سپاه نیوز: دستیار و مشاور عالی فرمانده معظم کل قوا با اشاره به بهره‌گیری جامعه پزشکی از تجربیات و ارزش‌های دوران دفاع مقدس گفت: موسسه بهداری رزمی دفاع مقدس و مقاومت باید ارتباط و تعامل خوبی را با مجموعه مراکز فرهنگی دفاع مقدس سراسر کشور برقرار کند.

به گزارش گروه سیاسی خبرگزاری دانشجو،سردار سرلشکر پاسدار «سید یحیی صفوی» دستیار و مشاور عالی فرمانده معظم کل قوا صبح امروز ( دوشنبه) در دومین نشست هیات امنای موسسه بهداری رزمی دفاع مقدس و مقاومت که در محل ستاد کل نیرو‌های مسلح برگزار شد، با اشاره به نقش آفرینی جامعه پزشکی در دروان دفاع مقدس اظهار داشت: زحمات جامعه پزشکی و کشور در دوران دفاع مقدس یک انقلاب بزرگ در حوزه امدادرسانی و توجه به مجروحان بود که باید این رشادت‌ها و از جان گذشتگی‌ها به نسل جوان انتقال یابد.

 

وی یادآور شد: در دوران دفاع مقدس یک نهضت بزرگ در حوزه ارائه خدمات پزشکی و امدادی در سطح کشور ایجاد شده بود که این نهضت از خطوط مقدم تا عمق کشور را در برمی‌گرفت؛ ما در عملیات «کربلا ۵» نزدیک به ۵۲ هزار مجروح داشتیم که این تعداد مجروح به واسطه همین نهضت بزرگ امدادی، به مراکز درمانی کل کشور انتقال یافته و مراحل درمانی را گذراندند.

 

سردار صفوی ضمن تقدیر از احساس مسئولیت اعضای موسسه بهداری رزمی دفاع مقدس و مقاومت عنوان کرد: باید همگی با فعالیت موثر، کار مستمر و بهره‌گیری از ظرفیت‌های موجود نسبت به اجرای اهداف این موسسه تلاش مضاعف داشته باشیم.

 

وی با بیان اینکه گذشته چراغ راه آینده است، افزود: البته در این موسسه فقط نباید به گذشته پرداخته شود، ما باید بتوانیم از ظرفیت‌های علمی و تحقیقاتی مجموعه‌های علوم پزشکی ارتش و سپاه در حوزه مسائل دفاعی و امنیتی در داخل کشور بهره‌برداری کنیم که حضور موثر نیرو‌های مسلح در حوادث غیرمترقبه‌ای چون زلزله کرمانشاه و زلزله بم نمونه‌هایی از این موارد است.

 

دستیار و مشاور عالی فرمانده معظم کل قوا با اشاره به اینکه موسسه بهداری رزمی دفاع مقدس و مقاومت باید ارتباط و تعامل خوبی را با مجموعه مراکز فرهنگی دفاع مقدس سراسر کشور برقرار کند، افزود: موزه انقلاب اسلامی و دفاع مقدس تهران سالانه بطور میانگین ۲/۵ تا سه میلیون بازدیدکننده دارد که ما باید با بسترسازی و ارتباط موثر و جانمایی زمینه لازم را برای دستیابی مخاطبان به خدمات جامعه پزشکی و پرستاری در دوران دفاع مقدس ایجاد کنیم.

 

وی در پایان با بیان اینکه امروز از آغاز جنگ سوریه هفت سال و از آغاز جنگ یمن ۴۵ ماه می‌گذرد، افزود: باید درباره مداوای مجروحانی که برای مداوای تکمیلی به ایران سفر کرده و یا پزشکانی که برای مداوای مجروحان در این کشور‌ها حضور یافته‌اند، اطلاع‌رسانی شود.

منبع: خبرگزاری دانشجو

مطالب پیشنهادی:
خبر بعدی:

لزوم تبیین اقدامات اقشار مختلف در دفاع مقدس برای نسل جوان

به گزارش ایکنا از استان مرکزی، سردار محسن کریمی، فرمانده سپاه روح‌الله استان مرکزی امروز،۲۷ تیرماه در دومین جلسه شورای سیاست‌گذاری کنگره ملی نقش امام خمینی در دفاع مقدس و ۶۲۰۰ شهید استان که با حضور آیت‌الله اراکی، دبیرکل مجمع جهانی تقریب مذاهب در سالن جلسات استانداری مرکزی برگزار شد، گفت: برنامه‌ریزی اجرای کنگره ملی نقش امام راحل در دفاع مقدس و ۶۲۰۰ شهید استان از ۴ سال گذشته آغاز شد و از یک سال و نیم پیش نیز شورای سیاست‌گذاری و ستاد کنگره تشکیل شد، قرار براین بود کنگره اصلی سال گذشته برگزار شود اما صلاح براین شد این کنگره مهرماه سال جاری برگزار شود و این امر فرصت خوبی را در اختیار ما برای انجام فعالیت‌های بهتر قرار داد.

وی عمق بخشیدن به کار را از اصول اصلی بیان کرد و افزود: این کنگره با ۶ کارگروه ‌و ۷ اجلاسیه کار خود را آغاز کرد اما پس از مدتی با ۱۲ کارگروه و ۱۳ اجلاسیه کار خود را دنبال کرد، در طول مدت از هر ظرفیتی که ایجاد می‌شد تا به ابعاد گسترده دفاع مقدس بپردازد استقبال شد، برای برپایی اجلاسیه سعی بر آن است تا تمام اقشار جامعه را در برگیرد.

سردار کریمی با اشاره به برگزاری اجلاسیه‌های انجام شده در خصوص اجلاسیه شهدای فرهنگی و دانش‌آموز اظهار کرد: آموزش و پرورش برای برگزاری این اجلاسیه ۲۰ برنامه در مدارس در قالب برگزاری مسابقات، سرود، دل‌نوشته، روزنامه دیواری و ... برگزار کرد تا هدف اصلی از برگزاری اجلاسیه در ذهن و روح دانش‌آموزان نوجوان نقش ببندد. اجرای برنامه‌های تبیینی در راستای شناخت هرچه بهتر دانش‌آموزان در خصوص ابعاد مختلف دفاع مقدس همچنان ادامه دارد و کار به برپایی اجلاسیه ختم نشد.

وی جوان‌گرایی در کار را از جمله اقدامات مهم دانست و اضافه کرد: عمده افرادی که با ما فعالیت داشتند جوانان هستند برای رسیدن به نتایج مطلوب به داشته‌های خود در استان بسنده کردیم به طور مثال دوره نویسندگی را برای جوانان و علاقمندان برگزار کردیم که بسیاری از آموزش‌دیدگان دست به قلم شدند.

سردار کریمی در خصوص هزینه‌کردها هم گفت: تلاش شد از هر گونه اسراف پرهیز شود با شرایط اقتصادی فعلی کشور باید از حداقل امکانات بهترین و مطلوب‌ترین استفاده را ببریم تا اجرای برنامه‌های ارزشی به ضد ارزش تبدیل نشود. ۴ اجلاسیه با کمترین هزینه و قوی‌ترین اجرا انجام شده است، همچنین تبیین‌گری اهداف و دستاوردهای دفاع مقدس بسیار با اهمیت است ما صرفا قصد اجرای برنامه‌های تبلیغی نداشته‌ایم برنامه‌های در نظر گرفته شده باید ماندگار بوده و کامل برای اقشار مختلف تبیین شود. در صحبتی که با آیت‌الله اراکی داشته‌ایم اشاره به اجرای برنامه‌های آفندی شد.

دبیر ستاد کنگره ملی نقش امام خمینی در دفاع مقدس و ۶۲۰۰ شهید استان معرفی نقش صنعت و دستاوردهای دفاع مقدس را مورد تأکید قرار داد و گفت: در این خصوص مطالعات علمی و بررسی‌های لازم انجام شده است باعث شده تا عین پروژه‌های انجام شده در طول این دوران را داشته باشیم و این ابعاد برای دانشجویان دانشگاه صنعتی و فنی مهندسی تبیین شود. همچنین انجام برنامه ۷ اقلیم با هدف شهرهای محل استقرار حضرت امام همچون خمین، اراک، قم، تهران، نجف، ترکیه و فرانسه از دیگر برنامه‌های اجرایی است. مشارکت ۱۲۰۰ دانشجو و استاد در قالب اردوهایی با رویکرد سیره امام‌شناسی و آشنایی با ایشان از دیگر برنامه‌های اجرایی است.

این مقام مسئول استفاده از توانمندی محققان و پژوهشگران و گروه‌های مختلف، استفاده از ظرفیت سمن‌ها، جریان‌سازی در صنعت پزشکی رزمی را از دیگر برنامه‌ها خواند و تصریح کرد: دفاع مقدس یک دانشگاه بود و اقدامات بسیاری از اقشار مختلف همچون مهندسی‌، پزشکی، صنعت آن دوران برای نوجوانان و جوانان امروز در حال تبیین است. در بحث امام شناسی و شناخت سیره امام راحل موزه امام خمینی در استان با در نظر گرفتن جوانب در حوزه علمیه امام خمینی اراک احداث شود.

انتهای پیام

ایران می‌تواند در منازعه با آمریکا روی "چین" و "روسیه" حساب باز کند؟

۵۰۰ روز در بند و ۶۵۰ صفحه کیفرخواست| مطهری: نهاد تخصصی می‌گوید بازداشتی‌های محیط زیست، جاسوس نیستند| حاکمیت دوگانه باید روزی حل شود| نباید این‌طور باشد که وزارت اطلاعات به مجلس پاسخ‌گو باشد اما سازمان اطلاعات سپاه پاسخ‌گو نباشد

آشنایی با انواع قرص‌ تاخیری

کلیدواژه: صفوی مشاور رهبری ستاد کل نیروهای مسلح

منبع این خبر، وبسایت snn.ir است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۲۱۸۹۵۶۵۷ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

دیگر خبرها

 • لزوم انجام کار رسانه‌ای مطلوب در کنگره ملی نقش امام خمینی در دفاع مقدس و ۶۲۰۰ شهید استان مرکزی
 • فرهنگ دفاع مقدس برای اعتلای نظام اسلامی صیانت شود
 • تدوین تاریخ نامه دفاع مقدس در کرمان
 • چالش‌های امروز جامعه با فرهنگ دفاع مقدس حل می‌شود؛ برگزاری کنگره‌های شهدا در تمام استان‌های کشور
 • جایگاه ویژه دبیرستان عشایری شیراز در دفاع مقدس
 • تاریخنامه دفاع مقدس در کرمان تدوین می شود
 • تشکیل تیم پژوهشی برای بررسی نقش جهاد سازندگی لرستان در دوران دفاع مقدس
 • مراسم گرامیداشت ۵۴ شهید یگان‌های ویژه ناجا/ فرمانده یگان‌های ویژه ناجا:استان فارس در دوران دفاع مقدس نقش ویژه‌ای داشته است
 • موسسه خیریه فرزانگان قم حامی سالمندان می‎‌شود
 • مقاومت امروز، الهام گرفته از دوران دفاع مقدس است
 • جدال رزمی کاران کرمانی برای حضور در رقابت‌های برون مرزی
 • پیروزی کامل در دفاع مقدس، با مقاومت بعد از قطعنامه محقق شد/ حضور بی درنگ و بی توقع مردم در مواقع نیاز، از ویژگی‌های مردم انقلابی ایران است
 • ارزش‌های دفاع مقدس، ایران را در برابر توطئه‌های فرهنگی بیمه می‌کند
 • گسترش تعامل با کانون های مساجد به نفع دانش‌آموزان است
 • تقدير خلبانان تيز پرواز دفاع مقدس از شهردار تهران و مدير عامل سازمان بهشت زهرا (س)
 • اردوی رزمی فرهنگی یاوران ولایت ۱۵ در سمنان برگزار می‌شود
 • جوان دهدشتی رکورددار استان در قهرمانی در رشته های مختلف رزمی+ تصاویر
 • فعالیت یک هزار بانوی ورزشکار ایلامی در رشته‌های رزمی
 • پیشکسوتان یزد، ارزش‌های دفاع مقدس را بیشتر به جوانان منتقل کنند