درحالی بار دیگر رسانه‌های معاند در تلاشند با اعلام خبرهای دروغ موج نگرانی را در بین سپرده‌گذاران سیستم بانکی ایجاد کنند که یک مقام مسئول بانک مرکزی تمام این خبرها را دروغ خواند.

به گزارش تسنیم، خبرهای منتشره از سوی رسانه های معاند در روز های اخیر نشان میدهد که بار دیگر این رسانه ها در تلاش هستند تا موجی از نگرانی بین سپرده گذاران سیستم بانکی از طریق انتشار اخبار کذب، ایجاد کنند.

این ترفند قدیمی البته قبلاً هم در دستور کار این گروه ضد انقلاب بوده است، قبل تر نیز این افراد تلاش می کردند با رسانه های دروغ پراکن خود شایعه ورشکستگی بانک های نظام را مطرح کنند و از آب گل آلودی که خودشان درست کرده اند، ماهی بگیرند.

اینبار هم این گروه با کلید واژه اختلاس و ورشکستگی یکی دیگر از بانک های خصوصی کارشان را شروع کرده اند و چند روز است که با انتشار اخبار دروغ تلاش می کنند مردم و سپرده گذاران این بانک را نگران کنند که اگر دیر اقدام کنند تمام سرمایه خود را که در این بانک سرمایه گذاری کرده اند، از دست خواهند داد.

خبرنگار تسنیم برای کسب اطلاع درباره وضعیت این بانک با یکی از مسئولان بانک مرکزی تماس گرفت و در نهایت به این پاسخ رسید که تمام خبرهای مربوط به ورشکستگی و اختلاس این بانک دروغ است.

مدیر عامل این بانک نیز با بیان اینکه اقتصاد ایران، بانک محور بوده و به همین دلیل بیشتر فشارِ دشمنان، بر تخریب نظام بانکی کشور متمرکز است، گفت: لذا، باید مراقب باشیم و اجازه ندهیم که با بعضی شایعه پردازی معاندان، اعتماد مردم به بانک ها، دچار تزلزل گردد، گرچه مردم عزیزمان، هوشیارتر از این هستند که خود را در معرض این گونه شایعات قرار دهند.

وی تأکید کرد: حق مشتری است که بداند در بنگاه اقتصادی که سرمایه گذاری کرده و با آن کار میکند چه میگذرد؛ لذا باید برای مشتریان و دیگر ذینفعان وقت بگذارید و خدمات و محصولات بانک را برای آنها بطور کامل توضیح دهید.

منبع: عصر ایران

خبر بعدی:

دروغ‌پردازی برای ترساندن مردم از مصرف روغن کنجد

طی این سال‌ها که مراکز عرضه روغن کنجد در سطح شهرها گسترش یافته و برخی از این مراکز، اقدام به روغن‌گیری کنجد در حضور مشتری می‌کنند، مطالب مجعول و فاقد سند علمی در فضای مجازی مدعی ناسالم بودن این دسته از روغن‌ها شده‌اند! ۲۸ دی ۱۳۹۷ - ۱۴:۲۷ اجتماعی خانواده و جوانان پزشکی نظرات - اخبار اجتماعی -

به گزارش خبرنگار اجتماعی باشگاه خبرنگاران پویا؛ طی این سال‌ها و در پی افزایش میزان بیماری‌های  قلبی و عروقی، بسیاری از مردم کشورمان به توصیه اساتید برجسته حوزه طب سنتی برای پیشگیری از ابتلا به بیماری‌های قلبی و عروقی به مصرف روغن‌های سالمی مانند روغن ارده کنجد، روغن کنجد، روغن‌های حیوانی مانند شحم گاوی و روغن زرد روی آروده‌اند و از مصرف "روغن‌های مایع" موجود در بازار که عموماً تراریخته هستند به‌شدت پرهیز دارند.

جالب اینکه در یک تحقیق میدانی به‌راحتی می‌توان رابطه مستقیمی بین نوع روغن مصرفی افراد با میزان ابتلای آنها به بیماری‌‌های قلبی و عروقی یافت اما متاسفانه با وجود فکت‌‌های مستقیم و غیرمستفیم متعدد مبنی بر مضر بودن روغن‌های مایع موجود در بازار که ترکیبی از روغن‌های ذرت، سویا، کانولا، پالم، پارفین و ... که تراریخته نیز هستند اما متاسفانه تا به امروز هیچ هشدار خاصی از سوی مسئولان حوزه سلامت کشورمان درباره ناسالم بودن این دسته ازروغن‌ها داده نشده است!

اما در نقطه مقابل، متاسفانه شاهد برخی اعلام هشدارها درباره ناسالم بودن روغن‌هایی مانند روغن کنجد، روغن ارده کنجد و روغن‌های حیوانی هستیم! و با صد افسوس باید گفت که به‌دلیل همین هشدارهای بی‌اساس، شاهد تولید و انتشار برخی مطالب غیرعلمی و غلط برای تشکیک وارد کردن به سلامت روغن‌های سالمی مانند روغن کنجد در فضای مجازی و از سوی برخی کارشناسان دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور هستیم!  

مثلا طی این سال‌ها که مراکز عرضه روغن کنجد در سطح شهرها گسترش یافته و برخی از این مراکز، اقدام به روغن‌گیری کنجد در حضور مشتری می‌کنند، در مطالب مجعول و فاقد سند علمی مدعی ناسالم بودن این دسته از روغن‌ها شده‌اند؛ به این مطلب توجه کنید:

"این دستگاه‌ها که در ابعاد بزرگ‌تر در کارخانه‌جات روغن‌کشی نیز موجود است، فقط بخش کوچکی از خط تولید روغن‌گیری دانه‌ها را تشکیل می‌دهد و پس و پیش این دستگاه‌ها، وسایل و ملزوماتی است که به واسطه آن روی دانه‌ها و روغن خام استخراج شده عمل تصفیه و فرآیندهای مختلف و آزمایشات موشکافانه‌ای انجام می‌گیرد که متاسفانه در فروشگاه‌های مذکور این وسایل و مراحل حذف و فقط از دانه، روغن گرفته می‌شود آن هم در شرایط نه چندان بهداشتی و دور از آزمایشات و نظارت مسئولان فنی! همه روغن‌های مایع، فسادپذیری بالایی دارد، بویژه انواع خام و تصفیه نشده آن؛ روغن کنجد و سیاهدانه‌ای که این روزها در برابر دید مشتری گرفته می‌شود روغنی خام و تصفیه نشده است! این روغن باید بلافاصله پس از استخراج مصرف یا در غیر این صورت تصفیه شود، روغن خام حاوی صمغ، موم، ذرات ریز، رطوبت، اسیدهای چرب آزاد، اجزای دانه و ترکیبات زائد دیگری است که در اثر ماندگاری و مجاورت با هوا، نور، حرارت و رطوبت محیط دچار فعل و انفعالات میکروبی و شیمیایی مختلفی شده و بدون شک در اثر هیدرولیز و اکسیداسیون فاسد و مسموم می‌شود!"

یا به این اظهارات کارشناس کنترل کیفیت مواد غذایی یکی از دانشگاه علوم پزشکی توجه کنید:

"این کارگاهها صرفا مجهز به یک دستگاه پرس برای استخراج روغن هستند و روغن خروجی را بدون هیچگونه عملیات تصفیه به مصرف کنندگان عرضه می‌کنند و این در حالیست که این روغن قبل از تصفیه، حاوی مقادیر زیادی مواد مضر مانند رطوبت، ذرات باقی مانده دانه، صمغ، اگزالات، فیتات، فلزات سنگین و مواد حساسیت زاست!"

آیا واقعاً سلامت روغن‌هایی مانند روغن کنجد که در حضور مشتری عملیات روغن‌گیری توسط یک دستگاه روغن‌گیری انجام می‌شود، روغنی فاسد و مضر است یا داستان چیز دیگری است؟!

برای پاسخ به این سؤال، مطالب و مستندات مختلفی در دست داریم که به مرور اقدام به انتشار این مطالب خواهیم کرد اما در ادامه صرفاً پاسخ مختصر "دکتر رضا منتتظر" از پزشکان، اساتید و مولفان حوزه طب سنتی کشورمان درباره ادعای ناسالم بودن روغن‌ کنجدهای تهیه شده به شیوه پرس با دستگاه‌های روغن‌گیری آمده است:

نقد و انتقاد همیشه باید مستند به منابع علمی باشد در غیر این صورت هر کس می‌تواند با الفاظ زیبا و به ظاهر علمی، ادعاهایی را مطرح کند؛ این رویه که عده‌ای ژست علمی بگیرند اما در تمامی مطالب خود به‌هیچ منبع علمی یا کتاب و مقاله‌ای رفرنس ندهند، رویه‌ای غلط و غیرقابل قبول است.

بنده معمولا به بیماران و مخاطبان خود در فضای مجازی توصیه می‌کنم مطالبی که گوینده‌اش مشخص نیست یا منبع مشخصی ندارد را اصلا نخوانند و وقت خود را تلف نکنند.

"روغن ارده و روغن کنجد"از روغن‌های بسیار مرغوب است و نیازی هم به تصفیه ندارند؛ اگر افرادی ادعا می‌کنند که این روغن‌ها آلودگی دارند، مستندات خود را ارائه کنند؛ از نظر عقلی و منطقی، اثبات هر ادعایی با مدعی است.

ضمن اینکه اگر این دسته افراد و کارشناسان، نگران سلامت مردم‌ هستند چرا تاکنون و در همه این سالها بر علیه روغن‌های جامد و مایع که به اعتراف خود وزیر بهداشت و رئیس سازمان غذا و دارو تراریخته و سرطان‌زا هستند، هیچ مطلبی ننوشته‌اند و در مقابل آن سکوت کرده‌اند؟!

آیا می‌شود پذیرفت که ما در یک مسئه‌ای دلسوز مردم باشیم و در صحنه‌ای مهمتر و مهلکتر، سکوت کنیم؟!

کدامیک خطرناکتر است؟ "روغن کنجد تصفیه نشده" یا روغن کلزای تراریخته و روغن پالم و روغن‌هایی که به دروغ تبلیغ می‌شود که از پنبه‌دانه و آفتابگردان است؟!

یزد| سردرگمی مسئولان در هزار راه تصمیم‌گیری‌ها؛ این قسمت "واردات روغن کنجد"لارستان قطب تولید روغن کنجد/ وقتی چوب بوروکراسی اداری لای چرخ اقتصاد مقاومتی گیر می‌کندخواص درمانی و ارزش تغذیه ای روغن کنجدخواص شگفت انگیز روغن کنجدروغن کنجد از رشد مو تا سلامت قلبرفع ترک‌های پوستی و خشکی پوست با "روغن کنجد"

انتهای پیام/

Rsaadati/P/S2,18,24,1302/CT1 واژه های کاربردی مرتبط طب سنتی

یکه‎تازی خودروسازان در فشار به مردم| سایپا شبانه قیمت خودروها را دوباره افزایش داد!+لیست قیمت‌های جدید

واشنگتن‌پست: ایرانیان از خودنمایی بچه‌پولدارها‌ و نوکیسه‌ها در شرایط‌ فشار اقتصادی عصبانی‌اند

تصاویری از فقیرترین روستای آمریکا

کلیدواژه: بانک آینده اختلاس بانک مرکزی

منبع این خبر، وبسایت www.asriran.com است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۲۲۳۱۶۲۰۷ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

دیگر خبرها

 • کنایه رییس کل بانک مرکزی به مسوولان
 • ترامپ: وکیل سابقم برای کاهش دوران حبس دروغ می‌گوید
 • پاسخ کیهان به ادعای سایت حامی دولت علیه شریعتمداری
 • پاسخ کیهان به ادعای سایت حامی دولت علیه حسین شریعتمداری
 • ترامپ در آستانه برکناری یا استیضاح
 • ترامپ در آستانه استیضاح یا برکناری
 • مخالفت بانک مرکزی با ترخیص خودروهای خارجی مصداق استقلال آن است
 • بانک مرکزی چین در یک روز ۸۲.۷۳ میلیارد دلار نقدینگی تزریق کرد
 • سامانه جدید بانک مرکزی برای مقابله با فساد
 • آلومینیوم المهدی پس خصوصی سازی ناموفق، دوباره به بخش خصوصی جدید واگذار می شود؟ توکلی: دولت بجای خریدار، اقساط «ساچه» ایتالیا را داد تا آبرویش نرود/ ادعای مالک: ورشکستگی در آینده نزدیک با سیاست‌ های دیکته شده وزارت صنعت/ رئیس سازمان خصوصی سازی: خریدار جدید
 • همتی:راه اندازی سامانه رفع تعهد ارزی واردکنندگان در آینده نزدیک
 • اتهام دروغ علیه صدا و سیما / ماجرای حضور همزمان یک کارشناس در دو برنامه زنده + فیلم
 • واکنش عصبی کشورهای غربی و رسانه‌های ضدانقلاب به پرتاپ ماهواره پیام +عکس و فیلم
 • رئیس کمیسیون اصل ۹۰: بسیاری از واگذاری‌ها درست نبوده؛ شرکت‌ها به خاک سیاه نشستند
 • کشته سازی به سبک براندازهای دروغ‌گو+عکس
 • ورشکستگی یک بانک خصوصی کشور شایعه سازی رسانه های معاند است
 • کسب و کارهای آمریکایی در معرض ورشکستگی
 • ورشکستگی کسب و کارهای آمریکاییان را تهدید میکند
 • افزایش ۱۰۰ درصدی قیمت قطعات خودرو/ اقدام بی‌سابقه بانک مرکزی چین؛ بزرگترین تزریق روزانه نقدینگی به بازار/ اتحادیه: فروش مرغ بالاتر از ۱۰هزار تومان جریمه دارد/ گران‌ترین قیمت بنزین جهان در کدام کشور است؟