برخی اظهارنظر جدید ظریف را به نوعی«عقب نشینی» از مواضع و گفته‌های قبلی مطرح می‌کنند و ناخرسند از آن می‌گویند: «اگر قرار بر عقب نشینی بود چرا گفته شد؟»

در همین رابطه گفت و گویی انجام دادیم با عبدالله ناصری فعال سیاسی اصلاح طلب با این محور که آیا طرح چنین موضوعاتی که فشارهای خارج از عرف بر گوینده واصل موضوع محتمل به نظر می‌رسد؛ لازم است؟ آیا اصلاً نباید گفته می‌شد؟ حال که گفته شد باید بر آن پای فشرد یا عقب نشینی‌های این چنینی به صلاح تر تشخیص داده می‌شود؟

ناصری در پاسخ می‌گوید: «این فقط ظریف نیست که از پولشویی سخن گفته است! مسئولی هم وقتی از فرار مالیاتی با مبالغ بسیار سنگین سخن می‌گوید دست گذاردن بر همان پولشویی است یعنی درآمدهایی که می‌توانند در جایی ثبت نشوند و کشور از درآمدهای مالیاتی محروم شود.

» این فعال سیاسی اصلاح طلب ادامه می‌دهد:«با اصل طرح موضوع کاملاً موافقم ضمن آن که چنین فشارهایی را نیز کاملاً طبیعی و محتمل می‌دانم اما جامعه و افکار عمومی، پالس‌هایی که باید دریافت می‌کرده را به خوبی دریافت می‌دارد و دیگر به فشارها و تایید و تکذیب‌ها و این چنین عقب نشینی‌ها توجهی ندارد.»

ناصری معتقد است:«هم FATF و هم CFT توسط مسئولان نظام جمهوری اسلامی‌امضاء خواهد شد و دست بر قضا فشارهایی که از برخی نواحی متوجه اظهارات ظریف شد لزوم این کار را بیش از همیشه پیش چشم آورد و چه بسا این فشارها نشان داد این دو توافق نامه امضاء شده تلقی شده و چون ادامه برخی رفتارهای پنهان اقتصادی عملاً غیرممکن شده است تا این حد فشار وارد آمد.»

این کارشناس رسانه‌ای به موضوعات قبلی اشاره می‌کند و می‌گوید: اگرچه رحمانی فضلی هم در موضوع پول‌های کثیف مجبور به عقب نشینی شد اما جامعه و افکار عمومی‌آن چه باید از این مسئله می‌فهمید را فهمید و اساساً فشارهای بعدی و تایید و تکذیب‌های پس از آن نقشی در تاثیرپذیری و باور آحاد جامعه نخواهد داشت مگر آن که در جهت خلاف هر تکذیبی به منزله تایید و تاکید تلقی شود.

با ناصری این سوال را در میان می‌گذاریم که تلویحاً اصل طرح موضوع توسط ظریف و نیز عقب نشینی‌های بعدی را تایید می‌کنید که در پاسخ می‌گوید: «همیشه باید این مسئله را در نظر داشت که افکار عمومی‌توجهی به تصمیم گیری‌های محفلی ندارد پس بر عهده ی حاکمیت است که دستگاه‌های نظارتی را فعال کند و ریشه فعالانی را که در هر حوزه از راه پولشویی کسب درآمد می‌کنند، از بیخ و بن بخشکاند.»

عبدالله ناصری با اشاره به اشراف ظریف در حوزه کنوانسیون‌های مالی و پولی بین المللی می‌گوید: «باور کنیم ظریف با اطلاع کامل از وجود پولشویی سخن به میان آورده اما چون حوزه ی کاری وزیر امور خارجه در داخل نیست عملاً با هجمه ای غیرقابل انتظار رو در رو می‌شود در حالی که لابد انتظار داشته پالس‌های ارسالی توسط او مورد عنایت ویژه قرار بگیرد اما با طیف وسیعی از اعتراضات خاص و گاه خیلی خاص رو به رو می‌شود که آشنایی و آمادگی در این زمینه در دکتر محمدجوادظریف وجود ندارد.» به ناصری می‌گوییم لابد ظریف هم قرار نبوده زیر بار حرف«زور» برود اما گویی«زورش خیلی پر زور بوده!»و او کوتاه آمده، می‌گوید: «ظریف کوتاه نیامده اما صلاح هم ندانسته با پافشاری بر موضوع اوضاع را وخیم تر کند چون در نگاه کلی ممکن بود و هست که مجادله و مناقشه FATF و CFT را تحت الشاع قرار دهد و با بر هم خوردن آرامش جامعه، اصل مهم تری در محاق حاشیه و پنهان ماندن گرفتار آید.»

روزنامه آفتاب یزد

منبع: بیتوته

خبر بعدی:

موضعگيري محكم و اصولي نمايندگان مجلس به عقب نشيني دشمن منجر خواهد شد

به گزارش خبرگزاري بسيج استان مركزي ؛ حضرت آيت الله خامنه اي در تاريخ ۱۳۸۳/۰۳/۲۷ در ديدار با نمايندگان مجلس شوراي اسلامي نكاتي را در خصوص وظايف مهم مجلس بيان كردند و گفتند : مسأله‌ی مهم دیگر، جایگاه سیاسی مجلس است. شما، نماینده و عصاره و خلاصه‌ی ملت هستید. موضعگیری شما در مسائل سیاسی و بین‌المللی، به یک معنا حاکی از موضعگیری ملت ایران است.

ايشان در ادامه افزودند : این موضعگیری، دوگونه میتواند باشد: گاهی میتواند دشمن را به دخالت بیشتر امیدوار کند؛ او را نسبت به نظام اسلامی، گستاخ و طلبگار و فزون‌طلب و به زیاده‌خواهی تشویق کند؛ میتواند هم درست بعکس باشد؛ احساس کند که در ملت ایران و نمایندگان او، صلابت، ایستادگی، آگاهی به منافع و مصالح، ایستادگی بر سر منافع ملی و مصالح ملی، و ناسازگاری با کسانی وجود دارد که همه‌ی همتشان این است که منافع ملی را به بازیچه بگیرند و راهی برای سیطره‌ی بر این ملت پیدا کنند.

رهبرمعظم انقلاب تصريح كردند :امروز مشکل ما با دشمنانی که در دنیا با آنها دعوا داریم، این است؛ برادران و خواهران عزیز! یک نقطه‌ی پُرفایده و پُرسود در یک نقطه‌ی بسیار حساس از لحاظ سوق‌الجیشی - سیاسی و نظامی - در دنیا به نام ایران وجود داشته و سالهای متمادی در قبضه‌ی قدرتهای مستکبر بوده است - یک روز روسیه، یک روز انگلیس، یک روز هم آمریکا - بعد این ملت آمده با اتکاء به یک اندیشه و یک فکر و یک اراده، این کشور را از چنگال اینها خلاص کرده؛ اینها میخواهند دوباره سیطره پیدا کنند؛ همه‌ی دعوا بر سر این است. ما با کسی دعوا نداریم.

حضرت آيت الله خامنه اي فرمودند : ما به کسی که میخواهد دوباره بر ما سیطره پیدا کند، میگوییم نخیر، غلط میکنی؛ اجازه نمیدهیم. منازعه‌ی نظام اسلامی با کسانی که در پی چالش با این نظامند، سر این قضیه است؛ مشکل دیگری نیست. همه‌ی کشورهای دنیا در تعامل با هم، چالشهای قهری و طبیعی دارند - اینها که مهم نیست - آنچه مهم است، این است که ملت ایران و نظام اسلامی ایستاده است و میخواهد از هویت و استقلال و عزت ملىِ خود دفاع کند. عده‌یی میخواهند بر این اراده و عزم دست‌اندازی کنند؛ دعوا سر این است.

ايشان به وظيفه مجلس در اين شرايط اشاره داشتند و گفتند : مجلس در این دعوای اصولی، اساسی، تعیین کننده و سرنوشت‌ساز باید جایگاه روشنی داشته باشد؛ چون شما نماینده‌ی این ملتید. این ملت را در انتخابات میبینید، در تظاهرات و راهپیماییها میبینید، در شعارها میبینید، در درخواستها و مطالبات میبینید؛ میبینید این ملت، کیست و چیست. مجلس باید آینه‌ی تمام‌نمای اقتدار ملی و عزت ملی و ایستادگی بر سر منافع ملی و مقابله‌ی با سلطه‌جویان و سیطره‌خواهانِ جهانی و بین‌المللی باشد. اینها ظرفیتهای مهمی است که مجلس دارد.

منبع : khamenei.ir

ماجرای ازدواج مجدد همسر شهید حججی+عکس

رئیس بنیاد مستضعفان: ماهیانه ۱۸ میلیون تومان حقوق دریافت می‌کنم| در بنیاد مستضعفان کمتر از ۳ میلیون حقوق دریافت نمی‌کنند| مراکز تفریحی خود را همچنان توسعه می‌دهیم، هم فایده اقتصادی دارد و هم برای مردم مفید است+فیلم

منبع این خبر، وبسایت beytoote.com است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۲۱۶۰۸۱۸۲ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

دیگر خبرها

 • مرغ در میادین 9 هزار 800 تومان به فروش می‌رسد/ عقب‌نشینی یک‌هزار تومانی قیمت مرغ در بازار
 • نخست‌وزیر عراق: ۲۵ درصد از نظامیان خارجی از عراق خارج شده‌اند
 • ۲۵ درصد از نظامیان خارجی از عراق خارج شده‌اند
 • کسب رتبه نخست استانی عملکرد فرمانداری بیرجند
 • پافشاری تشکیلات خودگردان بر ادامه همکاری امنیتی با اشغالگران قدس
 • هنرمندان برای دریافت جوایز بین المللی دچار مشکل شده اند
 • روسیه: آمریکا برای خروج از سوریه طرح مرحله‌ای ارائه دهد
 • رقیب جدید ایران در عراق
 • رأی الیوم: سفر شاه اردن به عراق عقب نشینی از مواضع خود است
 • اردن؛ رقیب جدید ایران در عراق
 • سرقت تخته فرش‌هایی که نافرجام ماند
 • ترامپ عقب نشینی کرد
 • روحانی: کشور در شرایط عادی نیست اما از تحریم نمی‌ترسیم و عقب‌نشینی نمی‌کنیم
 • حاشیه نشینی در رشت از الگوی کشوری تبعیت نمی کند
 • عقب‌نشینی صهیونیست‌ها از مسجدالاقصی
 • ایران و عراق، جنگ کلاسیک آسیا/ عقب‌نشینی عجیب کاتانچ از کی روش!+عکس
 • عقب نشینی سریع ترامپ از تهدید ترکیه
 • عقب‌نشینی جدید دلار
 • عقب‌نشینی ترامپ از اظهاراتش درباره نابود کردن اقتصاد ترکیه