مهاجم بوشهری تیم ملی ایران فارغ از همه حرف‌ و حدیث‌هایی که در اطرافش به گوش می‌رسد، با تمرکز بالا در دیدار نخست ایران برابر یمن به میدان رفت و به گواه آمار، برترین بازیکن ایران هم شد. درست که AFC اشکان دژآگه، کاپیتان تیم ملی، را به‌ عنوان برترین بازیکن زمین بازی با یمن انتخاب کرد ولی مهدی طارمی با زدن دو گل و دادن یک پاس گل، آن هم در مدت‌ زمان ۷۱ دقیقه، مؤثرترین بازیکن ایران بود.

به گزارش ایسنا، به نقل از شرق، «آن‌ قدر از سوی هواداران تیم الغرافه تحت فشار قرار گرفته بود که به نظر می‌رسید نباید دست‌ کم از لحاظ روحی آماده باشد. مهدی طارمی به غیر از نارضایتی هواداران الغرافه، با موضوع دیگری هم دست‌ و پنجه نرم می‌کرد که قاعدتا باید کمترین تمرکز را می‌داشت: این که قرار است دوباره به پرسپولیس برگردد. با این‌ حال مهاجم بوشهری تیم ملی ایران فارغ از همه حرف‌ و حدیث‌هایی که در اطرافش به گوش می‌رسد، با تمرکز بالا در دیدار نخست ایران برابر یمن به میدان رفت و به گواه آمار، برترین بازیکن ایران هم شد. درست که AFC اشکان دژآگه، کاپیتان تیم ملی، را به‌ عنوان برترین بازیکن زمین انتخاب کرد ولی مهدی طارمی با زدن دو گل و دادن یک پاس گل، آن هم در مدت‌ زمان ۷۱ دقیقه، مؤثرترین بازیکن ایران بود.

در کنار علی دایی

مهدی طارمی در شرایطی زمین مسابقه را در دقیقه ۷۱ بازی برابر یمن ترک کرد که به رکوردی دیرینه در فوتبال ایران و در رقابت‌های جام ملت‌های آسیا رسید. او دو گل از پنج گل تیم ملی را وارد دروازه یمن کرد تا به رکوردی که علی دایی به ثبت رسانده بود، برسد. ماجرا از این قرار بود که دایی در جریان دیدار ایران با بحرین در جام ملت‌های آسیا ۲۰۰۴ توانست دو گل بزند و حالا بعد از آن‌ همه سال دوباره در تیم ملی ایران مهاجمی پیدا شده که بتواند چنین عملکردی را تکرار کند. مهدی علاوه‌ بر این مورد، سریع‌ترین گل جام را هم به نام خودش ثبت کرد تا حسابی شروعی توفانی داشته باشد. البته خودش می‌گوید زیاد درگیر این اعداد و ارقام نیست و حواسش بیشتر به نتایج تیم ملی است.

طارمی روز گذشته با سایت AFC هم صحبت کرد و درباره شرایطش در تیم ملی ایران حرف زد: «خدا را شکر می‌کنیم که بازی اولمان را با برد به پایان بردیم. بازی اول در هر تورنمنتی خیلی مهم است؛ دیداری که به شما انگیزه برای حضور در بازی‌های دیگر را می‌دهد. اکنون می‌توانیم با این پیروزی بزرگ به کارمان ادامه دهیم و امیدوار باشیم که در ادامه نیز چنین بازی‌هایی از خود ارائه دهیم.»

مهدی درباره دو گلی که به یمن زد هم گفت: «مهم پیروزی تیم است و فرقی نمی‌کند که چه کسی گلزنی کند یا این که چه کسی در نهایت گلزن برتر رقابت‌ها خواهد شد. به‌ عنوان مهاجم البته که باید گلزنی کنم و باید همیشه به دنبال گشودن دروازه حریف باشم. با وجود این من خیلی به این موضوع فکر نمی‌کنم و اولویتم همیشه کمک به تیم برای رسیدن به پیروزی است.»

چرا طارمی بهترین بازیکن ایران بود؟

مهدی طارمی حالا در کنار دیگر اعضای تیم ملی مهیای رقابت با ویتنام می‌شود ولی آمار او در دیدار نخست برابر یمن آن‌ قدر خوب بوده که نشود به سادگی از کنارش گذشت. صد درصد ضربات در چارچوب، بیش از ۹۰ درصد پاس صحیح و آمار صد درصد تکل‌های موفق بخشی از عملکرد خیره‌کننده طارمی در دیدار با یمن بوده که او را مؤثرترین بازیکن ایران جلوه می‌دهد.

۲

مهدی طارمی از سه ضربه به سمت چهارچوبی که در دیدار با یمن داشت، دو تا را تبدیل به گل کرد. جالب اینکه هر سه ضربه او در چهارچوب هم بود.

۹۲.۹ %

آمار صحیح پاس طارمی. در دیدار برابر یمن بسیاری از بازیکنان تیم ملی آمار خوبی در دقت پاس داشتند که طارمی پنجمین بازیکن از این حیث بود.

۱

علاوه بر دو گلی که طارمی زد، او یک پاس گل هم داد تا در مجموع روی سه گل از پنج گل ایران تاثیر مستقیم داشته باشد.

۲۶

طارمی در تقابل با یمن در مجموع تا زمانی که در زمین حضور داشت ۲۸ پاس داد که از این تعداد ۲۶ تا صحیح به مقصد رسید.

۲۰

از مجموع تعداد پاس‌های طارمی که ۲۸ پاس بود، ۲۰ تایش رو به جلو بود که از این تعداد ۹۰.۹ درصد آنها صحیح به مقصد رسیده است.

%۱۰۰

هر چقدر که مهدی طارمی در فاز هجومی موفق بوده از لحاظ جنگندگی هم موثر بوده است. مهدی در کنار امید ابراهیمی، مرتضی پورعلی‌گنجی و مجید حسینی یکی از چهار بازیکنی بود که صد درصد تکل‌هایش موفق بود.

%۶۶.۷

میزان موفقت در دوئل‌ها. بازی فیزیکی و جنگنده ایران باعث شده بود طارمی دوئل‌های زیادی در این بازی داشته باشد. او ۹ دوئل داشت که نزدیک به ۷۰ درصدش موفق بود.

بقیه برترین‌ها

۱۰۰ %

کریم انصاری فرد ۱۹ دقیقه بازی کرد و در این مدت چهار پاس داد که هر چهار پاس صحیح به مقصد رسید و میزان صد درصد دقت پاس را به نام خودش ثبت کرد.

۴

سردار آزمون در دیدار برابر یمن چهار ضربه به سمت دروازه رقیب داشت؛ بیشتر از هر بازیکن دیگری. او دو ضربه در چهارچوب و یک گل به نام خودش ثبت کرد.

۸۲

مرتضی پورعلی‌گنجی با دادن ۸۲ پاس بیشترین تعداد پاس در این بازی را داشت. نزدیک به ۹۴درصد پاس‌های او صحیح به مقصد رسیدند.

ورود طارمی به جمع ۱۰ گلزن برتر تاریخ تیم ملی ایران

مهدی طارمی با دبل در بازی برابر یمن، شمار گل‌های ملی خود را به عدد ۱۵ رساند. مهاجم تیم ملی فوتبال ایران توانست در بازی برابر یمن دو گل به ثمر برساند. طارمی البته در اواسط نیمه ‌دوم تعویض شد تا فرصت هت‌تریک نداشته باشد. همین دو گل نیز کافی بود تا مهدی طارمی ۱۵گله شود و در رده ۱۰ گلزن برتر تاریخ تیم ملی فوتبال ایران در کنار حمید علیدوستی قرار گیرد. طارمی همچنین با دو گل زده در کنار سونیل چتری هندی به صورت مشترک در صدر جدول گلزنان جام ملت‌های آسیا قرار دارد. سردار آزمون با ۲۵ گل و کریم انصاری‌فرد با ۱۸ گل زده در ترکیب ایران جلوتر از طارمی قرار دارند. تیم ملی فوتبال ایران شنبه باید در دومین دیدار خود در جام ملت‌های آسیا، برابر ویتنام قرار گیرد که این دیدار ساعت ۱۴:۳۰ برگزار می‌شود.

منبع: بیتوته

خبر بعدی:

روزنامه العرب: با ادامه وضعیت کنونی، شمال یمن به ایران واگذار می‌شود

در ادامه این مطلب آمده است: در زمان حاضر، نظام ایران اشاره‌های محکمی برای آمریکایی‌ها ارسال داشته است؛ اشاراتی مبنی بر آنکه دولت لبنان، وابسته به بازوی ایران، یعنی حزب الله است. علاوه بر این، ایرانی‌ها به جهان نشان دادند که چگونه عراق به ریه‌ای برای تنفس نظام ایران تبدیل شده و عملا، هلال شیعه پلی متصل به ایران است که از بغداد، دمشق و بیروت می‌گذرد.

همچنان ایران در یمن از هلال شیعه می‌گوید و اندیشکده‌های ایرانی بوضوح به تمایلات این کشور در دریای سرخ و باب المندب اشاره کرده و تصریح می‌کنند که ایرانی‌ها مایلند ترکیه نقش‌های حیاتی تری را در گذرگاه‌های آبی عربی ایفا کند، همانطور که ترک‌ها نقش‌هایی داشتند که به ایرانی‌ها اجازه تثبیت در اراضی سوریه را می‌دهد. چه بسا عمق احساس خطر آمریکا در مورد ایران در یمن، واشنگتن را بر آن می‌دارد تا نقش قاطعی را در مقابله با ایران بازی کند.

نبرد آمریکا و ایران در میدان یمن باید از زوایای صحیحی مورد خوانش قرار گیرد. تجزیه پرونده یمنی که فکر انگلیس بود، معضل بندر الحدیده را ایجاد کرد. انگلیسی‌ها اعتقاد داشتند که فشار بر طرف‌های داخلی در یمن، موجب حرکت آن‌ها به سمت اجرای توافق سوئد می‌شود.

اما این مساله برای جامعه بین الملل مسجل شده است که تکیه بر طرف‌های داخلی در یمن برای حل بحران در این کشور، فایده‌ای ندارد؛ از این رو، تنها گزینه، تکیه بر نقش‌های منطقه‌ای است تا شاید بتوانند در خروج یمن از تنگنا و کاستن از شدت فاجعه انسانی در این کشور سهمی داشته باشند.

این مهم مستلزم ایفای نقش مسقط است تا نقش واسطه را برای تضمین اجرای بخشی از توافق سوئد بازی کند؛ تا امکان انتقال به مرحله چارچوب سیاسی با ضمانت اولیه در مورد ضرورت واگذاری انواع سلاح‌های سنگین حوثی‌ها فراهم شود.

معادله یمنی بسیار دشوار شده است و بیداری مقطعی آمریکا و توجه آن به یمن، باعث حل مشکلات نمی‌شود؛ بلکه با شرایط موجود، شمال یمن به ایرانی‌ها واگذار می‌شود و در جنوب آن جنگی در می‌گیرد که پایان آن مشخص نیست. از این رو، و با توجه به اوضاعی که احتمالا در آینده برای یمن پیش می‌آید، ایالات متحده باید ثقل خود را در یمن بیندازد و با هم پیمانان سعودی و اماراتی خود، سناریو‌های آینده مربوط به این کشور را که می‌تواند توان منطقه را به فرسایش برده و جهان را به جنگی طولانی بکشاند، بررسی کند.

فردوسی‌پور: اجازه پخش برنامه 90 را ندادند| فرزندم را با پست و مقام معاوضه نمی‌کنم

رئیس بانک مرکزی: نرخ ارز به آرامی در حال کاهش است| چه کسانی می‎خواهند دلار گران شود؟

فیلم/ خوانندگی امین حیایی در برنامه تحویل سال

منبع این خبر، وبسایت beytoote.com است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۲۲۳۱۷۲۳۲ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

دیگر خبرها

 • دارندگان تسلیحات هسته‌ای جهان را بشناسید؛ آمریکا رکورددار بیشترین آزمایش هسته‌ای
 • پامپئو: انصار الله یمن فقط با دستور ایران عمل می‌کند
 • انصار الله یمن فقط با دستور ایران عمل می‌کنند
 • پامپئو: انصار الله یمن فقط با دستور ایران عمل می‌کنند
 • زیبایی‌های قلعه بابک را بیشتر بشناسید+ تصاویر
 • سرمربی تیم امید یمن: در گروه سختی قرار داریم / برنامه مسابقات فشرده است
 • تحول در تیم طارمی؛ جدایی سرمربی الغرافه
 • پرطرفداترین هنرمندان در اینستاگرام را بشناسید
 • سرمربی فرانسوی تیم طارمی رفتنی شد
 • جوانمرگ معروف سینمای هالیوود را بشناسید
 • مرسدس بنز CLA 45 را بشناسید
 • رئيس کميته عالي انقلابي يمن: انصارالله براي رسيدن به صلح جدي است
 • محبوب‌ترین غارهای زیرزمینی را بشناسید !
 • مرور بازی‌های تیم ملی ایران در جام جهانی ۲۰۱۸ روسیه
 • مهدی فتحی ستاره بی بدیل سریال امام علی (ع)
 • شمال یمن به ایران واگذار می‌شود / در جنوب یمن نیز جنگی در می‌گیرد که پایان آن مشخص نیست
 • تمرین اختصاصی ستاره منچستریونایتد در دبی
 • با ادامه وضعیت کنونی، شمال یمن به ایران واگذار می‌شود
 • ۷ عامل خطر پوکی استخوان را بشناسید