عضو هیات نظارت بر رفتار نمایندگان گفت: طی نشست بعدی هیأت نظارت موضوع سلمان خدادادی و حواشی ایجاد شده را بررسی کرده و از شخص او نیز توضیح خواهیم خواست.

حجت‌الاسلام علیرضا سلیمی نماینده مردم محلات و عضو هیات نظارت بر رفتار نمایندگان مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس، با اشاره به حواشی ایجاد شده در باره خودکشی دختر جوان و ارتباط آن با یک نماینده مجلس در فضای مجازی اظهار داشت: تا این لحظه گزارش در این خصوص به ما داده نشده و در حد همان مطالبی است که در فضای مجازی منتشر شده است.

وی افزود: اطلاعات ما فقط در حد مطالبی است که در فضای مجازی پخش شده است حال اگر گزارشی دال بر این موارد بدست ما برسد بررسی خواهیم کرد تا به صحت و سقم این موضوع پی ببریم.

عضو هیات نظارت بر رفتار نمایندگان مجلس شورای اسلامی ادامه داد: به هر حال مواردی در این خصوص گفته می‌شود بنابراین اگر گزارشی مبنی بر این موضوع به هیات نظارت برسد ما حتما آن را بررسی خواهیم کرد چرا که هنوز در باره اصل ماجرا و درست بودن آن اطمینان ندارم.

وی بر همین اساس اضافه کرد: چنانچه گزارشی درباره سلمان خدادادی رئیس کمیسیون اجتماعی مجلس و نماینده ملکان به ما در هیات نظارت بر رفتار نمایندگان ارائه شود قطعا این موضوع به صورت خاص و ویژه بررسی خواهد شد اما تاکنون چیزی به دست ما نرسیده است.

سلیمی با بیان اینکه اگر نماینده و یا هر شخص حقیقی دیگری درباره این موضوع و نماینده ملکان شکایتی دارد می‌تواند شکایت و همچنین مستندات خود را به هیات نظارت بر رفتار نمایندگان ارائه کند تا ما آن را به صورت جدی بررسی کنیم البته در همین رابطه تاکید می‌کنم که کلیه اطلاعات واصله به هیات نظارت از سوی افراد کاملا محرمانه خواهد بود.

عضو هیات نظارت بر رفتار نمایندگان مجلس شورای اسلامی در بخش دیگری از سخنانش بیان کرد: ما در اینگونه موارد فقط به شکایت نمایندگان رسیدگی نمی‌کنیم و هر کسی از مردم عادی هم شکایتی در این خصوص داشته باشند می‌توانند به هیات نظارت ارائه کنند چرا که این هیات کلیه شکایات و گزارشات واصله را درباره رفتار نمایندگان مجلس بررسی می‌کند.

وی خاطرنشان کرد: ما دهها مورد از شکایات اشخاص حقیقی درمورد نمایندگان داشتیم و آنها را هم بررسی کردیم بنابراین در این خصوص هم اگر شخص یا اشخاصی هرگونه شکایت و یا مستندات و مدارکی دارند می‌توانند به ما ارائه کنند تا ما این موضوع را بررسی کنیم.

*مردم مستندات خود را درباره سلمان خدادادی به ما ارائه کنند

سلیمی بر همین اساس اضافه کرد: مردم بدانند ما درباره این مساله (موضوع سلمان خدادادی) حتما بررسی‌های لازم را انجام خواهیم داد تا ببینیم صحت و سقم این موضوع تا به چه میزان است و قطعا هیات درباره اینکه چنین موضوعی صحت دارد یا خیر ارزیابی‌های لازم را صورت خواهد داد. البته تا این لحظه هنوز مورد مستندی به ما ارائه نشده است بنابراین افرادی که شکایتی در این خصوص دارند به هیات نظارت می‌توانند شکایت خود را ارسال کنند.

عضو هیات نظارت بر رفتار نمایندگان مجلس شورای اسلامی ادامه داد: هر کس که مستنداتی درخصوص نماینده ملکان دارد می‌تواند به هیات نظارت ارائه کند و ا ین کمک بزرگی به بررسی‌ها و تصمیم‌گیری ما خواهد داد و مردم بدانند کلیه اطلاعات محرمانه خواهد ماند.

وی با بیان اینکه در اینگونه موارد هیات نظارت با وسواس و حساسیت مسائل را پیگیری می‌کند گفت: به هر حال ماهم باید اسنادی را داشته باشیم تا بتوانیم به صورت دقیق موضوع را دنبال کنیم.

سلیمی در خاتمه اعلام کرد قطعا و بدون شک ما مساله سلمان خدادادی نماینده مردم ملکان در مجلس را در هیات نظارت بر رفتار نمایندگان پیگیری خواهیم کرد و از شخص خدادادی هم سوال خواهیم کرد که اصل موضوع چیست؛ بنابراین طی نشست بعدی هیات نظارت ما این مساله را مطرح خواهیم کرد و ضمن آن از سلمان خدادادی توضیح می‌خواهیم؛ بنابراین اگر چنین موضوعی صحت نداشته باشد با مجلس بازی شده است و اگر هم صحت داشته باشد که در هر صورت اقدامات لازم و جدی صورت خواهد گرفت.

منبع: فرارو

خبر بعدی:

نمایندگان مجلس استان قزوین در حوزه نظارت ضعیف عمل می‌کنند/ دیدار با سران فتنه اولویت مردم نیست

مدیر مسئول هفت دی گفت: اکنون مشکل ما این است که این نمایندگان یا از جنس مردم نیستند و یا ضعیف هستند و یا دغدغه و اولویت مردم را درک نمی‌کنند.

به گزارش شبکه اطلاع رسانی راه دانا؛ احمد خورگامی در گفت‌وگو با  شاخص، درباره ارزیابی عملکرد نمایندگان مجلس استان قزوین اظهارکرد: من معتقدم مشکلاتی که در حال حاضر در کشور وجود دارد ناشی از عدم نظارت بر دستگاه‌های اجرایی و وزارتخانه‌ها است.

وی افزود: اگر نظارت درستی وجود داشته باشد بسیاری از مسائل و مشکلات حل می‌شود لذا مجلس شورای اسلامی با توجه به اختیاراتی که دارد می‌تواند از مسئولین اجرایی سوال کند و وزراء و رئیس جمهور را به عنوان مقام عالی کشور مورد استیضاح قرار دهد.

مدیر مسئول هفته نامه هفت دی استان قزوین ادامه داد: اما این توانایی در نمایندگان مجلس استان قزوین دیده نمی‌شود و یکی از نقاط ضعف در نظارت به شمار می‌رود.

خورگامی ابراز کرد: ضعف نمایندگان مجلس استان در حوزه نظارت یا می‌تواند ناشی از این باشد که واقعا در توانایی آن‌ها نیست و یا اینکه خدای ناکرده منافع و متامعی داشتند که زبانشان در نظارت قاصر و کوتاه است.

مردم باید در انتخابات آگاهانه تصمیم بگیرند

این فعال فرهنگی عنوان کرد: نکته دیگر این است که اولویت‌های نمایندگان مجلس استان اولویت‌های واقعی جامعه و مردم نیست چراکه وقتی مردم مشکل معیشت و اقتصاد دارند، دغدغه نماینده ما ورود زنان به ورزشگاه است و این نشان می‌دهد که این نماینده اولویت‌های مردم را درک نکرده است.

وی با بیان اینکه مردم باید در انتخابشان آگاهانه تصمیم بگیرند و انتخاب کنند، افزود: اکنون رئیس کمیسیون اصل نود از قزوین است و این ظرفیت بسیار مهمی است چراکه اصل نود اختیارات فراقوه‌ای دارد حال باید پرسید واقعا در این مشکلات اقتصادی و مسائل معیشتی نقش اصل نود کجاست؟ کجا نظارت دارند؟ آیا درمورد گرانی و این صف‌های گوشت کاری کردند؟

مدیر مسئول هفته نامه هفت دی استان قزوین اضافه کرد: در این مشکلات و مسائل اقتصادی نماینده محترم قزوین به دیدار یکی از افرادی می‌رود که مشهور به سران فتنه است؛ آیا دغدغه و اولویت مردم این دیدار است؟ آیا در این شرایط نمایندگان مجلس باید فضاسازی و حاشیه سازی کنند؟

خورگامی ابراز کرد: اکنون مشکل ما این است که این نمایندگان یا از جنس مردم نیستند و یا ضعیف هستند و یا دغدغه و اولویت مردم را درک نمی‌کنند.

انتهای پیام/

مردم چرا به خود اجازه می‌دهند در کار مسئولان مملکت دخالت کنند؟!

مصباحی‌مقدم: چطور مردم به خودشان اجازه می‌دهند که به اعضای شورای نگهبان یا مجمع تشخیص تکلیف کنند که این کار را بکنید یا نکنید؟!| آیا نباید به ساختاری که نظام ایجاد کرده اعتماد کنند؟

مزد 98 روی پله آخر

کلیدواژه: سیاست سلمان خدادادی مجلس نماینده ملکان

منبع این خبر، وبسایت fararu.com است و سایت «خبربان» مسئولیتی در قبال محتوای آن ندارد. چنانچه این خبر را شایسته تذکر می‌دانید، خواهشمند است کد ۲۲۳۱۹۶۶۹ را به همراه موضوع به آدرس info@porsyar.com ارسال فرمایید.
با عنایت به اینکه سایت «خبربان» مصداق بستر مبادلات الکترونیکی متنی، صوتی و تصویر است، مسئولیت نقض حقوق تصریح شده مولفان در قانون فوق از قبیل تکثیر، اجرا و توزیع و یا هر گونه محتوی خلاف قوانین کشور ایران بر عهده منبع مطلب و کاربران است.

دیگر خبرها

 • موضوع پرونده «سلمان خدادادی» دوباره داغ شد
 • هیئت نظارت مجلس: حواشی پرونده سلمان خدادادی ساده نیست/ باید وقت کافی داشته باشیم
 • حواشی پرونده سلمان خدادادی ساده نیست؛ باید وقت کافی داشته باشیم
 • نظر قطعی درباره پرونده نماینده ملکان اعلام نشده است
 • آخرین بررسی‌های مجلس درباره پرونده «سلمان خدادادی»
 • نظر نهایی هیات نظارت بر رفتار نمایندگان درخصوص پرونده نماینده ملکان اعلام نشده است
 • آخرين جزئيات پرونده سلمان خدادادي از زبان سخنگوي هيأت نظارت بر رفتار نمايندگان
 • نتایج آخرین بررسی‌های مجلس درباره پرونده سلمان خدادادی اعلام شد
 • جزئیات پرونده سلمان خدادادی
 • آخرین جزئیات پرونده سلمان خدادادی از زبان جمالی
 • توضیحات سخنگوی هیات نظارت بر نمایندگان درباره وضعیت پرونده های سلمان خدادادی و عبدالباسط درزاهی
 • جمالی نوبندگانی: هیئت نظارت درباره پرونده سلمان خدادادی به نتیجه نهایی نرسیده است
 • هیأت نظارت بر رفتار نمایندگان درباره پرونده سلمان خدادادی به نتیجه نهایی نرسیده است/ ماجرای درازهی با خدادادی متفاوت است
 • هیئت نظارت درباره پرونده سلمان خدادادی به نتیجه نهایی نرسیده است
 • سلمان خدادادی پرونده‌های مختومه متعددی داشته است/ گزارش ماجرا به هیات نظارت بر رفتار نمایندگان ارسال شده است
 • پرونده سلمان خدادادی به روایت دادستان تهران
 • دادستان تهران: درباره حکم سلمان خدادادی فعلا نمی‌توان اظهارنظر کرد/ نماینده مجلس در ارتکاب جرم مصونیت ندارد
 • آخرین وضعیت پرونده «سلمان خدادادی» در مجلس
 • آخرین خبر از پرونده «سلمان خدادادی» در مجلس