خبرگزاري آريا - زاهدان- ايرنا - همين يک ماه پيش بود که خبر معافيت بندر چابهار از تحريم هاي آمريکا مخابره شد و نشان داد که هيچ يک از کشورها نمي توانند از موقعيت ويژه و استراتژيک اين بندر اقيانوسي چشم پوشي کنند اما حالا تروريستها قصد دارند با اقدامات کور اين منطقه را دستخوش ناامني کنند؛ زهي خيال باطل.

به گزارش ايرنا بعد از معافيت چابهار از تحريم هاي اقتصادي آمريکا اهميت اين شهر بندري براي توسعه اقتصادي کشور دوچندان شد اما امروز گروهک تروريستي سعي کرد با اقدامي کور چهره امن اين شهر را مخدوش کند.

غافل از اينکه صداي امروز انفجار در قلب توسعه ايران نتيجه اي جز هوشياري و تلاش بيشتر براي پيشرفت نداشت.
افتتاح سه طرح سرمايه گذاري توسط معاونان وزير راه و شهرسازي امروز بعد از اين حادثه ناموفق نشان داد که توسعه و سرمايه گذاري در اين شهر به صورت جدي ادامه دارد و اين موضوع در سياست هاي کلان نظام گنجيده است.
سفر وزير فرهنگ و ارشاد اسلامي به چابهار مهر تاييد ديگري بر بي اهميت بودن اين قبيل اقدامات کور و ناجوانمردانه است.
مردم چابهار نيز آنچه را که در اين منطقه مي بينند از صدايي که امروز شنيدند بيشتر باور دارند و در کمال آرامش به روال عادي زندگي خود ادامه مي دهند.
گزارش خبرنگار اعزامي ايرنا از سطح خيابان ها، ساحل و مناطق تجاري چابهار حاکي از آن است که اين صداي تفرقه افکن و ضد توسعه در مهمترين کريدور تجاري منطقه تاثيري نداشته و مردم در آرامش کامل به کار روزمره و رفت و آمد معمول خود مشغولند و گويا هيچ اتفاقي نيفتاده است.
** اميدواري مردم با افزايش توجه دولت
عبدالرحمن جدگال يکي از کسبه بازار چابهار به خبرنگار ايرنا گفت: چندين سال است که توجه دولت به چابهار به صورت جدي در قالب طرح هاي بزرگي مانند توسعه ظرفيت بنادر موجب اميدواري روز افزون مردم اين شهرستان شده است.
وي ادامه داد: اين توجه با معافيت بنادر چابهار از تحريم هاي ظالمانه آمريکا اميدواري مردم را بيش از پيش افزايش داد به طوري که ديگر چابهار فقط براي سيستان و بلوچستان مهم نيست بلکه به يک منطقه استراتژيک در کشور تبديل شده است و پيشرفت آن مساوي با پيشرفت کشور است.
اين شهروند چابهاري افزود: دشمنان جمهوري اسلامي ايران از جمله عربستان و انگليس و آمريکا چشم ديدن اين توسعه و پيشرفت را ندارند و مي خواهند از اين طريق سرمايه گذاران را فراري دهند.
وي تصريح کرد: اما مردم به خوبي مي دانند که اين قبيل اتفاقات فقط براي ايجاد ترس و دلهره است و به اين آساني نمي توان امنيت اين مملکت را خدشه دار کرد.
** زندگي عادي جاري است
مرتضي ملکي يکي از مسافران حاضر در مراکز خريد منطقه آزاد تجاري چابهار نيز به خبرنگار ايرنا گفت: چهار روز است که براي اولين بار به چابهار سفر کردم چون از ديگران شنيده بودم در اين فصل از سال چابهار هوايي مطبوع و خنک دارد.
وي افزود: از نخستين روز ورود تاکنون سفر خود را با ديدن مناطق ديدني، جاذبه هاي طبيعي و تفريح در سواحل گذرانديم و خاطرات بسيار خوشايندي از اين سفر براي ما رقم خورد.
اين مسافر ميهمان ادامه داد: متاسفانه امروز انفجاري در شهر چابهار رخ داد که با توجه به امنيت و آرامشي که در چند روز گذشته شاهد بوديم برايمان تعجب آور بود.
وي تصريح کرد: در ساعات ابتدايي کمي دچار ترس و اضطراب شديم اما بعد از گدشت ساعتي وقتي اوضاع به حالت عادي بازگشت با آرامشي که در مردم بومي وجود داشت ما نيز خاطر جمع شديم.
ملکي خاطرنشان کرد: اکنون هم براي خريد به منطقه آزاد چابهار آمديم و برايم جالب است که هم مردم و هم فروشندگان مانند روزهاي ديگر سرگرم خريد و کاسبي هستند.
** چابهار در مرکز توجه جهاني
يکي ديگر از شهروندان چابهاري نيز به خبرنگار ايرنا گفت: حدود سه سال است که براي کار به اين شهر مهاجرت کرديم.
رضا بامري ادامه داد: در اين مدت هر سال شاهد بهبود شرايط کسب و کار و رونق اقتصادي در چابهار هستيم.
وي افزود: حوادث تروريستي مانند حادثه امروز هم از سوي دشمنان اين نظام و ملت براي ايجاد احساس ناامني و جلوگيري از پيشرفت اجرا شده است چرا که هيچ گروه تروريستي حاضر نيست عمليات خود را در منطقه اي محروم و يا به دور از توجهات ملي و بين المللي انجام دهد.
بامري خاطر نشان کرد: اين روزها معافيت چابهار از تحريم هاي اقتصادي اين بندر را در مرکز توجه جامعه جهاني قرار داده است به طوري که چابهار چهره اي بين المللي به خود گرفته است.
وي ادامه داد: به طور قطع هنوز هم کساني هستند که نمي خواهند چابهار و يا حتي سيستان و بلوچستان به توسعه دست يابد چرا که در سايه محروميت و ناامني بسياري از خواسته هاي آنان بهتر برآورده مي شود.
عبدالرحمان يوسف زهي يکي ديگر از شهروندان چابهاري گفت: دشمنان ايران بدانند که اين قبيل حرکات ناجوانمردانه نه تنها هيچ تاثيري در اتحاد و همبستگي مردم اين استان ندارد بلکه آنان را براي حفاظت از دستاوردهاي انقلاب شان مستحکم و منسجم تر مي کند.
وي افزود: اين اقدام تروريستي هيچ تاثيري در رفت و آمد، کسب و کار و زندگي روزمره مردم نداشت و آرامش موجود در ميان مردمي که براي خريد در بازارها و تفريح در ساحل حضور دارند نشان مي دهد که ملت ايران چون فولاد آبديده شده است و ترس و وحشتي از استکبار و نوکران سرسپرده آنها ندارند.
** حادثه تروريستي چابهار
فرمانده انتظامي سيستان و بلوچستان عصر پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ايرنا اظهار داشت: راننده يک دستگاه خودرو وانت حامل مقدار زيادي مواد منفجره در حال تردد در يکي از خيابانها چابهار بوده که به قصد اقدام تروريستي به يکباره به سمت يکي از مقرهاي انتظامي اين شهر تغيير مسير داده است.
سردار محمد قنبري ادامه داد: در اين حادثه به علت وجود موانع در مقابل درب ورودي و هوشياري و اقدام به موقع نيروهاي انتظامي مستقر در محل ستاد عامل انتحاري موفق به ورود به مقر انتظامي نشد و با اقدام شجاعانه اين نيروها به هلاکت رسيد.
فرمانده انتظامي سيستان و بلوچستان با بيان اينکه اوضاع شهر چابهار کاملا تحت کنترل است گفت: هم اينک شهر در وضعيت عادي قرار دارد و جاي هيچ گونه نگراني نيست.
به گزارش ايرنا شهرستان چابهار از شرق با کشور پاکستان، از جنوب با درياي عمان(مکران)، از غرب با بندر کنارک و از شمال به شهرستانهاي ديگر سيستان و بلوچستان متصل است.
بندر و منطقه آزاد چابهار در فاصله 645 کيلومتري جنوب زاهدان مرکز استان سيستان و بلوچستان واقع شده است
9908 **6081
انتهاي پيام /*

منبع: خبرگزاری آریا

خبر بعدی:

اصلاح طلبان آرامش جامعه و وحدت را بر هرچیزی ترجیح می دهند

بیگدلی گفت: اصلاح‌طلبان در عمل معتقد به پیروی از مقام معظم رهبری هستند، آرامش جامعه، اتحاد و وحدت در مقابل دشمنان را برهرکاری ترجیح می دهند و نمی‌خواهند با برخی دشمنان نظام و کشور همراهی کنند.

به گزارش خبرنگار پارلمانی خبرگزاری شبستان، «احمد بیگدلی» در ادامه جلسه نوبت بعدازظهر امروز (چهارشنبه۱اسفند ) مجلس شورای اسلامی ، گفت: دیروز در صحن علنی مجلس مسئله ای  درباره جمع امضاء برای استیضاح رییس‌جمهور مطرح شد. بنده عضوی از نمایندگان عضو فراکسیون امید مجلس هستم و این سخنان، سخنان شخصی بنده است. تفکرات اصلاح‌طلبان همیشه بر اصلاح امور، قوانین و مسائلی بوده است  که باعث ایجاد مشکل و معضل برای جامعه، کشور و مردم شده است.

 

نماینده خدابنده در مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: اکثریت مردم و سیاسیون معتقدند دولت اصلاحات از نظر اقتصادی و پاکدستی بهترین دولت بوده و کمترین مشکلات اقتصادی، رانت‌ها، اختلاس‌ها و مشکلات جامعه مربوط به این دوره بوده است. اصلاح‌طلبی تفکری است که برای خود خط قرمز دارد و قانون اساسی، منویات مقام معظم رهبری و جمهوری اسلامی ایران، منافع ملی و خواسته اکثریت جامعه، معیشت و مشکلات مردم جزو این خطوط قرمز است.

 

بیگدلی بیان کرد:  تفکر اصلاح‌طلبی برای حل معضلات جامعه برنامه دارد. اگر جمع‌بندی شورای عالی اصلاح‌طلبان بر این باشد که هر دولتی یا این دولت که اصلاح‌طلبان به خاطر منافع ملی و مردم و جامعه از آن حمایت کردند در مقابل خواسته مردم یا بر خلاف مصالح جامعه بایستد، مردم عزیز مطمئن باشند اصلاح‌طلبان نیز هم توان، هم شجاعت و هم راهکار نقد و  استیضاح را بلد هستند و در صورت تشخیص مورد استفاده قرار خواهند داد.

 

وی خاطر نشان کرد: اما چون اصلاح‌طلبان در عمل معتقد به پیروی از مقام معظم رهبری هستند، آرامش جامعه، اتحاد و وحدت در مقابل دشمنان را بر هر کاری ترجیح می دهندو  نمی‌خواهند با برخی دشمنان نظام و کشور همراهی کنند./

پایان پیام/33

احمد توکلی: اگر تحریم نبودیم و مردم مرفه بودند، FATF را نمی‌پذیرفتیم

در پی تعویق در تصویب لایحه "پالرمو" رقم خورد| قله‌های جدید برای دلار و سکه

رامین مهمانپرست و مریم کاویانی / رامین مهمانپرست همسر مریم کاویانی کیست؟

منبع این خبر، وبسایت www.aryanews.com است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۲۱۸۴۴۷۱۳ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

دیگر خبرها

 • دنیای غرب ‌آرامش و امنیت را در مادیات جستجو می‌کند
 • وقوع ۲۵ فقره قتل در استان زنجان
 • نمودار: مردم کدام استان‌های کشور بیشتر احساس خوشی می‌کنند؟
 • مرحله استانی مسابقات قرآنی مدهامتان در چابهار و قصرقند برگزار شد
 • هدف مشترک پلیس و رسانه ارتقای احساس امنیت در جامعه است
 • تعامل با نظام پزشکی در ارتقاء احساس امنیت موثر است
 • کشف ۳۲ هزار لیتر بنزین قاچاق در چابهار
 • نقش احساس امنیت روانی در زندگی
 • اتصال چابهار به ‌بنادر 3 کشور
 • اجرای طرح آرامش بهاری در آمل
 • ساخت فرودگاه در چابهار، میدان اتصال بازارهای جهانی به جریان افتاد/منطقه آزاد متولی ساخت است
 • اتصال ‌چابهار ‌با خطوط کشتیرانی به ‌بنادر برخی کشورها
 • خدمت به خلق؛ شاهراه ارتباط با خدا/آرامش رهاورد همیاری با مردم است
 • چابهار در راه تبدیل به منطقه تجاری منطقه
 • ساخت فرودگاه بین‌المللی چابهار دوباره به جریان افتاد
 • محدودیتی برای سرمایه‌گذاری در چابهار وجود ندارد
 • ‌چابهار ‌با خطوط کشتیرانی به ‌بنادر برخی کشورها متصل می‌شود
 • راه شهدای حریم نظم و امنیت با افتخار ادامه دارد
 • 8 مصدوم در برخورد پژو 405 با پراید در محور نیکشهر-چابهار