذبۀ خود استفاده کنید و سعی کنید تا از هر درگیری‌ای بپرهیزید و ممکن است تحول بزرگی شگفت‌آوری در انتظارتان باشد. امروز روزی نیست که جواب "نه" را بپذیرید.

احمدی‌نژاد: دو تا خدا در دنیا باشد، فساد می‌شود| ما زورمان به بقیه نرسید| اختیارات در قوه قضائیه و مقننه متمرکز است اما پاسخگویی در قوه مجریه است| مردم هر سیستم حکومتی خواستند، حقشان است| بخش‌هایی از قانون اساسی و ساختارها باید تغییر کند| رهبری هرچقدر اخت

در پی محبوبیت از دست رفته| چرا احمدی‌نژاد دیگر پدیده‌ای غیر‌ضروری و بی‌معنی محسوب می‌شود؟

رونمایی از داروی تمام ایرانی روفانیب 5

کلیدواژه: روانشناسان کاهش وزن رو راست

منبع این خبر، وبسایت nateghan.ir است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۲۱۸۴۴۷۰۹ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

دیگر خبرها

 • مرتضی آقاتهرانی در دستخط: اگر خود آمریکا هم بگوید آقاتهرانی گرین‌کارت ندارد، باز می‌گویند گرین‌کارتت چه شد!
 • در مراسم قرعه کشی رقابت های بین المللی کشتی فرنگی جایزه بزرگ مجارستان؛ نمایندگان کشورمان در پنج وزن نخست، حریفان خود را شناختند
 • همسر خودشیفته‌ دارید؟ با این روش‌ها با او مواجه شوید
 • فرنگی کاران ایران در ۵ وزن نخست تورنمنت مجارستان حریفان خود را شناختند
 • آقا تهرانی: سال 98 به دنبال اصلح می رویم
 • توصیه رهبر انقلاب به دبیرکل پایداری پس از حادثه 22 بهمن قم/ماجرای دیدار با یکی از سران فتنه در نیویورک
 • گل‌محمدی: شاید شما انتظار دارید در هر بازی ۴ گل بزنیم/ به موقع گل زدیم و به حریف موقعیت ندادیم
 • چگونه لباس بپوشیم تا لاغر و خوش تیپ به نظر برسیم؟
 • کاهش وزن سه سوته با رژیم سیب زمینی
 • روش نگهداری کلم بروکلی به مدت طولانی
 • ماهی قرمز عید را با این روش ها زنده نگه دارید
 • روشی برای لاغر کردن صورت
 • کاهش وزن با آجیل
 • سردار آزمون: وقتی حمایت می‌شوید نمایش خوبی دارید/ فنرباغچه را خیلی خوب آنالیز کردیم
 • برگزاری استارتاپ غذا و دارو در دامغان
 • اگر سندی دارید منتشر کنید/ آقای پژمانفر صفتی که مربوط به خودشان است به بنده نسبت دادند
 • علت درد بالای شکم بعد از غذا خوردن چیست؟
 • راز‌های سلامتی که هر خانم بالای ۵۰ سال باید بداند
 • پیشگیری از سرطان با کاهش وزن