رئیس مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه اقتصاد باید دست مردم باشد، گفت: اقتصاد کشور وقتی سازنده است که دست مردم باشد و دولت بخش خصوصی را حمایت کند.

به گزارش تسنیم از نی‌ریز، علی لاریجانی عصر امروز در نشست مسئولان و مردم این شهرستان اظهار داشت: نی‌ریز قابلیت‌های خوبی دارد و توجه به آن به حق است.

لاریجانی با اشاره مشکلات مطرح شده در این جلسه گفت: کمبود قیر به مشکل بسیاری از استان‌های کشور تبدیل شده که این پیگیری می‌شود.

رئیس مجلس شورای اسلامی بیان کرد: همه در کشور دنبال عمران و آبادانی هستند و آبادانی کشور به این نیست که چهار طرح اجرا شود. آبادانی وقتی انجام می‌شود که اقتصاد دست مردم باشد و دولت تسهیل‌کننده باشد.

وی گفت: وقتی 90 درصد بودجه جاری است دیگر جای عمرانی نیست. کشور باید با یک چهارم حجم نیروهای اداری اداره شود. باید قبول کنیم اقتصاد کشور وقتی سازنده است که دست مردم باشد و دولت بخش خصوصی را حمایت کند.

لاریجانی افزود: حدود 600 هزار میلیارد تومان طرح عمرانی نیمه تمام در کشور است و باید به بخش خصوصی واگذار شود اما برخی از اداره‌ها نمی‌خواهند این اتفاق افتد.

رئیس مجلس شورای اسلامی بیان کرد: این تصور باید در ذهن مسئولان و در کل کشور تغییر کند و تا تصورات ما از اداره کشور تغییر نکند اقتصاد زاینده نمی‌شود.

وی با بیان اینکه در شرایط کنونی دشمن در حال انجام عملیات روانی برای مضطرب کردن مردم است، تصریح کرد: هدف دشمنان از بین بردن استقلال و امنیت کشور است و فشارهای روانی که ایجاد می‌کند برای ایجاد روحیه ناامیدی و بدبینی بین مردم است.

لاریجانی با بیان اینکه دشمن در جنوب شرق و شمال غرب ایران در حال توطئه‌چینی و انجام اقدام تروریستی برای بر هم زدن امنیت است، گفت: دشمن این کارها را با هدف ناامیدی مردم انجام می‌دهد اما نمی‌دانند که ملت ما، یک ملت مقتدر است.

رئیس مجلس شورای اسلامی بیان کرد: دشمن تصور می‌کند با تحریم‌ها می‌توانند مردم ما را به زانو در بیاورند ولی اشتباه می‌کنند و این سبب اتحاد بیشتر ملت می‌شود.

وی عنوان کرد: تبلیغات زیادی را با جوسازی به کار می‌گیرند تا ذهن‌ها از ایران متفرق شود اما نمی‌دانند امروز ایران الگو است و ملت‌های بیدار به آن توجه می‌کنند.

لاریجانی افزود: دشمنان هر چند روز تحریم جدیدی را برای کشورهای مختلف از جمله روسیه دارند، اما ایران کشور متمدن و ریشه‌دار است و روی پای خود ایستاده است.

رئیس مجلس شورای اسلامی گفت: در این شرایط باید همه به دنبال هم‌افزایی باشند، فضاهای ظن و‌گمان کشور را ناتوان می‌کند باید اتحاد داشته باشیم. باید امروز از توان نیروهای جوان در کشور استفاده کرد و به دنبال کارآفرینی بود.

وی با اشاره به شرایط منطقه بیان کرد: ایران امروز دارای امنیت کامل است، باید قدر شرایط را دانسته و به آینده خوب امیدوار بود.

منبع: بیتوته

خبر بعدی:

رونق تولید ستون اصلی اقتصاد مقاومتی است

کرج - ایرنا - نماینده ولی فقیه در استان البرز و امام جمعه کرج با اشاره به نامگذاری سال جدید از سوی مقام معظم رهبری به نام «رونق تولید»، گفت: توسعه و رونق تولید ستون اصلی اقتصاد مقاومتی بوده که باید مورد توجه مسئولان و مردم قرار گیرد.

به گزارش ایرنا، آیت الله سید محمد مهدی حسینی همدانی در نخستین خطبه های نمازجمعه کرج در آغاز سال جدید افزود:مقام معظم رهبری پیام سال را «رونق تولید» قرار داد تا حرکت مردم و مسئولان به سمت رونق تولید باشد.
وی ادامه داد: در حقیقت تاکید معظم له بر رونق تولید به عنوان ستون فقرات اقتصاد مقاومتی است و بیان ایشان این نکته را می فرماید که در این نقطه هنوزکار تمام نشده و اگر تمام شد چرخه اقتصاد در مسیر ریل حرکت قرار می گیرد.
امام جمعه کرج گفت: رونق تولید، اشتغالزایی و رونق بازار فروش ، صادرات و برون رفت از رکود را درپی دارد و این کار با شعار و سخنرانی درست نمی شود و باید وجه همت همه شود.
وی بیان داشت: در جنگ اقتصادی دشمنان باید آرایش جنگی ما با توجه به ظرفیت کشور متمرکز به تولید شود و هر کسی به اندازه توان خود باید فعالیت کند.
آیت الله حسینی همدانی تاکید کرد که برای عبور از جنگ اقتصادی باید به فرامین رهبری معظم انقلاب گوش فرا داد.
نماینده ولی فقیه درالبرزافزود: رهبر معظم انقلاب دستور دادند اتاق جنگ و فرماندهی درست شود و
در جنگ اقتصادی فرمانده، رئیس دولت است.
وی ادامه داد: فرمانده باید بپذیرد در جنگ هستیم و اقتصاد مقاومتی را پذیرفته باشد و فرماندهی جنگ اقتصادی بدون اعتماد به دشمن باید خستگی ناپذیر و مجاهدانه صحنه جنگ را اداره کند و
اخلالگران اقتصادی به خصوص دانه درشت ها را ملاحظه نکند.
خطیب جمعه کرج اظهار داشت: اگر این طور شد اعتماد مردم بیشتر می شود و کار پیشرفت می کند
و آمریکا شکست می خورد.
آیت الله حسینی همدانی گفت: رهبر معظم انقلاب مسیر را در گام دوم انقلاب ترسیم فرمودند و در سخنرانی دیروز معظم له بعضی موارد را شرح کردند.
وی سپردن امور به دست جوانان و اعتماد به آنان از مهم ترین اقدامات دانست و افزود: همانطور که رهبر انقلاب فرمودند نمونه حرکت های انقلابی و جهادی در میادین گازی جنوب کشور مشهود است که روزانه 100 میلیون متر مکعب گاز به ظرفیت تولید کشور اضافه شد.
نماینده ولی فقیه در البرز اظهار داشت: این حرکت پیام دارد و پیام جوانان غیورایرانی به دشمنان این است که پیروزی با ما است و تا شکست کامل آمریکا ایستاده ایم و ذره ای عقب نشینی نخواهیم کرد.
خطیب جمعه کرج گفت: رهبر انقلاب روز گذشته چهاربخش و چهار محور را بیان فرمودند که تقویت روح امید در جامعه از مهم ترین موضوعات بود .
وی بیان داشت : همانطور که مقام معظم رهبری فرمودند تهدیدات و رجز خوانی دشمن باید به فرصت تبدیل کنیم و اقتصاد و معیشت مردم ساماندهی شود.
آیت الله حسینی همدانی گفت: منظور این است که کسانی که کار دستشان است باید مطابق دستورالعمل حرکت کنند زیر طبق بیانات رهبری انقلاب، نوع عمل ما باید بازدارنده باشد و جوری عمل کنیم که دشمن فکرحمله کردن به ما را نداشته باشد.
وی افزود: رهبری انقلاب از مجلس شورای اسلامی در خصوص برخی مسائل گلایه داشتند و به موضوع سند 2030 اشاره کردند.
خطیب جمعه کرج اظهار داشت: رهبر انقلاب فرمودند که باید وارد عمل شد و نگذاشت غرب زده ها فرصت داشته باشند و دانشجویان و اساتید مطالبه گری کنند.
نماینده ولی فقیه در البرز گفت: توجه به جوانان، شناخت ظرفیت ها و سپردن مدیریت های آینده کشور به جوانان از مواردی بود که رهبر انقلاب بر انجام آنها تاکید داشت .
خطیب جمعه کرج در بخش دیگری از سخنانش به ششم فروردین سالروز حمله نظامی آل سعود به یمن در سال 94 اشاره کرد و افزود: در این چهار سال، حکام سعودی و حامیانشان 65 هزار غیر نظامی و هشت هز ار کودک یمنی را به قتل رساندند و زیر ساخت های این کشور فقیر را تخریب کردند.
وی بیان داشت : قحطی همه جای سرزمین یمن را فرا گرفته و سازمان ملل بحران یمن را تراژدی قرن نامیده است.
آیت الله حسینی همدانی گفت: فاجعه در یمن سنگین است اما مردم این سرزمین محکم ایستاده اند و آل سعود را له کرده اند.
وی ادامه داد: سیمای مفتضح حامیان آل سعود آشکار شده است زیرا همه این جنایت ها با سلاح های آمریکا و اروپا است و بزرگترین فروشنده سلاح علیه یمنی ها انگلیس، فرانس ، آلمان و سایر کشور ها هستند.
خطیب جمعه کرج افزود: در این سال ها آمریکایی ها و رژیم صهیونیستی پول های کلانی از آل سعود دریافت کرده اند که اسرائیل غاصب به خاطر باب المندب سود می برد.
وی ادامه داد: جنایت آل سعود توسط آمریکا و اسرائیل غاصب دیده نمی شود و حتی اجازه می دهند نیروگاه هسته ای و پایگاه موشکی در عربستان سعودی ساخته شود.
وی بیان داشت : از سوی دیگر آمریکا و غرب دم از حقوق بشر هم می زنند و اسلام ستیزی و اسلام هراسی در اروپا و آمریکا به راه انداخته اند.
حسینی همدانی همدانی افزود: کشتار مسلمانان در مساجد نیوزلند نمونه بارز این حرکت های شیطانی علیه اسلام است اما به فضل پروردگار همین عاملی برای گسترش اسلام خواهد شد زیرا امروز هزاران نفر در نیوزیلند در نماز جمعه شرکت کردند و صفوف متحد تشکیل دادند.
امام جمعه کرج در بخش دیگری از سخنانش با تاکید بر احیای سنت حسنه وقف گفت: این سنت معنوی نباید درجامعه کمرنگ شود.
وی اظهار داشت : وقف آثار و برکات فراوانی در جامعه اسلامی دارد و کارهای عام المنفعه را به نتیجه می رساند.
آیت الله حسینی همدانی گفت: اهمیت وقف آنقدر مهم است که اهل بیت (ع ) بر توسعه و گسترش آنها سفارش فرموده اند.
وی گفت: در خصوص اهمیت وقف احادیث فراوانی از ائمه اطهار (ع ) و بزرگان دین نقل شده است که باید به این موضوع توجه ویژه داشت .
خطیب جمعه کرج با تسلیت سالروز رحلت حضرت زینب کبری (س ) گفت: این بانوی بزرگوار اسلام نمونه بارز حکمت، عفت و شجاعت است.
وی افزود: حضرت زینب کبری (س) با توجه به دوره زندگی و روشی که در برخورد با عوامل سیاسی، همسرداری و نقش آفرینی در حادثه عظیم کربلا داشت، الگو و اسوه شد.
وی بیان داشت : آن حضرت تجلی زن مسلمان و معیار برای بانوان شد در حالی که دشمنان تلاش می کنند انحراف عقیدتی و الگوی تقلبی برای بانوان و تشویق به بی بندو باری به عمل آورند.
امام جمعه کرج گفت: دشمنان اسلام، حضور اجتماعی زن را به بیراهه و ابتذال سوق می دهند که برای خنثی سازی این حرکت شیطانی باید مسیر نورانی حضرت زینب (س) به عنوان الگوی کامل در عرصه های اجتماعی در پیش گرفت.
وی افزود: حضرت زینب (س ) در هر زمان وظیفه اش را به خوبی انجام داد و علم، حلم و صبر آن حضرت بی مثال است .
آیت الله حسینی همدانی گفت: معرفت علمی بالا موجب شد تا آن حضرت در سخت ترین لحظات اهتمام به عبادت خدا داشته باشد.
7410/ 6155

فردوسی‌پور: اجازه پخش برنامه 90 را ندادند| فرزندم را با پست و مقام معاوضه نمی‌کنم

رئیس بانک مرکزی: نرخ ارز به آرامی در حال کاهش است| چه کسانی می‎خواهند دلار گران شود؟

فروشگاه رفاه کرمان در آتش سوخت

منبع این خبر، وبسایت beytoote.com است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۲۰۵۶۲۵۸۴ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

دیگر خبرها

 • می‌توانستیم آب، برق و سوخت مجانی به مردم بدهیم/ تا 4 ماه دیگر گزارش اصلاح ساختار کشور و بودجه ارائه می‌شود/ 79میلیارد دلار یارانه پنهان می‌دهیم که عمدتا سهم ثروتمندان است/ زندگی پولدارها در ایران، توسط فقرا تامین می‌شود/ چرا مجلس می‌خواهد به هر ایرانی روز
 • مسئولان در سال جدید حل مشکلات اقتصادی را در اولویت قرار دهند/تولید ملی، محور اصلی اقتصاد مقاومتی است
 • ترامپ دستور خروج از برجام را صادر کرد/ واکنش آیت‌الله مکارم به تبدیل کردن قم به واتیکان!/ روایت ترقی از شنود جلسات خصوصی خاتمی/ دستگیری «مرتضوی» کنار دریا!/ «کاوه مدنی» چرا استعفاء کرد و از ایران رفت؟/ سخنگوی سپاه: اسنپ برای سپاه نیست
 • بن‌بست برکسیت؛ پیشنهاد دو سناریو از سوی اروپا و موافقت "ترزا می"
 • عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام: کارکنان قوه قضاییه پیشنهاد کرده بودند،رئیسی رئیس شود
 • تولید حلقه مفقوده اقتصاد کشور/ تولید پایه اقتصاد کشور است/ دولت و مجلس با اعتماد به بخش خصوصی تولید کشور را رو به جلو ببرند
 • تولید حلقه مفقوده اقتصاد کشور/ رونق تولید باعث می شود روی پای خود بایستیم/ اعلام آمادگی مجلس برای تصویب طرح ها و لایحه های مرتبط با تولید
 • پیشنهاد یک نماینده مجلس برای رونق تولید
 • تلاشی از سوی دولت برای ماندن در سمت معاون رئیس جمهور ندیدم/ چندین فرد را برای سمت معاون حقوق شهروندی پیشنهاد دادم
 • پیشنهاد امارات به امریکا برای ترور رهبران طالبان
 • پیشنهاد امارات به آمریکا برای ترور رهبران طالبان
 • اقتصاد مقاومتی؛ پادزهر تحریم/ اشکالات مدیریت بازار ارز به روایت لاریجانی/ ۵ پیام‌رسان داخلی در آستانه فعالیت/ سرنوشت حج تمتع۹۷/ شخصی که با دو سایت قیمت دلار را تعیین می‌کند
 • ولیعهد ابوظبی ترور سران طالبان را به پمپئو پیشنهاد کرد
 • از برگزاری جلسه سران سه قوه تا کارت زرد مجلس به وزیر اقتصاد و وزیر فرهنگ
 • دکتر محمد مصدق؛ سیاستمداری با حامیان و مخالفان سرسخت
 • رونق تولیدملی نیازمند مدیریت جهادی و اقتصاد مردمی است
 • پویایی اقتصاد کشور در گرو رونق تولید است
 • اقتصاد ایران فاقد مهار‌های لازم برای مقابله با فساد است/ در دولت روحانی فساد موردی به فساد سازمان‌یافته تبدیل شد
 • پیشنهاد خاتمی برای استعفای روحانی؟