رویداد۲۴ در روزهای گذشته اکبر اعلمی یکی از نمایندگان پیشین مجلس خبر داد جسد خانمی به نام زهرا نوید پور در منزلش پیدا شده است. آنگونه که اعلمی نماینده ادوار مجلس مدعی شده این خانم همان فردی است که پیش از این مدعی بوده که سلمان خدادادی او را مورد آزار و اذیت قرار داده است.

در فایل صوتی که قبلا در فضای مجازی منتشر شده بود، مکالمه‌ای با زبان ترکی انجام می‌شود که در آن حاشیه‌هایی همچون رفتن این خانم به «دفتری در میدان ولیعصر» مطرح می‌شود.

صدایی که گفته شده منتسب به سلمان خدادادی است، به خانم می‌گوید چرا به دفتر میدان ولیعصر رفته و او را تهدید کرده است.

خبرنگار رویداد۲۴ برای بررسی این موضوع با سلمان خدادادی تماس گرفته بود. از خدادادی پرسیده بود در فایل صوتی پیشین نامی از دفتر شما در میدان ولیصر به میان می‌آید. آیا شما دفتری در خیابان ولیعصر دارید؟ او پاسخ داده بود «اصلا دفتری در خیابان ولیعصر ندارد.» این در حالی است که اطلاعات سایت بیمه مرکزی نشان می‌دهد دفتر بیمه ایران در میدان ولیعصر متعلق سلمان خدادادی است.

برای اطمینان از این موضوع با دفتر بیمه ایران تماس گرفتیم و پرسیدیم آیا این دفتر بیمه متعلق به سلمان خدادادی نماینده مجلس است یا خیر؟ پاسخ اینگونه بود: «بله دفتر متعلق به دکتر خدادادی است، دیروز هم به اینجا آمده بود.»

در تماسی مجدد با سلمان خدادادی از او پرسیدیم آیا کسی به نام زهرا نوید پور می‌شناسد و آیا دفتر بیمه ولیعصر متعلق به  اوست؟ او پاسخ داد چنین فردی را نمی‌شناسد و تاکید کرد دفتر بیمه در میدان ولیعصر هم ندارد.

مهدی علیمرادی دادستان شهرستان ملکان نیز خبر درگذشت زهرا نوید پور را تایید کرده و گفته برای بررسی بیشتر، جسد به پزشکی قانونی اعزام شده است.

پس از اعلام دادستان ملکان مجددا با سلمان خدادادی تماس گرفتیم. متن گفت‌وگوی کوتاه با خدادادی به شرح زیر است:

دادستان گفته جسد خانم زهرا نویدی پور به پزشکی قانونی اعزام شده است. شما هم از ماجرا اطلاع دارید؟

اصلا در جریان موضوع نیستم.

نام شما هم در آن گزارش آمده بود.

توضیحاتی که دادستان داده این نیست. دادستان گفته ماجرا خودکشی بوده است.

خانم نویدپور گفته بودند به دفتر میدان ولیعصر شما رفته‌اند. اما شما پیش از این به ما گفته بودید هیچ دفتری در میدان ولیعصر ندارید.

آنجا رفت و آمد ندارم.

منظورم رفت و آمد نیست. دفتر متعلق به شما هست یا خیر؟

شما بعدا تماس بگیرید، با شما صحبت می‌کنم.

با شعبه آنجا تماس گرفتیم و تایید کردند دفتر متعلق به شماست. سایت بیمه مرکزی نیز اطلاعات شما را نشان می‌دهد. 

کارمندان زیادی آنجا هستند و من آنجا رفت و آمد ندارم. «احتمالا» دفتر به نام من باشد، اما متعلق به افرادی است که همانجا کار می‌کنند.

به گزارش رویداد۲۴ به جز فایل صوتی که مدتی پیش منتشر شده بود، فایل تصویری نیز منتشر شد که در آن زهرا نوید پور مدعی شده دو نفر از نزدیکان سلمان خدادادی او را تهدید کرده‌اند. این افراد با اسامی «کمال.خ» و «مسعود.ه» معرفی شده بودند. سلمان خدادادی اما گفته این افراد را اصلا نمی‌شناسد.

زهرا نوید پور در فایل تصویری که پیش از مرگش منتشر کرده بود، گفته برای پیگیری موضوع به شورای نگهبان نیز رفته و شورای نگهبان از او خواسته به صورت قانونی شکایت کند. تماس خبرنگار رویداد۲۴ با روابط عمومی شورای نگهبان نیز بی‌نتیجه ماند و اطلاعاتی از صحت این ادعا به دست نیامد.

سلمان خدادادی نماینده ملکان پیش از این گفته بود این کارها به خاطر تخریب او در کمیسیون اجتماعی بوده است. این در حالی بود که انتخاب روسای کمیسیون‌های مجلس یک ماه قبل از انتشار آن فایل انجام شده بود. سلمان خدادادی هم‌اکنون رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس است.

یک مقام مسئول در شهرستان ملکان که نخواست نامش فاش شود، به رویداد۲۴ خبر داده به آن‌ها اعلام شده در این خصوص مصاحبه نکنند، اما اطلاع داد که دادستانی ملکان در حال پیگیری موضوع است و پرونده‌ای در دادگستری برای این منظور تشکیل شده است.

به گزارش رویداد۲۴ پیش از این برخی نمایندگان درباره اعتبارنامه سلمان خدادادی اعتراض داشتند. علی لاریجانی رئیس مجلس در جلسه علنی مجلس گفته بود با توجه به اینکه شعبه اعتبارنامه سلمان خدادادی را رد کرده است، پرونده ایشان به کمیسیون تحقیق ارسال می‌شود.

همچنین خبرگزاری فارس نیز پیش از این در سال ۱۳۸۷ مطلبی درباره رسیدگی به اعتبارنامه سلمان خدادادی منتشر کرده بود.

منبع: رویداد24

خبر بعدی:

مرگ ناگوار جوان ۱۹ ساله در رفسنجان

جوان ۱۹ ساله ی رفسنجانی با مرگ ناگوار خود نهمین خودکشی را در شهر رفسنجان رقم زد

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ به نقل از  راه آرمان؛شب گذشته مطلع شدیم که یک جوان ۱۹ ساله که چند روز قبل اقدام به خودکشی نموده است با وجود مراقبت های ویژه در بیمارستان ، جان خود را از دست می دهد.این نهمین خودکشی منجر به مرگ در رفسنجان در سال ۹۷ است .

 

خودکشی یک معضل اجتماعی و عملی ارادی است که در آن فرد خود را با سلاحی از بین می برد. خودکشی در جوامع کنونی خصوصا میان جوانان امری شایع و فراگیر بوده و معمولا در بین ۱۰ علت اول مرگ افراد در تمامی سال های زندگی آنان است. خودکشی مرگی انفرادی و آگاهانه است که در نتیجه ی اعمال مثبت یا منفی شخص قربانی و یا برای پایان دادن به شرایط تحمل ناپذیر و طاقت فرسای زندگی رخ می دهد. خودکشی رفتار پیچیده ای است که در بیشتر مواقع حاصل افسردگی شدید و گاهی احساس ترس، ناامیدی، ناتوانی و سردرگمی بوده و از فکر و تمایل به خودکشی اغاز شده و تا اقدام به خودکشی منجر به مرگ ادامه می یابد. افکار خودکشی ممکن است در لحظاتی از زندگی به ذهن اکثر افراد خطور کند. خودکشی نه تنها باعث رنجش و آزردن بازماندگان و اطرافیان فرد قربانی می شود، بلکه انسجام جامعه را مختل کرده و سامان اجتماعی افراد جامعه را نیز تهدید می کند.

دلایل اقدام به خودکشی

خودکشی دلایل متفاوت و گوناگونی دارد که از آن جمله می توان به عدم آگاهی از حد و مرز مشخص برای برآورده شدن خواسته ها و نیازها و تلاش های بی ثمر و بی حاصل برای رسیدن به انها اشاره کرد. همچنین، گاهی خودکشی وسیله ای برای ابراز خشونت علیه شرایط سخت زندگی در یک جامعه می باشد. عوامل ژنتیکی، عوامل پزشکی مانند بیماری های سرطان، صرع و ایدز و همچنین عوامل روان پزشکی مانند افسردگی، اختلال دوقطبی، الکلیسم، اختلال شخصیت مرزی و اسکیزوفرنیا می توانند باعث اقدام به خودکشی شوند. دلایل اجتماعی مانند فقر، تبعیض،بیکاری و اعتیاد و دلایل خانوادگی مانند ازدواج تحمیلی، طلاق، مشکلات در روابط میان فردی، عوامل فرهنگی مانند ایجاد تغییرات سریع در جامعه وعوامل اقتصادی شامل بحران های اقتصادی و مشکلات مالی و استرس های ناشی از کار و تحصیل نیز می توانند زمینه ساز اقدام به خودکشی بشوند.

برای مشاوره و جلوگیری از خودکشی می‌توانید با مشاوران اورژانس اجتماعی از طریق تلفن ثابت و همراه با شماره ۱۲۳ تماس بگیرید.

علائم خودکشی

علائم خودکشی در افراد متفاوت بوده و عده ای به وضوح قصد خود را بیان کرده و عده ای علائم خودکشی را مخفی نگه می دارند.

۱- صحبت کردن در مورد مرگ و خودکشی بی فایده بودن زندگی، سیر بودن از زندگی و رسیدن به بن بست و تهیه ی ابزار مورد نیاز برای آن

۲- تمایل به انزوا و گوشه نشینی و دوری کردن از ارتباطات اجتماعی

۳- داشتن نوسانات خلقی و تغییرات شدید اخلاقی

۴- احساس ناامیدی و به اخر خط رسیدن در مورد شرایط موجود

۵- استعمال بیش از حد مواد مخدر و الکل

۶- مشغول کردن ذهن با مرگ و خداحافظی با مردم

۷- تغییر روال عادی زندگی، تغییر در خواب و خوراک و امور زندگی

۸- انجام  اعمال خطرناک و کارهایی که باعث تخریب فرد می شوند.

عوامل زمینه ساز خودکشی

میزان اقدام به خودکشی خصوصا با اسلحه ی گرم و تکرر آن در اقایان بیشتر از خانم ها است. موارد زیر می توانند زمینه ی اقدام به خودکشی و یا داشتن افکار خودکشی را فراهم نمایند:

نبودن تعادل شخصیتی در فرد و نداشتن احساس امنیت

احساس تنهایی و انزوا، جدایی از دیگران و مهم نبودن برای آنها

احساس ناامیدی و بی پناهی و آشفتگی

احساس ناتوانی و درماندگی برای غلبه بر مشکلات و شرایط موجود

احساس بی ارزشی و بیهودگی و عزت نفس خیلی پایین

افسردگی و بدبینی نسبت به همه چیز و احساس شرم و گناه و انتقاد از خود

احساس شکست و بی کفایتی پس از نرسیدن به اهداف

داشتن استرس شدید و توقعات و انتظارات نابجا از خود

احساس خشم بیش از حد یا انتقام

آسیبی سخت یا رویدادی استرس زا مانند فقدان و گاهی ترس از پیش آمدن آن

استعمال مواد مخدر و مشروبات الکلی که باعث تشدید احساس بی پروایی در فرد می شوند.

بیماریهای جسمی و روحی و اختلالات روانپزشکی زمینه ای مانند افسردگی اساسی یا اختلال دوقطبی یا اختلال استرس پس از سانحه و بیماری ها و دردهای مزمن

تغییرات رفتاری غیرعادی و عجیب

داشتن سابقه ی اقدام به خودکشی یا خشونت مانند سوء استفاده ی جسمی و جنسی. افرادی که به دفعات دست به خودکشی می زنند، در نهایت بصورت عمدی یا سهوی باعث مرگ خود خواهند شد.

داشتن افکار خودکشی و دسترسی به اسلحه ی گرم در منزل

همچنین، همجنس گرایان، دوجنسی ها و افرادی که تغییر جنسیت داده اند، در صورتی که مورد حمایت خانواده و اطرافیان قرار نگیرند ممکن است اقدام به خودکشی کنند.

در مواجهه با فردی که قصد خودکشی دارد، چه کاری انجام دهیم؟

در صورت مواجه با فردی که قصد و علائم خودکشی دارد لازم است در صورتی که خودتان دچار اضطراب و نگرانی شدیدی شدید، ابتدا افکار و دیدگاه های خود را بررسی کنید. سپس به بررسی و گوش دادن همدلانه به افکار و نظرات هرچند غیر واقع بینانه ی فردی که قصد خودکشی دارد بپردازید. از قضاوت کردن فرد و دادن پند و اندرز به او بپرهیزید و در اسرع وقت او را به یک روانپزشک معرفی نمایید.

چنانچه قصد فرد اقدام به خودکشی نمایشی و جلب کردن توجه دیگران باشد، لازم است اطرافیان آن را جدی گرفته و از نادیده گرفتن فرد با وجود آگاهی از نیت او، اجتناب کنند.

برای مشاوره و جلوگیری از خودکشی می‌توانید با مشاوران اورژانس اجتماعی از طریق تلفن ثابت و همراه با شماره ۱۲۳ تماس بگیرید.

انتهای پیام/

 

ماجرای ازدواج مجدد همسر شهید حججی+عکس

رئیس بنیاد مستضعفان: ماهیانه ۱۸ میلیون تومان حقوق دریافت می‌کنم| در بنیاد مستضعفان کمتر از ۳ میلیون حقوق دریافت نمی‌کنند| مراکز تفریحی خود را همچنان توسعه می‌دهیم، هم فایده اقتصادی دارد و هم برای مردم مفید است+فیلم

منبع این خبر، وبسایت www.rouydad24.ir است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۲۲۳۰۴۶۱۳ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

دیگر خبرها

 • مناظره تاج‌زاده و زاکانی برای کشور مفید بود؟/ روایت نماینده مجلس هشتم از تصویب اعتبارنامه خدادادی/ انتقاد آیت‌الله جنتی از هجمه‌های اخیر به شورای نگهبان
 • واکنش فخاری به حذف چهره زنان از دیوارنگاره جدید میدان ولیعصر
 • بن سلمان و پایه‎های لرزان خاندان سعودی؛ آینده سیاسی عربستان چگونه رقم می‎خورد؟
 • درباره پرونده سلمان خدادادی اطلاعی ندارم/ آخرین وضعیت پرونده علوم تحقیقات
 • چرا اصلاح طلبان از اقدامات بن سلمان هنوز هم ذوق زده می شوند؟
 • نمایی از زیبایی‌های رنگی پارک ولیعصر تبریز
 • حضور کمرنگ زنان در دیوارنگاره مشهور
 • خیابان ولیعصر در دهه 60 +عکس
 • همکاری بن‌سلمان با گروه‌های مخالف اسلام در اروپا
 • اصلاحات جديد در عربستان؛ ايجاد کازينو و آزادي قمار و مشروبات الکي!/ بن سلمان بدنبال چيست؟
 • وقتی بن سلمان کمر به قتل اسلام می‌بندد
 • موسوی‌خوئینی‌ها: هاشمی اگر می‌خواست کاری را انجام بدهد، هر مانعی را کنار می‌زد| او جلوی صف می‌ایستاد و از تهمت‌ها و فحاشی‌ها هراسی نداشت| ماجرای دیدار موسوی خویینی و کروبی با هاشمی پیش از انتخابات 76| منتظری و شهید بهشتی دفتر یادبود تسخیر لانه را امضا نکر
 • موسوی‌خوئینی‌ها: هاشمی اگر می‌خواست کاری را انجام بدهد، هر مانعی را کنار می‌زد/ او جلوی صف می‌ایستاد و از تهمت‌ها و فحاشی‌ها هراسی نداشت/ ماجرای دیدار موسوی خویینی و کروبی با هاشمی پیش از انتخابات 76
 • پزشکیان: اتهام جنسی علیه نماینده ملکان ثابت شود، غیرقابل گذشت است/ با شایعه‌پراکنان بشدت برخورد می‌شود
 • حمایت محمد بن سلمان از راست‌گرایان افراطی و دشمنان اسلام در اروپا
 • اختلاف در آمریکا بر سر برنامه فضایی ایران/طرح بن‌سلمان برای آزاد کردن فروش مشروبات الکلی/ درخواست سیاستمدار عراقی برای برقراری رابطه با اسرائیل/وام یک میلیارد دلاری فرانسه برای بازسازی عراق
 • تازه‌ترین افشاگری مجتهد درباره بن سلمان
 • مجتهد از طرح بن سلمان برای آزادی فروش مشروبات الکی خبر داد
 • پزشکیان: تخلف سلمان خدادادی آشکار شود، غیرقابل گذشت است