به گزارش فارس، جمعی از دفاتر اتحادیه جامعه اسلامی دانشجویان در آذربایجان شرقی طی نامه ای به علی لاریجانی رئیس مجلس شورای اسلامی نوشتند: در مورد آنچه در مورد مساله اخلاقی منتسب به یکی از نمایندگان در روزهای اخیر پخش شده ما جمعی از دانشجویان انقلابی خواستار برخورد قاطع و به دور از مصلحت اندیشی با این مساله هستیم، که اگر تخلفی رخ داده باید فرد متهم مورد رسیدگی قانونی واقع گردد و در صورت غیرواقع بودن مساله، مراتب بصورت منطقی برای ملت عزیز تبیین گردد.

چرا که شفافیت و روشنگری حق غیرقابل انکار مردمی است که پای انقلاب ایستاده اند.

به گزارش فارس، اخیرا هم تعدادی از مردم در « فارس من» با ایجاد پویشی با عنوان « لزوم پیگرد قانونی نماینده مجلس متعرض به ناموس مردم که منجر به خودکشی یک دختر شد» خواستار پیگیری موضوع شده و نوشته اند: « دختر جوان 28 ساله ای اواخر سال 93 به فرمانداری{...} مراجعه میکند و تقاضای کار دارد ایشان را به آقای {...} نماینده مجلس برای کار معرفی می‌کنند لذا نامه ای را به ایشان می نویسد و تقاضای خود را مطرح میکند نامبرده بعد از چند روز به وی زنگ میزند و قول استخدام در دیوان محاسبات تهران رو میدهد لذا با وی در دفتر خود قرار ملاقات میگذارد و چند روز بعد دختر جوان از شهرستان راهی دفتر کار این نماینده می شود بعد از چند دقیقه گفتمان در دفتر ایشان متاسفانه این نماینده خاطی بنا به اظهارات زن جوان مورد تجاوز قرار می گیرد . شکایات و پیگیری های این زن تا کنون به نتیجه ای نرسیده و متاسفانه با خبر شدیم که در تاریخ 16 دی 97 خودکشی کرده . فایل صوتی و تصویری اظهارات {...} موجود است حتی فایل صوتی نماینده خاطی که به وی زنگ میزند و او را تهدید میکند که اگر شکایت بکند چنین میکند چنان میکند با توجه به مدارک موجود و شکایتی که قبلا ثبت شده از دستگاه اطلاعاتی و قضایی مجلس خواستار پیگیری این پرونده فرد مظلوم و در صورت اثبات خواهان اشد مجازات این نماینده خاطی هستیم .»

بر همین اساس در نامه دفاتر اتحادیه جامعه اسلامی دانشجویان در آذربایجان شرقی هم آمده است: « متاسفانه در ماه های اخیر شاهد برخی اتفاقات می باشیم که یک سوی آن منتسب به نمایندگاه مجلس شورای اسلامی می باشد.

مجلسی که بنابر آرمان انقلاب اسلامی می بایست در راس امور باشد امروز تبدیل به یکی از حاشیه سازترین بخش ها شده است. مجلسی به نظر می‌رسد می بایست با قانون گذاری و نظارت صحیح مانع تخطی و عدول از قانون شود امروز خود تبدیل به ناقض قانون شده است.

این اقدامات هر چند از طرفی تعداد معدودی از نمایندگاه هم رخ داده باشد به پای قوه مقننه و مجموعه آن نوشته می شود. مجلسی که نتواند  بر اعضای خود نظارت کند، نمی تواند داعیه دار نظارت بر دستگاه های اجرایی و مجریان قانون باشد. اما مصیبت بزرگتر اینکه، این اقدامات به دور از شان نمایندگی مجلس، تبدیل به یک امر متعارف و عادی شود و مجلس بی تفاوت از کنار آن رد شود.

جناب آقای دکتر لاریجانی؛ جنابعالی به عنوان راس این قوه، مسئولیت سنگین تری در تنویر افکار عمومی و روشنگری این وقایع دارید.

عموم مردم و دانشجویان انقلابی خواستار تبیین در زمینه این اتفاقات و برخورد قاطع با عوامل آن ها هستند که اگر روزی شاهد سرریز شدن صبر این مردم انقلابی باشیم، مقصر خودمانیم. پس تعلل جایی ندارد.!

و اما آنچه که در مورد مساله اخلاقی منتسب به یکی از نمایندگان در روزهای اخیر پخش شده است؛ ما جمعی از دانشجویان انقلابی خواستار برخورد قاطع و به دور از مصلحت اندیشی با این مساله هستیم. که اگر تخلفی رخ داده است می باید فرد متهم مورد رسیدگی قانونی واقع گردد و در صورت غیرواقع بودن مساله، مراتب بصورت منطقی برای ملت عزیز تبیین گردد. چرا که شفافیت و روشنگری حق غیرقابل انکار مردمی است که پای انقلاب ایستاده اند.

و السلام علی من التبع الهدی

- جامعه اسلامی دانشجویان دانشگاه تبریز

- جامعه اسلامی دانشجویان دانشگاه آزاد تبریز

- جامعه اسلامی دانشجویان دانشگاه شهیدمدنی آذربایجان

- جامعه اسلامی دانشجویان دانشگاه صنعتی سهند

رونوشت : هیات نظارت بر رفتار نمایندگان- مجمع نمایندگان استان آذربایجان شرقی»

منبع: الف

خبر بعدی:

معمای قتل زن میانسال و دختر ۱۴‌ساله حل نشد

دادگاه کیفری استان تهران دو پرونده قتل را که هنوز قاتل یا قاتلان آنها بازداشت نشده‌‌اند، رسیدگی کرد.

به گزارش شرق، اولین پرونده که دیروز در شعبه 2 دادگاه کیفری استان تهران رسیدگی شد، سال 91 تشکیل شد. آن زمان دختر زنی با پلیس تماس گرفت و گفت مادرش کشته ‌شده ‌است. زمانی که مأموران به خانه این زن رفتند، او توضیح داد چطور جسد مادرش را پیدا کرده و گفت: سال‌ها قبل پدرمان را از دست دادیم و مادرمان تنها زندگی می‌کرد. ما سه خواهر هستیم که زندگی مستقلی داریم؛ به‌همین‌خاطر هم مادرمان تنها بود؛ البته کلید داشتیم و به خانه‌اش می‌رفتیم. من روز حادثه زنگ زدم؛ اما مادرم جواب تلفن را نداد. نگران شدم و به خانه‌اش رفتم. در زدم، باز نکرد. با کلیدی که داشتم، وارد خانه شدم. دیدم تلویزیون ال‌سی‌دی که مادرم داشت، نیست و خودش هم دمر روی زمین افتاده ‌است.

با انتقال جسد به پزشکی‌قانونی و آغاز تحقیقات مشخص شد زن 57‌ساله بر اثر خفگی جان خود را از دست داده‌ است. سه دختر این زن از پلیس درخواست کردند قاتل مادرشان را پیدا کند. یکی از آنها گفت: مادرم به خاطر اینکه خیلی تنها بود، دو سال قبل با مردی به صورت صیغه‌ای ازدواج کرد و ما به آن مرد مشکوک هستیم.

شوهر صیغه‌ای بازداشت شد. او اتهام قتل را رد کرد و گفت: من شب حادثه پیش زنم نبودم و اصلا از موضوعی که دخترانش می‌گویند، خبر ندارم. من قتل نکرده‌ام.

هرچند این مرد دو سال در بازداشت بود و مدام بازجویی می‌شد و مشخص شد که با همسرش هم اختلافاتی داشت، دلیلی مبنی بر اینکه او مرتکب قتل شده ‌باشد، پیدا نشد و در نهایت این مرد آزاد شد.

هرچند تحقیقات برای پیداکردن قاتل این زن از سوی پلیس به صورت گسترده انجام گرفت؛ اما هیچ سرنخی از عامل یا عاملان جنایت به دست نیامد تا اینکه دخترانش از دادگاه درخواست دریافت دیه از بیت‌المال کردند.

دختران این زن با حضور در دادگاه درباره درخواست خود توضیح دادند و گفتند: ما مادرمان را بسیار دوست داشتیم و هنوز هم درخواست اول‌مان این است که عاملان قتل او بازداشت شوند و اگر بازداشت شدند، ما درخواست قصاص داریم؛ اما از‌آنجایی‌که پلیس و دادسرا به ما گفته ‌است که در این مدت نتوانسته سرنخی به دست آورد و هیچ ردی هم از عامل جنایت نیست، درخواست دیه از بیت‌المال داریم.

آنها در پاسخ به این سؤال که به کسی مشکوک هستند یا خیر، گفتند: ما بسیار به شوهر مادرمان مشکوک بودیم؛ چون می‌دانستیم که این اواخر با هم اختلافاتی داشتند و مادرمان درباره این اختلافات گفته ‌بود. این موضوع را به پلیس گفتیم؛ اما آنها گفتند مدرکی علیه این مرد نیست و حتی از او بازجویی کردند؛ اما اعترافی نداشت. به ‌جز او مادر‌مان با کسی ارتباط نداشت که بخواهد دشمنی داشته ‌باشد.

بعد از گفته‌های اولیای‌دم قضات شعبه دوم برای تصمیم‌گیری درباره این درخواست وارد شور شدند.

در دومین پرونده در شعبه 10 دادگاه کیفری استان تهران به قتل دختر 14‌ساله‌ای که با 22 ضربه چاقو کشته شده ‌بود، رسیدگی شد.

براساس مدارک موجود در پرونده سال 85 اعضای خانواده دختر 14‌ساله‌ای به نام نگار به مأموران خبر دادند جسد کاردآجین‌شده دخترشان را در خانه پیدا کردند. پدر این دختر گفت: دخترمان طبق معمول هر روز به خانه‌ آمد. من و مادرش سر کار می‌رفتیم و او هر روز خودش از مدرسه به خانه می‌آمد. روز حادثه به خانه آمدیم و دیدیم که جسد فرزندمان روی زمین افتاده‌ و خون‌آلود است و خانه هم کاملا به‌هم‌ریخته ‌است.

با حضور پلیس و انجام تحقیقات گسترده مشخص شد این دختر قربانی یک سرقت مرگ‌بار شده ‌است؛ زیرا وسایل‌ گران‌قیمت خانه به سرقت رفته و قفل در ورودی هم شکسته‌ ‌بود.

مأموران متوجه شدند احتمالا سارقان نمی‌دانستند که دختر نوجوان چه ساعتی وارد خانه می‌شود و با حضور دختر جوان غافلگیر شدند و او را به قتل رساندند. نوع ضربات نشان می‌داد که این دختر مورد حمله بی‌امان قرار گرفته ‌است.

پدر و مادر این دختر چند مظنون را به مأموران معرفی کردند؛ اما هیچ‌کدام از آنها به قتل و حتی سرقت از خانه این دختر اعتراف نکردند. همچنین پلیس از چند مظنون که در آن محله سرقت می‌کردند، تحقیق کرد و مأموران از آنها خواستند درباره اینکه زمان حادثه کجا بودند، توضیحاتی بدهند؛ اما همچنان نتوانستند سرنخی به دست آورند.

این در حالی بود که آثار انگشت برجای‌مانده در محل حادثه هم نتوانست به مأموران برای شناسایی قاتل کمکی بکند. این در حالی بود که مأموران حتی از افرادی که تصور می‌شد با والدین دختربچه اختلافاتی داشته‌ باشند، بازجویی کردند و سرنخی به دست نیاوردند.

تا اینکه در نهایت بعد از گذشت 12 سال اولیای‌دم درخواست دیه از بیت‌المال کردند. والدین این دختر از دادگاه خواستند عاملان قتل فرزندشان را تحت تعقیب قرار بدهند و بازداشت کنند و گفتند در صورت بازداشت قاتل درخواست قصاص دارند؛ اما با توجه به اینکه فعلا سرنخی وجود ندارد و 12 سال از این حادثه گذشته است، درخواست دریافت دیه از بیت‌المال دارند.

پدر این دختر گفت: ما هر مظنونی را که می‌شناختیم و فکر می‌کردیم ممکن است با این حادثه ارتباطی داشته باشد، به پلیس معرفی کردیم؛ اما هیچ سرنخی به دست نیامد و همه تبرئه شدند. من خواهان مجازات عامل قتل فرزندم هستم.

با پایان گفته‌های والدین این کودک، قضات شعبه 10 برای تصمیم‌گیری دراین‌باره وارد شور شدند.

ماجرای ازدواج مجدد همسر شهید حججی+عکس

رئیس بنیاد مستضعفان: ماهیانه ۱۸ میلیون تومان حقوق دریافت می‌کنم| در بنیاد مستضعفان کمتر از ۳ میلیون حقوق دریافت نمی‌کنند| مراکز تفریحی خود را همچنان توسعه می‌دهیم، هم فایده اقتصادی دارد و هم برای مردم مفید است+فیلم

منبع این خبر، وبسایت www.alef.ir است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۲۲۳۱۷۶۸۷ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

دیگر خبرها

 • آن کسی که در دوره جوانی من خیلی روی من اثر گذاشت، در درجه اوّل، مرحوم «نوّاب صفوی» بود
 • بازجویی از شوهر صیغه ای در پرونده جنجالی قتل مادر و دختر تهرانی
 • رسانه ها از ایجاد موج خودکشی در جامعه پرهیز کنند
 • دانشجویان را با راه‌های مناسب به مسائل دینی و اعتقادی آشنا کنید
 • بهترین رژیم مصرف اینستاگرام
 • زنان بیشتر خودکشی می‌کنند
 • مروری بر ۴دهه داستان‌نویسی ایرانی؛ازسوررئالیسم تاسانتی‌مانتالیسم
 • دستاورد های انقلاب اسلامی برای نسل جوان جامعه تبیین شود
 • ماجرای خونین فریادهای کمک کمک یک دختر در لواسان +عکس
 • تاجزاده خطاب به زاکانی: گروه‌های فشار ۲۵ سال است در کشور یکه‌تاز هستند/ یک گروه نمی‌تواند جامعه را اداره کند/ صدای شلیک گلوله در ماجرای کوی دانشگاه، کار را خراب کرد
 • سامانه ارتباط دانشجویان دانشگاه علمی کاربردی هفته آینده راه اندازی می‌شود
 • ماجرای رشوه های میلیاردی حسین هدایتی به مدیران بانک سرمایه چیست؟
 • وسوسه زیبایی بلای جان دختر جوان شد! +تصاویر
 • ناگفته‌هایی از اختلافات بر سر هیئت رسیدگی به امور مؤسسات قرآنی
 • موسوی‌خوئینی‌ها: هاشمی اگر می‌خواست کاری را انجام بدهد، هر مانعی را کنار می‌زد| او جلوی صف می‌ایستاد و از تهمت‌ها و فحاشی‌ها هراسی نداشت| ماجرای دیدار موسوی خویینی و کروبی با هاشمی پیش از انتخابات 76| منتظری و شهید بهشتی دفتر یادبود تسخیر لانه را امضا نکر
 • شایع‌ترین روش‌های خودکشی سلبریتی‌های هالیوودی
 • موسوی‌خوئینی‌ها: هاشمی اگر می‌خواست کاری را انجام بدهد، هر مانعی را کنار می‌زد/ او جلوی صف می‌ایستاد و از تهمت‌ها و فحاشی‌ها هراسی نداشت/ ماجرای دیدار موسوی خویینی و کروبی با هاشمی پیش از انتخابات 76
 • مردم تشنه پیام‌های مثبت هستند/ قبح‌زدایی و پمپاژ احساس پوچی و ناامیدی در سینمای ایران/ پیام اقدام به خودکشی در ملاءعام + فیلم
 • اشرافی‌گری آسیب جدی در مسیر انقلاب اسلامی/ جوان‌ها الگوی پیش‌رونده در تعالیم اسلامی هستند